Etek ve t-shirt giydiğim için azıtmış oldum

Ama bir taraftanda evlen diye baskı yapıyor bu tür bazı aileler
Bu kız çıkmayacaksa nasıl bulacak ve tanıyacak evleneceği kişiyi

Anlatıklarınız çok doğru
Sizde mi yurt dışında yaşıyorsunuz ?

Annenizin tepkilerinin doğru olmadığını biliyorsunuz fakat burda konu açarak hedefiniz nedir?
Herkesin annenize sayıp hakaret etmesi, onun nekadar cahil olduğunu falanmı duymak istiyorsunuz?
Ayrı eve çıkmaya çalışıyordunuz hatırladığım kadarıyla, o işi çözdünüzmü? Aileniz ile konuştunuzmu?

Çúnkü bu konuyu paylaşmam gerekiyor, yoksa kafama takar dururum. Arkadaşlarım dışında başka insanlara da danışmak istedim. Belki başka şekikde tepki verirker diye

Çúnkü bu konuyu paylaşmam gerekiyor, yoksa kafama takar dururum. Arkadaşlarım dışında başka insanlara da danışmak istedim. Belki başka şekikde tepki verirker diye
Başka şekilde tepki verecek olanlar zaten ailenizin kafasında insanlar olur. Ki siz o kafayı beğenmiyorsunız zaten.
Ailenizi değiştiremezsiniz, t-shirt ve eteğe laf eden insanlar öyle gelir öyle gider. Ailenize laf söylenmesinden hoşlanıyorsanız o durum farklı tabii

Ay benim annem bu kadar olmasa da genel olarak aile sülale yapısı bu şekilde,anlayışlı davranmaya çalışıyorlar çoğu şeyde ama tuhaf bir bakış açısına sahipler birey olduğunu,kendi hayatın olduğunu hiçbir zaman kabul etmiyorlar

Maddi olarak bağımsız olana kadar sabredip olunca keyfine bakıyor.

Kendi ekonomik özgürlüğünüz vardı değil mi? Bence o evden çıkın ve kendinize diğer yabancı gençler gibi yeni bir hayat kurun, onlar genelde 18 oldu mu başlıyorlar ayrı yaşamaya; böylece kendi seçimlerinizi uyguladığınız kendi hayatınız olur; yargılayanınız olmaz. Bu zihniyeti değiştiremezsiniz.

Peki evden ayrilma süreciniz nasil gerceklesti ? Ne tür sıkıntılar yasandı mı? Eğer anlatmayı tercih etmiyorsanız anlayışla karşılarım

Peki evden ayrilma süreciniz nasil gerceklesti ? Ne tür sıkıntılar yasandı mı? Eğer anlatmayı tercih etmiyorsanız anlayışla karşılarım
Ben ilk olarak üniversite için şehir dışında yaşamaya başladım sonrasında geri dönmedim. O yüzden benim için çok sıkıntılı olmadı ayrılmak ama sonrasında hep yanımıza dön sitemleri devam etti tabi. Şimdi tekrar onların yanına dönersem gitmemi istemeyecekler bunu biliyorum ama hayata bir kez geliyoruz istediğimiz işi istediğimiz kıyafetide kendimiz seçebilmeliyiz bu benim görüşüm onlara uysa da uymasada bu böyle

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Ben, üniversiteden sonra eve dönerek büyük bir hata yaptım işte

Siz yazınca şöyle bir anım aklıma geldi, üniversitedeyim henüz ama yaz tatili o sebeple ailemin yanındayım düğüne gidecektik ve bende topuklu ayakkabı pantolon ve kolsuz şık bir üst giymiştim annemin tepkisi direkt olarak bunla mı geleceksin çok açık tarzında olmuştu. O dakika makyajımı sildim pijamalarımı giydim ve gelmeyeceğimi söyledim küsmedim kızmadım ama gitmedim de ben genelde tepkilerimi pasif agresif olarak veriyorum. kendi kendine söylediği için pişman oluyor annem sonrasında mesela ona benzer bir kıyafete laf edemedi

O zaman anneniz hatalarını bilen ve kabul eden birisiymiş.
Ben sizin yerinizde olsam, konuşmazdım bir kaç gün boyunca. Siz olgun bir şekilde davranmışsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…