Popüler Konu Esmâ-i Hüsna nedir?Faziletleri, Allah'ın 99 ismi ve Anlamlari

İnsanların hayatında beklenmedik şeyler olabiliyor. Daha önce kac kere bu dua listesinde yer aldım hangi gün geciktirdim ve ya sorun çıkardım. Ama ciddi bir sorun yaşıyorum ve yine de burda arkadaşlardan iki dua almak için herkese dua okumak için her bulduğum fırsatta telefonu elime almaya çalışıyorum öyle ilaçlar aliyorum ki sadece uyuyorum kendi çocuğuma bile bu süreçte hasret kaldım. Bu kadar sorumsuz diye ilan edilmeme gerek yoktu. Çünkü öyle biri değilim. Herkes için okudugum bütün duaları Allah kabul etsin , hakkım geçtiyse de helal olsun.

Nur61_ Nur61_ niyetini ve ESMALARI yazmadığı için liste sonuna aldım...Kaç kez yazdım niyetini yazmayalar lütfen yazsın diye

Şimdi ben ne yazayım bilemedim

Bugün iki arkadaşa okuma yapacağız

Bugün duası okunucak arkadaslar

littlezelda littlezelda

iyilik_guzellik iyilik_guzellik

Birinci duası okunucak arkadaşımız

littlezelda littlezelda

Arkadaşımızın niyeti

Ezhib'l be' se Rabbin naşi esfi ve entes safi la sifae illa safauke, sifauke la yügadiru sekama" Yarabbim senden babam için şifa istiyorum kanser hastalığını yensin senin kudretine sual olmaz sen kadirsin mevlam bütün hastalara, içinde de babam İsmet kuluna Safi isminle şifa ver amin

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔸️ 1.Duamiz...Seçilen 2 ESMA-ÜL-HÜSNA

➡️ 1.ESMA.... YA KÂDİR cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Kadir ne demek?

Kâdir; her şeye gücü yeten; kudret sahibi demektir. Allah Teâlâ, istediğini, istediği gibi yapmaya gücü yetendir. Her şeyi takdir eden, planlı ve ölçülü yapandır. Hiçbir şey O’nu âciz bırakamaz. Âlem, mutlak irâde ve kudrete sahip olan Allah tarafından yaratılmıştır.

➡️ 2.ESMA....Ya MUKTEDĪR cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Muktedir ne demek?

Muktedir; tam bir kudret sahibi; her şeye gücü yeten demektir. Allah Teâlâ, kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarruf edendir. O’nun “Kâdir” oluşu, istediğini, istediği anda ve istediği şekilde yaratma gücüne sahip olması demektir. “Muktedir” olması ise, bilfiil gücünü yarattıklarında göstermesidir.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Ikinci duası okunucak arkadaşımız

Arkadaşımızın niyeti

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala ali seyyidina Muhammed.
Rabbim ailemizi ve sevdiklerimizi koru, sagligimizi, huzurumuzu ve rizkimizi artir.
Yavrularimizi saglikla huzurla buyutmeyi nasip et. Bahtlarini guzel eyle, iyi ve hayirli insanlarla karsilastir insallah.
C.İ. kizimin kaygılarını atıp rahatlamasını, neşesinin ve ozguveninin yukselmesini nasip eyle. Dua arkadaslarimin da dualarini kabul eyle Rabbim. Amin.

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

➡️ 1.ESMA.... YA EVVEL cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Evvel ne demek?

Evvel; ilk; varlığının başlangıcı olmayan demektir. Allah Teâlâ, bütün varlıklardan öncedir. Varlığının bir evveli, başlangıcı yoktur. O, kadîmdir, ezelîdir. Varlığı kendi zâtıyladır. Bütün varlıklar varlığını O’ndan almaktadır. Yaratmayı başlatan O’dur. “Evvel” ismini “Âhir” ismiyle beraber değerlendirmelidir.

➡️ 2.ESMA....Ya HALİM cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Halim ne demek?

Halîm; suçluların cezasını vermeye gücü yettiği hâlde cezalandırmayıp onlar hakkında yumuşak davranan, cezalarını geriye bırakan; acele ve kızgınlıkla muâmele etmeyen demektir. Allah Teâlâ, günahları yüzünden kullarına olan lütuf ve ihsânını esirgemez. İyi olsun kötü olsun bütün kullarını rızıklandırır; belâ ve âfetlerden korur. Acelecilikle ve kızgınlıkla davranmaz. Çok yumuşak davranır. Ceza vermekte acele etmez. Süre tanır, ama ihmal etmez.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

2.Duamız....3 ESMA-ÜL-HÜSNA

➡️ 1. ESMA ...YA FETTAH cc ➡️33 defa okunucak...

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

➡️ 2. ESMA...YA MUCİB cc ➡️ 33 defa okunucak

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

➡️ 3. ESMA....YA ŞAFİ cc ➡️ 33 defa okunucak

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

➡️ 3. Duamız .... ➡️ 33 defa okunucak

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🤲🤲 Okumalarimiz bitiyor Rabbim dualarımızı niyetlerimizi kabul etsin ...🤲🤲

❗⛔❗Okumaları bitiren arkadaşlar beni
MssPARE MssPARE ve o gün duası okunan arkadaşı Etiket yapmayı unutmayın ❗⛔❗

❗❗Sabah saat 9:00 a kadar okumaları bitirelim lütfen

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

@Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

@Asya89 🔸

@selin18 🔸

@Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

@MMorsalkimm 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

@safi.naz 🔸

@Yaz2021 🔸

@dunyadanuzak 🔸

@YagmurSendeanlarsn 🔸

dolar milyoneri dolar milyoneri 🔸

MssPARE MssPARE 2. Niyeti 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

@liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

@YagmurSendeanlarsn canım dualarin tamamlandı eksiğin kalmadı Rabbim duanı kabul etsin 🤲❤⚘💐🌷

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

dolar milyoneri dolar milyoneri MssPARE MssPARE 2. Niyeti

Içın okumuyanlar

Nur61_ Nur61_ ❌
İki niyet için okudum Allah kabul etsin MssPARE MssPARE

Nur61_ Nur61_ niyetini ve ESMALARI yazmadığı için liste sonuna aldım...Kaç kez yazdım niyetini yazmayalar lütfen yazsın diye

littlezelda littlezelda

littlezelda littlezelda

Arkadaşımızın niyeti

Ezhib'l be' se Rabbin naşi esfi ve entes safi la sifae illa safauke, sifauke la yügadiru sekama" Yarabbim senden babam için şifa istiyorum kanser hastalığını yensin senin kudretine sual olmaz sen kadirsin mevlam bütün hastalara, içinde de babam İsmet kuluna Safi isminle şifa ver amin

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Kadir ne demek?

Kâdir; her şeye gücü yeten; kudret sahibi demektir. Allah Teâlâ, istediğini, istediği gibi yapmaya gücü yetendir. Her şeyi takdir eden, planlı ve ölçülü yapandır. Hiçbir şey O’nu âciz bırakamaz. Âlem, mutlak irâde ve kudrete sahip olan Allah tarafından yaratılmıştır.

Ya Muktedir ne demek?

Muktedir; tam bir kudret sahibi; her şeye gücü yeten demektir. Allah Teâlâ, kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarruf edendir. O’nun “Kâdir” oluşu, istediğini, istediği anda ve istediği şekilde yaratma gücüne sahip olması demektir. “Muktedir” olması ise, bilfiil gücünü yarattıklarında göstermesidir.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Arkadaşımızın niyeti

Rabbim ailemizi ve sevdiklerimizi koru, sagligimizi, huzurumuzu ve rizkimizi artir.
Yavrularimizi saglikla huzurla buyutmeyi nasip et. Bahtlarini guzel eyle, iyi ve hayirli insanlarla karsilastir insallah.
C.İ. kizimin kaygılarını atıp rahatlamasını, neşesinin ve ozguveninin yukselmesini nasip eyle. Dua arkadaslarimin da dualarini kabul eyle Rabbim. Amin.

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

Ya Evvel ne demek?

Evvel; ilk; varlığının başlangıcı olmayan demektir. Allah Teâlâ, bütün varlıklardan öncedir. Varlığının bir evveli, başlangıcı yoktur. O, kadîmdir, ezelîdir. Varlığı kendi zâtıyladır. Bütün varlıklar varlığını O’ndan almaktadır. Yaratmayı başlatan O’dur. “Evvel” ismini “Âhir” ismiyle beraber değerlendirmelidir.

Ya Halim ne demek?

Halîm; suçluların cezasını vermeye gücü yettiği hâlde cezalandırmayıp onlar hakkında yumuşak davranan, cezalarını geriye bırakan; acele ve kızgınlıkla muâmele etmeyen demektir. Allah Teâlâ, günahları yüzünden kullarına olan lütuf ve ihsânını esirgemez. İyi olsun kötü olsun bütün kullarını rızıklandırır; belâ ve âfetlerden korur. Acelecilikle ve kızgınlıkla davranmaz. Çok yumuşak davranır. Ceza vermekte acele etmez. Süre tanır, ama ihmal etmez.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

@Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

@Asya89 🔸

@selin18 🔸

@Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

@MMorsalkimm 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

@safi.naz 🔸

@Yaz2021 🔸

@dunyadanuzak 🔸

@YagmurSendeanlarsn 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

@liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

@YagmurSendeanlarsn canım dualarin tamamlandı eksiğin kalmadı Rabbim duanı kabul etsin 🤲❤⚘💐🌷

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Içın okumuyanlar

Nur61_ Nur61_ ❌
littlezelda littlezelda ve iyilik_guzellik iyilik_guzellik okudum
MssPARE MssPARE

Bende iki haftadır hastane de yatıyorum iki gündür çok ağır gribin serum alıyorum

Böbrekte taş var agrım fena

Beynim bedenim yoruldu üzgünüm ve kurban yaklaştı evde beni bekleyen işler var ve ne duamı ne liste paylaşımını aksatmadan en düzgün şekilde yaptım...

Ha yapicam bu benim sorumluluğum bunun için uğraşıyorum fakat herkeste kendi sorumluluğunu bilse keşke

Kimseyi kurmak üzmek istemiyorum derken ben üzülüp yorulup kırılıyorum

Bunuda yazıyorum kimse yanlış anlamasın şunu demek istiyorum gruplara katılım yapılıyor sa kurallara uymak zorundasınız

Kimsenin kimseyi yormaya hakkı yok
Allah tüm ailene sağlık versin canım, sen üzme o tatlı canını herkes bir değil, kalabalık gruplarla uğraşmak zor, yazar diye de bekleme kimseyi, 3 gün etiket yapmadıysa çıkart gitsin. Küçük çocuk değiliz ki karşına alıp güzelce konuş diyeyim. Düzen belli, kural belli uyan kalır uymayan gider.

İnsanların hayatında beklenmedik şeyler olabiliyor. Daha önce kac kere bu dua listesinde yer aldım hangi gün geciktirdim ve ya sorun çıkardım. Ama ciddi bir sorun yaşıyorum ve yine de burda arkadaşlardan iki dua almak için herkese dua okumak için her bulduğum fırsatta telefonu elime almaya çalışıyorum öyle ilaçlar aliyorum ki sadece uyuyorum kendi çocuğuma bile bu süreçte hasret kaldım. Bu kadar sorumsuz diye ilan edilmeme gerek yoktu. Çünkü öyle biri değilim. Herkes için okudugum bütün duaları Allah kabul etsin , hakkım geçtiyse de helal olsun.

Aynen doğru insaniz başımıza her an herşey gelebilir olabilir

Fakat böyle durumlar olduğun da bana yazın ki bileyim sizin yerinize de okurum diye defalarca yazdım
Pek çok dua grubun da okuma sı geciken arkadaşlara okudum yada diğer arkadaşlar okudu

Arkadaşım duası aksatmadı dua düzeni devam etti ...

Nur 4 sefer okuma yapmadın listeden çıkardım ekle dedin özür dilerim devam edicem dedin ..

Çıkarmadım...sonra eve çıktım günlük okurum dedin okumadın yine 3 günlük birikti .. ben yine hatırlattım eve gelen giden oluyor dedin ses etmedim

Dünden önce ki gün yine 3 günlük gecikme oldu hastanedeyim dedin...yine ses etmedim

Bunlar doğru dimi hepsi burda oldu grupta

Fakat listeye üyeleri eklerken dedim ki defalarca özele niyetinizi yazın hangi dua grubuna giderseniz gidin niyetler illaki yazılır bu kural

Liste sonu olmuş daha niyetin Esman yok arkadaşım buraya özele bir sürü sitemli sözler yazmışın...sanki ben suçluyum..

Hadi dualar aksadı peki niyetin ve Esmalar neden yok...diyorsun ki ben sorumsuz biri değilim daha önce Liste de vardım...doğru vardı günlük okudugun da oldu gecikmeli de oldu ama bu sefer cidden olmadı ... başka bir arkadaşı 3 gün okumadi diye çıkardım listeden ama sen kaç kez söz verdin hiç bir şey dedim mi geçmiş olsun Allah şifa versin dedim ...ama niyetin yok grupların bir kuralı sorumluluğu var dedim diye vana sitem yağdiriyorsun

Her liste de oluyor böyle durumlar ama hiç böyle bir şey yaşamadım

Arkadaşım niyetin yok niyetin özele yazdım bekledim sen sitedesin sabah bebek cinsiyeti bölümün de şimdi bana kızıyorsun hiç hakkın yok

Sitede istediğin yere gir yaz bana ne beni zerre ilgilendirmez ama burda bir durum varken önceliğin burası olması gerekirken ve özele yazılmış bir mesaj varken buraya saatler sonra cevap vermen hiç olmadı

Insanın başına herşey gelir benim annem yürüyemedi Hastaneye acile getirdik hastaneye aldılar 2 haftadır hastanedeyim İnfluenza oldum iki gündür serum yiyorum iğne yaptılar iğne böreğime dokundu böbrekte benim taş var acayip ağrı var 2 haftadır diş tedavisini erteliyorum ...

Sabah 6:30 da serum taktılar 7 de ben kolumda serum listeyi hazırladım serum duaya engel değil okumalara engel değil nurcum

Ayrıca liste bir kaç arkadaş özele yazdı benim bir kaç gün isim olucak gecikme olabilir diye yazın diyorum beraber okuma yapılır aksaklık olmasin diye

Sen zor durumda olabilirsin herşey olabilir yapamiyorsan dua grubundan çıkarsın daha sakinken girersin yok çıkmıyorsan kurallara uymak zorundasın

Ben senin durumuna hiç laf etmedim ama niyetin yok buda bir sorumluluk

Insanlar keşke evet ben bir hata yaptım dese ve suçlamasa

Yarın liste bitiyor ve sen niyetini halen yazmadın ben haktan vebalden korkarım

Senin yerine yarın okuma yapilicak istesen de istemesen de

Niyetini....gönlün de kalbin de ne gibi duası varsa kabul olması niyetine yazicam Esmalar yok eksik olucak bunun yerine Ya ŞAFİ cc Ya FETTAH cc okuması olsun

Keşke böyle zorluk olmadan su gibi akıp gitseydi...ve bütün bunları ben yapmışım gibi suçlanmak yerine bir güzel söz söylenseydi..

Son düzenleme:
Geçmiş olsun parecim inan haklısın kuzum kendini yorma sen dinlenmene bak rabbim şifa versin inşallah 🤲 ama işte insanlar biraz sorumluluklarının farkında olsa keşke bence hastanede olmak niyet göndermeye ve düzenli bildirim yapmaya engel değil bence sen oralarda bizler için uğraşıp liste hazırlarken bu onun yanında hiç birşey 🤷 takma kuzum boşver 🪷🪷
Kendini üzme kuzum keşke herkes anlasa benim grupta da oluyor kimse üzülmüyor olan bizlere oluyor bende öyle hem eşimin hastane işleriyle ugrasjyorum hemde kücük cocugumla ugraşiyorum ama böyle durumlarda kimse bize hak vermiyor bu insanlar ugraşiyor bizler icin . bizde okumalarimizi yapalim diye birsey dedigimizde bizden kötüsü yok
Kuzumm ben senden raziyim Allahimda senden razi olsun Allahim sana acil kalici şifalar versin acilarini bir an evvel dindirsin 🤲❤️❤️

Allah tüm ailene sağlık versin canım, sen üzme o tatlı canını herkes bir değil, kalabalık gruplarla uğraşmak zor, yazar diye de bekleme kimseyi, 3 gün etiket yapmadıysa çıkart gitsin. Küçük çocuk değiliz ki karşına alıp güzelce konuş diyeyim. Düzen belli, kural belli uyan kalır uymayan gider.

Kızlar Allah razı olsun hastanede yatan annem ama.bende hastalandım sanki bende yatıyor gibi oldum şimdi ultrasondan geldim böbreklere baktılar

Insanız herşey olabilir benim kızdığım çok şey var fakat siteye girip buraya tek kelime yazilmiyor ve ben olabildiğince kırmayım diye alttan alıyorum

Yine suçlu ben oluyorum

Dua gruplarının evet kuralları var uymayani çıkarıyorum bide diyorum ki kırılmak küsmek yok diyorum ama olmuyor

Arkadaşın daha niyeti yok ben suçluyum ama neyse vardır bir hayır diyelim
Cidden yorgunum anneme üzülüyorum kimse kimsenin özelinde ne yaşıyor bilmiyor kurban telasim var bir dünya şey

Dua gruplarım var bunu keyifle yapıyorum seviyorum heleki duası kabul olan birini duyunca dünyalar benim oluyor liste düzenlerken niyetleri okuyorum vallahi en içten dualar ediyorum

Çünkü dualar benim için bir dünya içinde kayboluyorum yeterki mevlam kabul etsin

kimseden bir şey bekledigim yok bir teşekkür bir Allah razı olsun dışında

Allah hepinizden razı olsun dualarınız kabul olsun 🤲🧡💙🌷💐💚💛💛💜

Kızlar Allah razı olsun hastanede yatan annem ama.bende hastalandım sanki bende yatıyor gibi oldum şimdi ultrasondan geldim böbreklere baktılar

Insanız herşey olabilir benim kızdığım çok şey var fakat siteye girip buraya tek kelime yazilmiyor ve ben olabildiğince kırmayım diye alttan alıyorum

Yine suçlu ben oluyorum

Dua gruplarının evet kuralları var uymayani çıkarıyorum bide diyorum ki kırılmak küsmek yok diyorum ama olmuyor

Cidden yorgunum anneme üzülüyorum kimse kimsenin özelinde ne yaşıyor bilmiyor kurban telasim var bir dünya şey

Dua gruplarım var bunu keyifle yapıyorum seviyorum heleki duası kabul olan birini duyunca dünyalar benim oluyor liste düzenlerken niyetleri okuyorum vallahi en içten dualar ediyorum

Çünkü dualar benim için bir dünya içinde kayboluyorum yeterki mevlam kabul etsin

Allah razi olsun boşver sen üzme kendini senin sucun yok sen Allah rızasi icin yapiyorsun anlayan anlar anlamayanda kendi bilir zaten bütün suclar bizim keske biraz hata kendilerinde arasa hic böyle olmaz bazi kişiler sorumluluk yok

littlezelda littlezelda

littlezelda littlezelda

Arkadaşımızın niyeti

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Kadir ne demek?

Ya Muktedir ne demek?

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Arkadaşımızın niyeti

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

Ya Evvel ne demek?

Ya Halim ne demek?

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Fettah ne demek?

Ya Mucib ne demek?

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Duanın Anlamı:

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

@Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

@Asya89 🔸

@selin18 🔸

@Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

@MMorsalkimm 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

@safi.naz 🔸

@Yaz2021 🔸

@dunyadanuzak 🔸

@YagmurSendeanlarsn 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

@liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Içın okumuyanlar

Nur61_ Nur61_ ❌
littlezelda littlezelda iyilik_guzellik iyilik_guzellik arkadaşlarimin niyetlerine okudum Allah kabul etsin aminn 🤲
MssPARE MssPARE ❤️

Yine suçlu ben oluyorum

Allah razı olsun parem biz senden razıyız Rabbimde razı olsun bizler için çabalıyorsun anneciğinede rabbim şifa versin inşallah 🤲🥰

MssPARE MssPARE canım arkadaşım :KK60: senden razıyız Allah da senden razı olsun kat ve kat 🤲🏻

Üzme canını sen üzüldüçe inan senin kadar bende üzüyorum. Şuan bu listede değilim ama bizler, kardeş dua grupları olduk. ALLAH rızası için bir arada toplanıp okumalar yapmaya gayret ediyoruz

RABBİM katında kabul ve makbul eylesin.Seni ALLAH için seviyorum duamdasın :anne::KK200:

X