Ev Kararsizligi

Siz olsaniz hangi evi secersiniz?

• 1. Ulasima yakin ama dar evi

OY: 2 11,1%
  • 2. Ulasima uzak ama genis evi

OY: 16 88,9%

• Ankete Katılan
    18
  • Anket Kapalı .

knickerbockerbande

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2013
2.718
4.664
Merhaba bayanlar önümüzdeki 3 gün icerisinde bir ev almak icin karar verecegiz. Istanbul da yasiyoruz ve ulasimi kolay yerlerde malumunuz evler pahali. Esimle bu konuyu konus konus bir türlü cözemedik :)
Esyalarim 2+1 seklinde
oturma odam: tv ünitesi+koltuk takimi+ masa takimi (tv ünitem ve masam normalden daha büyük)
yatak odam: Oldukca büyük bir takim, normal ya da dar odalarda her sey üst üste biniyor.
cocuk odasi: Kizimin odasi ikea dan oldugu icin portatif ama bir de hemnes divanimiz var ayrica misafir yatagi olarak kullandigimiz o da kizimin odasinda.
bunlara ek olarak acilabilen bir mutfak masam var.
Esyalarim bu kadar.
Simdi ev icin iki secenegimiz var.
1. Secenek: Ulasimi kolay bir bölgede ama zemin kat ve 2+1. Yatak odam sigmiyor. Yemek masam ya da mutfak masam da sigmayacak. Akilli sehpa alarak masa sorununu cözebilirim ancak yatak odam tikis tikis olacak. Artisi ise ulasimi kolay merkezi konumda. Zemin kat oldugu icin günesi direk almiyor ama gayet aydinlik ve tam pencereli. Semt pahali oldugu icin genis ve üst katlar bizim bütcemizi asiyor.
2. Secenek: Ulasim olarak metro ya da metrobüs yakini degil. Metroya bir vasita ile 10-15dk. Ev ters ise ters dubleks ve 3+1. Normalde ters dublekslerde rutubet ya da isinma sorunu olabiliyor ama bunun garantisini veriyorlar. Söyle ki müteahhit kendisi ve annesi icin yapmis bu ve karsisindaki ters dubleksi ama sonra vazgecmisler. O yüzden evi aksama kadar aydinlik olacak sekilde ,iki katini da tam pencereli yapmis. Kullanilan mazemeler de cok kaliteli. Mutfagi genis, masam rahatca sigiyor. Oturma odasi da keza ayni sekilde. Yatak odasina esyalarim sigar hatta bir de calisma kösesi yapabilirim. Kizimin odasi normal büyüklükte olacak ve bir de misafir icin oda kalacak. Asagi katta yatak odalari üst katta ise yasam alanlari seklinde ayrilmis. Alt katta tuvalet-banyo var üst katta sadece tuvalet var. Konum olarak da okul bir sokak üstünde, hastane cok yakin, a101, bim gibi marketler cok yakininda. Semti gayet güzel.

Ikinci evi cok begendim ama esim ulasimdan dolayi diger ev diyor. Bizim bir kizimiz var ve ilerisinde 2 cocuk daha düsünüyoruz. Yani dar ev alsak simdilik sigsak da sonra sigamayacagiz.

size sorum su siz olsaniz ne yapardiniz? Bu arada arabamiz var ve ev alirken satmayacagiz.

Not: Lütfen bu da dert mi demeyin. Artik esimle tartismaya basladik fikirlerimiz uymayinca. Tabiiki sizin demenizle gidip ev almayacagiz ama biz objektif olamiyoruz sizin görüsleriniz daha saglikli karar vermemizi saglayacak. Hemen cevap yazamazsam kusura bakmayin, kizim 10 aylik oldugundan ilgi bekliyor. Tüm cevaplari okuyacagim ve benim icin kiymetli.
Okudugunuz icin de simdiden tesekkür ederim :)

Semtler hangileri ? Ben de 5 sene kadar istanbulda yaşadım. Merkezi ama küçük bir evde. Şimdi bursadayım. Toplu taşımadan sonra araçsız gelinemeyen bir yerde geniş dubleks bir evde oturuyoruz eşimle. Kesinlikle büyük ev derim. Arabanız da varsa hiç sorun etmeyin

Koskoca İstanbul'da başka ev mi kalmadı?
Hem ulaşım hem de büyüklük olarak içinize sinecek başka alternatifleri araştırsanız?
Ben olsam ikisini de düşünmezdim.

Koskoca İstanbul'da başka ev mi kalmadı?
Hem ulaşım hem de büyüklük olarak içinize sinecek başka alternatifleri araştırsanız?
Ben olsam ikisini de düşünmezdim.
Aslinda cok yere baktik ama is yerlerimiz de isin icine girince maalesef secenegimiz cok yok ya pahali yerden kücük ve günessiz daire ya yeni imara acilan bölgelerden iyi bir daire. Diger yerlerin de pek farki yok.

Yaşama Dair Altın kurallar listesinin ilk maddesi:

*Ucuz araba kullan ama, alabileceğin en güzel evi al.

Ulaşımı evden 15 dakika erken çıkarak halledersiniz ama aksam eve geldiginizde ya da tatillerde evde vakit gecirdiginizde huzurla nefes alamıyorsanız geride kalan tüm avantajlar aslında dezavantajdir

1. Secenek Üsküdar da digeri ise Cekmeköy de. Esimin is yeri de üsküdar da ben de orada baslayacagim büyük ihtimal ama 2. secenekteki ev ile 35-40dk mesafede is yeri.

İkisini de seçmezdim .
İstanbul'da o kadar çok seçenek var ki.
İkisi de sanki yanlış tercih gibi.
Demeyin öyle ev bakmaktan usandim, cok uzun zamandir bakiyoruz. O kadar cok tercih var ki artik yilmis durumdayiz. Hem yeni bina hem odalari sekilli hem günes alan hem bütcemize uygun.... derken derken hic bir evde karar kilamadik.

Eğer dağın başında değilse ki değil diyorsunuz bence ters dubleks evi tercih edin. Eşyalarınızın zaten sığmadığını söylüyorsunuz. Bizim oturduğumuz semtte merkezi Eyüp ama metro yıllardır yok metrobüs zaten yok :) Hiçte zorlanmıyoruz. arabanızıda satmıyormuşsunuz zaten. Büyük ev kesinlikle

Üsküdar metrosu çekmekmye kadar uzayacak ohattın yakınlarındaysanız büyük evi alıp sabretmeye değer bence. Benşm seçim hakkım olsa çekmeköyü tercih ederdim kuzey ormanlarının ordaki yerlere bayılıyorum rahat rahat nefes almalık tam gerçi en son gittiğimde oralardaki ağaçlar da talan edilmiş

sırf merkezi diye zemin kat 2+1 eve dubleks alınacak kadar parayı gömmek bana çok saçma geldi. ya ikinci evi seçeceksiniz. ya da başka bir 3+1 daire arayacaksınız.

2. Si.
Ev büyük ve ferah, ki bence önemli.
Çocuğunuz Çekmeköy de daha sakin buyur :)
Merkezi yerlerin cıncınını sevmiyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…