eşiyle arasında kan uyuşmazlığı olan varmı?

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
hamişler eşiyle arasında kan uyuşmazlığı riski olan eşler varmı? kan uyuşmazlığı olması için bilmeyen anneler için söylüyorum. eşlerin kan grupları
anne rh (-) ise babada rh(+) ise risk var demektir.bebek de annenin degilde babanın kanı alır ise yani bebekte rh(+) olursa kan uyşmazlığı olur.
dr sizin ve eşinizin kan guruplarını biliyordur zaten bu konuyla ilgili açıklamayı dr sorarsanız açıklama yapar zaten. mesela benim rh - eşimin rh + ve bizim aramızada risk var.

peki kan gurupları aynı olunca bi sorun vaymıı?

kizlar bizde var kan uyusmazligi merak etmeyin ben doktorumla konusdum bu konuyu. bi sorunuz varsa cevaplarim, uzmanlasdim ne de olsa:)

canlarım bizde de var kan uyuşmazlığı
dr kontrolunde olduktan sonra bir tehlikesi yokmuş
merak etmeyinn...

merak etmeyinn...

geçenlerde şeker testi yapılırken bi hamilede bu uyuşmazlık vardı
ilk bebek de sorun olmuyo ama 2. bebek de bişey olmaması için,doktor bi iğne yaptı dedi
ve bu iğnenin bi zamanı var demişti bi araştırın isterseniz
çok eskiden de bebeğin kanını değiştiriyolarmış,artık buna gerek kalmamış bi iğne işi çözüyomuş,
aklınızda olsun

geçenlerde şeker testi yapılırken bi hamilede bu uyuşmazlık vardı
ilk bebek de sorun olmuyo ama 2. bebek de bişey olmaması için,doktor bi iğne yaptı dedi
ve bu iğnenin bi zamanı var demişti bi araştırın isterseniz
çok eskiden de bebeğin kanını değiştiriyolarmış,artık buna gerek kalmamış bi iğne işi çözüyomuş,
aklınızda olsun

ewet cnm
doğumdan hemen sonra iğne yapıyorlar
bir de her ay test yapıyorlar
antikorlarla ilgili
allah şükür bir sıkıntı yok....

bizimde var uyuşmazlık ilk dogumumdan sonra iğne oldum şimdilik bir sorun yok ama bu iğneyi sadece doğumdan sonra deil düşük olsa bile yaptırmak gerekli dr m sormuştu dogumdan sonra kürtaj yada düşük oldumu iğne yapıldımı diye aklınızda bulunsun kızlar

bizimde var uyuşmazlık ilk dogumumdan sonra iğne oldum şimdilik bir sorun yok ama bu iğneyi sadece doğumdan sonra deil düşük olsa bile yaptırmak gerekli dr m sormuştu dogumdan sonra kürtaj yada düşük oldumu iğne yapıldımı diye aklınızda bulunsun kızlar

ewet cnm
ben düşük yaşamıştım ondan sonra da vurdular...

evet kızlar ilk gebelikte risk olmayabiliyor fakat yinede gebelikte antkor testi yapılmalılıdır kütaj düşük doğum vb operasyonlarda anneye müdehale sonrası ilk 72 saat içinde rhogam diye bir iğne yapılıyor. günümüzde kan uyşmazlığnın bir sakıncası yok. merak eden varsa rhogam ignenin fiyatı:125.00ytl bilginiz olsun istedim yerimseniben

bizde kan uyusmazligi var
ikinci bebek icin riskli ilk bebekde risk yok. cok sukur bebegimi saglikli dunyaya getirdim. dogumdan hemen sonra bir igne yaptilar, ikinci bebek icin.

kızlar ben 0rh+ eşim - yani biz de uyuşmazlık var öyle mi...
peki ne olacak...henüz hamile falan değilim ama bilgilenmek isterim tabi.

mesela eşimin abisi ve yengesinde uyuşmazlık varmış büyük çocuk dogdugunda bi iğne yapılmış ama o biraz garip küçük normalde..rehabilitasyon merkezine gidiyo garip bir çocuk...umarım normale dönebilir.

kızlar ben 0rh+ eşim - yani biz de uyuşmazlık var öyle mi...
peki ne olacak...henüz hamile falan değilim ama bilgilenmek isterim tabi.

mesela eşimin abisi ve yengesinde uyuşmazlık varmış büyük çocuk dogdugunda bi iğne yapılmış ama o biraz garip küçük normalde..rehabilitasyon merkezine gidiyo garip bir çocuk...umarım normale dönebilir.

yerimsenibenyerimsenibensiz de kan uyuşmazlığı olmaz; tam tersi olması lazım yani; anne(-) baba(+) olursa kan uyuşmazlığı olur...2. bebeği korumak için 28. haftada AntiD aşısının tavsiye edidiğini sanıyorum..

merak etmeyinn...

evet koalayim benim esimlen var iki cocugum var ikisindede bir problem olmada sukur esimlen igne vurulmustuk dogumdada bebegime yapmislardi ama okuyunca simdi tedirgin oldum,acaba birsey olurmuCADIARZU

Risk demişsiniz.
Ne gibi riskler bunlar
Mesela Allah korusun çocuğun sakat kalması falan mı?

yerimsenibenyerimsenibensiz de kan uyuşmazlığı olmaz; tam tersi olması lazım yani; anne(-) baba(+) olursa kan uyuşmazlığı olur...2. bebeği korumak için 28. haftada AntiD aşısının tavsiye edidiğini sanıyorum..

heh ben de...araştırdık bi dönem eşimle yok kanaatına vardık...şimdi sen yazınca hatırladım evet tersi olmalıydı...tamam teşekkür ederim loli....

Konuyu bende yeni gördüm.Bende 5 aylık hamileyim aşimle aramızda kan uyuşmazlığı var.Bazı doktorlar 28. haftada bazıları ise doğumdan sonra bir iğne vuruyolar.Ayrıca doktorum bana karnına bir darbe alırsan (tarfik kazası gibi) biryerden düşersen acilen bu iğneyi yaptırmamı söyledi..Çok sıkıntı olduğunu düşünmüyorum..Çünkü benim ablamdada var kan uyuşmazlığı yeğenim doğduktan hemen sonra iğne yaptırdı herhangi bir sorunda olmadı Allaha şükür.Ancak senin soruna gelince ben iğne yapılmadı zaman ikinci çocukta sakatlık değilde bu durumun düşük yapmaya neden olduğunu biliyorum.Yani iğne olmadıysan sakat bebek değilde düşük oluyor 2. bebekte diye biliyorum..Geçmiş olsun..

X