Eşinizle tartıştığınızda davranışlarınız

yataga gırer cıkmam ama benımkı tınlamaz
Yemek fılan olmasın onemlı degıl ,problem etmez
Ben kendı kendıme takılırım

Kavga ayrı saygısızlık ayrı bir şey. Sizinki ikincisini yapmış. Tartışma çözülür ama bana bu kelimeleri kullanan biriyle ben bir şey çözmek istemem. Tartışma sebebini bilmememe rağmen hiçbir şey bana bu derece saygısızlığın sebebi olamaz.

Bir kere kalbimi çok kırmıştı günlerce konuşmadım yüzüne bakmadım haber vermeden dışarı çıktım gezdim eve yemek söyledim canımın istediği yemeği yaptım onsuz yedim temizlik falan hatırlamıyorum o evde yokken yapmışımdır ama onun için bunlar sorun değil zaten. Kendisi de dışardan söyler ya da yemek yapabiliyor temizlik de yapar. O yüzden bana bir muhtaçlığı olmuyordu

Ama biz birbirimize bir kere olsun hakaret etmedik. Ne o ne ben. Ne olursa olsun aramızdaki saygıyı hiç yitirmedik. O duvar bir kere yıkıldı mı bir daha toparlanması çok zor

Sen var ya çok fenasın sen

Birbirimize hakaret, küfür etmeyiz kesinlikle.. Kavgalı olduğumuz zaman ben haklıysam yemek yapmam, eşim gelir özür diler, kavga sebebi üzerine konuşuruz, sonra da seni affetmem için beni yemeğe çıkarman lazım derim, öyle tatlıya bağlanır bizde.. Yüz vermeyin, evliliğin temel taşı saygıdır

Bizde bu şekilde bir tartışma olmaz,kızgınlık anında kimse kimseye küfretmez,ses yükselmez. Sadece sinirli olan kişi susar,mümkünse oda değiştirir,bir süre sessiz kalır. Sonra olay kendiliğinden kapanır. Herkes evdeki görevlerine devam eder. Bizde herkesin evdeki görevi eşit. Eşim ütü yapar,yemek yapar,temizlik yapar. Ben de yaparım.Ben standart bir laf söz dalaşı durumuna göre yorum yapıyorum şu an, Sizde sanırım sadece siz ev işi yapıyorsunuz. Eşiniz de dışarıda çalışıp para kazanıyor. O zaman eşiniz de dışarıda para kazanıp eve bakmamalı kavgadan sonra. Eşinizin küfürleri affedilmez,o kısma yorum yapamam,biri bana sektir git dese o eve bir daha dönmem,al aha sektirdim gittim derim.

Yemek yaparım. Düzeni de bozmam çünkü yüz göz olacak kadar bir sorunumuz olmadı şimdiye kadar. Bu laflari eden adama bırak yemek yapmayı yüzüne bile bakmam. Saygı sınırını aşmış.

Öfkelenince bende ağır konuşurum sonra pişmsn olurum o yüzden kızgınsam odama kapanırım isterse günlerce sürsün muhattap olmam birşeyde yapmam bulduğunu yesin ben yaparken bana da verecek mi diye bekler ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…