Eşimle kavga ettim artik dayanamiyorum

HAWAI

Çek elini memleketimden!!
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
199
4
EşIMLE DÜN AKŞAM KAVGA ETTIK. BEN ÇALIŞAN BIR ANNEYIM. EŞİM ANNEMLERI ALMAYA GITTI AKŞAM YANLIZDIM SIRF EşIM KIZMASIN DIYE OĞLUMLA BILE ILGILENEMEDIM 1 SAAT BOYUNCA BULAŞIKTI ÇAMAŞIRDI EV IŞLERIYLE UğRAŞTIM. SONRA ANNEMLER GELDI. EşIM ÇOK TITIZ VE TAKINTILI BIR INSANDIR. EŞIM OĞLUMUN PIS ÇORAPLARINI DOLABA SOKMUŞ. BENDE ÇOCUğA ÇORAP GIYDIRECEKTIM. PIS ÇORABI GÖRÜNCE SEN MI BURAYA KOYDUN BUNU DEDIM. BANA DEDIKI SANA KALSA 10 GÜN ORDA DURUR KALDIRMAZSIN DEDI. ANNEMLERIN YANINDA....
ANNEMDE DEDIKI KIZ SEN PASAKLIMISIN OKADAR DEDI. BENDE EŞIME SAÇMALAMA SALAKMISIN DEDIM SINIRIMDEN.
BENI KENARA ÇEKTI VE DEDIKI BIDAHA ANNENLERIN YANINDA BÖYLE BENIMLE KONUŞMA DEDI.YANI HAKSIZKEN ÜSTE ÇIKTI. :kızgın:
KIZLAR BENDE ÇALIŞIYORUM AKşAM 8?DE BIRLIKTE EVE GELIYORUZ. ELIMDEN GELDIğINCE EVI TOPARLIYORUM. YEMEK YE TOPLA FALAN SAAT 9 OLUYO. 1 SAAT SONRADA OğLUMU UYUTUYORUM. BENDE ONUNLA BERABER YATIYORUM. YANI EVDE 2 SAAT GEÇIRMIŞ OLUYORUM. BU ZAMAN ZARFINDA HEM DAĞINIKLIĞI TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUM. HEM DINLENMEYE ÇALIŞIYORUM. HEM OĞLUMLA ILGILENMEYE ÇALIŞIYORUM.:emir_bebek:
VE EN SON BENDE OLAYI KOPARTAN ŞEYI SÖYLEDI, :1shok:BANA DEDIKI SENI DENEMEK IÇIN SANDALYENIN ALTINA TERLIK KOYDUM 7 GÜNDÜR ORDA DURUYOR. BAKALIM NE ZAMAN KALDIRACAKSIN DEDI. RUH HASTASI YA!!!!
KIZLAR YEMIN EDERIMKI YALAN SÖYLÜYOR ÇÜNKÜ BEN 3 GÜN ÖNCE DIP KÖŞE TEMIZLIK YAPTIM. ONU KESIN 1 YADA 2 GÜN ÖNCE ORAYA KOYMUŞTUR. VEDE BEN EVDE OLMADIĞIM IÇIN ONU GÖRMEK ZORUNDAMIYIM. HEM SANDALYENIN ALTINDA KALSA NE OLACAK?
OFFF ÇOK YORULDUM ARTIK. BIDE BU ZAHMETLERIME KARŞILIK EŞIM BENI PASAKLI DIYE TABIR EDIYOR YA ÇOK KIRILIYORUM. senağlama
SIZCE EŞIME NASIL DAVRANAYIM. ONUNLA BU KONU HAKKINDA DAHA ÖNCEDENDE KAVGALARIMIZ OLDU. AMA BEN ACAYIP BOZULDUğUM IÇIN HER SEFERINDE O BENDEN ÖZÜR DILEDI. ONUNLA ÇOK KONUŞTUM. BEN O KADAR MÜKEMMEL DEğILIM ELIMDEN ANCAK BUKADARI GELIYOR DIYE. ÇÜNKÜ EşIM ORTADA BIR KIYAFET GÖRSE BANA SÖYLENIYOR. ARTIK KATLANAMIYORUM. ONA NASIL BIR YÖNTEM UYGULASAM BILMIYORUM. GÜLMEYIN AMA MEKTUP YAZMAYI DÜşÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ YÜZYÜZE KONUŞTUğUMUZ ZAMAN ÇOK PIS KAVGA EDIYORUZ. BAŞKA ÇARESI OLAN VARMI BANA YARDIM EDEBILECEK???

canım benim sana bir öneri sunabilecek kadar tecrübeli değilim..

ama dilerim ki en yakın zamanda bütün sorunlarınızı çözersiniz :teselli:

Kusura bakma eşin gerçekten biraz hasta böyle sandalyenin altına terlik falan koyacağına sana yardım etsin madem beğenmiyo yaptığını kalk kendin yap de...
Hem iş, hem çocuk , hem ev işi kolay değil....
Konuşmak işe yaramıyorsa eğer işe yarayacağını düşünüyorsan mektup yaz bu hiçde gülünecek birşey değil bence....
Ama dediğim gibi madem yaptıklarından tatmin olmuyo beğenmiyo kendi daha iyisini yapsın canım...
Çok yorma kendini sen elindne geleni yapıyorsun zaten...

çok üzüldüm ya ne kocalar varmış bu kadarda temzilik meraklısı ya ama arkadaşım o da seni annenin yanında pasaklı diye nitelendirmiş tabi seninde zoruna gitti ama anneninde eşinin yanında sana sen pasaklımısın o kadar demesi çok yanluş böle düşünse bile bubu sana yanlızken sölemesi gerekirdi evet haklıyken haksız duruma düşmüşsün heleki başklarının yanıda eşini aşağılamamalısın keşke kendini tutabilseydin Allah yardımcın olsun halla halla çok şaşırdım terlik falan koymuş ya dursun terlik sandalyenin altında ne olmuş sanki tuhaf bişi yani. konuşunca tartışıyosan mektup yaz içini dök bölesi daha ii olur belki umarım herşey düzelir

canim neden gülelim gayet mantikli olabilir.duygularini güzel bir kalemle mektuba dökebilirsin hislerini....
Seninde çaliştiğini ve yorulduğunu eve geldikten sonra elinden geleni yaptiğini ve onun bu davranişlari karşisindsa çok kirildiğini ve bu yüzden de kendini kötü hissettiğini yazabilirsin...
Ayrica eğer temizlikten memnun değilse kusura bakmasin ama eve bir kadin alsin bir zahmet....
Yada seni çaliştirmayip ev hanimi yapsin.o zaman bunlari sana belki söyleyebilir(o da olmamaliya neyse)
umarim sorununu halledersin sevgiyle kal

çalışan kadınla halinden anlaması gerek..
hem para getirsin kadın hem iş yapsın..ohh iyi iş..
ben bazen eşime derdim ya çalışmıcam sana 4/4lük kadınlık yapıcam,yada çalışıcam ama ev işleri konusunda idare ediceksin beni diye..
mektup yazıp içini sert bir ifadeyle değilde daha yumuşak dökebilirsin.
inşallah işe yarar canım:teselli:

canım ne bu böyle madem o kadar titiz kendisi yadım etse ya bu kadar yüz verme allah aşkına. ben senin yerinde olsam öncelikle evime her hafta temizliğe gelecek bir bayanla anlaşırdım yok bunu eşin kabul etmezse çık işten evde otur ne bu ya hem eve para getir eşinle çık eşinle gir eve birde kalk terlik oradaydı çorap buradaydı diye sorun yaşa madem o pis çorabı oraya koyana kadar kirli sepetine filan atsaymış ya.

evet canım bence kesinlikle evine her hafta gelecek bir bayanla anlaş bak o zaman evin nasıl temiz tertipli oluyor hemde sen yorulmuyorsun. şahsen benim eşim asla böyle sorun yapmaz ki zaten yaptırmam vallahi patlatırım kafasını ama yine bir bayan alıyorum evde süpüge bile yapmıyorum ben her hafta geliyor cam kapı halı ne varsa siliyor ütümüde yapıyor ohh ben rahat ev temiz oluyor şiddetle tavsiye ederim.

Vallaha ben olsam esime madem benim temizligmi begenmiyorsun madem cok meraklisin temizlilgi al buyur kendin yap derim....yada git iki üc iste daha calis bende calismaya mecbur kalmayim oturayim evimde herseyi dört dörtlük yapayim:icecream:

Eger birseye uyuz oluyorsam oda böyle cok affedersin Kaynanan gibi ev islerine karsian erkeklerdir.:mymeka:

Birseyden anladiklari yok ama can can konusmayi biliyorlar,:kızgın:

Hic canini sikma canim, bosverrr, kendini yipratma sakin:kahve:

Senin elinden geleni yapabilirsin sadece:1closedeyes:

ilk olarak bu salak deme konusunda haksızsın canım
annende olsa kimsenin yanında kocaya salak denmez (bana göre tabii)

bana da eşim salak dese annesinin yanında kavga cıkarırım mesela

temizlik konusuna gelince en iyisi duymamak canım yerimseniben yada cok titiz se konusursunuz sana biraz yardım eder

canım seni anlıyorum benim eşimde çok titiz daha çocuğumuz yok ama evi bizde çok güzel dağıtıyoruz ama eşimle toplarız hatta bazen o toplar ben otururum yorgunsam . çalışıyorsun o evi beraber paylaşıyorsun yardım etsin sana test uygulayacağına ....kötükedihüso

Eşin temizlik konusunda haksız sana katılıyorum.
Hem çalışıp hemde evi idare etmek gerçekten zor.
Yanlız ailelerin yanında birbirinize hakaret etmekte hiç hoş değil.

ilk önce mesajlarınızı yazarken büyük harf kullanmamaya dikkat edin....

şimdi anlattıklarınızı okudum...çalışan bir bayan olarak sizi çok iyi anlıyorum...
ama eşinizle olan diyaloğunuz, daha sakin ve yapıcı olursa bence olumlu sonuçlar alırsınız...
mesela, annenizin yanında,eşinize salak demeniz çok çirkin bir durum...
ne olursa olsun,kırıcı laf kullanmayın...
sizi haklıyken,haksız konuma getirir ...
iş konusu,hepimiz işlerimizi akşamdan yapıyoruz,
yani yemeğimizi de,ortalık toplama işini de...
madem eşiniz titiz bu konuda,siz de biraz daha dikkatli olun,
tatlı dille yardımcı olmasını isteyin...
yani evin işi için birbirinizi kırmanıza değer mi hiç...
ama dedim ya tatlı dille yaptıramayacağınız hiçbirşey olamaz...
sevgiler...

Allah allah adama bak gördüğünü toplayacağı yerde bi de kendisi sağa sola tuzak kuruyor. :kızgın:Valla ben bekar olduğum halde işten gidince akşamları zor yetiştiriyorum. Hem çalışıp hem evde dört dörtlük eş ve anne olmak çok zor bence allah yardımcınız olsun.:teselli:

Ya bu erkekler bazen kendini şehzadenin avcundan düşmüş saniyorlar.....
Sinir oluyorum yaaa

Hawai mektup yazıcam demişsin çok doğru bir yöntem.Bende bir kaç kez yazdım ve inan çok daha etkili oldugunu söleyebilirim.Konuştuğumuz zaman sesler daha yükseliyor ve kimse birbirini dinlemiyor.Mektup yazdığımda eşim çk etkilenmişti ve hala saklıyor.Düşüncelrimi kızgınlıklarımı kırgınlıklarımı iyi bir uslüple ifade etmiştim.İnan sonradan mektubumu okudugumda gözlerim dolmuştu:)Erkeklerin muhakkak uyuzluk ettiği bir konu vardır.Annenin yanında salak demen hoş olmamış ama işte bazen patladığımız noktalar oluyor insanız sonuçta.Konuyu abartma lütfen düşündüğünde bir incir kabugunu doldurmaz inan.Önemli olan anlaşarak ortak bir paydada buluşmanız.İş bölümü yapın yetişemediğini ancak bu kadar yapabildiğini ona anlat ya konuşarak ya mektupla.Birbirinizi kıracak sözlerle değil tabiki.Çevrene baktığında o kadar sorun varki senin ki solda sıfır kalır inan.Yuvayı dişi kuş yapar maalesefki bu yükün fazlası senin .Bir yuva kurmuşsunuz birde canınız var dünyalara değiştiremeyeceğiniz, onun içindirki sinirle kızgınlıkla yanlış bişi yapma bunlar hayatın tuzu biberi canım .Haklı olup kendini haksız duruma düşürme ,erkekler bu konuda çk ustadır .Sağlık huzur mutluluk sizlerin olsun.

ilk olarak bu salak deme konusunda haksızsın canım
annende olsa kimsenin yanında kocaya salak denmez (bana göre tabii)

Katılıyorum. Eşine annenlerin yanında salak dememen gerekiyordu. Gerçi o da az buz laf etmemiş sizinkilerin gözü önünde. İkinizde hatalısınız.
Arkadaşlarında dediği gibi madem beğenmiyor beyefendi senin temizliğini yardım etsin sana. Birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler. Yada haftada bir yardımcı bir bayan al eve. Sende eşinle çocuğunla ilgilenme fırsatı bulursun böylelikle.

Hiç taviz verme, kendini beğendirmek içinde fazla uğraşma.

walla allah yardımcın olsun ilk evlendinmizde eşimde kocandan daha beterdi ortalığı topluyordum arkasından hemen dağıtıyo benim annemin evinde böyle şey yoktu diyip duruyordu en sonunda tama kalk kendşin yap bende yoruluyorum artık dedim senin işte çalıştının bin misli yoruluyorum annan gibisini istiyorsan evlenmeseydin dedim artık gene dağınık ama kaldırmıyorum onun döküntüsünü kırk kekre söylüyorum o yapıyo bence taviz verme herkesin ev kadınlığı kendine napacan yani ev temizlicem diye gecede mi uyumayacan?

oda sende çalışıyorsunuz çalışmak ne demek bilmesi lazım bir de çocuk var üstüne üstük

Madem o kadar titiz eve bir yardımcı tutsun:1closedeyes:
Çok kızdım gerçekten
Ne demek eşini denemek..pasaklı gibi kelimeler..
Oh..ekmek elden su gölden;kadın hem çalışsın eve katkıda bulunsun hem de evde dört dönsün
Nerde bu yoğurdun bolluğu :kızgın:
Kirli çorapları dolaba koyacağına kirli sepetine atsın
Pabucumun titizi :1closedeyes:
İşi bırakın gitsin yahu kendisi geçindirsin evi de kıymetinizi anlasın

çok titiz erkek zor oluyor belli Allah yardımcın olsun bi daha bi daha konuş anlayana kadar yazık seninde canın var

X