Eski sevgilimin karısı ile konuşmalı mıyım?

PrensesMononoke

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2015
529
1.203
34
İyi akşamlar arkadaşlar
iki üç gündür bu konu kafamı kurcalayıp duruyor. yaklaşık iki yıllık evliyim. Bundan 6-7 yıl önce ayrıldığım eski bir sevgilim var. Çok problemli bir ayrılık süreci geçirdik. Bir türlü ayrıldığımızı kabul edemedi. Ben de biraz onun ısrarlarıyla biraz da boşlukta olmam sebebiyle asla devam etmek istememe rağmen ara ara görüşüp umut verdim. Sonrasında şu anki eşimle çıkmaya başladık ve ben görüşmeyi tamamen kestim fakat başka biri ile birlikte olduğumu bilmesine rağmen eski sevgilim olayı saplantı haline getirdi ve sürekli bizi taciz etmeye, ayrılmam yönünde baskı yapmaya, kendine zarar vermekle vs tehdit etmeye devam etti.
Neyse zamanla bu durum hafifledi ve o da çevresinden bi arkadaşıyla sevgili oldu. Bu kız öncesinde de arkadaşı olduğu için benimle olan durumunu biliyor. Bu ikisi evlilik kararı aldılar ve bu süre zarfında eski erkek arkadaşım ara ara beni rahatsız etmeye, bu kızla kıskandırmaya çalışmaya devam etti. En son evlenmeden önceki gün arayıp istersem evlenmeyeceğini söyledi ben de ona o zaman evli olmadığım halde ben zaten evlendim bile sen de gönül rahatlığıyla evlenebilirsin dedim. Biz o günden beri onunla bir daha hiç görüşmedik. Bir kaç ay sonra da ben evlendim ve bir daha hiç haberini bile almadım.
Bir kaç gün önce eski sevgilimin karısından bir mesaj aldım. Hala görüştüğümüzü bildiğini, bunun hesabını bize soracağını, hakkını ikimize de helal etmeyeceğini vs yazmış. Facebooktan birbirimize imalı gönderilerde bulunduğumuzu, whatsapp de aynı anda çevrimiçi olduğumuzu filan yazmış. Ki ben facebook bile kullanmıyorum, sadece eşimin kendi hesabından ilişki durumu göstermek için açtığı hiç kullanmadığım bi hesap var. Profilinde de ikimizin fotosu var. İnanın eşimden başka bir tane bile arkadaşım yok ve hiç paylaşımda bulunmadım.
Sonuç olarak bu mesajı alınca tutup benim eskisinin profiline baktım ve sinirden çatladım. Bir çocukları olmuş ve çocuğa benim ta liseden beri olası çocuğuma koymak istediğim isimi koymuş. Çok etkilendiğim bir kitaptan esinlenmiştim ve bunu onunla birlikteyken ona da söylemiştim. Yaptığı şeyin resmen hırsızlık olduğunu düşünüyorum. Çok bilinmeyen bir isim ve resmen hayallerim yıkıldı. Şimdi bi çocuğum olursa aynı isimi koyamıcam. Koyarsam ortak tanıdıklarımız yanlış anlayacak.
Kızlar şimdi ben bu kızla konuşup hem suçlamalarına cevap vermeyi hem de bu olayı anlatıp gerekirse çocuğun ismini değiştirmesini istemeyi düşünüyorum. Sonuçta oda istemez çocuğuna kocasının eski sevgilisinin istediği ismi koymayı. Sizce ne yapmalıyım? Konuşarak hata mı yapmış olurum? Ama susarsam da içimde kalacak hep bu konu.

İsmi çok merak ettimmm , nedir acaba?
Konuya gelince kadın saçmalamış resmen , ben muhattap olmazdim.
ismi deşifre olmamak adına söylemek istemiyorum. Bu isim olayını görene kadar ben de muhatap olmamayı düşünüyordum, bir iki gündür cevap da vermedim zaten fakat ismi görünce sinir oldum. Resmen hayallerimi çaldılar.

Başınızda böyle saplantılı bi manyak varken
Karısı size beddua yağdırırken
Sizi tehdit ederken
Eşinizin bunları duyacağını düşünmektense veya ne bilyim
Bu olayın canınızı sıkıp moralinizi bozması gerekirken
Hayal ettiğiniz ismin çocuğa konmuş olmasına mı taktınız?
Çok enteresansınız valla
Çok daha ciddi sorunlar var şu anlattıklarınızda farkında mısınız?

Ama neden bir isim icin onlara bulasmayi düsünüyorsunuz ki? Sakin muhatap olmayin ... Mesele büyürde büyür ...
Zararli cikarsiniz diye düsünüyorum.

Bnce kesinlikle konuşma, eminol işler daha çok sarpa sarar.. Ayrıca şunu merak ettim numaranı neden değiştirmedin seni boylesine rahatsız ediyorlardıysa.. Evlenmeden once değişseydin numaranı..

ismi deşifre olmamak adına söylemek istemiyorum. Bu isim olayını görene kadar ben de muhatap olmamayı düşünüyordum, bir iki gündür cevap da vermedim zaten fakat ismi görünce sinir oldum. Resmen hayallerimi çaldılar.

İsim Neva mı yoksa :)

İsim olayı aralarını ciddi derecede açar
Vebal almış olursunuz
Yapmayın

İsim konusunu unutun hiç açmayin bu saatten sonra saçma olur. Diğer konu içinde eşiniz konuşsun kadinla yoksa kadin kafasinfa kuracak duracak. Size inanacağini da sanmiyorum.
hiç umurumda değil açıkçası diğer konu. Kendi kocasıyla halletsin problemini. Eşimi hiç karıştırmak istemiyorum çünkü senelerce çok yıprattı ikimizi de bu konu. Yine hortlasın istemiyorum.

Bnce kesinlikle konuşma, eminol işler daha çok sarpa sarar.. Ayrıca şunu merak ettim numaranı neden değiştirmedin seni boylesine rahatsız ediyorlardıysa.. Evlenmeden once değişseydin numaranı..
bi kaç kere değiştirdim ama kendisi lise arkadaşım ve bi sürü ortak tanıdıklarımız var bi şekilde yine ulaştı. Ayrıca ailemi tanıyor işimi biliyor ve bana ulaşamayınca ailemi, iş yerimi vs arayıp utanç verici durumlara sokuyordu beni.

bi kaç kere değiştirdim ama kendisi lise arkadaşım ve bi sürü ortak tanıdıklarımız var bi şekilde yine ulaştı. Ayrıca ailemi tanıyor işimi biliyor ve bana ulaşamayınca ailemi, iş yerimi vs arayıp utanç verici durumlara sokuyordu beni.
kendimi senin yerine koydum da ben olsam ortak tanıdıklara dahi vermezdim numaramı boyle bir durumda.. Bahsettiğin şey çok ciddi ama sende bu ciddiyeti malesef goremedim..

Cevap verip ne diyeceksiniz ki verince konuyu kapatıcak mı?O karsılık vericek sonra siz uzayıp gidicek hiç sallamayın en iyisi.Olmadı eşinizle konusun.

Başınızda böyle saplantılı bi manyak varken
Karısı size beddua yağdırırken
Sizi tehdit ederken
Eşinizin bunları duyacağını düşünmektense veya ne bilyim
Bu olayın canınızı sıkıp moralinizi bozması gerekirken
Hayal ettiğiniz ismin çocuğa konmuş olmasına mı taktınız?
Çok enteresansınız valla
Çok daha ciddi sorunlar var şu anlattıklarınızda farkında mısınız?
haklısınız ama bi süre sonra insan alışıp duyarsızlaşıyor böyle bir meseleye. Ki zaten iki yıldır da konu tamamen kapanıp gitmişti. İsim konusunu herkes çok küçümsüyor ama gerçekten çok önemliydi benim için. eşimle bile aramızda sanki o isimde bi çocuğumuz varmış gibi şakalaşıyoruz filan. Çok alışmıştım bu fikre şimdi resmen hayallerimi kaybettim

X