Etek ve t-shirt giydiğim için azıtmış oldum

O zaman anneniz hatalarını bilen ve kabul eden birisiymiş.
Ben sizin yerinizde olsam, konuşmazdım bir kaç gün boyunca. Siz olgun bir şekilde davranmışsınız.
Biz annemle birbirimize benziyoruz sanırım o da böyle kavga çıkarmaz ama tek bir hareketiyle modumu düşürebilir bu bile rahatsız ediyor çünkü kaç yaşına gelmişiz hala kıyafet hesabı vermek falan kötü hissettiriyor ister istemez

Evet başka bir şehirde iş bulma imaknım var. Ama böyle bir şey yaparsam, evde kıyamet kopar. Şimdilik, gizli bir şekilde ayrı eve çıkacağım
Gizli bir şekilde nasıl yapacaksınız peki aynı şehirde mi yoksa farklı şehirde mi? Bakın mesela benim hayalim olan bir meslek var onun için çabalıyorum uzun zamandır.bu sene olacak gibi şans benden yana olursa, kesinlikle farklı şehirde yaşamam gereken bir meslek olduğu için büyük ihtimalle tepki verecekler hatta kiraları vs dert edinecekler ama ben hayalimin o olduğunu onlara çok güzel aşıladım ve aşılamaya devam edeceğim demem o ki onlardan kaçıyormuş gibi hissettirmek yerine böyle şeylere inat edin eskiden beni öyle düşünüyorlardı bizi sevmiyormusun bizimle kalmak istemiyorsun tarzı manipülasyonlar uyguluyorlardı ama artık yapamıyorlar. Böyle bir yöntem size uygun gelmiyorsa da şöyle bir önerim var bırakın o kıyamet bir kere kopsun hergün aynı sorunlarla yaşamaktansa en azından denemiş olursunuz tabi ailenizi çok fazla kırmanızı da önermiş olmayayım tam aile yapınızı bilmediğim için siz kendi durumunuza göre bir düşünün derim

Gizli bir şekilde nasıl yapacaksınız peki aynı şehirde mi yoksa farklı şehirde mi? Bakın mesela benim hayalim olan bir meslek var onun için çabalıyorum uzun zamandır.bu sene olacak gibi şans benden yana olursa, kesinlikle farklı şehirde yaşamam gereken bir meslek olduğu için büyük ihtimalle tepki verecekler hatta kiraları vs dert edinecekler ama ben hayalimin o olduğunu onlara çok güzel aşıladım ve aşılamaya devam edeceğim demem o ki onlardan kaçıyormuş gibi hissettirmek yerine böyle şeylere inat edin eskiden beni öyle düşünüyorlardı bizi sevmiyormusun bizimle kalmak istemiyorsun tarzı manipülasyonlar uyguluyorlardı ama artık yapamıyorlar. Böyle bir yöntem size uygun gelmiyorsa da şöyle bir önerim var bırakın o kıyamet bir kere kopsun hergün aynı sorunlarla yaşamaktansa en azından denemiş olursunuz tabi ailenizi çok fazla kırmanızı da önermiş olmayayım tam aile yapınızı bilmediğim için siz kendi durumunuza göre bir düşünün derim
Ben onlara soylemiştim ev aradığımı ve baktığımı. Nedeninide belirtmiştim. Ama istemediler ve azarladilar. Bende boyle bir yontem buldum. Bakalım

Annen degismez. 26 yasinda coktan ayri hayata gecmeliydin.
Sadece avrupada degil turkiyedede gencler yalniz yasamali mutlaka belli yastan sonra.

Aksi takdirde ailenin mudahelesi, özel hayati dalmasi bitmez.
Bu bizim toplumda asiri buyük sikinti malesef.

X