Ev sorunu hala devam

Eski ev sahibi 6 yeni ev sahibi 3 ben yanılıyor olabilirim. İnşallah 6 dir. Hatta ev sahibi taşınma ücretini karsilamak zorunda diye de biliyorum.1 ay önce arkadaş taşındı nakliye ücretini ev sahibi ödedi.
Hayır mecbur degil diye biliyorum.
Acele taşınsın diye vermiş olabilir biz de öyle ettik çünkü.
Taşınması için yardım parası olarak gönderdim.

Onlara göre, alma, zorla idare etmeyi öğren, lükse ne gerek var diyip konuyu kapatıyorlar :)

Sanmiyorum cunku devlet bile bekleneni vermedi mdmurlara, ozel sektor daha az verir ona gore.Ev arkadasini da dusunuyorum da nasil olur nerdn bulcan anlasabilir miyiz hersey bi sorun!
Ev arkadaşlığı düşüneceksiniz, ev arkadaşı sizin eve taşınsın, yoksa onun evinde misafir gibi olursunuz, bekarligimda benim de bu şekilde tecrübem olmuştu..en güzeli güvenilir bir semtte yalnız yaşamak ama kiralar çok fena,maaşın kiraya gitmesi insanı pisikolojik olarak da yıpratır..offf offff

Hayır mecbur degil diye biliyorum.
Acele taşınsın diye vermiş olabilir biz de öyle ettik çünkü.
Taşınması için yardım parası olarak gönderdim.
Ya o kanuni hak kismini arastirir sorun degil depozitomu suanki kiradan alabiliyorum mesela bu da yeni bi bilgi benim icin.

Ya bazı arkadaşlar nasıl da kendinden emin kulaktan dolma bilgiyle yanlış yönlendirmiş, hayret ettim.
Eğer evi satarsa koşullar ne olursa olsun yeni ev sahibi 1 ay içinde ihtar çekerek çıkartabilir. Aynı il/ilçede ev olma meselesi mevcut ev sahibinin başka evi olmaması durumunda geçerli. Yeni ev sahibinin isterse 10 tane dairesi olsun ilk 1 ay içinde ihtar çekme hakkı var.

Merhaba pik yapacağını nereden biliyorsunuz

Bu yorumumu begenmeyenlerin neden begenmedigini anlamadim yaee kiralar son bi ayda artmadi evsahipleri uzgunum yani size begendiremedim fikrimi ama

Peki ihtar cekerse bi ay icersinde benim cikma surem 6ay diyebiliyorum dogru mu

Bu yorumumu begenmeyenlerin neden begenmedigini anlamadim yaee kiralar son bi ayda artmadi evsahipleri uzgunum yani size begendiremedim fikrimi ama
ev sahibi degilim begenmedim de atmadim ama aciklayim .evin fiyati ve kirasi arasinda bir denge var tum dunyada .200-250 aylik kiranin ev fiyatini cikarmasi gerekir suan eski kiraci yeni kiraci %25 falan derken isler karisti . evi alan kisi ayni ilcede baska evi yoksa yada herhangi bir sekilde ihtiyaci oldugunu kanitlarsa ilk evi olmadan da sizi cikarabilir .yada iki yil sonra emsallare gore kira ister benim size tavsiyem ev bulup tasinmaz olur .gecen yil martta 3.5 a tuttugum ev haziran 6 olmustu bu haziranda 12-14 bin bandina cikti .bekleyince daha cok ucuyor gibi

“Pik konusu bence uzun zamandir var yuzune bakilmiycak eve on ustu rakamlar isteniyor aslinda devlet el atmasi lazim bu kiralara maaslarin artisiyla orantili olmali ama nerde o adalet. Benim sozlesme tarihim gecti otomatik yuzde25 artitrarak oduyirum kirali. Anladigim kadariyla kolay kolay cikartamaz yeni alan kendinin ilk evi olmasi gerekir vs. Ama ben uygun bisey bulursam cikarim tabiki neden kaliyim.”
Ben beğenmedim attım geçtim. Madem açıklama istiyorsunuz kusuruma bakmayın.
Şu an 10 binden aşağı kiralık ev bulamamanız veya bulsanız sizin tabirinizle o parayı hakketmeyen evlere istenen fiyatlar pahalı geliyorsa bunun tek sebebi enflasyon veya aç gözlü ev sahibi değil.
Devlet buna el atsın diyorsunuz ya. Hah devlet bu işe el attı diye siz şu an barınamıyorsunuz.
Özel mülke 25% yapıştırıp gönderiyorum diyorsunuz ya hah ev sahipleri bundan dolayı evi satıyor veya sizi çıkartıyor ve bu uzar gider.
Ve bunlarla kalsa keşke. Ev sahibi kiracı bir birini öldürmeye başladı.

Benm fikrimde ayni kiralar uctu tamam cikiyim da bodrum kata 8-9bin istemek normal degil ki o evi o rakama almadi sonucta 100bine aldigii ev nerdeyse 1 milyon oldu ama burdaki kar şişme bi kar gercegi yansitmaz tabiki1000lira olsun demem de bodrumun ederi de8-9olmaz arkadasim

Hakli oldugunuz kisimlar var. Ama soyle kiradan ek gelir olur ama tamamen gecim kapisi olmaz bazıları istiyorki kiraci hem kendi evine hem benim eve baksin bu imkansiz yoksa evler tutulur bikac ay odenir sonrasi ugras tut kiracim kirayi odemiyor denir.Yani sadece kiracilar degil ev sahipleri de olumsuz etkilenir.

Kiracının ödeyemediği kirayı ihtar çekerek ister.
Ödememeye devam ederse çıkarılır.
Ev sahibi de başkasına kiraya verir.
Tahliye taahhütnamesini bu sebeble aliyo ev sahipleri.
Siz %25 yapar gönderirim derseniz ev sahibinin kiraci tahliyesi en çok 2 sene sürer ama siz 2 sene sonra daha yüksek fiyattan ev tutmak zorunda kalırsınız

Ben arabamı 105 bine almıştım.
Şimdi 400 bin.
Bu fiyat etmez diye 200 bine vermiyorum.
Ev de böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…