Eşinizin ailesinden biriyle sorun yaşadığınızda kendiniz mi çözersiniz yoksa eşinizin mi çözmesini istersiniz?

Sen ne anlatiyon be abla

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
137
255
Herkese merhaba,

Spesifik olarak bir konu anlatmak yerine genel olarak fikrinizi merak ediyorum.

Eşinizin anne/baba/görümce/kayınbirader gibi direk kan bağı olan kişilerle bir sorun yaşıyorsanız, örneğin karşınızdaki insanın iletişim dili size çok ters ise, sürekli hoşunuza gitmeyen cümleler/davranışlarda bulunuyorsa (bilerek yada bilmeyerek) bunu kendiniz mi konuşursunuz ilgili kişi ile yoksa eşinize anlatıp onun mu o kişiyi uyarmasını tercih edersiniz?

Herkese merhaba,

Eşinizin anne/baba/görümce/kayınbirader gibi direk kan bağı olan kişilerle bir sorun yaşıyorsanız, örneğin karşınızdaki insanın iletişim dili size çok ters ise, sürekli hoşunuza gitmeyen cümleler/davranışlarda bulunuyorsa (bilerek yada bilmeyerek) bunu kendiniz mi konuşursunuz ilgili kişi ile yoksa eşinize anlatıp onun mu o kişiyi uyarmasını tercih edersiniz?
Kendim konuşurum diğer türlü gelin dolduruyor derler. Eşimi müdahale ertirmem

Herkese merhaba,

Kendim konuşurum. Büyük bir mesele ise de yine kendim konuşur eşime de görüşmek istemediğimi söyler görüşmem.

kendim olayı yumusatıp kapatmaya calisirim genelde. salağa yatıyorum genelde. esim 2 kez sahit oldu. biri konuyu bilmeden esime sormus bulundum, o da nerden duydun diyince söyledim. diğeri de kişi kendisi esime söyledi yaptığı şeyi. ikisinde de esim tepki gösterdi. ben genelde gece ağlayarak günlüğüme yazıyorum 😂 o an tepki vermiyorum. döverler falan kfkfkd

kendim olayı yumusatıp kapatmaya calisirim genelde. salağa yatıyorum genelde. esim 2 kez sahit oldu. biri konuyu bilmeden esime sormus bulundum, o da nerden duydun diyince söyledim. diğeri de kişi kendisi esime söyledi yaptığı şeyi. ikisinde de esim tepki gösterdi. ben genelde gece ağlayarak günlüğüme yazıyorum 😂 o an tepki vermiyorum. döverler falan kfkfkd
Ya kıyamam sana hahhahahah. Minnoş kalpli 🥲 eşin sana değil, o kişilere tepki gösteriyor değil mi?

Ya kıyamam sana hahhahahah. Minnoş kalpli 🥲 eşin sana değil, o kişilere tepki gösteriyor değil mi?
evet ama bana da kızıyor. mesela bir tanesinde eltim bayramda elini uzattı bana öpeyim diye. ben de şakaya vurdum ve öpmedim tabii ki. bu saf da esime söyledi karına böyle yaptım diye. esim herkesin içinde bağırdı çağırdı 🙄😂 sen kimsin de elini öptüreceksin falan diye. çıktık ordan bana da kızdı neden izin veriyorsun diye. olay çıkmasın istiyorum ben ya hep ne biliyim. bu kız anasının evinde bir sey öğrenmedi mi demesinler diyorum.

Eşime anlatırım, ama olay yaşanırken rahatsız olduğum şeyi de dile getiririm diye düşünüyorum. Hiç öyle bir konuma düşmedim Allah düşürmesin 🙄

Yıllarca eşimin annesiyle problem yaşadım.
Anlamsız bir şekilde kıskandı beni, çekemedi.
Sonra kestim görüşmeyi, ne hali varsa görsün çözmeye falan uğraşmıyorum.
Keşke yıllar önce kesseydim çok pişmanım.

Ya ben son zamanlarda onlarla ev ortamında görüşmek istemiyorum, boğuluyor gibi oluyorum. Genel olarak iyiler. Açık net bir kötülüğü yok bana karşı kayınvalidenin ama kimse yokken imalı konuşuyor ve bu imalarda ana tema benim "beceriksizliğim". Bir de oğlum (bebek) bi şeyler yerken dökülecek, edilecek diye etrafımda olması, izlemesi beni darlıyor. Eşime diyorum ki bana fenalık geliyor, sizinkilerdeyken sen yedir, ama umursamıyor burada suç eşimin. Tam net bir şekilde bana dese ki beceriksizsin, seni beğenmiyorum vs. artık içindeki neyse böyle kimsenin şahit olmadığı imalara da verecek bir karşılık olmuyor, umursamamaya çalışıyorum olduğu kadar.

Kayınvalidemde kendim konusurum çünkü anlayacak biri çoğu zaman eşime söylemem bile , görümcemse hiç muhattab olmam eşime anlatırım , çünkü anlayacak biri değil :)

X