Ev alıyoruz ama...

SEN_KOLIK

herkez YALANCI!!
Pro Üye
15 Nisan 2007
4.692
2.344
sonunda buraya bende konu actimya helal olsun banaşutarafagitti
ama cok daraldim bu konuda
ben yurt disinda kaliyorum yazlari trye melekete gidiyoruz kayinvalidemlerin evine
esime yillardir ev alalim diye baski yaptim ama esim gerek görmüyordu ailemin evi benim evim diyordu simdi abiside evlendi yani yazlari hep ic ice olma düsüncesi sonunda onu pes ettirdi
dün babasini aradi ev alma düsüncemizi söyledi arastirmasi icin
babasida oglum bos ver ne yapacaksin daireyi gel biz beraber mustakil ev alalim iki daireli
biri senin biriside abinin olur kendi evini satacakmis üzerinide abisiyle biz tamamlayip alacakmisiz ee kendileri nerde kalacak tabiki ikimizin evinden birisinde esime kesinlikle böyle bisey istemedigimi söyledim acik acik ya 3 daireli bir ev alinir yada benim evimde kimse kalamaz dedim

ya ben yazlari kafa dinlemeye geliyorum yeni gelinide zaten pek tanimiyorum anlasabilecekmiyiz oda ayri bir dert sonucta ic ice kalicaz

düsünüldügünde kayinbabam kendi evini satip ikimize vermis oluyor ama ilerde gelicek sikintilar canimi sikiyor
ben bugüne kadar esimin ailesiyle aramiz cok iyi oldu bu mesele yüzünden kötü olmak istemiyorum
ne yapsam acabaCADIARZU

bence kesinlikle değil müstakil ev aynı sokakta dahi almayın bizimde 4 katlı evimiz eşim kardeşi annesi hep birlikte resmen kabile hayatı yaşıyoruz. her ne kadar evler ayrıda olsa sorun çıkıyor. bence babanıza ya türkiyeye geldiğinizde halledeceğinizi söleyip geldiğinizde durumu yüz yüze açıklayın, yada eşiniz abisiyle konuşup iki kardeş ortak kararı gibi babanıza birlikte oturmak istemediğinizi söleyin.

canım niye konu açmayacakmışsın ki...ne iyi etmişsin açmışsın hadi hayırlı olsun:1hug:
bence düşüncende kesinlikle haklısın...eşinin ailesiyle ortak yaşam çok zor olacak ve bir sürü sıkıntılar yaratacaktır...iyiyken kötü olmaya hiç gerek yok...yazın kısıtlı zamanda geliyorsun,kendi evinde rahat rahat kalırsın,istediğine de misafirliğe gider misafir alırsın...
bence bu iş gelecekteki huzurun için çok önemli,kararını şimdiden ver ve eşine tavrını hissettir...:kahve:
ayrıca bence şu anda tr de ev almak için çok iyi bi zaman çünkü ev fiyatları inanaılmaz düştü...insanlar sıkıntıdan evlerini değerinin çok altında satıyorlar maalesef:1no2:...Allah bizi de sattırmak zorunda bırakmasın inşallah,işler berbat valla

sagolun kizlar bende böyle düsünüyorum ama esimi nasil caydiririm bilmiyorum innsallah istedikleri gibi bir ev bulunmaz yada parada anlasamasinlar :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bende bir gurbetci olarak kesinlikle böyle birsey istmezdim, belki seneden seneye gidip göreceksiniz diyenler olabilir fakat inaninki insan kafasini dinlemek istiyor, bunuda en güzel sekilde kendi evin barkin oldugu zaman yapabilirsin...Yok eltiymis kayinvalidemis falan bunlarla izin tatil olmaz...:nazar:

Bizde üc eltiyiz kaynanamlarda var hepimizdede 2 tane 3 tane cocuk, düsünsenize nasil bir tatil oluyor-tatlicadiarzu-

Yok arkadasim siz kafaniza göre yapin edin isinizi, 2 göz oda olsun ama sadece senin olsun..a.s.

Hayirlisi insallah:teselli:

bu arada eşimin çocukluk arkadaşı da yurt dışında burdan bir ev aldılar yazları gelir rahat ederiz die daha sonra çocuğun ailesi 1 sene ev boşu boşuna boş duruyo dediler ve çocuğu ikna edip evi kiraya verdiler şimdi her yaz kızcağız geliyo bi annesinde bi kaynanasında serseme dönüp geri gidiyo bu yaz gelmiceklermiş muhtemelen rahat edemedikleri için bu birinci ihtimal
+büyük olasılıkda kayınvalide sizin eve yerleşip yazları onunla sen oturmak zorunda kalcaksın buda ikinci ihtimal ee ozamanda ev almanın bi anlamı kalmadı

Son düzenleme:
bu arada eşimin çocukluk arkadaşı da yurt dışında burdan bir ev aldılar yazları gelir rahat ederiz die daha sonra çocuğun ailesi 1 sene ev boşu boşuna boş duruyo dediler ve çocuğu ikna edip evi kiraya verdiler şimdi her yaz kızcağız geliyo bi annesinde bi kaynanasında serseme dönüp geri gidiyo bu yaz gelmiceklermiş muhtemelen rahat edemedikleri için bu birinci ihtimal
+büyük olasılıkda kayınvalide sizin eve yerleşip yazları onunla sen oturmak zorunda kalcaksın buda ikinci ihtimal ee ozamanda ev almanın bi anlamı kalmadı

2. ihtimal en yüksek ihtimal

yazlari kizlari torunlari masallah geldimi hep yatiya geliyorlar:eek:klava:

sen en iyisi tatil beldelerinden birinde bi ev al hem kalır kafanı dinlersin hemde tatilini yaprsın yada hiç ev sahibi olma başın ağrımasın
çünkü boş duran ev boşuna alınmış ev mantığıyla hep konusacaklar
ama ortak ev fikri ııııhiç akla uygun değil
tecrübeyle sabitlenmiş zaten

sen en iyisi tatil beldelerinden birinde bi ev al hem kalır kafanı dinlersin hemde tatilini yaprsın yada hiç ev sahibi olma başın ağrımasın
çünkü boş duran ev boşuna alınmış ev mantığıyla hep konusacaklar
ama ortak ev fikri ııııhiç akla uygun değil
tecrübeyle sabitlenmiş zaten

zaten tatillerimizin en az 1 haftasini tatil beldelerinde geciriyoruz ama oralardan ev almak malum cok pahali otelde kaliyoruz

almayin ev? sart mi ev satin almak? ben de yurtdisinda yasiyorum, senede maksimum bir kere, 1 haftaligina turkiye'ye gidiyorum, onun disinda tatillerimizi degisik ulkelerde geciriyoruz, ne sis yaniyor ne kebap. nasilsa yaslaninca zamanin cogu memlekette gececek. bari cocuk yokken ve gencken gezip tozalim diyoruz.

malesef herkesin degisik degisik ülkelerde tatil yapacak parasi olmuyor:kızgın:
ev almak bana göre sart:nazar:

cnm türkiyeye geldigindee kaldıgın süre 1 aydan azsa sorun olmas gibi..ama tüm yazı geçiriosanız türkiyede ayrı ev alsan daha rahat edersin bence..

Bence de ev almalısınız ama bu ayrı bir ev olmalı .Kayınvalidenler niçin birlikte oturmak istiyorlar ki .Uzak olsun ama tatlı olsun değilmi canım .Ben herhalde sıradışı bir kayınvalide olacağım .Çok yakın oturmaya hiç gerek yok .Böylesi daha iyi olur canım benim .Sen önce eşini razı etmelisin .İlerde kesin dönüş yaptığınızda sorun yaşamamak adına evler ayrı olmalı .Belki maddi olarak kendi gücünüzle olsa daha iyi olur .Sevgiler

zazacigim bende ayni senin durumundaydim canim ama benim esimin aileside burda bundan 5 sene önce kayinbabam tr ye ev yaptirdi bizdende yardim etmemizi istedi izine gittikce ayni evde kaliriz diye ama biz istemedik kayinbabm evini yaptirdiktan 1 sene sonra bizde kendimize ayri ev aldik canim kayinbabamlar tam 1 sene konusmadilar bizimle ev aldiniz diye ama simdi alistilar bu fikre
sonucta kayinbabamin bir tek cocugu yok ya bide benim cocuklarimda büyüyüp geliyor ayni evde olamz canim buna imkanin elveriyorsa engel ol ayri ev al kendine simdi ben izine gittikce o kadar rahat oluyorki ne kavga ne gürültü canin isteyince evine gidersin canin isterse misafirlikte yatarsin cok rahat

bencede mutlaka ayrı ev alın canım ne yap et ikna et eşini bu konuda

açık açık anlat isteğinin sebebini..

sonuçta senede 1-2 haftalığına memleketine geliyorsun kafa dinlemek seninde hakkın ...

X