Popüler Konu Esmâ-i Hüsna nedir?Faziletleri, Allah'ın 99 ismi ve Anlamlari

Bugün iki arkadaşa okuma yapacağız

Bugün duası okunucak arkadaslar

dolar milyoneri dolar milyoneri

MssPARE MssPARE 2. Niyeti

Birinci duası okunucak arkadaşımız

Arkadaşımızın niyeti

Yarabbi ibadetlerini hakkıyla ve eksiksiz yapmayı ve katında makbul olmasını bana nasip et.

Rabbim benim, anne-babamın, sevdiklerimin ve sana inananların bütün günahlarımızı af ve mağfiret eyle. Bizleri cennetine al kabir azabından cehennem ateşinden koru Yarabbi.

Anneme babama ve bana kalıcı hasarsız acil şifalar ver Allah’ım. Ailemizin huzurunu dirliğini daim et.

Yeğenlerime hayırlı güzel kaderler yaz. Yeğenim ramazanın konuşma problemine Şafi isminle şifa ver Yarabbi.

Hayırlısıyla ve kolaylıkla tez vakitte gönlüme göre güzel bir ev alabilmeyi nasip et Allah’ım. Beni ve tüm kiracıları selamete çıkar güzel Mevlam, çektiğim sıkıntıları sen biliyorsun inşirah ferahlığı nasip et ne olursun, aminnn…

Göz aydınlığı, el üstünde tutacak,Kadir kıymet bilecek, iki cihan saadetim olacak, bana ve aileme denk hayırlı bir eş nasip et, hayırlı huzurlu mutlu bir yuva kurabilmeyi nasip et göz aydınlığı sağlıklı hayırlı evlatlar ver Allah’ım.

Dua arkadaşlarımın dualarını da hayırla kolaylıkla kabul et çok şükür sevinci yaşat bizlere. Aminnn

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔸️ 1.Duamiz...Seçilen 2 ESMA-ÜL-HÜSNA

➡️ 1.ESMA.... YA MELİK cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Melik ne demek?

Melik; görülen ve görülmeyen bütün âlemlerin, bütün kâinatın tek sahibi ve mutlak surette tek hükümdârı demektir. Kendisine ibâdet edilmeye yegâne lâyık olan O’dur. O’nun istediği olur, istemediği olmaz. O, bir şeyin olmasını isterse, sadece “ol” der, o da derhal olur. Olmasını istemediği hiçbir şey de asla varlık sahasına çıkamaz.
Bütün evren, yaratılmış olan her şey, mükemmel bir düzen içerisinde işlemektedir. Asla bir başı boşluk ve düzensizlik yoktur. Bütün idâre tek bir yerden geliyor. O Allah, dünya ve âhiret hayatındaki her şeye gerçek anlamda ve kayıtsız şartsız hâkim ve mâlik olan ve dilediği gibi tasarrufta bulunandır.[12]

➡️ 2.ESMA....Ya VASİ cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Vasi ne demek?

Vâsi’; ilmi ve merhameti her şeyi kuşatan demektir. Allah Teâlâ, kullarına bolca ihsân eden, rızıklarını genişletendir. Allah ilim, lütuf ve ihsânı ile her şeyi kuşatmıştır. Nimetlerinin bir kısmı fayda sağlayan türden, diğer bir kısmı da zararları gideren türdendir.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Ikinci duası okunucak arkadaşımız

MssPARE MssPARE

Arkadaşımızın niyeti

Elhamdülillahi Rabbilâlemin esselatü vesselamü alâ Resulina Muhammedin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain.

Allahümme sallı alâ seyyidina Muhammed ve alâ alihi seyyidina Muhammed...

Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame."

Ya Rabbim Şifa bekleyen sana el açıp dua eden bütün hastalara şifalar ver yani sıra benim kardeşime de şifalar yağdır gökten rahmet yagdirdigin gibi kardeşime anneme şifalar ver ...

Ya Rabbim beni anne babami kardeşlerimi yeğenlerimi her türlü kaza beladan koru afetlerden depremlerden nazardan iftiradan kötü insanlardan uzak tut geleceğimizi hayal ettiğimizden çok daha güzelini ver ve yaşat yarabbim

Son nefesimizi verirken kelime-i şahadet demeyi nasip et kabirimi nurunla donat günahlarımızı af et cennetine aldigin kullarindan eyle

Ya Rabbi cok yorgunum bitkinim bana güç ver içime sakinlik ver üzerimde çok yük var sen hafiflet bana inşirah serinliği ver

"Fe inne meal usri yusra" "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır." Kolaylık ver Allah'ım ...

YA MUCİB YA HABİR YA RAHMAN YA RAHİM Allah..

YA Rabbi dua arkadaşlarımın dualarını ve içlerinde saklı ne varsa senden ne istiyorlarsa ver kabul et Allahım...

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

➡️ 1.ESMA.... YA MÜHEYMİN cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Müheymin ne demek?

Müheymin; kâinatın bütün işlerini gözetleyip yöneten; bütün yaratıklarını gözetip koruyan; korkulardan emin kılan demektir. Yine kullarına asla zulmetmeyen; her söylediği ve yaptığına güvenilen; bütün kullarını hükmü altına alan; olup biten her şeyden haberdâr olan ve Peygamberi’ne indirdiği vahyin doğruluğuna tanıklık eden; kullarını dâimâ gözetim altında bulunduran; mü’minlere güven, sevgi ve huzur veren demektir.

➡️ 2.ESMA....Ya VELİYY cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Veliyy ne demek?

Veliyy; dost ve yardımcı demektir. Allah Teâlâ, sevdiği kullarının dostudur. Onlara yardım eder; sıkıntılarını, darlıklarını giderir; ferahlık verir. Dünya ve âhiret işlerinde başarıya ulaştırır. Mü’minlerin yardımcısı ve koruyucusudur. Allah’tan başka gerçek dost ve yardımcı yoktur.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

2.Duamız....3 ESMA-ÜL-HÜSNA

➡️ 1. ESMA ...YA FETTAH cc ➡️33 defa okunucak...

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

➡️ 2. ESMA...YA MUCİB cc ➡️ 33 defa okunucak

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

➡️ 3. ESMA....YA ŞAFİ cc ➡️ 33 defa okunucak

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

➡️ 3. Duamız .... ➡️ 33 defa okunucak

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🤲🤲 Okumalarimiz bitiyor Rabbim dualarımızı niyetlerimizi kabul etsin ...🤲🤲

❗⛔❗Okumaları bitiren arkadaşlar beni
MssPARE MssPARE ve o gün duası okunan arkadaşı Etiket yapmayı unutmayın ❗⛔❗

❗❗Sabah saat 9:00 a kadar okumaları bitirelim lütfen

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Nevreste Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

A Asya89 🔸

S selin18 🔸

A Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

MMorsalkimm MMorsalkimm 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

safi.naz safi.naz 🔸

Y Yaz2021 🔸

dunyadanuzak dunyadanuzak 🔸

YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

iyilik_guzellik iyilik_guzellik

liberti22 liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

M Morlale8

safi.naz safi.naz

Y Yaz2021

dunyadanuzak dunyadanuzak

Kızlar dualarınız tamamlandı eksiğiniz kalmadı Rabbim kabul etsin 🤲💐💐🌷

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn için okumayanlar

dunyadanuzak dunyadanuzak ❌
dolar milyoneri dolar milyoneri ve MssPARE MssPARE niyetleri için okudum 🤲 ❤️
Allah kabul etsin 🤲

Arkadaşımızın niyeti

Yarabbi ibadetlerini hakkıyla ve eksiksiz yapmayı ve katında makbul olmasını bana nasip et.

Rabbim benim, anne-babamın, sevdiklerimin ve sana inananların bütün günahlarımızı af ve mağfiret eyle. Bizleri cennetine al kabir azabından cehennem ateşinden koru Yarabbi.

Anneme babama ve bana kalıcı hasarsız acil şifalar ver Allah’ım. Ailemizin huzurunu dirliğini daim et.

Yeğenlerime hayırlı güzel kaderler yaz. Yeğenim ramazanın konuşma problemine Şafi isminle şifa ver Yarabbi.

Hayırlısıyla ve kolaylıkla tez vakitte gönlüme göre güzel bir ev alabilmeyi nasip et Allah’ım. Beni ve tüm kiracıları selamete çıkar güzel Mevlam, çektiğim sıkıntıları sen biliyorsun inşirah ferahlığı nasip et ne olursun, aminnn…

Göz aydınlığı, el üstünde tutacak,Kadir kıymet bilecek, iki cihan saadetim olacak, bana ve aileme denk hayırlı bir eş nasip et, hayırlı huzurlu mutlu bir yuva kurabilmeyi nasip et göz aydınlığı sağlıklı hayırlı evlatlar ver Allah’ım.

Dua arkadaşlarımın dualarını da hayırla kolaylıkla kabul et çok şükür sevinci yaşat bizlere. Aminnn

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

➡️ 1.ESMA.... YA MELİK cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Melik ne demek?

Melik; görülen ve görülmeyen bütün âlemlerin, bütün kâinatın tek sahibi ve mutlak surette tek hükümdârı demektir. Kendisine ibâdet edilmeye yegâne lâyık olan O’dur. O’nun istediği olur, istemediği olmaz. O, bir şeyin olmasını isterse, sadece “ol” der, o da derhal olur. Olmasını istemediği hiçbir şey de asla varlık sahasına çıkamaz.
Bütün evren, yaratılmış olan her şey, mükemmel bir düzen içerisinde işlemektedir. Asla bir başı boşluk ve düzensizlik yoktur. Bütün idâre tek bir yerden geliyor. O Allah, dünya ve âhiret hayatındaki her şeye gerçek anlamda ve kayıtsız şartsız hâkim ve mâlik olan ve dilediği gibi tasarrufta bulunandır.[12]

➡️ 2.ESMA....Ya VASİ cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Vasi ne demek?

Vâsi’; ilmi ve merhameti her şeyi kuşatan demektir. Allah Teâlâ, kullarına bolca ihsân eden, rızıklarını genişletendir. Allah ilim, lütuf ve ihsânı ile her şeyi kuşatmıştır. Nimetlerinin bir kısmı fayda sağlayan türden, diğer bir kısmı da zararları gideren türdendir.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

MssPARE MssPARE

Arkadaşımızın niyeti

Elhamdülillahi Rabbilâlemin esselatü vesselamü alâ Resulina Muhammedin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain.

Ezhibil-be'se rabben'nasi eşfi ve enteş'şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame."

Ya Rabbim Şifa bekleyen sana el açıp dua eden bütün hastalara şifalar ver yani sıra benim kardeşime de şifalar yağdır gökten rahmet yagdirdigin gibi kardeşime anneme şifalar ver ...

Ya Rabbim beni anne babami kardeşlerimi yeğenlerimi her türlü kaza beladan koru afetlerden depremlerden nazardan iftiradan kötü insanlardan uzak tut geleceğimizi hayal ettiğimizden çok daha güzelini ver ve yaşat yarabbim

Son nefesimizi verirken kelime-i şahadet demeyi nasip et kabirimi nurunla donat günahlarımızı af et cennetine aldigin kullarindan eyle

Ya Rabbi cok yorgunum bitkinim bana güç ver içime sakinlik ver üzerimde çok yük var sen hafiflet bana inşirah serinliği ver

"Fe inne meal usri yusra" "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır." Kolaylık ver Allah'ım ...

YA MUCİB YA HABİR YA RAHMAN YA RAHİM Allah..

YA Rabbi dua arkadaşlarımın dualarını ve içlerinde saklı ne varsa senden ne istiyorlarsa ver kabul et Allahım...

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

➡️ 1.ESMA.... YA MÜHEYMİN cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Müheymin ne demek?

Müheymin; kâinatın bütün işlerini gözetleyip yöneten; bütün yaratıklarını gözetip koruyan; korkulardan emin kılan demektir. Yine kullarına asla zulmetmeyen; her söylediği ve yaptığına güvenilen; bütün kullarını hükmü altına alan; olup biten her şeyden haberdâr olan ve Peygamberi’ne indirdiği vahyin doğruluğuna tanıklık eden; kullarını dâimâ gözetim altında bulunduran; mü’minlere güven, sevgi ve huzur veren demektir.

➡️ 2.ESMA....Ya VELİYY cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Veliyy ne demek?

Veliyy; dost ve yardımcı demektir. Allah Teâlâ, sevdiği kullarının dostudur. Onlara yardım eder; sıkıntılarını, darlıklarını giderir; ferahlık verir. Dünya ve âhiret işlerinde başarıya ulaştırır. Mü’minlerin yardımcısı ve koruyucusudur. Allah’tan başka gerçek dost ve yardımcı yoktur.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Fettah ne demek?
Fettâh; iyilik kapılarını açan; zulme uğrayanlara yardım eden; mü’min kullarını zafere ulaştıran; mü’minlere mânevî kapıları açıp kalplerd-en kederleri gideren; her derde çare bulan; her türlü engelleri kaldıran demektir.

Ya Mucib ne demek?
Mucîb; kendine yalvaranların isteklerini veren; kullarının dileklerine ve dualarına karşılık veren demektir. Kendine yalvaranları işitir, bilir ve onların isteklerini verir.demektir

Eş Şafi ne demekt? Hastalıkları iyi eden, şifa veren ve kullarına şefaat eden anlamına gelir. O kuluna musallat olan musibetleri def eder, hastaları iyileştirir ve kötülükleri yok eder.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

"Lâ ilâhe illâ ente yâ hannân, yâ mennân, yâ bedîas-semâvâti vel ardi yâ zel celâli vel ikrâm."

Duanın Anlamı:

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Ey Hannân, ey Mennân, ey gökleri ve yeri en güzel şekilde yaratan, ey Celâl ve ikrâm sâhibi!

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Nevreste Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

A Asya89 🔸

S selin18 🔸

A Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

safi.naz safi.naz 🔸

Y Yaz2021 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

liberti22 liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

M Morlale8

safi.naz safi.naz

Y Yaz2021

dunyadanuzak dunyadanuzak

Kızlar dualarınız tamamlandı eksiğiniz kalmadı Rabbim kabul etsin 🤲💐💐🌷

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn için okumayanlar

dunyadanuzak dunyadanuzak ❌
Okudum Rabbim kabul eylesin inşallah MssPARE MssPARE

Nur61_ Nur61_ niyetini ve ESMALARI yazmadığı için liste sonuna aldım...Kaç kez yazdım niyetini yazmayalar lütfen yazsın diye

Şimdi ben ne yazayım bilemedim

littlezelda littlezelda

littlezelda littlezelda

Arkadaşımızın niyeti

Ezhib'l be' se Rabbin naşi esfi ve entes safi la sifae illa safauke, sifauke la yügadiru sekama" Yarabbim senden babam için şifa istiyorum kanser hastalığını yensin senin kudretine sual olmaz sen kadirsin mevlam bütün hastalara, içinde de babam İsmet kuluna Safi isminle şifa ver amin

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

➡️ 1.ESMA.... YA KÂDİR cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Kadir ne demek?

Kâdir; her şeye gücü yeten; kudret sahibi demektir. Allah Teâlâ, istediğini, istediği gibi yapmaya gücü yetendir. Her şeyi takdir eden, planlı ve ölçülü yapandır. Hiçbir şey O’nu âciz bırakamaz. Âlem, mutlak irâde ve kudrete sahip olan Allah tarafından yaratılmıştır.

➡️ 2.ESMA....Ya MUKTEDĪR cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Muktedir ne demek?

Muktedir; tam bir kudret sahibi; her şeye gücü yeten demektir. Allah Teâlâ, kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarruf edendir. O’nun “Kâdir” oluşu, istediğini, istediği anda ve istediği şekilde yaratma gücüne sahip olması demektir. “Muktedir” olması ise, bilfiil gücünü yarattıklarında göstermesidir.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Arkadaşımızın niyeti

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed'in ve ala ali seyyidina Muhammed.
Rabbim ailemizi ve sevdiklerimizi koru, sagligimizi, huzurumuzu ve rizkimizi artir.
Yavrularimizi saglikla huzurla buyutmeyi nasip et. Bahtlarini guzel eyle, iyi ve hayirli insanlarla karsilastir insallah.
C.İ. kizimin kaygılarını atıp rahatlamasını, neşesinin ve ozguveninin yukselmesini nasip eyle. Dua arkadaslarimin da dualarini kabul eyle Rabbim. Amin.

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅

➡️ 1.ESMA.... YA EVVEL cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Evvel ne demek?

Evvel; ilk; varlığının başlangıcı olmayan demektir. Allah Teâlâ, bütün varlıklardan öncedir. Varlığının bir evveli, başlangıcı yoktur. O, kadîmdir, ezelîdir. Varlığı kendi zâtıyladır. Bütün varlıklar varlığını O’ndan almaktadır. Yaratmayı başlatan O’dur. “Evvel” ismini “Âhir” ismiyle beraber değerlendirmelidir.

➡️ 2.ESMA....Ya HALİM cc ➡️ 100 defa okunucak

Ya Halim ne demek?

Halîm; suçluların cezasını vermeye gücü yettiği hâlde cezalandırmayıp onlar hakkında yumuşak davranan, cezalarını geriye bırakan; acele ve kızgınlıkla muâmele etmeyen demektir. Allah Teâlâ, günahları yüzünden kullarına olan lütuf ve ihsânını esirgemez. İyi olsun kötü olsun bütün kullarını rızıklandırır; belâ ve âfetlerden korur. Acelecilikle ve kızgınlıkla davranmaz. Çok yumuşak davranır. Ceza vermekte acele etmez. Süre tanır, ama ihmal etmez.

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Ya Fettah ne demek?

Ya Mucib ne demek?

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Duanın Anlamı:

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

Nevreste Nevreste 🔸

RedGirl RedGirl 🔸

G Glsndmr89 🔸

zeyno genc zeyno genc 🔸

MssPARE MssPARE 🔸

A Asya89 🔸

S selin18 🔸

A Ada-Anne 🔸

ezgiisel ezgiisel 🔸

C Cittaslow 🔸

M Morlale8 🔸

safi.naz safi.naz 🔸

Y Yaz2021 🔸

dolar milyoneri dolar milyoneri 🔸

MssPARE MssPARE 2. Niyeti 🔸

littlezelda littlezelda

Nur61_ Nur61_

liberti22 liberti22

🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn canım dualarin tamamlandı eksiğin kalmadı Rabbim duanı kabul etsin 🤲❤⚘💐🌷

🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸🔅🔸

dolar milyoneri dolar milyoneri MssPARE MssPARE 2. Niyeti

Içın okumuyanlar

Nur61_ Nur61_ ❌

Bende iki haftadır hastane de yatıyorum iki gündür çok ağır gribin serum alıyorum

Böbrekte taş var agrım fena

Beynim bedenim yoruldu üzgünüm ve kurban yaklaştı evde beni bekleyen işler var ve ne duamı ne liste paylaşımını aksatmadan en düzgün şekilde yaptım...

Ha yapicam bu benim sorumluluğum bunun için uğraşıyorum fakat herkeste kendi sorumluluğunu bilse keşke

Kimseyi kurmak üzmek istemiyorum derken ben üzülüp yorulup kırılıyorum

Bunuda yazıyorum kimse yanlış anlamasın şunu demek istiyorum gruplara katılım yapılıyor sa kurallara uymak zorundasınız

Kimsenin kimseyi yormaya hakkı yok

Bende iki haftadır hastane de yatıyorum iki gündür çok ağır gribin serum alıyorum

Beynim bedenim yoruldu üzgünüm ve kurban yaklaştı evde beni bekleyen işler var ve ne duamı ne liste paylaşımını aksatmadan en düzgün şekilde yaptım...

Ha yapicam bu benim sorumluluğum bunun için uğraşıyorum fakat herkeste kendi sorumluluğunu bilse keşke

Bunuda yazıyorum kimse yanlış anlamasın şunu demek istiyorum gruplara katılım yapılıyor sa kurallara uymak zorundasınız

Kendini üzüp yorma canım arkadaşım :KK60:Gelir okur diye bekleme kimseyi 2 gün bildirim yapmayan 3. gün gelip bildirim yapmıyor emin ol.

çok çok geçmiş olsun 💞 Rabbim annene ve sana acil kalıcı şifalar versin İnşaAllah

Kendini üzüp yorma canım arkadaşım :KK60:Gelir okur diye bekleme kimseyi 2 gün bildirim yapmayan 3. gün gelip bildirim yapmıyor emin ol.

çok çok geçmiş olsun 💞 Rabbim annene ve sana acil kalıcı şifalar versin İnşaAllah
Listeden çıkardım çıkarma dedi hastanedeyim dedi günlük okuyacam dedi özür diledi vb.. çıkarmadım

Tekrar 3 günlük okumadı eve çıktım gelen giden dedi oeki dedim

Dün yine 3 günlük okumadı uyardım hastanedeyim serum alıyorum dedi halen devam ediyor

Liste sonuna geldik ...la havle

Niyetini yaz diye Özele yazdım buraya kaç kez yazdım yani ne yapayım

Kendini üzme kuzum keşke herkes anlasa benim grupta da oluyor kimse üzülmüyor olan bizlere oluyor bende öyle hem eşimin hastane işleriyle ugrasjyorum hemde kücük cocugumla ugraşiyorum ama böyle durumlarda kimse bize hak vermiyor bu insanlar ugraşiyor bizler icin . bizde okumalarimizi yapalim diye birsey dedigimizde bizden kötüsü yok
Kuzumm ben senden raziyim Allahimda senden razi olsun Allahim sana acil kalici şifalar versin acilarini bir an evvel dindirsin 🤲❤️❤️

Geçmiş olsun parecim inan haklısın kuzum kendini yorma sen dinlenmene bak rabbim şifa versin inşallah 🤲 ama işte insanlar biraz sorumluluklarının farkında olsa keşke bence hastanede olmak niyet göndermeye ve düzenli bildirim yapmaya engel değil bence sen oralarda bizler için uğraşıp liste hazırlarken bu onun yanında hiç birşey 🤷 takma kuzum boşver 🪷🪷

X