Ev duzeni saglayamamak

Vay arkadaş yaptığınız işlere bak ya. 21 aylık bebemle artık yapamıyorum böyle şeyler. Ama tek çocukken, geceleri uyuyup dinlenebiliyorken, işleri günlere bölmüştüm. Bir gün süpürüyorsam ertesi gün silerdim. Sonraki gün banyoyu yapardım. Sonraki gün cam silerdim vs şeklinde. Çizelgeyi yaparken de tüm işleri tek tek yazıp hepsini yoruculuğuna göre puanladım ve ona göre paylaştırdım. Haftada 7 gün ufak tefek şeyler oluyordu, böylelikle hiç yorulmadan hem toplu hem de temiz bir evim oluyordu. Üstelik eşim yardım etmiyordu. Şimdi her şey salla pati. Haftada 1 yarım gün yardımcı abla geliyor. Ortalama 2 günde 1 de robot süpürgeyi çalıştırıyoruz. Çamaşır sepeti doldukça da çamaşır yıkıyorum. Mutfak günlük toplanmak zorunda zaten, bazen 2 kere makine çalışır. 3 olduğu bile olur. Ay bizim ev tam kaos. kim neyi bulursa onu yapıyor şu anda.

Valla ben de eve yardımcı alamayanlardanım. Bir de ufak bebeğim var o yüzden her şeyi derhal halletmem gerekiyor tembellik yapmaya hiç gelmiyor evim. Sabah kahvaltıdan sonra hemen süpürgeyi açar bütün ortak alanları süpürürüm. Peşine viledayla silerim. Yatak odasını ve giyinme odasını iki günde bir süpürüp siliyorum. Kapıları kapalı duruyor çok tozlanmıyorlar. Sonra kızım uyuyunca lavaboları halleder balkona bir su atıp kahvemi içerim. Çamaşırımı akşamdan makineye atıyorum sabah kalkınca arka balkona asıyorum. Gün aşırı mutlaka çamaşırım oluyor. Kirlileri ortada bırakmıyorum hep sepete. Sonra yemeğe girişiyorum ama gün içinde mutfağı düzenli tutamıyorum maalesef kızım hep kucak istiyor tezgahta çok iş yaptırmıyor illa her şeyi görecek. Mutfak akşam yemeğine kadar düzensiz kalıyor ama elimden gelen bu napiyim. Akşam yemeği yenildikten sonra kızımı yıkayıp yatırıyorum. O uyuduktan sonra çiçekleri sulayıp biberonları dezenfekte edip mutfağı temizliyorum. Buzdolabını elden geçiriyorum çürüyen bozulan bişey varsa atıyorum. O sırada çayım demleniyor. Katlanacak çamaşırım varsa alıp tv karşısında katlıyorum. Sonra çayımı içiyorum zaten saat 10 oluyor ondan sonra da istiklal marşı ve kapanış. Benim düzen bu şekilde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…