⭐️⭐️ESNEK ZAYIFLAMA ARKADAŞI ARANIYOR⭐️ ⭐️

Patlamış mısır kalorisi çok değil eğer az yağlı yaptıysan

onu kahvaltı da mi yencek denemek lazim :) ben netten bakiyorum chia gribe çok iyi geliyormuş

ben anliyordum matematikten:) üstünden 10 yıl geçmiş..
lisedeyken matematiğim hep 100 yinede matematik birinciydim
çarpım rakamlari hala unutmuş degilim.. 19 aylık kızımada matematik öğretiyorum 1 2 3 gibi

Lisede benim de cok iyiydi ama hiz ve havuz problemleri ve denklemler haric pek bir sey kalmamis aklimda :) soru bu

A silver cube has edge lenghts of 5cm each. A stamp mark "800" indicates that the cube is made of 800/1000 pure silver. Assume that silver has a density of 10,5 g/cm3 and a price of 0,68 euro/g. Calculate the value of the silver portion.

ayy bu ingilizce matematik...

Her bir kenarı 5cm olan gümüş bir küp var elimizde. Üzerinde de 800 yazan bir etiket varmış ki bu da küpün 800/1000 saf gümüşten yapıldığını gösteriyormuş. Gümüşün 10,5g/cm3 yoğunluğu olduğunu ve gram değerinin 0,68 euro olduğunu kabul edersek. Küpteki gümüşün değeri ne kadardır? Yarısını çözdüm bak :))

Benim tek yurutebildigim mantik su oldu; kupun hacmi 125 m3 ama 800/1000 gumus oldugu icin gumus bolumun hacmi 100 m3. Bir de density deyince hacmi kast ettigini varsaydim, kutle, ozkutle ve hacim birbirinden farkli seyler diye hatirliyorum. Internetten baktim ama hicbir yerde cozum paylasmamislar, sadece sonucu paylasmislar, cevap 714 euro

density (yoğunluk)=p(g/cm3)
mass(ağırlık)=m(g)
volume(hacim)=v(cm3)
p=m÷v

density için birim hacim kütlesi olabilir belki matematikte aynı şey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…