Ev Kurma Derdi ...

captain price

erkek değilim ben
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.566
91.295
nişanlıyım. 4 ağustosta nikahım var.

şu an ötv indirimi var. mobilya beğendiğimiz mağazada da ay sonuna kadar %10 ek indirim var yani toplamda %25 gibi bi indirimimiz var.
mobilyayı şimdiden almak mantıklı mı? yatak odası ve salon takımı. (yaptırıp depoda vs bekletmiyolar. 20 gün öncesinden haber veriyorsun bana şu gün lazım diye. onlar da yeni üretip sana gönderiyorlar.)

maddi durumlar parlak değil, o yüzden %25 güzel bi indirim oluyor bizim için. şimdi almazsak da ötv indirimi 30 hazirana uzatılmış. ama %10 indirim kaçıyor. ve düğün sezonu açılacağı için fiyatlar mutlaka artacaktır. (nişanlım eskiden mobilya sektöründeydi)

beyaz eşyada anlık kampanyalar olduğu ve ötv indirimi uzatıldığı için daha sonra alırız diyoruz.

daha ortada ev yok, kiracı olacağız. ama illaki sığar yani zaten mobilyalar standart, daha küçüğü yok. 5 kapak dolap örneğin. 4 olsa zaten bize yetmez.

bir de haziranda nişanlım askerde olacak. temmuzda gelecek. o zamana kalsın istemiyorum çünkü o askerde iken ben bişey alamam, o geldikten sonra da 1 ayda yetişmez gibi. hem ev bul hem eşya ayarla vs. nisanda tutsak evi en az 3 ay boşa kira verilecek.

neyse, fikir arıyorum. dertlendim iki haftadır.

2017 de evlendim o zamanda ötv indirimi vardı belki daha öncesi daha sonrasıda olacaktır
Eger illaki mobilya alacagım diyorsanız firmayla anlaşma yapın evimize sıgmazsa aynı paraya değişim yapabilirmisiniz diye
Yeni nesil evlerde odalar cok kücük belki komidin atıyorum makyaj masası vs almayacaksınız
Ev ne zaman kiralayacaksanız o zaman almanız aslında en mantıklısı olacak

nişanlıyım. 4 ağustosta nikahım var.

şu an ötv indirimi var. mobilya beğendiğimiz mağazada da ay sonuna kadar %10 ek indirim var yani toplamda %25 gibi bi indirimimiz var.
mobilyayı şimdiden almak mantıklı mı? yatak odası ve salon takımı. (yaptırıp depoda vs bekletmiyolar. 20 gün öncesinden haber veriyorsun bana şu gün lazım diye. onlar da yeni üretip sana gönderiyorlar.)

maddi durumlar parlak değil, o yüzden %25 güzel bi indirim oluyor bizim için. şimdi almazsak da ötv indirimi 30 hazirana uzatılmış. ama %10 indirim kaçıyor. ve düğün sezonu açılacağı için fiyatlar mutlaka artacaktır. (nişanlım eskiden mobilya sektöründeydi)

beyaz eşyada anlık kampanyalar olduğu ve ötv indirimi uzatıldığı için daha sonra alırız diyoruz.

daha ortada ev yok, kiracı olacağız. ama illaki sığar yani zaten mobilyalar standart, daha küçüğü yok. 5 kapak dolap örneğin. 4 olsa zaten bize yetmez.

bir de haziranda nişanlım askerde olacak. temmuzda gelecek. o zamana kalsın istemiyorum çünkü o askerde iken ben bişey alamam, o geldikten sonra da 1 ayda yetişmez gibi. hem ev bul hem eşya ayarla vs. nisanda tutsak evi en az 3 ay boşa kira verilecek.

neyse, fikir arıyorum. dertlendim iki haftadır.
canım boşa kira vercez diye düşünme bizde 5 ay öncesinden tuttuk evi anca yerleşmiştik hatta tam yerleşmiş bile değildik. Ben şehir değiştirdim tabi onun etkisi de var ama erken diye düşünme tut evini derim. al eşyalarını da yerleştir rahat rahat

Bence de şimdi al ben temmuzun ortasında aldım resmen kazıklandım. Özellikle de bu yemek takımı vs. 3 bine aldım 2 bine kadar düştü. Çok zarar ettik.

Eğer mobilyada ek indirim varsa ben olsam mobilyayi alırdım.
İstanbul'da oturacaksaniz eğer zaten genel olarak evler küçük olduğu için de mobilyanizi fazla iri avangard modellerden secmeyin.
Beyaz eşya ÖTV uzatıldı ek indirimi olan yerler bulursanız onu da şimdiden alın eğer bulamazsanız yaz başı onları da halledersiniz.
Düğüne ramak kala eşya derdine düşmeyin.
Çünkü bir sürü detay için uğraşacaksiniz daha.
Özellikle ev tutma meselesi sizi zaten cok ugrastiracak.
Onu da Mayis sonu Haziran başı tutup yerleştirmeye başlamanız lazım.

Al bence benim kardesim de beyaz esyayi aldi daha kizi istemeye bile gitmemistik yani daha 2 ay once simdi nisanlilar kar kardir ama soyle biseyde yapabilirsin istanbuldamisin bilmiyorum ama gorumceme gecen gidip aldik eskidjiden sifir mobilya yani 15 bine butun mobilya ve beyaz esyayi aldik ama bu tarz paletler var daha cok istersen 30bine hepsini alirsin istersen 40bine var herkesin butcesine gore

Ben almıştım evlenirken indirimi kaçırmayıp. Düğünüm ağustos sonuydu, şubat gibi almıştım. Zaten çok kaba mobilya seçmediyseniz aşağı yukarı her eve olur.

Öncelikle evi zaten birkaç ay önceden tutmanız lazım çünkü hiçbir zaman onların dedikleri tarihlerde gelmiyor o eşyalar bizim 1 ayı geçmişti mobilya ayrı gidiyor beyaz eşya ayrı senin eşyaların çeyizin var ev tutma durumuna göre beğendiğiniz modeli sipariş verin

Ev olmasa da al bence mobilyanı. Sağlam ve kaliteli olması çok önemli. Çünkü kiraya çıkacaksınız, taşınmalara dayanıklı olsun.

Tek sıkıntı nasıl bir evde oturacağınız. Şimdiki evlerin bazılarında fırın, ocak, davlumbaz vs oluyor mesela -bizimkiler koyuyor-. Tabii beyaz eşyanı aldın mı bilmiyorum. Bence yavaş yavaş evde bakın, oturmak istediğiniz çevrede kafanızda en azından birkaç ev modeli belirler, mobilyayı da az biraz ona göre seçersiniz. Şimdi 2+1 olması gereken evleri sıkış tıkış 3+1 yapıyorlar. İnşaallah her şey rahat ve gönlünüzce olur.

Benim düğünüm de 4 ağustosta biz mobilyayı kasım ayının sonunda aldik 5 taksiti ödendi bile :halay:alın bi kaybınız olmaz modeller sabit zaten en azından düğüne kadar epey borcu bitmiş olur

Beğendiysen ve paran varsa al

Ama sonra yaptırma işi bana pek uymaz

Bu eğer bilindik bir marka standart üretim ise eyvallah da Ahmet Mehmet üretiyorsa o gün yeniden aynısını üretmeyebilir

Sen nişanlın gitmeden evinizi bulmaya bak

Zaten mart sonundayız ev baktınız ettiniz ancak mayısta tutarsınız o Zaman da gelir eşyan sıkışmazsın

Benim de düğünüm 28 Ağustos’ta aynı dertten muzdaribim kiraya çıkıcaz ortada daha ev yok çok stres oluyorum beyaz eşya mobilya konusunda beğendiğim mobilya da belki eve sığmaz diye alamıyoruz Nisa’nda başlıcaz bizde bakmaya ama herkes seçimlerden önce alın diyor herşeye zam gelcek diyenler var bende çıkmazdayım şuan

Zaten eşyalar küçük olacağı eve sığmama durumu olmaz. Şimdiden alıp indirimi kaçırmamanız akıllıca olur. Hem düğün yaklaştığında düşünmeniz gereken bir sürü şey olacak. Enerjinizi mobilya arayarak geçirmemiş olursunuz.

Ben şimdi bir haber okudum 31 aralığa kadar ötv uzatıldı diye bir bakın isterseniz.
evet ama işte mobilyaya muhtemelen zam gelecek. ötv indirimi bi işe yaramayacak o zaman.

canım boşa kira vercez diye düşünme bizde 5 ay öncesinden tuttuk evi anca yerleşmiştik hatta tam yerleşmiş bile değildik. Ben şehir değiştirdim tabi onun etkisi de var ama erken diye düşünme tut evini derim. al eşyalarını da yerleştir rahat rahat
5 ay fazladan kira verebilecek durumum olsa %25 indirim peşinde koşmam ki :KK70:

Ev olmasa da al bence mobilyanı. Sağlam ve kaliteli olması çok önemli. Çünkü kiraya çıkacaksınız, taşınmalara dayanıklı olsun.

Tek sıkıntı nasıl bir evde oturacağınız. Şimdiki evlerin bazılarında fırın, ocak, davlumbaz vs oluyor mesela -bizimkiler koyuyor-. Tabii beyaz eşyanı aldın mı bilmiyorum. Bence yavaş yavaş evde bakın, oturmak istediğiniz çevrede kafanızda en azından birkaç ev modeli belirler, mobilyayı da az biraz ona göre seçersiniz. Şimdi 2+1 olması gereken evleri sıkış tıkış 3+1 yapıyorlar. İnşaallah her şey rahat ve gönlünüzce olur.
ev baktık biz fikir olsun diye. istediğimiz yerlerde genelde eski evler. öyle ankastre setler yok. zaten dediğim gibi beyaş eşya kısmını sonraya bırakmayı düşünüyoruz. eski evler de genelde geniş. zaten 70 m2 ev istemiyorum, az geniş olsun diyorum.

Beğendiysen ve paran varsa al

Ama sonra yaptırma işi bana pek uymaz

Bu eğer bilindik bir marka standart üretim ise eyvallah da Ahmet Mehmet üretiyorsa o gün yeniden aynısını üretmeyebilir

Sen nişanlın gitmeden evinizi bulmaya bak

Zaten mart sonundayız ev baktınız ettiniz ancak mayısta tutarsınız o Zaman da gelir eşyan sıkışmazsın

enza mobilya. dediğim gibi nişanlım eskiden mobilya sektöründe olduğu için az çok anlıyor. güvenilir diyor. tabi yine de kısmet.

mayıs da erken değil mi? yine boş yere kira verilmiş olacak.

Alın derim. Ağustosta düğünüm olacaktı, ocakta beyaz eşyayı almıştık. Geçmiş senelerde. Çok iyi olmuştu erkenden aldığımız.

X