Eşlerinizin dert ortağı siz misiniz?

aytensakarya

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2023
52
46
Merhaba kizlar.
Ben mi abartıp büyütüyorum bir türlü içim soğumuyor. Esim, annesi ve kardeşleriyle olan olayları benden saklıyor. Benimse dert ortağım hep odur.
Mesela Yıllar önce kayinpederim yoğun bakımda yatarken eşimde yanındaydı babası vefat etmiş beni epey uzak bir amca aramıştı başınız sağolsun diye, o zaman öğrenmiştim. Neyse acisına verdim bişey demedim yinede toparlanıp gittim evlerine hastaneden eve bile donmuslerdi yani. Herkes evlerindeydi en son ben gittim.

Darbe zamani kardeşini açığa almislar bende sürekli soruyorum iznininiz ne çokmus, baya kaldınız burda diye kimse birşey söylemedi. Eminim eşim biliyordu. bana olaydan 4/5 yıl sonra söyledi.
Simdi yine kaynimla ilgili saklanmayacak duzeyde farkli bir konu yine bana anlatmadı telefonunda tesadufen gördüm. Anlatacaktim vs diyor

Bu kez alttan almayacağım.

Sizce tepkim abartılı mi? Annesi zaten beni hiç sevmiyor sürekli kucumseme hakaret ve esim asla korumuyor. Benimseyemedigini düşünüyorum. İçim buz gibi sanırım bu konuyu asamayacagim.

Kardeşi ile ilgili olayları belki onlar anlatma diyordur, o da o yüzden anlatmıyor olabilir mi? Babasının vefatını söylemeye belki fırsat bulamamış olabilir, ailede birçok şeyle o ilgileniyorsa belki her şeye o koşturmuştur.

Bana ailesine düşkün gibi biri geldi. Size karşı tavrı nasıl bilmiyorum ama annesine, kardeşine çok bir şey söyleyemiyor sanırım. Yine de size hissettirdiği ağır bir durum.

Merhaba kizlar.
Ben mi abartıp büyütüyorum bir türlü içim soğumuyor. Esim, annesi ve kardeşleriyle olan olayları benden saklıyor. Benimse dert ortağım hep odur.
Mesela Yıllar önce kayinpederim yoğun bakımda yatarken eşimde yanındaydı babası vefat etmiş beni epey uzak bir amca aramıştı başınız sağolsun diye, o zaman öğrenmiştim. Neyse acisına verdim bişey demedim yinede toparlanıp gittim evlerine hastaneden eve bile donmuslerdi yani. Herkes evlerindeydi en son ben gittim.

Darbe zamani kardeşini açığa almislar bende sürekli soruyorum iznininiz ne çokmus, baya kaldınız burda diye kimse birşey söylemedi. Eminim eşim biliyordu. bana olaydan 4/5 yıl sonra söyledi.
Simdi yine kaynimla ilgili saklanmayacak duzeyde farkli bir konu yine bana anlatmadı telefonunda tesadufen gördüm. Anlatacaktim vs diyor

Sizce tepkim abartılı mi? Annesi zaten beni hiç sevmiyor sürekli kucumseme hakaret ve esim asla korumuyor. Benimseyemedigini düşünüyorum. İçim buz gibi sanırım bu konuyu asamayacagim.
Benim eşimde öyledir ailesi ile ilgili hiç bir şeyi anlatmaz etmez ben de istemem yani gerek yok onların derdini dinlemeyi şu bu olmuşlarını elimden gelse hiç bilmemeyi isterim hatta ağrısız başım misali gibi ...benimsenmemek de böyle degil o çok farklı bi olay illa sana ailesiyle anlatmıyor diye yanlış düşünme boşver hayat kısa bunları düşünecek kadar kendini de yorma

Merhaba kizlar.

valla benim isime gelirdi. banane onlardan 😂🙄 esüm kendi sorunlarını anlatmasa bozulurdum ama aile sorunları beni hiç işgilendirmez. ama şansıma esim de benden öğreniyor ailesindeki sorunları. yani ailesi ilk bana iletiyor zaten 😂 annesi ameliyat oldu mesela esimin haneri yoktu ki aynı gün o da annesiyle konusmus. yegeni ameliyat oldu benden öğrendi 😂 diğer yeğeni terapiye başladı onu da benden öğrendi 😂😂 ama tam bir yük bu. keske bilmeseydim 😂

Merhaba kizlar.

Ailesi tembihliyordur, benimkinin ailesi de aynı böyle eşimi her konuda tembihlerler, güya biz el kızıyız ya duymamamız lazim , neyse ki eşim pek fazla içinde tutamaz 😅

kardeş konusunda haklı, ben de bir akrabamin (bu feto olaylari basladiginda) hapse girdigini ailem dahil kimseye soylemedim . üstelik evine çilingirle girip kedisini aldim ve bir sure aile evimizde baktim. ona ragmen soylemedim cunku benim haddim değil yani bunu soylemek. zaten sonra ilk durusmada aklandi cikti, kimsenin de haberi olmadı.
babasinin ölümünde de soka girmiş soylememis olabilir.
bence adama kizmaniz hicbir seyi değiştirmez. "neden benimle paylasmiyor" diye aynayi kendinize cevirseniz daha yararli olur.

Zaten sizin eşiniz de çok ailesine giden biri değildi ki, belki o da bi şeyleri çok sonradan duydu?

Ailesi tembihliyordur, benimkinin ailesi de aynı böyle eşimi her konuda tembihler , güya biz el kızıyız ya duymamamız lazim , neyse ki eşim pek fazla içinde tutamaz 😅
Olabilir. Ama beni kim tembihlerse tembihlesin uzgunsem sadece ona anlatırım aile içinde kalır herşey. O başkasınada anlatmiyor ayrı. Ama sanırım beni kendisinden görmüyor.

Merhaba kizlar.

Bence ailelerle ilgili her sorun eşle paylaşılmamalı, sınırı olmalı ama seninki iyice abartmış bu konuyu.Paylaşılacakları da atlamış, sonradan başa kakma olayından mı çekindi acaba
Ayrıca ailesinin her şeyini koşa koşa eşe yetiştiren eşinin her durumunu da aileye yetiştiriyor,çok gördüm böyle örnek.O yüzden ağzı sıkı olmasının iyi yanını düşünün derim

kardeş konusunda haklı, ben de bir akrabamin (bu feto olaylari basladiginda) hapse girdigini ailem dahil kimseye soylemedim . üstelik evine çilingirle girip kedisini aldim ve bir sure aile evimizde baktim. ona ragmen soylemedim cunku benim haddim değil yani bunu soylemek. zaten sonra ilk durusmada aklandi cikti, kimsenin de haberi olmadı.
babasinin ölümünde de soka girmiş soylememis olabilir.
bence adama kizmaniz hicbir seyi değiştirmez. "neden benimle paylasmiyor" diye aynayi kendinize cevirseniz daha yararli olur.
Ailenize söylemişsiniz ama adı üstünde aile dimi. Bir gariplik var seziyorum soruyorum ama ısrarla anlatilmiyor. Kendine ben aynı şeyi bir iki kez yaptım ses çıkarmıyor ama haberim olmadı vs böyle böyle olmuş diye soruyor.

Olabilir. Ama beni kim tembihlerse tembihlesin uzgunsem sadece ona anlatırım aile içinde kalır herşey. O başkasınada anlatmiyor ayrı. Ama sanırım beni kendisinden görmüyor.
Ay öyle ailesinden ayrı görüyor seni , aile sırları dışarı çıksın istemiyor ailesi eşin de onların istediği gibi davranıyor , ben bazen bilsem bile bilmemiş gibi yaparım sonra eşim gelir anlatır ben de yeni duymuş gibi aaaa öyle miymiş der geçerim, çok takılma bence keyfine bak , bilmemek daha iyi ...

soruyorum ama ısrarla anlatilmiyor.
bende sürekli soruyorum iznininiz ne çokmus, baya kaldınız burda diye kimse birşey söylemedi.
bana anlatmadı telefonunda tesadufen gördüm.
bana biraz fazla merakli geldiniz. tatili coksa cok yani neden surekli bunu belirliyorsunuz acik arar gibi? ya da telefonu niye kurcaliyorsunuz?
belki de esiniz bu gibi hareketleriniz yüzünden sizinle paylasmiyordur
Benimse dert ortağım hep odur.
bir de eger siz kendi aileniz, annenizin hayati, kardesinizin paylastillari vs vs herseyi her sekilde esinize anlatıyorsaniz sizin agzi gevsek oldugunuzu düşünüyordur. ona anlattığınızi ailenize gidip anlatacaksiniz diye düşünüyordur.
gibi gibi gibi...
ayrica bir baskasinin özelini karisina anlatmasa bile hakli yani. bugunlerde annemin sulalesi karışmış sanirim. annem devamli telefonda birileriyle hararetli hararetli konusuyor, telefon trafigi cok yoğun. kesin olmus bir seyler. sordum, söylemedi. babama da sordum o da "bosver ya,baskasinin ozeli" dedi. tamam dedim gectim
artik olay her neyse bilmiyorum. ama bildigim bir sey var ki, beni ilgilendirmiyor.
ayni kardesinin olayinin sizi ilgilendirmedigi gibi.
esiniz "niye kiz kardeşinin şuyunu soylemedim, buyunu soylemedin" dese ne kadar sacma olacaksa sizin "niye kardesinin şuyunu buyunu söylemedin" demeniz de o kadar saçma

Ailenize söylemişsiniz ama adı üstünde aile dimi. Bir gariplik var seziyorum soruyorum ama ısrarla anlatilmiyor. Kendine ben aynı şeyi bir iki kez yaptım ses çıkarmıyor ama haberim olmadı vs böyle böyle olmuş diye soruyor.
hayir. aileme soylemedim. ki benim kuzenim onun yegeni. ona rağmen söylemedim.

X