Eşimle anlaşamadığımız konu.

Burundi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.611
4.770
Eşimle bir suredir tartışıyoruz sebebi şu :
Biz su an lojmandayjz ve çakılı kadrodayız muhtemelen uzun yıllar çıkmayız bir aksilik olmazsa. Bir ev aldık iki sene önce memleketimiz olmayan bir yerden. Şimdi de eşim o evi satıp faize yatırmak istiyor. Ben ise iki uç seneye seçim falan bahanesine faiz kampanyası geleceğini ve ev fiyatlarının uçacağını faize girmememiz gerektiğini düşünüyorum. Yanlış bir hamle olarak görüyorum. Ama yok herkes öyle yapıyormuş falan her gün kavga.
Ama artık bu aramızda ciddi ciddi huzursuzluğa sebep olmaya başladı. Lütfen akıl verin akıllı bayanlar 🌸

Biz su an lojmandayjz ve çakılı kadrodayız muhtemelen uzun yıllar çıkmayız bir aksilik olmazsa. Bir ev aldık iki sene önce memleketimiz olmayan bir yerden. Şimdi de eşim o evi satıp faize yatırmak istiyor. Ben ise iki uç seneye seçim falan bahanesine faiz kampanyası geleceğini ve ev fiyatlarının uçacağını faize girmememiz gerektiğini düşünüyorum. Yanlış bir hamle olarak görüyorum. Ama yok herkes öyle yapıyormuş falan her gün kavga.
Ama artık bu aramızda ciddi ciddi huzursuzluğa sebep olmaya başladı. Lütfen akıl verin akıllı bayanlar 🌸

Ev nerede bir ev? Şehir olarak nerede merkezde mi? Eski mi? Deprem bölgesinde mi? Kötü konumda, eski, merkeze uzak bir evse satıp altına yatırım yapabilirsiniz. Tl ye yatırmak mantıklı değil ama döviz/altın değerlendirilebilir.

Ev nerede bir ev? Şehir olarak nerede merkezde mi? Eski mi? Deprem bölgesinde mi? Kötü konumda, eski, merkeze uzak bir evse satıp altına yatırım yapabilirsiniz. Tl ye yatırmak mantıklı değil ama döviz/altın değerlendirilebilir.
Ev doğuda bir büyük şehirde. Ama göç veren bir şehir. Su an bina 5 yıllık. Bir şehir hastanesi karşısı 150 metrekare ve satışa koymjs eşim en iyi fiyat veren 2.650

Tam deprem bölgesi sayılmaz ama sayılabilir de. Geçen deprem bölgesi ilan edilmiş yerlerde değil ama o kuşağa yakın öyle söyleyeyim

Ev satıp faize yatıran adamın aklına şaşarım :) gayet haklısınız, sakin sattirmayın evi. Şimdi aylık 100 bin alırım diye düşünüyor ama belki 3 yıla sattığınız evi o parayla alamazsınız. Faizdeki para erir.
Yaa bir de o var ciddi mi bu ya aylık 100 bin veriyor yani bankalar öyle mi kafayı mı yedi herkes ne oluyor

Evi satıp faize yatırmak mı? 20 li yaşlarımızda bırakmadık mı bu düşünceyi? 😀
Ha ben inanç gereği ciddi karlı bişey olsa da girmem faize orası ayrı bir nokta ama, şuan karlı da değil ki. Tl bazında yastık altında duruyor olsa gelir olur diyeceğim ama hali hazırdaki gayrimenkulü satmak için gerçekten bişey bilmemek gerekiyor. Bence siz haklısınız. 4 sene önce araba aldığımız parayla şuan cep telefonu alamıyoruz eşiniz enflasyon denilen şeyin varlığından haberdar mı?

Evi satıp faize yatiritsaniz zarar edersiniz 2.ay sonra faizlerinn akıbeti ne olacağı belli değil şimdi aylık örnek veriyorum 100 bin faiz mantıklı gelir 10 ayda 1 milyon ama faizler düşer evler yükselecek bu sefer aynı evi o parayla alamassiniz

Ev satılır mı ya faiz için. Kesinlikle hayır

TL'nin bu kadar değer kaybettiği bir ortamda faizden para kazanma düşüncesi çok iyimser. Tl değer kaybetse bile eviniz enflasyon oranında değerini korur.

Onu satın bulunduğunuz yerden ev alın kendi evinizde oturun mis gibi. Ev bark var gidip lojmanda oturuyorsunuz. B9yle bir akrabam yaptı iki ev var memlekette kendisi minicik eski lojmanda. Üc çocukla bir de. Şimdi çocuklar büyüdü vs ev yüzü görmediler . Rahat edemediler. Bana çok garip geliyor

Bu arada ev satılmaz bu devirde aklı olan satmaz yani

Faize yatırmak saçmalık diye düşünüyorum.
Ama hiç gitmeyeceğiniz bir şehirde tutmakta gereksiz,uzaktan evin takibi zor.
O evi satınca şuan bulunduğunuz şehir veya memleketinizden yeni bir daire alır mı?

Biz Ankara'da görev yaparken ev aldık,sonra farklı yere tayin olduk gittik,orada bulunan evi sattık şimdi çakılı kalacağımız yerde ev aldık.Yani Ankara'daki ev, şuan bulunduğumuz yerdeki daireyi aldı bize.

Size memleket ya da şuan bulunduğunuz yerde bir daire alabilirse öyle değerlendirin,en azından geçip oturursunuz. Bana hiç gitmeyeceğim şehirdeki daireyi tutmakta,faizde gereksiz geliyor.

Evin konumuna durumuna bağlı.

Benim arkadaşım küçük bir şehirde olan sıfır süper luks dairesini sattı, üzerine bir parça kredi çekti ve büyük şehirden şehir hastanesi karşısında 30 yıllık daireyi aldı. Herkes neden yaptın sıfır daireni sattın dedi. Aradan birkaç yıl geçti. Şimdi aldigi 30 yıllık daireyi almak için iki ev parası lazım. Diyeceğim şu ki değerlenecek bir yerde ise hiç dokunmayın

Ev doğuda bir büyük şehirde. Ama göç veren bir şehir. Su an bina 5 yıllık. Bir şehir hastanesi karşısı 150 metrekare ve satışa koymjs eşim en iyi fiyat veren 2.650

Evin değeri çokta değilmiş. Bunu satıp tlye yatırmasın kafasını duvarlara vurur. Belki satıp, üzerine biraz koyup daha merkezi yerden ev alabilirsiniz.

Bence eşine durduk yere "ben ekonomiden anlayan adamım" hevesi gelmiş. Geçer bence bu hevesi.

Faiz oranlarının yüksek olması eşinizi cezbetmiş olabilir ama bu oranlar sabit değil. Faiz oranları illa ki düşecek ve düştüğü gibi ev fiyatları fırlayacak. O zaman sattığınız evi alamayabilirsiniz bile

Aklı olan böyle birsey yapmaz amcam da aynı hamle de bulundu 1 sene önce şimdi o para ile boş arsa bile alamaz

X