Ev Kurma Derdi ...

beyaz eşyayı kesinlikle tek yerden alacağız. dediğin gibi bi çok açıdan faydalı o.
uygun bi beyaz eşyacı önermişlerdi bi arkadaşımız bakmış.
çift kapak, gri, buzluk altta buzdolabı
9 kilo 1200 devir çamaşır makinası
4 program bulaşık makinesi, gri
siemens
8.450 TL

uygun mu? ki ben buzluk altta istemiyorum hem boyum kısa hem de öyle olunca fiyat otomatik artıyo. gri olunca da aynı şekilde. yani bunların tamamı beyaz olsa, buzluk standart dolap tek kapı olsa daha ucuz olur.

17 haziran -3 temmuz arası yokmuş. bi yandan onunla da konuşuyorum. haziran başı gibi tytmaya karar verdik evi. o yokken tadilat vs işleri hallederim, mobilyaları vs sipariş veririm. o gelince de yerleşiriz. tabi evdeki hesap çarşıya uymayabilir her zaman.

ya aslında bana da 12 kişi gelmez gibi geliyor. o kadar çevrem yok. ama hem nişanlının hem senin ailen gelse napcan diyolar. o yüzden kafam karıştı.

düdüklü var bi tane. litresini bilmiyorum. düdüklü fobim var ya kullanamam gibi geliyor. patlamasından korkmuşumdur hep.

Benimde vardi- ama bir iki kere ablamla kullandim ve alistim- yeni modeller patlamiyor, cok basinc olunca kendinden otomatik birakiyor buhari. alistigimdan beri kudurmus gibi kullaniyorum :)
Helede misafir gelince... hemen et sote yapiyorum icinde, yanina pilav. kücük düdüklüde ezo gelin. isim 20 dakikada bitiyor.

bi arkadas gerekli demis- bizde aile gelmedigi icin kullanilmiyor ama senin acindan haklilar galiba. 6 kisilik yetmez.

ben zaten misafir/günlük ayrimi yapmadim toplamda 12 kisilik mevcut yani. catal bicakda. 12 kisilik.

Biz 31 agustos 2014 te nişan yaptik 2015 şubatta ev tuttuk nisanlim evde kaldi oldugumuz sehirde ise başlamıştı kalacak yer acisindan iyi oldu şubattan mayisa kadar anca döşendi yani indirim var ise 2 3 ay oncesinden evi ayarlamanizi tavsiye ederim. Ama sizin tarihler açısından evi ayarlamanız vs tam yaz dugun donemine denk geliyor indirimleri kacirir uzerine fiyat artışına maruz kalirsiniz ama 5 ay kira vermek de zorlar diyorsunuz en fazla yapabileceginiz evi bulup ev sahibiyle gorurusup kirada indirim isteyebilirsiniz durumu anlatip ki bu da mustakbel ev sahibinin insiyatifine kalmış bu devirde anlayisli birini bulmak hele de para soz konusuyken biraz zor ... kolay gelsin diyorum aklima baska fikir gelmedi.
Not olarak 1 ay oncesinden evi halletmeniz cok zor min. 3 ay lazim size

nisan sonunda evleniyorum, tüm mobilyaları aralıkta aldık. satıcıların deposunda duruyor. bence alman mantıklı. vakit azaldıkça bir sürü iş çıkıyor. bir de şu an mobilya derdiyle uğraşmak istemezdim. aldık geçti, aklımdan çıktı

beyaz eşyayı kesinlikle tek yerden alacağız. dediğin gibi bi çok açıdan faydalı o.
uygun bi beyaz eşyacı önermişlerdi bi arkadaşımız bakmış.
çift kapak, gri, buzluk altta buzdolabı
9 kilo 1200 devir çamaşır makinası
4 program bulaşık makinesi, gri
siemens
8.450 TL

uygun mu? ki ben buzluk altta istemiyorum hem boyum kısa hem de öyle olunca fiyat otomatik artıyo. gri olunca da aynı şekilde. yani bunların tamamı beyaz olsa, buzluk standart dolap tek kapı olsa daha ucuz olur.

17 haziran -3 temmuz arası yokmuş. bi yandan onunla da konuşuyorum. haziran başı gibi tytmaya karar verdik evi. o yokken tadilat vs işleri hallederim, mobilyaları vs sipariş veririm. o gelince de yerleşiriz. tabi evdeki hesap çarşıya uymayabilir her zaman.

ya aslında bana da 12 kişi gelmez gibi geliyor. o kadar çevrem yok. ama hem nişanlının hem senin ailen gelse napcan diyolar. o yüzden kafam karıştı.

düdüklü var bi tane. litresini bilmiyorum. düdüklü fobim var ya kullanamam gibi geliyor. patlamasından korkmuşumdur hep.

Benim de bütün setim siemens ve çok memnunum gerçekten.
fiyat uygun, anneme yakın zamanda bosh aldık, 2018 sonbaharında, bu civar fiyat çıkarttılar.
Ama dediğim gibi kurutma makinası, çamaşır ve bulaşık makinasıydı.
Buz dolabı daha pahalı birşey neticede bunlara nazaran, bence çok iyi fiyat çıkartmışlar.

Ayrıca şimdiden de alabilirsiniz ki beyaz eşyalarınızı, benim bir tanıdığım o şekilde almıştı, evlenmeden önce.
Ödemelerini yapmaya başlamıştı, ve evleneceği zaman yenilerini göndermişti aldığı yer, servisi de eve girip servis kurulum yapınca başlamıştı. Yani aldığı tarih değil, kurulum yapıldığı tarihten itibaren servis geçerlilik süresi başladı, bu avantajlı birşey. Bunu da sorun derim ayrıca.

Çamaşır makinam beyaz, memnunum hem kullanımından, hem dayanıklılığından.
6 senedir kullanıyorum bütün beyaz eşyalarımı.
Tek tavsiyem şu olacak, bulaşık makinam, buz dolabım inox, iyi ki inox (gri) diyorum.
Temizlemesi kolay oluyor. Beyaz olmadığı için (takıntılı bir insanım) çok daha rahatım.
Karar senin tabii ki ama kullanımı rahat. Buzluğun altta olması da iyi aslında, hacmi geniş oluyor.
Yine tek kapılı olanlar ile iki kapılı (buzluk altta veya üstte çift kapılı) olanları kıyasla, ona göre kararını ver.
Çünkü ilerde buzluk kullanımına çokça ihtiyacın olacaktır.

Zaman gelir, hem nişanlının hem de kendi aileni bir arada ağırlamanı gerektirecek durumlar oluşur.
Yok o suydu, yok bu suydu derken bir bakmışsın ev dolmuş taşmış.
Benim de genel anlamda çok çevrem yoktur, ancak çocuklar olduktan sonra özellikle, nüfus patlaması yaşıyoruz davetlerde.
O yüzden sen işini kış tut, yaz çıkarsa bahtına.

Düdüklü fobisi her yeni evlenende mevcuttur.
Bende almam, kullanamam, kullanmam diyordum.
Ancak baktım ve gördüm ki, elim ayağım oldu düdüklü.
Hem pratikliği, hem de sağlıklı pişirmesinden dolayı memnunum.
Ama ben 6 LT lik kullanıyorum, yetiyor bana.
Fazla büyük almanın da bir faydası olmaz bence.

nişanlıyım. 4 ağustosta nikahım var.

şu an ötv indirimi var. mobilya beğendiğimiz mağazada da ay sonuna kadar %10 ek indirim var yani toplamda %25 gibi bi indirimimiz var.
mobilyayı şimdiden almak mantıklı mı? yatak odası ve salon takımı. (yaptırıp depoda vs bekletmiyolar. 20 gün öncesinden haber veriyorsun bana şu gün lazım diye. onlar da yeni üretip sana gönderiyorlar.)

maddi durumlar parlak değil, o yüzden %25 güzel bi indirim oluyor bizim için. şimdi almazsak da ötv indirimi 30 hazirana uzatılmış. ama %10 indirim kaçıyor. ve düğün sezonu açılacağı için fiyatlar mutlaka artacaktır. (nişanlım eskiden mobilya sektöründeydi)

beyaz eşyada anlık kampanyalar olduğu ve ötv indirimi uzatıldığı için daha sonra alırız diyoruz.

daha ortada ev yok, kiracı olacağız. ama illaki sığar yani zaten mobilyalar standart, daha küçüğü yok. 5 kapak dolap örneğin. 4 olsa zaten bize yetmez.

bir de haziranda nişanlım askerde olacak. temmuzda gelecek. o zamana kalsın istemiyorum çünkü o askerde iken ben bişey alamam, o geldikten sonra da 1 ayda yetişmez gibi. hem ev bul hem eşya ayarla vs. nisanda tutsak evi en az 3 ay boşa kira verilecek.

neyse, fikir arıyorum. dertlendim iki haftadır.
Ben evlenmeden 20 gün önce tuttum evi. Eve ilk çıktığımızda yatak, 2 sandalye ve tekli bir koltuk ve tv vardı. Tv yi yere koyduk öyle izledik. Yani çok da şey yapmayın.

Bir de kriz var. Sen şimdi verirsin paranı adam haziranda batar. Daha 6 ay önceden almaya gerek var mı?

Ben evlenmeden 20 gün önce tuttum evi. Eve ilk çıktığımızda yatak, 2 sandalye ve tekli bir koltuk ve tv vardı. Tv yi yere koyduk öyle izledik. Yani çok da şey yapmayın.

Bir de kriz var. Sen şimdi verirsin paranı adam haziranda batar. Daha 6 ay önceden almaya gerek var mı?
nişanlımın babası da öyle dedi aslında ama maddi açıdan bakınca en uygunu bu oluyor.
enza batmaz heralde ya /:

Evi 3 ay kala kiralamıştık biz ancak yetişti her şey.. Evin içinde ufak tefek de olsa tadilat gerekebiliyor. Temizliğiydi, boyasıydı, değişmesi gereken yerlerdi falan derken sonra sıra geliyor eşyalara.. Onlar da bazen hatalı geliyor, kurulumu oluyor, gecikiyor derken hop kıtı kıtına nikaha yetiştiriyorsun.

Eger taksitle alacaksaniz simdiden alin ki evlendikten sonra odemeler zorlamasin,
Bir de bu mobilya ev doseme vs isleri biraz beklentiyle alakali, ben her seyi son donem almistim ve evlendigimizde yatak odamiz bile henuz gelmemisti, bekar evimizin esyalarini kullanmistik uzun sure. Yani gecikmesi dunyanin sonu olayacaksa evi tuttuktan sonra da alabilirsin, illa ki o donem de kampanyalar olur.

X