Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

ahh kuzum inşallah..
dünde kp sinir etti biz kücük servisle geliriz biz bize diyo nişandada az geldiler cevreleride var hani..sinir oluyorum böyle yapınca koca salon tuttuk hep kız tarafımı olacak ayıp ya..ayy bide nikahta onlarda nikah salonuna otobüs tutacaklar kendi semtlerine yetmiyo kv baska semt içinde tutmak gerek dedi :KK53: biz iki kurus için savasalım onlar milleti düşünsün çok sinir oldum nişanlıma dedim ödersen canına okurum diye yok banane haberim bile yoktu kendileri karar vermişler ödesinler dedi :KK20: kv iyi insan gerci içinde kötülük yok mesela olmaz anne öyle diyince tamam diyo kabul ediyo ama kp biraz dedigim dedik gibi ondada sevdigim sagolsun onun dedigini yapmıyo inşallah hic degişmez bu huyu :KK31:

İnsan kalabalık olsun istiyor nikahı dügünü daha bir içine sinerek oluyor sanki dimi haklısın edam inşallah sinir etmezler sizi zor zamanlar hep böyle olurmuş Rabbim yardımcınız olsun nişanlının senin yanında bulunması çok güzel ama hep böyle devam eder inşallah en azından haklıyı haksızı anlıyor :KK31:
günaydınn kızlarrr :KK3:
*
eda senin canını son günlerde ne çok sıkıyolar canım yaa:KK31::KK31:

Günaydın canım:KK16:

bende kötüyüm canım :KK50: nişanlım sonra giderriz bugün dinlenelim vs dedi ama beklemiyor salonda bizi..ailem desen gelin dedim yok dediler ne işimiz var sen git dediler..kac defa dedim hemde bide azarlıyolar tersliyolar..arkadasımı aradım o gelirdi kesin ama 2 saat sonra döndü arkadasım calısıyomus duymamıs duysaydı yanımda yoldas ol dicektim :KK14: kına için salonumu tek basıma tuttum biliyomusun :KK14: sagolsun adam cok yardımcı oldu 700 e tuttu müzikli şekilde salonu 9 mayıs cuma aksamına..annem babam ölmüş gibi kimsem yok gibi..zaten her seyimi kendim yaptım bu zamana kadar ama bu üzdü acıkcası :KK14:güya salon parasını verecekti gecen dedigine göre şimdi ben indirim yaptırınca iyi zorlanmazsın bari dedi..damatlıgı biz alırız diyo hemen ardından neyse paran yeter inşallah diyo hic bişeyde yoklar..hesap yapıyolar yatak odasnı nasıl alıcaz biz bilmiyoruz napıcaz ne edicez diyo bekliyolar ki ben alırım diyim( onun parasını daha önce benden gizli aldılar halbuki onuda ben alıyorum aslında yani) gercekten cok yoruldum..yıllardır aynı evin içinde kalabalıgın içinde tek basıma olmaktan :KK14:150 verdim kapora yine dua edin ne olur kuzlar Allah hepinizden razı olsun nikah için sorun olmasında 11 mayısı adamın dedigi gibi alalım adamkesin diyoda insan oglu işte..
Bide mobilya bakıcaz ya daha şu dergilerde falan oluyor ya yok acılıs yok şey 700 tl ye falan yatak odasu takımı onları gösteriyo babam bana..kendileri inanılmaz para harcarlar az cok biliyorsunuz ama sanki ben lükse kacıyormusum gibi davranıyolar..babam sürekli ohooo sende bir mobilya begenemiyosun sen evlenemezsin evini yerleştiremezsin vs vs mobilya altı üstü bi kız bu kadar merak etmez benim bildigim ailece gidilir biz ne diyosak o alınır diyo..bende susmadım görücü usulü degil bu eşimi nasıl sectiysem eşyamıda ben secicm tabi dedim :KK14: bedenim zihnim beynim cok yorgunum cok :KK14:

Ah kuzum ahhh, keşke aynı yerde olsak da destek olabilsem sana. Şu anda o kadar istedim ki bunu anlatamam yaa.. Edoşum yine de uzaktan desteğe ihtiyacın olan bir konu olursa, ne biliyim bir şey araştırmak gerekir falan, ben destek olurum sana tatlım. 11 Mayıs2a kadar çok zorlanacaksın bu yüzden belki ama, 12 mayıs itibariyle bitecek bunların hepsi.Ayakta sağlam durabilmek için hep 12 mayıs sabahını düşün olur mu?

Nasılsınız kızlar? Gelemedim 2 gündür, baktım arada ama boş boş hala iyileşemedim,başım çok dönüyor, çok da halsizim. Geçmişi de okuyamadım atladıklarım için kusura bakmayın olur mu? Bir de canım sıkıldı üstüne. Nişanım on beş tatilde Allah nasip ederse olcaktı ya... Abimin nişanı çıktı bir de. Görüştüğü vardı istiyorlardı ama askerden sonra diyordu bizimkiler. Şimdi bi baktım hooop bizim nişan tarihimizde nişan istiyorlar. Biz 02.02.2014 filan olsun istiyorduk. Onlar da o tarih istiyormuş, kızın doğumgünüymüş. Hafta sonuymuş, çalışıyormuş.. biz zaten tatilmişiz sorun olmazmış. İyi de benim hazırlığım, temiliğim, ikramlarım.... Lavantalarımı bile şubat tarihli sipariş ettim. Tatilin ilk günlerinde benim nişanım olcakmış sonra da onların istediği tarihte onların. Kimse bana sen ne istiyorsun demiyor ama?
O kadar bunaldım ki artık olsun da hayırlsıyla diyoruz ikimiz de.Kıyafetim de olmadı zaten. Bir geldi dap dar. Bir büyük bedeni de yok. Artık ya orda bakıcam ya da bordoyu giyicem. Zaten heves de kalmadı.

Haydaaaaa... Nihancım ne güzel planlamışlar öyle senin nişanını senden habersiz:KK53::KK53:
Sanırım artık bu planın dışına çıkma şansın kalmadı, nasıl yetişecek her şey onu düşünelim. Mesela lavantalar için sipariş verdiğin yerle bir konuşsan, elbise için annenlerin bulunduğu yerde bakabileceğin mağazalar var mı? Elbise tadilat yapılabilir durumda mı? Nişan evde mi olacaktı kuzum bu arada?

inanmıyorum edam ya..gerçekten bak şakam yok aynı aynı benim ailemde öyle..
insan öyle çok yoruluyo ki.. yanındalar ama tek başına,yalnız hissediyoruz kendimizi:KK14:

inşallah tatLıLıkla olur herşey kuzum ya:KK31:

bu arada bende düğün salonunu tutmaya giderken benim aileden kimse gelmedi,tek başımaydım.. ne kadar kötü hissediyosun o an,beni sanırım birtek sen anlıyabilirsin:KK31:

sen çok şükür çalışıyosun en azından gelirin var, gelirim olsa üç beş yapardım sanırım onlara yalvarmazdım.
Böyle elim kolum bağlı beklemek zor geliyo.. düğünden sonra alırsınız bazı şeyleri diyolar.. ki düğünden sonra demek zor gün parasını harcamak demek:KK31:

of edam bilmiyorum nasıl olacak bu işler.. tek bildiğim ailemin gerçek yüzünü gördüm.. bunu böyle erken yaşta anlamak bazen seni dayanılmaz noktaya getiriyo işte..ama inşallah vardır bundada bir hayır:KK31:
Tutkucum senin nişan döneminden beri yüzün gülmedi tatlım yaa:26: Yapmıyorlarsa da insanların boğazına yapışamayız sonuçta. Napalım, edacığıma da dediğim gibi, sen de evlendikten sonra yaparsın gücünüz elverdiğince. İkiniz mutlu olun da gerisi bir şekilde hallolur canım.

günaydınn kızlarrr :KK3:
*
eda senin canını son günlerde ne çok sıkıyolar canım yaa:KK31::KK31:
sorma canım ya gelen giden herkes canımı sıkıyor :KK9: bi yuvamıza girsek hepsi gecer inşallah ama :KK31:

İnsan kalabalık olsun istiyor nikahı dügünü daha bir içine sinerek oluyor sanki dimi haklısın edam inşallah sinir etmezler sizi zor zamanlar hep böyle olurmuş Rabbim yardımcınız olsun nişanlının senin yanında bulunması çok güzel ama hep böyle devam eder inşallah en azından haklıyı haksızı anlıyor :KK31:

Günaydın canım:KK16:

tabi canım ya böyle şeyler kalabalıkta güzel olur..Rabbime cok şükür canım aman diyroum kendi kendime sevdigim yanımda olsunda gerisi ne olursa olsun bana yeter diyorum ama üzülüyor insan işte

Ah kuzum ahhh, keşke aynı yerde olsak da destek olabilsem sana. Şu anda o kadar istedim ki bunu anlatamam yaa.. Edoşum yine de uzaktan desteğe ihtiyacın olan bir konu olursa, ne biliyim bir şey araştırmak gerekir falan, ben destek olurum sana tatlım. 11 Mayıs2a kadar çok zorlanacaksın bu yüzden belki ama, 12 mayıs itibariyle bitecek bunların hepsi.Ayakta sağlam durabilmek için hep 12 mayıs sabahını düşün olur mu?

Haydaaaaa... Nihancım ne güzel planlamışlar öyle senin nişanını senden habersiz:KK53::KK53:
Sanırım artık bu planın dışına çıkma şansın kalmadı, nasıl yetişecek her şey onu düşünelim. Mesela lavantalar için sipariş verdiğin yerle bir konuşsan, elbise için annenlerin bulunduğu yerde bakabileceğin mağazalar var mı? Elbise tadilat yapılabilir durumda mı? Nişan evde mi olacaktı kuzum bu arada?

Tutkucum senin nişan döneminden beri yüzün gülmedi tatlım yaa:26: Yapmıyorlarsa da insanların boğazına yapışamayız sonuçta. Napalım, edacığıma da dediğim gibi, sen de evlendikten sonra yaparsın gücünüz elverdiğince. İkiniz mutlu olun da gerisi bir şekilde hallolur canım.

ahh ebisim keske ya hep beraber gidermiydik salonu tutmaya :KK1: Allah razı olsun canım benim bunu duymak cok güzel :KK16:evet zaten dügünden sonrasını düşünmekkk ahh cok güzel :KK16:

sorma canım ya gelen giden herkes canımı sıkıyor :KK9: bi yuvamıza girsek hepsi gecer inşallah ama :KK31:

tabi canım ya böyle şeyler kalabalıkta güzel olur..Rabbime cok şükür canım aman diyroum kendi kendime sevdigim yanımda olsunda gerisi ne olursa olsun bana yeter diyorum ama üzülüyor insan işte

aynen öyle canımm hele şu 3 ay bi geçsin evinize girinn ohh miss :KK16::KK16:
bunlar unutulur geçer gider hepsii :21:

aynen öyle canımm hele şu 3 ay bi geçsin evinize girinn ohh miss :KK16::KK16:
bunlar unutulur geçer gider hepsii :21:

ayyy hayalide cok güzel dilam olacak dimi ya :KK17:3 ay 20 gün kaldı saka gibi :KK52:
dün gece annemle ceyizlik dantelleri cıkardık toparlık havlu,patik,yazma falan kücük seyler dantele karsıyım ama onlara bakarken baya hüzünlendim..ilkokulda ördügüm mutfak havlusu bile var :KK52:2 ye yada 3 e gidiyordum sanırım :KK52:ne cabuk gecti zaman ne kadar hızlı..birazda hüzünleniyorum aslında özellikle annem bana iyi davrandıgında..çok tuhaf yıllardır onlarlasın ve birden gidiyorsun :KK25:bide dün kvlere giderken kötü hissettim kendimi sanki anneme ihanet eder gibi sizede oluyomu :KK31:

Dedigin gibi edam ama sevdiginlesin mutlusun çok şükür kavuşuyorsunuz geri kalan herşey artık bir yerde önemli tabiki canını sıkar ama fazla önemsememeye çalış kendini yıpratma sevdiginle bu güzel anların keyfini çıkar kuzum :KK19:

Dedigin gibi edam ama sevdiginlesin mutlusun çok şükür kavuşuyorsunuz geri kalan herşey artık bir yerde önemli tabiki canını sıkar ama fazla önemsememeye çalış kendini yıpratma sevdiginle bu güzel anların keyfini çıkar kuzum :KK19:

çok haklısın canımmm :KK16:
dün onların orada beyaz eşya mobilya falan baktık hersey o kadar pahalıki:KK31:
hep köşe köşe diyen ben dün bir koltuk takımı gördük ikimizde bayıldık sade ama o kadar sıkki o takım olsa 20 yıl dayansa 20 yıl sıkılmam :KK16:o kadar rahatki bide oturunca..fakat fiyatıda bir o kadar pahalı 3+3+1+1 alırsa 4600 eger 3+3+1 alırsak 4000 ama pahalı olmasının yanında mobilya inanılmaz geniş baya yer kaplar cinsden buda büyük risk :KK50:
http://www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/santana-koltuk-takimi

birde bizim baktıgımız istedigimiz tam ters renklerde koltuk kahve yastıklar krem bunun tersi yani :)

Son düzenleme:
çok haklısın canımmm :KK16:
dün onların orada beyaz eşya mobilya falan baktık hersey o kadar pahalıki:KK31:
hep köşe köşe diyen ben dün bir koltuk takımı gördük ikimizde bayıldık sade ama o kadar sıkki o takım olsa 20 yıl dayansa 20 yıl sıkılmam :KK16:o kadar rahatki bide oturunca..fakat fiyatıda bir o kadar pahalı 3+3+1+1 alırsa 4600 eger 3+3+1 alırsak 4000 ama pahalı olmasının yanında mobilya inanılmaz geniş baya yer kaplar cinsden buda büyük risk :KK50:
http://www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/santana-koltuk-takimi

birde bizim baktıgımız istedigimiz tam ters renklerde koltuk kahve yastıklar krem bunun tersi yani :)

Ama böyle açık renkte çok güzelmiş tabi biraz daha koyusu olsa kire karşı daha dayanıklı olur çok begendim kuzum bayılacak kadar var yani sade şık kullanışlı geldi gözüme fiyatıda kendisi kadar güzelmiş yani :KK51:yer kaplar o konuda haklısın salonunun büyük olması gerek mobilyada göstersin kendini kullanırkende rahat edebilesin öyledir köşe diye bakıyosun kafan karışıyor böyle güzellikleride görünce yine bak köşelere eger bu aklında kalırsa müsaitse durumunuz alırsınız belki canım :KK16:

Ama böyle açık renkte çok güzelmiş tabi biraz daha koyusu olsa kire karşı daha dayanıklı olur çok begendim kuzum bayılacak kadar var yani sade şık kullanışlı geldi gözüme fiyatıda kendisi kadar güzelmiş yani :KK51:yer kaplar o konuda haklısın salonunun büyük olması gerek mobilyada göstersin kendini kullanırkende rahat edebilesin öyledir köşe diye bakıyosun kafan karışıyor böyle güzellikleride görünce yine bak köşelere eger bu aklında kalırsa müsaitse durumunuz alırsınız belki canım :KK16:

canım durum hic müsait degil o ayrı bide işte cok yer kaplaması sorun bizim orada bakmıstım aldorada bi köşe onuda cok begenmiştim bi yastık desenini çok çok begenmedim yaprak desenliydi oda degişebiliyor demişti kız ggerci 2.500 dü sanırım o takım ona bakalım baskada bakalım tabi :KK31:internette baska renginin resmi var ama hic alakaları yok o yüzden göstermiyorum kuzum :KK1: perim sagolsun gecen bana mobilya gösterdi baktım mondiden cok begendim resmini sonra gittim baktım ama yakından o kadar sinmedi içime :KK31:

canım durum hic müsait degil o ayrı bide işte cok yer kaplaması sorun bizim orada bakmıstım aldorada bi köşe onuda cok begenmiştim bi yastık desenini çok çok begenmedim yaprak desenliydi oda degişebiliyor demişti kız ggerci 2.500 dü sanırım o takım ona bakalım baskada bakalım tabi :KK31:internette baska renginin resmi var ama hic alakaları yok o yüzden göstermiyorum kuzum :KK1: perim sagolsun gecen bana mobilya gösterdi baktım mondiden cok begendim resmini sonra gittim baktım ama yakından o kadar sinmedi içime :KK31:

Anladım edam yer kaplaması kullanışlı olmuyor işte görünüş güzel begendimde ben olsam vermezdim o parayı ama benim kafamda bir köşe takımı var ondan istedigim renk tarz farklı ondan kuzum yoksa güzel ama pahalı yinede :KK31: köşe takımının fiyatı uygunmuş eger begendiysen tekrar düşün birçok magaza var kuzum masko tarafına ugradınızmı hiç bilmiyorum ama ugrayın derim daha çok çeşit ve uygun fiyatlar oldugunu duydum duydum ama görmedim gözümle :KK9:

Anladım edam yer kaplaması kullanışlı olmuyor işte görünüş güzel begendimde ben olsam vermezdim o parayı ama benim kafamda bir köşe takımı var ondan istedigim renk tarz farklı ondan kuzum yoksa güzel ama pahalı yinede :KK31: köşe takımının fiyatı uygunmuş eger begendiysen tekrar düşün birçok magaza var kuzum masko tarafına ugradınızmı hiç bilmiyorum ama ugrayın derim daha çok çeşit ve uygun fiyatlar oldugunu duydum duydum ama görmedim gözümle :KK9:

canım malesef eldeki para mobilyaya yetmeyecek..kredi kartıda yok senetle ödemeyi yapıcaz ee bu şekildede maskoya gitsekde alamıcaz :44:

ayyy hayalide cok güzel dilam olacak dimi ya :KK17:3 ay 20 gün kaldı saka gibi :KK52:
dün gece annemle ceyizlik dantelleri cıkardık toparlık havlu,patik,yazma falan kücük seyler dantele karsıyım ama onlara bakarken baya hüzünlendim..ilkokulda ördügüm mutfak havlusu bile var :KK52:2 ye yada 3 e gidiyordum sanırım :KK52:ne cabuk gecti zaman ne kadar hızlı..birazda hüzünleniyorum aslında özellikle annem bana iyi davrandıgında..çok tuhaf yıllardır onlarlasın ve birden gidiyorsun :KK25:bide dün kvlere giderken kötü hissettim kendimi sanki anneme ihanet eder gibi sizede oluyomu :KK31:

ayy kıyamamm :KK25::KK25:
tabi ki çok güzell olacakk yeter ki sen inan :26::26:
*
vallahi ben çoğu gece salya sümük yatıyorum
öyle zor geliyo ki gitmekk
çünkü onlarda üzülüyo bi başka şehre gidiyorum bi de ben:KK25::KK25::KK25::KK25:
off amann edaa off amannn :KK5::KK5:

*
çünkü onlarda üzülüyo bi başka şehre gidiyorum bi de ben:KK25::KK25::KK25::KK25:

ahh canım benim senin durum dahada fena tabi..kac saat uzaga gideceksin canım :KK5:
ben annemle tartıstıgımızda ohh gidiyorum diyorum ama dün aksamki gibi olunca inanılmaz üzülüyorum :KK5:ayy aglıcam şimdi he :KK43:

ahh canım benim senin durum dahada fena tabi..kac saat uzaga gideceksin canım :KK5:
ben annemle tartıstıgımızda ohh gidiyorum diyorum ama dün aksamki gibi olunca inanılmaz üzülüyorum :KK5:ayy aglıcam şimdi he :KK43:

900 km olcak aramızdaa :KK14::KK14::KK14:
bizim bi tartışmamız olmuyo ama babam abimin kınasında hıçkırarak ağlamıştı bende hiç düşünemiyorumm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

canım malesef eldeki para mobilyaya yetmeyecek..kredi kartıda yok senetle ödemeyi yapıcaz ee bu şekildede maskoya gitsekde alamıcaz :44:

Anladım kuzum inşallah sorunsuz halledersiniz hepsini :KK16:
*

Kızlar benide aglatıcaksınız şimdiden he arada aklıma geliyor o kadar zaman olmasına ragmen nasıl dayanıcam diyorum yapmayın böyle sizleri gördükçe destek alıyorum ben bizde bir aile olucaz ailelerimiz inanın böyle daha mutlu olacak bizim mutlulugumuzu görünce dahada sevinecekler ayrılış anları zor ama bizde aile olmaya gidiyoruz sevdigimizle yuva kurmaya gelecege evlatlar yetiştirmeye gidiyoruz aglasakta üzülsekte sonrasında mutlulugumuz hepimizi mutlu edecek:KK14:

Kızlar benide aglatıcaksınız şimdiden he arada aklıma geliyor o kadar zaman olmasına ragmen nasıl dayanıcam diyorum yapmayın böyle sizleri gördükçe destek alıyorum ben bizde bir aile olucaz ailelerimiz inanın böyle daha mutlu olacak bizim mutlulugumuzu görünce dahada sevinecekler ayrılış anları zor ama bizde aile olmaya gidiyoruz sevdigimizle yuva kurmaya gelecege evlatlar yetiştirmeye gidiyoruz aglasakta üzülsekte sonrasında mutlulugumuz hepimizi mutlu edecek:KK14:

aynen öyle sevdiğimiz insanlarla yaşamaya başlicaz ama anne baba çok ayrı şeyler yaa
onlardan ayrılmak ne bileyim :KK5::KK5::KK5::KK5:
*
yoksa diğer her şey göze kulağa güzell
sevdiğinle yemek yemek, uyumak, zaman geçirmek flnn
amaninii depresyon kapıdaa:KK53:

aynen öyle sevdiğimiz insanlarla yaşamaya başlicaz ama anne baba çok ayrı şeyler yaa
onlardan ayrılmak ne bileyim :KK5::KK5::KK5::KK5:
*
yoksa diğer her şey göze kulağa güzell
sevdiğinle yemek yemek, uyumak, zaman geçirmek flnn
amaninii depresyon kapıdaa:KK53:

Ben bile giricem şimdi depresyona :KK9:tabiki anne baba kardeş bunların sevgisi çok ayrı 20-25 yaşımıza kadar bu kadar sene ailemizleyiz çok zor ayrılmak evden çıkmak artık gelsekte misafir gibi gelip gitmek çok zor çok vedalaşmaları zaten oldum olası sevmem :KK14:dayanamam Rabbim yardımcımız olsun:KK43:

Ben bile giricem şimdi depresyona :KK9:tabiki anne baba kardeş bunların sevgisi çok ayrı 20-25 yaşımıza kadar bu kadar sene ailemizleyiz çok zor ayrılmak evden çıkmak artık gelsekte misafir gibi gelip gitmek çok zor çok vedalaşmaları zaten oldum olası sevmem :KK14:dayanamam Rabbim yardımcımız olsun:KK43:

aminn canım aminn :26::26::26:

900 km olcak aramızdaa :KK14::KK14::KK14:
bizim bi tartışmamız olmuyo ama babam abimin kınasında hıçkırarak ağlamıştı bende hiç düşünemiyorumm:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

canım benim ya zor çok zor..dügün günü evden cıkmayıda atlatırsak tamamdır..ayyy rezil oldum yine teknik servisteki adam pc ye gecmişti işi vardı sayfa acık kalmış kalkınca dalga geciyo kına gecesi aglamak falan diye :KK9:

hersey cok cok güzel olacakk :KK16:

X