Esra Erol beni eversene.....

Bazı insanların 'ünlü' olmak adına, özellikle katıldığı programlar olarak görüyorum. Ajanslardan, seçilmiş kişiler olduğunu düşünüyorum.

Vakit kaybı olmakla birlikte, her kanalda bulunması, birinin bitip bir diğerinin başlamasıyla televizyondan tamamiyle kopmama yardım etmiştir kendileri...

Aptal kutusu denilen televizyonun, bu tarz programlarla, kötü örnek olarak, ismini hakettiğini düşünüyorum.

Bu programlarin kasitli olarak bize sunuldugunu dusunuyorum...
Beyin uyusturma etkisi oldukca var .
Izleyelim ve aptallasalim ..
Ben izlemiyorum
Izleyen insanlar hakkinda da uzun uzun dusunuyorum .
Oraya katilanlarin belirli bir ucret aldigi kesin .
Kimse bu kadar zeka yoksunu olamaz diye dusunuyorum.
RTUK icinde opusme sahnesi olan yeri bile begenmezken
Bunlarin hala yayinda olmasi bir turlu uzaklasmamasinin bir aciklamasi olamaz ..
Ulkenin egitim duzeyi ,genel kulturu ,ahlaki degerleri yerlerde ..
Ustunde saka bile yapmak istemiyorum
Mide bulandirici ....

izliyorum evet:) bilmiyorum ama bir belgesel turu gibi geliyor bana insanlar kendilerini hangi durumlara dusurebilir ne kadar rezil olabilir bunun bir sınırı varmı diye merak ediyorum..en cokda programın sunucularının nabza gore serbet verme durumu dikkatimi cekiyor onlara reyting yaptıran kisilere karsı tavırları hep ılımlı ama digerlerini sallamıs durumdalar :) bana gore bir kısım ajanslardan geliyor diger kısım halktan..her programın ne dedigini bilmeyen abuk sabuk konusup sinir bozanı en akıllısı mantıklı konusanı kendini ortaya atıp hoppidi oynayanı kimseyi begenmeyeni mutlaka var bir roman kızı vardı bir programda o cok tutunca baska bir program da roman bir kız getirmis belki tutar diye:)

hiç izlemedim ama evde olduğum zamanlarda denk geliyordum reklamlarda ya da sosyal medya hesaplarımı kapatmadan önce...
çok fazla izleyen bir kitle var kimi zaman geçirmek için kimi gerçekten desteklediği kişiler olduğu için..
ayrıca oraya çıkanlara para verildiği dedikoduları dolaşıyor ne kadar doğru bilmiyorum..
içler acısı durum... ilk zamanlarda gerçekten evlenme niyetli insanlar çıkıyordu ama artık şova dönüştü..yapımcılar,sunanlar dünyalar kadar parayı cebe indiriyorlar... hele bir tanesindeki adayların hemen hemen hepsinin oyuncu olduğunu duymuştum.. araştırdığımda bir çoğununda ig profilinde reklam anlaşmaları için menajerlerinin telefon numaraları vardı..
artık herkeste mehur olma arzusu var kolay yoldan para kazanmaya çalışıyorlar ama hayatlarını karartıyorlar haberleri yok....

Hohoooo tam içimi dökeceğim bir konu olmuş, kaç kanalda evlilik programı var, kimler katılır bilmem ama Alla ömür versin annem ve arada bizde kalan kayınpederim sayesinde haberdar olduğum, insanların zekasıyla alay edecek bir düzeyde olduğunu anladığım, halka bilinçlenme adına hiçbirşey katmayan, aksine evlilikleri maddiyat, ev, arabaya endeksleyip sevgi, saygı duygularını yok sayan, hertürlü çirkinliğin sergilendiği programlara verilen ad evlilik programı.

Esra Erol ve muadili programları gördüğümde yaşadığım duygu başkaları adına utanmak oluyor.Sanki büyük bir hayvan pazarında alıcı,satıcı ve tellardan oluşan bir alan burası.En çok süslenmil ve en çok gösteri yapabilecek olan hayvanların bakanı da alanı da çok oluyor gibi.

4 yıldır günde 15dakika bile tv seyretmiyorum, seyretmeye tahammül edemiyorum daha doğrusu.
Ben seyretmiyorum,sen seyretmiyorsun onlar seyretmiyor ve hepimiz tiksindiğimizi söylüyoruz ama bu reytingler nereden çıkıyor bilen varsa aydınlatırsa sevinirim?

Ah bu tur programlar yok mu ? Butun sorunlarimizi bu tur programlar yaratiyor. Bizler eskiden belgesel izliyorduk cunku. :dondurma:

Yayinlanan programlarin icerigini halk onceden belirlemistir. Muhtesem yuzyillar , Ask-i Memnular cok mu iyiydi ki simdi bunlardan sikayet ediyoruz. Pardon ama onlar diziydi. Ee bunlar da show programi. Sikayet etme hakkini coktan kaybettik.

Bence bunlar reality show gibi bir şey. Her şeyin gerçek olduğuna inandırmaya çalışsalar da o ilişkileri öyle dizi moduna sokuyorlar ki. Bütün değişik insanları da topluyorlar ki bizim millet baş tacı etmeye bayılır :KK70:
Böyle insanlarla günlük hayatta çok rastlamadığım için enteresan geliyor bana. Başkası adına utanmak nedir yaşıyorum resmen.

Bu programlar içinde en mantıklı,akla uygun olanını Esra Erol yapmış.
Diğerlerinin adayları ve gelen taliplerinin seviyeleri ortada.Ünlü olmaya gelen bıdışlar.
Esra Erol ayrıca sosyal sorumluluk işlerine daha fazla ağırlık verdiği için bir adım önde.
Hepsi tabi ki reyting için yapılan tv programı

Her şeyin reyting için olduğu, senaryoların yazıldığı, saçma sapan kavgaların, tartışmaların, hakaretlerin havalarda uçuştuğu ve benim böyle saçma programlara sırf para için katılan insancıklara acıyarak baktığım ama asla izlemediğim sadece internette habire haber olan programlardır....

Valla kazen bdv de görüyoruz evlenemedim evde kaldım hiç çevrem yok vs. Konularını..

Yani yaşı gelmiş, aklı ve kafası havada olmayan kızlarımız için güzel bir program olabilceğini düşünüyorum aslında.

Tabi reyting reklam ve büyük paraların döndüğü mecralarda ne kadar samimi olunabilir orası da muamma.

X