Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

bende aynı durumdayım perim:KK50::KK50: biran önce başlamam lazım. zaman daralıyor :KK50:

Demi Canım yaa :KK50: Bir tane dersten korkuyorum bende, 73 ortalama, ben almışım 60 :KK14:
Amaa 20 puanlık soruyu yazacaktım yazmadım yanlıştır, gülmesin hoca diye.
Bir çıktım baktım doğru :KK14:
80 üzerinden 60 almışım yani :)
Onu düzeltmem gerekiyor malesef...

Öyle canım yapması lazım zaten ama :44:
Hadi ya inşallah bulur canım gönlüne göre birini daha askere gider sanırım ama :KK16:
hediye alacagın bir kesin zaten canımsın benim ya hemen alacagı hediyeyi düşünür gönlü zengin arkadasım :KK16::KK16:
o zaman enişte :KK53:
hadi ya ufff oda kaldı desene neyse 3-4 gibi cıkarlar onlarda canım sanırımm :KK16:
bugünn mola ver :KK52:

Evet canım daha askerliği var 2015 te...
Canımsın :KK16:
Ama gerçekten onun eşine karşı şimdiden içimde bir sevgi var, nasıl anlatayım bilmiyorum.
Belki bana gelen sıcaklığı yapmacık bulduğum için :)
Ona alınan herşeyde ne isterse destek çıkacağım, Hatta ki düşünüyoruz evlenirken onlara destek olamayı...
Evet canımm ya kalacak heralde 4 falan olursa ben çıkamam trafikten.
Ama 3 te çıkarsa genede bir çay içerizz:KK19:

evet en doğrusunu yapıyorsun. hani herkes ister evi çok güzel olsun vs vs. ama olmayıncada olmuyor. ayağını yorganına göre uzatmak olayı.. inşALLAH hakkınızda en hayırlısı olur..

İnşallah canım hepimizin Hakkında Her zaman Hayırlsı olsun :KK16:

sen neler yapıyorsun canım, iyisin değil mi? :KK16:

Demi Canım yaa :KK50: Bir tane dersten korkuyorum bende, 73 ortalama, ben almışım 60 :KK14:

Ama gerçekten onun eşine karşı şimdiden içimde bir sevgi var, nasıl anlatayım bilmiyorum.
Ona alınan herşeyde ne isterse destek çıkacağım, Hatta ki düşünüyoruz evlenirken onlara destek olamayı...

ah canım benim keşke öyle yapsaydın :KK50:inşALLAH düzeltirsin :KK43:
sen üniversitemi okuyorsun. bu muhabbet pek geçmesi aramızda. bende kpss falan sanıyordum:KK50:

askere ne zaman gidicek peri:26: biz sanırım askere gitmesini beklemicez:26: yada nişanlılık döneminde gitsin:26:
şuan bizim en büyük problemimiz erkek arkadaşımın atanması:26:

İnşallah canım hepimizin Hakkında Her zaman Hayırlsı olsun :KK16:

sen neler yapıyorsun canım, iyisin değil mi? :KK16:

canım iyi diyelim iyi olalım. rabbim bu günlerimizi arattırmasın.. :KK50::KK50:
herkesciklerde bir yılbaşı heycanı. bana normalmış gibi geliyor:KK31:
erkek arkadaşımlada küsüştüm. eve gideyim kitap okuyup uyurum herhalde.. ailemde farklı şehirde..
tv de tüm kanallarımda çekmiyor:KK9: bilgisayarımda yok evde:KK9: çok demodeyim çok:KK31:

kızlar diğer topiğede yazalım dediniz. ben şimdi buraya yorum yazında kala kalıyorum.
muhabette atlıyormuyum diye :26:

nihancim canım walla şükür edin.
seninde sevdiceğinizde güzel işleri var.
hani borçlarınız olsada kısa sürede toparlanırsınız.
gizeme sor bak o baya araştırmıştı beyaz eşya konusunu. eminim iyi şeyler almıştır. bizdede ayıpli bişey diye yatak odası takımı alınmaz. bende birikim yapıyorum. beyaz eşyalarımı almak için:KK31:

ne güzel ya. sizde ayrı şehirde değilsiniz sanırım. o çok zor oluyor.
balayınızda hayırlı olsun. fotoğraflara baktım. pek güzel bir yer orası. güzel güzel geçsin inşALLAH:KK9:

ah edam ahh bu insanlar yokmu.. yengen neden bukadar karışıyor. kendisi gelince bişi almadı herhalde. bunun içinmi sana bulaşmış gözüküyor.. ben mesela erkek arkadaşımdan pek bişi istemicem. inan takıymış ev eşyalarıymış vs vs.. bi çok insan banada salaksın diyecek. ama benim içiin böyle şeylerin önemi yok..
bak erkek arkadaşın sen işsizken yanında olmuş ihtiyaçlarını karşılamış. sen şimdi gidip bir çamaşır makinasının hesabınımı yapıcan..
nişanlının aldığı şeyleri peşinmi yoksa taksitlemi alıyor.
hani taksitleyse eger zaten sonra beraber ödeyeceksiniz.
ama alabilme gücün varsa al çamaşır makinasını..

nişanlılık dönemi çok çalkalamalı bir dönem. bi sen yaşamıyorsunki güzelim.
ağzı olan konuşuyor işte.. kimisi kötü niyetli kimisi iyi niyetinden lütfen sen bunlara moralini bozma :26:
resmi tatil canım. kayıtsız şartsız..

:KK53::KK53: budamı var. hani eşya almaya gidince çok karışırlarda biz seçeceğiz ne demek :KK53: hani evlatları evleniyor. yanınızda olmak istiyorlarsa çok düşünme. heves etmişler diye düşün. ama sen gelme biz alcaz durumumu var anlamadım
ilk defa evleniyorsunuz heycanlısınız mutlusunuz. ilk defa eviniz olacak. neden karışıyorlarki :KK50:
Bütün 2014-2015 topikleri hepimiziiiinn :):):):):) Asmunikalcim istediğin zaman gel canım, öyle şey mi olur.
Maalesef aynı şehirde değiliz, 5,5 sene oluyor, bunun hiçbir evresinde aynı şehirde değildik. Dört gözle evlenmeyi bekliyoruz o yüzden. Ama tabi bu süreçte her şey bana kalıyor. Ben o izne gelmeden her şeyi ayarlıyorum, ikimiz gidip alıyoruz. Balayı da öyle oldu gibi. Otel benim de çok içime sindi. inşallah güzel olur :KK34:

ah canım benim keşke öyle yapsaydın :KK50:inşALLAH düzeltirsin :KK43:
sen üniversitemi okuyorsun. bu muhabbet pek geçmesi aramızda. bende kpss falan sanıyordum:KK50:

askere ne zaman gidicek peri:26: biz sanırım askere gitmesini beklemicez:26: yada nişanlılık döneminde gitsin:26:
şuan bizim en büyük problemimiz erkek arkadaşımın atanması:26:

Ah canım işte sınavdan çkınca hep şu soruyu şöylemi yaptın böyle mi yaptın konuşulur ya arkadaşlar arasında.
Sınavda da ingilizcelerini yazmış, birde yanlış tanımı yazıyorsam tam dalga konusu olurum diye bile bile ittim puanı.
Evet canım, Önlisans son sınıf, Lise olarak girdim, Katipliğe Hazırlandım, İlk 10 yedeklerin arasında bir güzel kaldımm.
Şimdi tekrar gireceğim sınava açılır 1 2 aya...
Eğer olmazsa dershaneye yazıldım, şu katiplik bitsino zaman sarılacağım dershaneye...

Canım askere gitti sevdiğim, hatta geleli 4 yıl 2 ay oluyor :)
Oyy oyy ne kadarda zaman geçmiş :nazar:
Lise Mezunu kendisi :)

Temin Edamla konuşurken asker mevzusu müstakbel kaynım içindi :)
Allah'a şükür ki atlattık biz, Darısı size canım, İnşallah gittiğinde su gibi akar zaman.
Atanması derken atama mı bekliyorsunuz canım?
Canım bence nişanlılıkta gitsin, sakın yanlış anlama böyle söylüyorum diye,
Çünkü evliyken daha zor olur sana.

canım iyi diyelim iyi olalım. rabbim bu günlerimizi arattırmasın.. :KK50::KK50:
herkesciklerde bir yılbaşı heycanı. bana normalmış gibi geliyor:KK31:
erkek arkadaşımlada küsüştüm. eve gideyim kitap okuyup uyurum herhalde.. ailemde farklı şehirde..
tv de tüm kanallarımda çekmiyor:KK9: bilgisayarımda yok evde:KK9: çok demodeyim çok:KK31:

Amin canım, Demi yılbaşı heyecanı, 1 yılın daha bitmiş olduğunu daha da anlyoruz :)
Aaa canım neden :KK43: Üzmeyin kendinizi, Küs girmeyin, Mutlu Girin :KK16:
Canım benimmm kitap okumak inan bazen tv izlemekten, bilgisayarda olmaktan daha da iyidir.

İnşallah seneye sevdiklerimizle geçiririz :KK17:

Amin canım inşallah güzel bir yıl olur :KK16: 2013 de güzeldi yine nişanlandıkkk :KK52:

Yok kuzum kp zaten hic kızmadım hak veriyorum adama benim kızdgım kendi ailem :KK50: adamın düştügü durum çok kötü gercekten gidip yanlarına telafi etmek istiyorum :KK50:

aynen öyle her yıla mutluluk sığdırdıkk :KK69::KK69::KK69:
*
gidersin yanların açıklarsın durumu bütün samimiyetinle edacım anlayışla karşılarlar diye düşünüyorum :KK31::KK31::KK31:

Canım benim aslında severim, Aslı yok seviyorumda :)
Ama bazennn gerilimler oluyor tabiki, :)
Abisi evli ve aynı evde kalıyorlar,
Ben daha neler alıp almayacağımızı konuşmadık, etmedik,
Elticiğim direk 6 lı gecelik alma başka şeylere bak, ben hiç kullanmadım kullanılmıyor vs dedi.
Tamam öneri vermesi gerçekten güzel, sağolsun direk almayacaksın tavırlarıyla konuşması ayrı bir konu :)
Birde mobilya bakmaya başlamıştık biz, şimdiden başlasak mı ödemelerine falan diye,
Yaklaşık 3 hafta önce siz acele ediyorsunuz, bakmayın boşuna darılma alınma ama biz seçeceğiz mobilyaları dedi :KK4: :KK1:
Gülüyorum sinirden :)
Ama garip olanı işte kin tutamıyorum genede seviyorum, ya da takmıyorum şuanda :)
Yoksa tek başına kv i seviyorum :)
Öylee oğluna deli gibi bağlı değildir, oğlundan sa gelinin dediğini yapar :)

tamam seviyosunn :KK9::KK9::KK9::KK9:
*
elticiğine de selamlar, çok müdahil belli ki her şeyine
bence sen bi konuş elticim ben çok hoşlanmam müdahale edilmesinden
tamam fikir vermek güzeldir ama diretmezsen sevinirim de bence
yoksa ardı arkası kesilmezz:KK19::KK19::KK19:
*
hem belki sen seveceksin 6 lı takım nerden biliyoo :KK19::KK19:

Kızlar dalıyorum konuya bende :KK52:
Şu beyaz eşya beni çok düşündürüyor bosch diyoruz ama onlarında fiyatları çok yüksek.
Beyaz eşyada bşaka hangi markalar iyidir ?

*
*

Canım dediğini Nişan zamanında yapmayı düşünüyorum,
Alışverişlerde karıştığı an :KK45: diyeceğim...
İşte kendine göre yorum yapıyor...

Bütün 2014-2015 topikleri hepimiziiiinn :):):):):) Asmunikalcim istediğin zaman gel canım, öyle şey mi olur.
Maalesef aynı şehirde değiliz, 5,5 sene oluyor, bunun hiçbir evresinde aynı şehirde değildik. Dört gözle evlenmeyi bekliyoruz o yüzden. Ama tabi bu süreçte her şey bana kalıyor. Ben o izne gelmeden her şeyi ayarlıyorum, ikimiz gidip alıyoruz. Balayı da öyle oldu gibi. Otel benim de çok içime sindi. inşallah güzel olur :KK34:

inşALLAH kazasız bealsız mutlu ir evlilik olcak sizin için. hangi şehirde yaşayacaksınız evlenince:26:

Ah canım işte sınavdan çkınca hep şu soruyu şöylemi yaptın böyle mi yaptın konuşulur ya arkadaşlar arasında.
Sınavda da ingilizcelerini yazmış, birde yanlış tanımı yazıyorsam tam dalga konusu olurum diye bile bile ittim puanı.
Evet canım, Önlisans son sınıf, Lise olarak girdim, Katipliğe Hazırlandım, İlk 10 yedeklerin arasında bir güzel kaldımm.
Şimdi tekrar gireceğim sınava açılır 1 2 aya...
Eğer olmazsa dershaneye yazıldım, şu katiplik bitsino zaman sarılacağım dershaneye...

Canım askere gitti sevdiğim, hatta geleli 4 yıl 2 ay oluyor :)
Oyy oyy ne kadarda zaman geçmiş :nazar:
Lise Mezunu kendisi :)

Temin Edamla konuşurken asker mevzusu müstakbel kaynım içindi :)
Allah'a şükür ki atlattık biz, Darısı size canım, İnşallah gittiğinde su gibi akar zaman.
Atanması derken atama mı bekliyorsunuz canım?
Canım bence nişanlılıkta gitsin, sakın yanlış anlama böyle söylüyorum diye,
Çünkü evliyken daha zor olur sana.

bende katipliğe girmiştim. 120 kelime yazmıştım ama mulakatta elenmiştim. kısmet işte..
rıskın bi yerde seni bekliyordur inşALLAH hayırlısı olur..
öyle canım. askere gidip gelmesi en mantıklısı. kısa dönem 5 ay anlamazsın bile geçtiğini.
erkek arkadaşım bu sene kpss gircek.
bizim uzun bi süreç. sınava giricekte iyi puan alcakta atanacak. öyle düşün. baya uzun bir süreç.. sınavı temmuzda..
küstüm ama öyle ciddi bişi değil. ama benim bu huyum kötü. küsünce ben ders çalışması gerektiğini söylüyorum. bu yüzden biraz bozuldu aramız.

Şu beyaz eşya beni çok düşündürüyor bosch diyoruz ama onlarında fiyatları çok yüksek.

hoşgeldim ecm nasılsın canım.

inşALLAH kazasız bealsız mutlu ir evlilik olcak sizin için. hangi şehirde yaşayacaksınız evlenince:26:

bende katipliğe girmiştim. 120 kelime yazmıştım ama mulakatta elenmiştim. kısmet işte..
öyle canım. askere gidip gelmesi en mantıklısı. kısa dönem 5 ay anlamazsın bile geçtiğini.
bizim uzun bi süreç. sınava giricekte iyi puan alcakta atanacak. öyle düşün. baya uzun bir süreç.. sınavı temmuzda..
küstüm ama öyle ciddi bişi değil. ama benim bu huyum kötü. küsünce ben ders çalışması gerektiğini söylüyorum. bu yüzden biraz bozuldu aramız.

hoşgeldim ecm nasılsın canım.

Hoşbulduk canım iyiyim seni sormalı sen nasılsınnn ? :KK54:

kızlar diğer topiğede yazalım dediniz. ben şimdi buraya yorum yazında kala kalıyorum.
muhabette atlıyormuyum diye :26:
ah edam ahh bu insanlar yokmu.. yengen neden bukadar karışıyor. kendisi gelince bişi almadı herhalde. bunun içinmi sana bulaşmış gözüküyor.. ben mesela erkek arkadaşımdan pek bişi istemicem. inan takıymış ev eşyalarıymış vs vs.. bi çok insan banada salaksın diyecek. ama benim içiin böyle şeylerin önemi yok..
bak erkek arkadaşın sen işsizken yanında olmuş ihtiyaçlarını karşılamış. sen şimdi gidip bir çamaşır makinasının hesabınımı yapıcan..
nişanlının aldığı şeyleri peşinmi yoksa taksitlemi alıyor.
hani taksitleyse eger zaten sonra beraber ödeyeceksiniz.
ama alabilme gücün varsa al çamaşır makinasını..

nişanlılık dönemi çok çalkalamalı bir dönem. bi sen yaşamıyorsunki güzelim.
ağzı olan konuşuyor işte.. kimisi kötü niyetli kimisi iyi niyetinden lütfen sen bunlara moralini bozma :26:
resmi tatil canım. kayıtsız şartsız..

canım sakın yanlıs düşünme nasıl anlatayım burdan bilmiyorum ama o gün bi baktık o topik full burada ondandı öyle ama anlatılmıyo buradan gel sen tabiki her zaman senin topigin :KK54:
kendisi kacarak evlendi canım hicbirsey getirmedi tabiki bu durumda..ben dogmadan önce tabi :KK9:
tabiki canım ya düşünsene ben erkek olsam nişanlım sevgilim şunu istiyorum bunu istiyorum vs dese evlendikten sonra ister istemez ben onu satın almısım gibi görürürm :26:kız da bi insan erkekte nedir bu erkek herseyi alacak mantıgı anlamadım :26:
10 bin falan kaldı sanırım para canım onla ne yapılırsa artık bilmiyorum oturup yice konusmamız lazım ama önce eşya için vs fiyat cıkarmak lazım :KK31:nişanda takılan parada var 2 bin kadar onuda ben harcarız diyorum mecbur ihtiyaclara :KK31:he böyle yaptıogım için daha dogrusu bunu bilmiyolar tam ama nişan parası bizimmiş annemler isterse harcarmıs zaten :KK53: ben salakmısım harcamıyomusum yengem anneme dönüp harca sen abla onları btüün yap bilezikleri al diyo :KK53: olduu
eger para yetmeyecek olursa ki öyle görünüyo bundan sonra 12 olur toplam yetermi o erkek tarafının yapacaklarına sence :KK31:bide o zamana kadar maasıyla ancak kira depozito falan işte :KK31:
ayy bulaşık makinası dicektim:26:

ahhcanım benim dur kız önce siz toparlanın :KK16: maddi olmasada manevi destek olursunuz :KK16:
izin vermezlermi kuzum niye :26:

aynen öyle her yıla
mutluluk sığdırdıkk :KK69::KK69::KK69:
*
gidersin yanların açıklarsın durumu bütün samimiyetinle edacım anlayışla karşılarlar diye düşünüyorum :KK31::KK31::KK31:

*
*

bakalım neler olacak istiyorum yanlız gitmek ailemle gidince olmuyo :KK31:

off canım ne yapıcaz bilmiyorum mesela bir buzdolabına ortalama ne kadar camasır makinesine ne kadar normal fiyat oluyıor :KK9:

canım sakın yanlıs düşünme nasıl anlatayım burdan bilmiyorum ama o gün bi baktık o topik full burada ondandı öyle ama anlatılmıyo buradan gel sen tabiki her zaman senin topigin :KK54:
kendisi kacarak evlendi canım hicbirsey getirmedi tabiki bu durumda..ben dogmadan önce tabi :KK9:
tabiki canım ya düşünsene ben erkek olsam nişanlım sevgilim şunu istiyorum bunu istiyorum vs dese evlendikten sonra ister istemez ben onu satın almısım gibi görürürm :26:kız da bi insan erkekte nedir bu erkek herseyi alacak mantıgı anlamadım :26:
10 bin falan kaldı sanırım para canım onla ne yapılırsa artık bilmiyorum oturup yice konusmamız lazım ama önce eşya için vs fiyat cıkarmak lazım :KK31:nişanda takılan parada var 2 bin kadar onuda ben harcarız diyorum mecbur ihtiyaclara :KK31:he böyle yaptıogım için daha dogrusu bunu bilmiyolar tam ama nişan parası bizimmiş annemler isterse harcarmıs zaten :KK53: ben salakmısım harcamıyomusum yengem anneme dönüp harca sen abla onları btüün yap bilezikleri al diyo :KK53: olduu
eger para yetmeyecek olursa ki öyle görünüyo bundan sonra 12 olur toplam yetermi o erkek tarafının yapacaklarına sence :KK31:bide o zamana kadar maasıyla ancak kira depozito falan işte :KK31:

ahhcanım benim dur kız önce siz toparlanın :KK16: maddi olmasada manevi destek olursunuz :KK16:

bakalım neler olacak istiyorum yanlız gitmek ailemle gidince olmuyo :KK31:

off canım ne yapıcaz bilmiyorum mesela bir buzdolabına ortalama ne kadar camasır makinesine ne kadar normal fiyat oluyıor :KK9:
Valla buzdolabı 2.000'den aşağı yok sanıyorum diğerleriyle ilgilide bilgim yok :KK9: Araştırıyorum hangi marka daha iyidir diye herkes ayrı birşey söylüyor insanın kafası daha çok karışıyor böyle:KK9:

Hoşbulduk canım iyiyim seni sormalı sen nasılsınnn ? :KK54:

iyim bende hamdolsun. rabbim bu günlerimizi aratmasın diyelim:KK16:

şu mesela demek. kaçmışsa kendi bileceği iş ama sana karışmasını doğru bulmadım:26:
geçengün diğer topikte anlamıştım yengem olayı.
kardeşim davranışların soğudu resmen kızdan :KK50: kardeşimi yoluncak tavuk olarak görüyorlar sanırım.
kardeşim nişanı atmayı bile düşündü.
çünkü kız sürekli istiyor. istiyor ve istiyor..
neyse herkes mutlu olur inşALLAH..

ama evlilikte kimin neye durumu varsa.. nişana takılanla mesela sen bulaşık makinası alabilirsin. hem parada yararlı bişeye kullanılmış olur. baktın annen çok konuşuyor gerisi annene verirsin artık.. keşke karışmasalar ama bazı şeyleri görmemek duymamak lazım bu gibi durumlarda:KK50:

Bizim açıklamadılar canım kaç kelime yazdığımızı, net olarak bilmemekle aldığım bilgiye göre biliyorum :)
Ama şuan emin olabilirsin Torpil yaptırmadım, isteseydim yaptırırdım, hakkımla girmek istedim almadılar. :)
Canım zaten çok nişanlılık iyi değil, nişanlanırsınız askere gider, gelir 1 ay içinde nikah düğün herşeyi halledersiniz mis gibi :KK16:
Bu sene mi canım, Hadi hakkında hayırlısı İnşallah çok güzel puan alır, hemen atanmasına yardımcı olur:KK16:
Çeyiz hazırlamakta gerçekten yorucu bir süreç canım, bu zaman zarfında sende çeyizini tamamlamaya çalışırsın,
Gerçi biliyorum çok güzel şeylerin var, Temel alacaklarını aldın, şimdi eksiklerini tamamlarsın, hem ayrı evdeymişsinde karışan edende yok :)
Bakarsın 2015 Yazına yetişirsiniz :KK16:
Gönlünüze göre olsun canm inşallah herşey.
Bu işin içinde olduğum içni bende biliyorum, bazen ne kadar çok istersek o kadar uzun zamanda oluyor,
Benim katiplik gibi. Çok istedim bu sene, çok ümit bağladım sonrasında ben düştüm... Hayallerim puf oldu.
O yüzden diyorum Hakkında neyse hayırlısı olsun canım.

Annemde babamdan dolayı, bugün çıkma yarın rahat rahat çık diyor, gerildim iyice valla :KK14:
Kendimi şu sıra bir odaya kapatıp ağlamak istiyorum :KK14:
Hangi tarafı mutlu edeyim bilmiyorum.

iyim bende hamdolsun. rabbim bu günlerimizi aratmasın diyelim:KK16:

şu mesela demek. kaçmışsa kendi bileceği iş ama sana karışmasını doğru bulmadım:26:
geçengün diğer topikte anlamıştım yengem olayı.
kardeşim davranışların soğudu resmen kızdan :KK50: kardeşimi yoluncak tavuk olarak görüyorlar sanırım.
kardeşim nişanı atmayı bile düşündü.
çünkü kız sürekli istiyor. istiyor ve istiyor..
neyse herkes mutlu olur inşALLAH..

ama evlilikte kimin neye durumu varsa.. nişana takılanla mesela sen bulaşık makinası alabilirsin. hem parada yararlı bişeye kullanılmış olur. baktın annen çok konuşuyor gerisi annene verirsin artık.. keşke karışmasalar ama bazı şeyleri görmemek duymamak lazım bu gibi durumlarda:KK50:

Amin tatlım :KK16:

X