Ev sorunu hala devam

Kiracının ödeyemediği kirayı ihtar çekerek ister.
Ödememeye devam ederse çıkarılır.
Ev sahibi de başkasına kiraya verir.
Tahliye taahhütnamesini bu sebeble aliyo ev sahipleri.
Siz %25 yapar gönderirim derseniz ev sahibinin kiraci tahliyesi en çok 2 sene sürer ama siz 2 sene sonra daha yüksek fiyattan ev tutmak zorunda kalırsınız
Ben kendim için boyle dusunmedim genel fikrimdi. Evet bu sekilde yapabilir ama fiiliyatta bu kadar kolay çikartilamiyor ne yazikki. Kendim zaten senelerce bu evde kalicam diye soylemiyorum bende uygun ev bulunca cikicam ama sirf ev satiliyor cikiyim diye de kalamayacagim yerlerde on binler verip kiraya çikamam bunu ev sahibi de biliyor zaten satilsa bile benim sozlesme zamanin gecti o nedenle yuzde 25 odedim cunku ev sahibi yeni kira ipe ilgili benimle iletisime gecmedi satmak istedigi icin ben de hukuki acidan haksiz duruma dusmemek icin yuzde 25zamli oduyorum. Ben hukuki hakkim neyse onu kullanilirim ne baskasinin hakkina girerim ne de hakkimi yediririm zaten. Ama bu balon gibi şişmekte olan bi konu yakinda patliycak hem ev sahipleri hem kiracılar olumsuz etkilenicek ne yazikki😪

Benm fikrimde ayni kiralar uctu tamam cikiyim da bodrum kata 8-9bin istemek normal degil ki o evi o rakama almadi sonucta 100bine aldigii ev nerdeyse 1 milyon oldu ama burdaki kar şişme bi kar gercegi yansitmaz tabiki1000lira olsun demem de bodrumun ederi de8-9olmaz arkadasim
Haklısınız köpek bağlasan durmayacak evlere 8-9 bin verilmez. Ne yapıyoruz bu durumda? Krediye başvurup,para biriktirip,aileden destek alıp borç harç artık yolu yordamı ne ise kendi evimizi alıyoruz :) kimsenin kötü evine kalmamak için

Haklısınız köpek bağlasan durmayacak evlere 8-9 bin verilmez. Ne yapıyoruz bu durumda? Krediye başvurup,para biriktirip,aileden destek alıp borç harç artık yolu yordamı ne ise kendi evimizi alıyoruz :) kimsenin kötü evine kalmamak için
Hanfendi bu kadar kolay olsa kirasi boyle qrtan evlerin rakamlari da şişrilmiş şekilde ne yazikki toki odemelerine bile bakin sözde fakir ev alsin diye yapiliyor odemeleri ogle mi?. Zamaninda ev alanlar bu kadar sisirilmis rakamlardan almadilar enflasyon boyle degildi cunku ama sizin varsa alin tabi benim o gucum olsa burda kirami konusurum😑

Hanfendi bu kadar kolay olsa kirasi boyle qrtan evlerin rakamlari da şişrilmiş şekilde ne yazikki toki odemelerine bile bakin sözde fakir ev alsin diye yapiliyor odemeleri ogle mi?.
Çok güzel bir yere değindiniz ama yanlış kişiye soruyorsunuz bana değil el atmasını istediğiniz yerlere sormanız gerek (ayrıca evet el attı,25% yaptı kiracılar için) iyi mi etti ev bulamıyorlar?

Çok güzel bir yere değindiniz ama yanlış kişiye soruyorsunuz bana değil el atmasını istediğiniz yerlere sormanız gerek (ayrıca evet el attı,25% yaptı kiracılar için) iyi mi etti ev bulamıyorlar?

Bakin bos evler icin emlak vergisi agirlastirilcakmiş ve kiraci varmis gibi yapan ev sahipleri de daha agir bi vergi odiucekmis ben bu konuda sizin gibi yaklassaydim bak baklim simdi nasil vermiyolar kiraya derdim.Ben objektif yaklasmaya calisiyorum kisacasi.

Bakin bos evler icin emlak vergisi agirlastirilcakmiş ve kiraci varmis gibi yapan ev sahipleri de daha agir bi vergi odiucekmis ben bu konuda sizin gibi yaklassaydim bak baklim simdi nasil vermiyolar kiraya derdim.Ben objektif yaklasmaya calisiyorum kisacasi.
Şahsen evimi kiraya verip ugraşmaktansa yüksek vergiyi ödemeye razı gelirim.
Evime de perdelerimi asar hafta sonları gelir otururum

Ben de ilk sayfada bir an önce evler varken öğrenciler ve tayinciler gelmeden ev bulup çıkmanızı öneren yorum yazıp çıktım aslında.
Bir yorumunuzu görünce beğenmedim attım(beğendiğim yorumunuz olursa beğendim atarım) siz kim neden attı diye sorgulayınca açıklama yaptım.
Umarım probleminizi çözersiniz

Ben de ilk sayfada bir an önce evler varken öğrenciler ve tayinciler gelmeden ev bulup çıkmanızı öneren yorum yazıp çıktım aslında.
Bir yorumunuzu görünce beğenmedim attım(beğendiğim yorumunuz olursa beğendim atarım) siz kim neden attı diye sorgulayınca açıklama yaptım.
Umarım probleminizi çözersiniz
Yanlis anlasilmasin ben konusmayi hatta belli duzeyde tartismayi bile severim, iletişim en guzel sey oncelikle fikirleriniz icin tesekkur ederim zaten kirici bi cevap vermedim.😊

Suriyeli verin bnce 20kisi klip 50k falan oderler evinize kar edersiniz sizin terihiniz😂
İşte hiç objektif olamıyorsunuz ondan beğenmedim alıyorsunuz.
ev sahipleri mal onların ister boş tutar ister at besler evinde ister suriyeliye ister türke verir.
arkasında devlet olan siz kiracılarsınız bırakın milletin malını mülkünü konuşmayı.yaslayın sırtınızı ilanlara bakmaya devam edin

Peynir de et de pahalı evet ama kasaba gidip bu fiyat etmez bana şu fiyattan vereceksiniz diyemiyoruz.
Kesemiz neye musaitse gramaj usulü de olsa alıp çıkıyoruz degil mi ?
Zamanında 100 bine ev alan kişiye evinin değeri 1 milyon ve üstü oldu ben bu kirayı veririm dememeli kimse. Peyniri de 3 sene önce 40 tl'ye alabiliyordun. Peki şimdi ?
Bu %25 mevzusu yüzünden şuanda kiralar bu kadar pahalı.
Ben de eski kiracıyım mesela evim 9 bin oldu 2500 TL'den yoook vermem desem bu sefer ev sahibiyle yüz göz olacagım. Neyse ki nasip olursa kendi evime geçecegim inşallah.
ALLAH herkesin yardımcısı olsun.
Zor işler maalesef.
Barınma hakkı bu kadar pahalı olmasaydı keşke ve hatta keşke yaşamak için ihtiyacımız olan her şey bu kadar pahalı olmasaydı.

İşte hiç objektif olamıyorsunuz ondan beğenmedim alıyorsunuz.
ev sahipleri mal onların ister boş tutar ister at besler evinde ister suriyeliye ister türke verir.
arkasında devlet olan siz kiracılarsınız bırakın milletin malını mülkünü konuşmayı.yaslayın sırtınızı ilanlara bakmaya devam edin
Bugun kiraci sifatiyla konusuyorum ama konuyu dusunurken hep obejtif bakmaya calisiyorum. Ev sahiplerinin evinden sizene falan diyosunuz ama sirf yuksek kira getirsin diye afkanlara suriyelilere arap milletine gitti evler yolda rahat yuruyemiyoruz bu kadr kolay olmamali bu tur durumlar hem sosyal hayatimizi hem toplumumuzu hem ekonomimizi etkiliyor ben direk ev sahipleri suclu demiyorum tabiki yonetimsel hatalar var ama milli duygularimizi kaybetmeye basladigimizi dusunuyorum.

Ev sahiplerinin evinden sizene falan diyosunuz ama sirf yuksek kira getirsin diye afkanlara suriyelilere arap milletine gitti evler yolda rahat yuruyemiyoruz
Ev sahipleri doldurmadı onları buraya 🤦‍♀️
neyse size kolay gelsin ben çıkıyorum konunuzdan.
bir daha da bir şey yazmam.banlanmamak için

Bugun kiraci sifatiyla konusuyorum ama konuyu dusunurken hep obejtif bakmaya calisiyorum. Ev sahiplerinin evinden sizene falan diyosunuz ama sirf yuksek kira getirsin diye afkanlara suriyelilere arap milletine gitti evler yolda rahat yuruyemiyoruz bu kadr kolay olmamali bu tur durumlar hem sosyal hayatimizi hem toplumumuzu hem ekonomimizi etkiliyor ben direk ev sahipleri suclu demiyorum tabiki yonetimsel hatalar var ama milli duygularimizi kaybetmeye basladigimizi dusunuyorum.
Tamam bu insanlara kimse ev vermediğinde sokakta mı yatıp kalkacaklar ?
Mecburen dört duvarı olan bir çatı altında yaşamak zorundalar.
Yani öyle de böyle de içimizde bu adamlar.
Konu siyasete evrileceği için daha fazla yazamıyoruz bu konu hakkında ve bu konu sadece kiracıların değil bu ülkede yaşayan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sorunu

Peynir de et de pahalı evet ama kasaba gidip bu fiyat etmez bana şu fiyattan vereceksiniz diyemiyoruz.
Kesemiz neye musaitse gramaj usulü de olsa alıp çıkıyoruz degil mi ?
Zamanında 100 bine ev alan kişiye evinin değeri 1 milyon ve üstü oldu ben bu kirayı veririm dememeli kimse. Peyniri de 3 sene önce 40 tl'ye alabiliyordun. Peki şimdi ?
Bu %25 mevzusu yüzünden şuanda kiralar bu kadar pahalı.
Ben de eski kiracıyım mesela evim 9 bin oldu 2500 TL'den yoook vermem desem bu sefer ev sahibiyle yüz göz olacagım. Neyse ki nasip olursa kendi evime geçecegim inşallah.
ALLAH herkesin yardımcısı olsun.
Zor işler maalesef.
Barınma hakkı bu kadar pahalı olmasaydı keşke ve hatta keşke yaşamak için ihtiyacımız olan her şey bu kadar pahalı olmasaydı.
İste mesela karsilastirdigmiz seyler cok uygun degil peynir yemezsiniz su ekmekle beslenebilirsiniz ama barinma ev kalmiyim kaldirim da yasiyim gibi bi secenek yok. Ve peynire yuzde yuz zam gelge 40₺ olsun siz100tl ama ev 2500den 9000ne cikmasi cebinizi ayni oranda etkilememeli. Şayet pahali peynirden az alma sansiniz var oturdugunuz evde oyle bir durum yok.

İste mesela karsilastirdigmiz seyler cok uygun degil peynir yemezsiniz su ekmekle beslenebilirsiniz ama barinma ev kalmiyim kaldirim da yasiyim gibi bi secenek yok. Ve peynire yuzde yuz zam gelge 40₺ olsun siz100tl ama ev 2500den 9000ne cikmasi cebinizi ayni oranda etkilememeli. Şayet pahali peynirden az alma sansiniz var oturdugunuz evde oyle bir durum yok.
Hah işte ev sahibi de ben kimsenin barınma hakkını ucuz sağlamak zorunda degilim diye düşünüyor.
Neden ? Çünkü hayat ona da pahalı.
Çocugu olanın okul masrafları. Servise biniyorsa ki artık çoğu çocuk servisle gidip geliyor ücretlerini biliyorsunuzdur.
Eğitimin diger kalemlerini saymıyorum bile.
Yeme içme ve dahi kendisinin de barınma masrafları yok mu ?
Ha ev konusunda da lüks evde oturmam beğenmediğim bodrum katında otururum.
Evim giriş kat benim.
Lüks değil mesela.
Ayrıca ekmek ve su ile beslendiğinizde kalsiyum eksikliği yaşar devletin hastanesine gidip bir de saglık açısından devlete külfet olursunuz.
Yani peynir yeme, yumurta yeme onu bunu yeme.
Yiyeceğimiz ve yemek zorunda oldugumuz her kalem zaten pahalı degil mi ?
O halde evde yaşama çadır kur demiyor kimse degil mi ?

X