Eski flört yeni komşu?

Evi kaldırdım temizlik yapıyorum, doktor randevusu vardı geç kaldım, çocuk hasta vs çalışan kadınsın 1 hafta sonun var. Ayağını kesmek zor olmasa gerek.

Merhabalar herkese. Hoşlanmadığım bir durum var sizinde fikrinizi alayım dedim. Bundan 4 yıl kadar önce aylarca flört ettiğim ama bisey yaşamadan bitip giden birisi çapraz binaya taşındı. Daha doğrusu ben 3 yıllık evliyim oda yeni evlenerek taşınmış. Onların binasında bir arkadaşımızda karşılaştık hanımıyla ve o zaman öğrendim onun hanımı olduğunu. Ben çalışıyorum hafta sonları evdeyim ve üç haftadır iki kere kadın bana kahve içmeye geldi. Buralı degil ve kimsesi yok. Ama ben onun bana gelmesini istemiyorum kapıyı açmak istemedim ama ortak komşuların arasında dedikodu olur diye açtım. Simdi bu kadın eşine nereye gittiğini söylemiyormu yada eşi daha uyanamadı mı anlamadım. Zaten bu gelip gitmeye devam ederse öğrenecek çünkü o zamanlarda baya konuşulmuştu aramızdakiler ben ne diyim bu kadına.. en önemlisi eşimde duyacak eşimi duymasını istemiyorum aslında. Onlar çokta umrum degil.

Kadın o kadar komşu arasından niye size gelmek istemiş ki özellikle orasını anlayamadım. Başka yaşıtı vs yok mu? Çapraz binadan sizi nasıl tanımış, bilmiş? Bırakın çapraz binayı, aynı binaya taşınanı bilmiyorum ben...

Not; diğer mesajları yeni gördüm komşuda tanışmışsınız...

Ama ben olsam görüşmem.

Son düzenleme:
Ya bir de istedikten sonra mesafe koymak zor değil. Ben karşı komşuma bile koydum, benden çekinir gelmez asla. Hepsi de kayınvalidemi tanıyor, ne gerek var görüşmeye. Kayınvalidem haber almak için görevlendirmiş onları biliyorum, hiçbiriyle de merhaba nasılsınız dışında samimiyet kurmadım. Kafam rahat.

İstenirse çok rahat mesafe konulur.

Arada duygu kalmamışsa neden midesizlik olsun. Herkes birbirine nötr işte.

Böyle saçmalık mı olur ya ? O görüşmeler sırasında eski duyguların canlanma olasılığı her zaman var. Oldu o zaman eski evlilerde yeni evlendikleri insanlarla ortak çocukları alıp tatile falan gitsinler. Nasıl olsa herkes nötr. Nasıl bir toplum haline geldik biz....

Evli insanların bile eşlerini sevdikleri halde bir anlık hevesle kalbinde ne duygular uyanabiliyor. Bir de yaşanmışlıkların üstüne yeniden maaile görüşmek bildiğiniz midesizliktir !!!

Not: konuya ithafen değil bayanın verdiği örnek için cevabım.

Benim de sevmediğim bir komşum vardı. Her gelmek istediğinde bir bahane uyduruyordum. Öyle öyle gelmeyi kesti:)

3 yildir oturdugim apartmanda ust kat komsuma bir kere bile gitmedim bunun altinda birsey var bence biliyirdur .siz bahane uydurun almayin eve mesafe koyun isim var deyin temizlik yapin yemek yapin almayin eve bilmiyorsa bile ogrendiginde sana kotu doner uzak durmanda hayir var canim

bana da öyle geldi
Şimdi bende öyle düşündüm çünkü evinde karşılaştığımız hanıma sürekli eşimle ilgili sorular sormuş ne iş yapar ne kazanır gibi. Arkadaşa enteresan gelmemiş herkesi sordu falan dedi. Eve gelirken minübüste o kadar konuşabildim. Zaten dahada sormam o arkadaşta bu sefer niye üstünde durdun derse diye

X