Eski bir arkadaşın düğün meselesi

zincirlerinden kurtul

Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
169
168
26
Merhaba herkese,

Yakın zamanda, tam tarihini bilmiyorum, eski bir arkadaşımın düğünü olacak. Üniversite'den önce, okul dolayısıyla sık görüşürdük.
Daha sonrasında uzaklaştık ama o benden küçük olan kardeşimle baya samimi oldu.

Ben düğünleri sevmem. Eğer gideceksem, tanıdığım, yakın olduğum, ve sevdiğim birinin düğününe giderim.

Ben bu düğüne gitmek istemiyorum, büyük ihtimallede düğüne gidersem yalnız olcam.

Şimdi düşünüyorum, eğer gitmezsem, kendisi ve diğer insanlar şöyle düşünebilirler mi : "kıskandığı için gelmedi"... 2 ay önce kınası oldu ve gittim ama düğüne gitmek istzmiyorum, kalabalık ve ses beni yoruyor.

Siz olsanız ne yapardınız ?

Merhaba herkese,

Yakın zamanda, tam tarihini bilmiyorum, eski bir arkadaşımın düğünü olacak. Üniversite'den önce, okul dolayısıyla sık görüşürdük.

Ben düğünleri sevmem. Eğer gideceksem, tanıdığım, yakın olduğum, ve sevdiğim birinin düğününe giderim.

Ben bu düğüne gitmek istemiyorum, büyük ihtimallede düğüne gidersem yalnız olcam.

Şimdi düşünüyorum, eğer gitmezsem, kendisi ve diğer insanlar şöyle düşünebilirler mi : "kıskandığı için gelmedi"... 2 ay önce kınası oldu ve gittim ama düğüne gitmek istzmiyorum, kalabalık ve ses beni yoruyor.

Neden kıskanacakmissiniz?

Anladim
O evlendi ben evlenemedim diye. Etrafımda ki insanlar evlenemyen kadinlara çok şey kaybetmiş gözüyle bakıyorlar.
Yani açıkçası eğer kendinizi rahat hissetmeyecejseniz bence gidicek gibi yapın ama gitmeyin örneğin hazırlanın biraz sonra tuvaletw gidip kustum deyi n midem bozuldu deyin ama 1 gün önceden dışarıda tavuk yiyin inandırıcı olsun hahah

Anladim

Yani açıkçası eğer kendinizi rahat hissetmeyecejseniz bence gidicek gibi yapın ama gitmeyin örneğin hazırlanın biraz sonra tuvaletw gidip kustum deyi n midem bozuldu deyin ama 1 gün önceden dışarıda tavuk yiyin inandırıcı olsun hahah
Aslında çok iyi bir fikir, kimse'de canımı sıkmaz. Çok teşekkürler

Gidin bence kim ne derse desin o evlendi ben evlenemedim ne alaka 😂 size değer vermiş çağırıyor gidip iki saat oturacaksınız sadece

ay ben de arkadaşın düğüne gitmemek için yalan söylemiştim.

anneannem yalnız ben bakıyorum diye, evi yakındı koştur koştur gittim acelem varmış gibi yalısını bıraktım zarfla, çok gelmek istediğimi belirttim özrünü diledim yaylana yaylana eve gittim djdnms

2 ay önce kınası oldu ve gittim ama düğüne gitmek istzmiyorum, kalabalık ve ses beni yoruyor.
Sizde biraz garipsiniz sanki kınaya giden insan neden düğüne gitmesin?
Kına sessiz miydi ki?

Canınız ne istiyorsa onu yapın el alem ne deri boşverin siz herkesten önemli ve değerlisiniz.

Merhaba herkese,

Yakın değilsin ,kardeşinle samimi kinaya gitmişsin neyini kiskanacaksin ? Evlenmek kıskanılacak bir durum mu ? Böyle düşünen de düşünsün çok ta seyinde olmasın.

Kına'da daha az insan oluyor ve o kadar çok bangır bangır müzik yoktu.
Kına eşittir bangır bangır müzik.

Kınaya gitmişsiniz zaten. Düğüne gitmezseniz de kimsenin buna takacağını sanmıyorum. Öncesinde arama veya mesajla tebrik edersiniz veya kardeşiniz tebriğinizi iletir. Zehirlendim gibi saçma numaralar da yapmayın. Kimse yemez bunu. Gitmediniz diye kıskançlıkla suçlanmazsınız. Hayatta böyle bir şey duymadım. Kıskanç bir yapınız var ve bu biliniyorsa da konuşulabilir.

X