Eşimle İncir çekirdeğini doldurmayan incir kavgasi

Arkadaşlar 30 yıllık evliyim eşimin annesi alzheimer ve çok yaşlı üzülüyor ve param yok diye gidemiyorum diyordu biletini aldım az bişey para da verdim kendi kenarda da biraz parası varmış Türkiye'ye gönderdim giderken dedim ki bana kuru incir al. İzinden geldi havaalanından aldım bana yabancı gibi e naptınız felan diyor soğuk bı sohbetle eve geldik evde çantasını bosaltirken bana bı tane tahta kaşık almış onu veriyor başka hicbisey getirmemiş o kadar gücüme gitti kırıldım ki 1 haftadır konuşmuyorum ayrı odalarda yatıyoruz ben konusmayinca o bana daha da küstü ne yapmalıyım evliliğin sonuna mı geldik
Parası yok diye cebine harçlık koyup, uçak biletini bile siz almışsınız hasta ziyaretine giden birinden birşeyler istemek bana çok saçma geliyor. Kuru incir yani illa ki yaşadığınız ülkede de vardır. Sizin babanıza geçmiş olsun dememesi evet kötü olmuş bu konuda kırılmak daha mantıklı. 30 yılda adamı tanımış olmanız lazım.

Bin kere eşimi ben gönderdim yazmışsınız buraya. Bunu bin kere yazan siz, kim bilir eşinizi evde ne kadar eziyorsunuzdur. Tripler alınmalar eşimi ben gönderdim para verdim demeler. Kendinizi soğutmak için her yolu deniyorsunuz maşallah
Haklısınız yapılan şeyler yüze vurulmamali ama ne yapayım fedakarlık edip karşılık alamamak çok üzücü oda bana biraz yumuşak davransa herşey çözülecek aslında yada sorun bitirememiz bende bilemiyorum. Bu 30 yikl boyunca güzel zamanlar da oldu ama tartismalarimiz da çok oluyor çünkü agresif bı insan bende çok çalışıp çok yoruluyorum ve değer görmediğini hissediyorum buda beni başa kalkan dirdirci tabiri caizse biri yapti

Kendisine öyle bişey söylemedim başa kalkmak için de yapmadım zaaten ben ısrar ettim git anneni gör diye o bana geldiğinde ilgili davransaydi buraya bile yazmazdim size anlatabilmek için oyle yazıyorum. Yapılan şeyleri soyleyip duygu sömürüsü yapmak güzel bişey değil bende biliyorum ama başka nasıl davranılır onu bilemiyorum. Galiba değişmeyen insanla fazla uğraşmamak gerek salmak lazim

Arkadaşlar 30 yıllık evliyim eşimin annesi alzheimer ve çok yaşlı üzülüyor ve param yok diye gidemiyorum diyordu biletini aldım az bişey para da verdim kendi kenarda da biraz parası varmış Türkiye'ye gönderdim giderken dedim ki bana kuru incir al. İzinden geldi havaalanından aldım bana yabancı gibi e naptınız felan diyor soğuk bı sohbetle eve geldik evde çantasını bosaltirken bana bı tane tahta kaşık almış onu veriyor başka hicbisey getirmemiş o kadar gücüme gitti kırıldım ki 1 haftadır konuşmuyorum ayrı odalarda yatıyoruz ben konusmayinca o bana daha da küstü ne yapmalıyım evliliğin sonuna mı geldik

Bende eşim geçen hafta balıkesir e gitti dedim bana ne yap ne et höşmerim al. Yav karı yoluma ters falan dedi. Dedim beni ilgilendirmez. Neyse gece geldi baktım yorgun argın uyudu uyandık. Ben hiç lafını etmedim. Herhalde cidden bulamadı dedim. Ertesi gün akşam işten gelirken elinde bir kavanoz almış ama arabada unutmuş. 😄 dışarısı 40 derece arabayı düşünün işte 😄 bende açtım nefsime hakim olamayıp yedim. Adam yav niye yedin içinde yumurta var zehirlenirsen falan. Valla bişey de olmadı. Seninkinin laciverti benimki 😄

Bu yaptığınız bencillik. Üstelik biletini ben aldım jest yapıp gonderdim demeniz hiç hoş değil. Adam sanki gezmeye gitmiste eli boş dönmüş gibi tribe girmeniz çok anlamsız.

Ama ben ona kırıldım istediğim şeyi almaması bana değer vermediğini düşündürdü bunu dile getirdim ve bana sana değer veriyorum demedi gelip bı özür dilemedi ben küsünce o benden daha çok uzaklaşıyor hicbi adım atmıyor. Sadece sipariş ettiğim şey değil hicbisey getirmedi yabancı biri bile Türkiye ye gidince küçük bişey getirir
Evliliğiniz boyunca hep böyle kırılgan mıydınız? 30 yıl iyi sürmüş eğer hep böyleyseniz.

Ben sizi anladım aslında olay çok saçma bir yerden patladığı için normal olarak haksız bulunuyorsunuz. Belli ki uzun yıllardır umursanmadığınız, isteklerinizin önemsenmediği bir ilişki içerisindesiniz. 30 yıl geçmiş adam daha en basit istediğinizi hatırlamıyor bir de üstüne küsüyor. İnsan o ana değil de bu kadar kaybettiği zamana üzülür sanki ya.

Ben sizi anladım aslında olay çok saçma bir yerden patladığı için normal olarak haksız bulunuyorsunuz. Belli ki uzun yıllardır umursanmadığınız, isteklerinizin önemsenmediği bir ilişki içerisindesiniz. 30 yıl geçmiş adam daha en basit istediğinizi hatırlamıyor bir de üstüne küsüyor. İnsan o ana değil de bu kadar kaybettiği zamana üzülür sanki ya.
Gerçekten biri beni anladı teşekkür ederim

Yıllarımı sorgulatti bu olay diyorum kimse anlamıyor incir değil konu onemsenmemek 30 senedir bı birikimimiz yok güzel eşyalarımız yok kendi isyerim var ve bütün gün çalışıyorum daha yeni birikime gecebildim ha diyorum maddiyat yok ama bari sevgi saygı olsun ben çalışırım seve seve onu da göremiyorum. Böyle küçük şeylerden o yüzden kiriliyorum sürekli küsen bı insan da değilim ama ben konuşmuyorum diye oda benle konuşmuyor adım atmayacagim bu sefer bakalım ne yapacak inadı kırılacak mecbur

Ya konu incir değil işte benim istediğim bişeyi yapmaması. Bileti kaynanamı görsün diye jest yaptım güya . Çalışıyor ama sürekli iş değiştirdiğinden birikimimiz yok hatta bankada borç var biraz
Nasıl bir jest yaptınız?

Allah aşkına kocamı ben gönderdim deyip deyip duruyorsunuz.

Kocanız kukla mi Hasta annesine gidemeyecek kadar basiretsiz mi?

Parasız pulsuz mu? Siz karar vermeseniz gidemez mi? Köleniz falan mı?

Adam hasta annesine gidiyor siz incir yeme derdine düşmüşsünüz? Adamın yerinde olsam yüzünüze bakmam.

Şükredin ki daha eve gelmiş de kaprisinizi çekiyor..

Sizin gibi kadınlar böyle davranarak kendi değerini de düşürüyor.. Biraz duygularınız, merhametini de olsun..

Belli ki her durumda önce kendinizi düşünüyorsunuz.

Adamın sizi önemsemesine fırsat bile vermemişsiniz.

Bir de 30 yıllık evliymişsiniz daha olgun olmanız gerekiyor oysa ki..

Son düzenleme:
Nasıl bir jest yaptınız?

Kocanız kukla mi Hasta annesine gidecek kadar basiretsiz mi?

Adam hasta annesine gidiyor siz incir yeme derdine düşmüşsünüz? Adamın yerinde olsam yüzünüze bakmam.

Sizin gibi kadınlar böyle davranarak kendi değerini de düşürüyor.. Biraz duygularınız, merhametini de olsun..

Görümce misin be kadın🤭

Görümce misin be kadın🤭
Açıkçası kocam bana konu sahibi gibi davransa çok üzülürüm. Hiç mi hatırım yok da bu adam incir peşine düşmüş derim.

Konu sahibinde nasıl ki birikmişse her şey belli ki kocasından da birikmiş .

Üstelik onun döneceği zaman babam kaza yaptı hastaneye kaldırıldı ameliyat oldu ben babama çok düşkünüm benim üzgün olduğumu anlamasını beklerdim geçmiş olsun
Nasıl bir jest yaptınız?

Kocanız kukla mi Hasta annesine gidemeyecek kadar basiretsiz mi?

O kadar saçma bı yazı yazmışsınız ki ne diyeceğimi şaşırdım . Almanya'da yasiyanlar bilirler biz böyleyiz burdan götürürüz ordan getiririz ne için gidersek gidelim bide biraz ayrı olunca geri geldiginde hediye veririz mutlu oluruz kocam yapmadığı için ben ona hatırlatıyorum istediğim hediye de degi artık ondan da vazgeçtim eve bişey istedim ve bı kaç kere söylediğim halde yapılmadı o yüzden kırıldım bilmem anladınız mi

Yani açıkçası ben artık sevilmedigimi anladım ve beni sevmeyen bı erkekle yaşayamam ben sevgi insanıyım sevdiğini söylemeyen bişey almayan bı insan bence sevmiyodur çünkü ben nereye gidersem onu düşünüyorum onun için biseyler yapıyorum o yapmıyor ve yapmayacak bilmem anlatabildimmi

X