Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonuçları ve Varikosel Ameliyatı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
istanbulda oturmadığım için yardımcı olamıcam ama en kısa zamanda olun derim çünkü zaman çok önemli biz baya zaman kaybetmişiz nisan ayında ameliyat oldu ama hala bebiş olmadı elinizi çabuk tutun derim cnm​
Yinede sağol canım evet bizde yeni öğrendik hemen araştırmaya başladım. Eşin kaç yaşındaydı? Benim ki 30 inş geç değildir..

istanbulda oturmadığım için yardımcı olamıcam ama en kısa zamanda olun derim çünkü zaman çok önemli biz baya zaman kaybetmişiz nisan ayında ameliyat oldu ama hala bebiş olmadı elinizi çabuk tutun derim cnm
Yinede sağol canım evet bizde yeni öğrendik hemen araştırmaya başladım. Eşin kaç yaşındaydı? Benim ki 30 inş geç değildir..
eşim 27 yaşında cnm iki buçuk yıl oldu evleneli ilk yıl düşünmedik ama bilmiyoduk sorun olduğunu.bi kaç ay bekledik olmayınca doktoa gittik ilk eşime bakmadılar keşke baksalarmış zaman kaybetmemiş olurduk.nisanda ameliyat oldu gelişme var diyorlar hatta bugün doktordaydık bi kaç ay daha normal yolla deneyin sonra aşılamayı düşünelim diyor ama biz bir buçuk senedir psikolojik olarak çöktük artık bi an önce olsun istiyoruz çevre baskısıda var tabi.doktora kalsa bi kaç ay daha bekleyin diyo klomene başladım bugün ama tarçın çörekotu bal karışımı yiyorum taze sıkılmış havuç suyu.hayıt tohumu aldım çay gibi demeleyip aç karnına günde 2 kez içiyorum bu akşam bide aç karnına soğanı ince kıyıp somakla karıştırıp yicem.eşimde soğuk pres keçi boynuzu içiyo havuç suyu yine ballı karışımlardan yiyor kırkilit otu içiyo.

eşim 27 yaşında cnm iki buçuk yıl oldu evleneli ilk yıl düşünmedik ama bilmiyoduk sorun olduğunu.bi kaç ay bekledik olmayınca doktoa gittik ilk eşime bakmadılar keşke baksalarmış zaman kaybetmemiş olurduk.nisanda ameliyat oldu gelişme var diyorlar hatta bugün doktordaydık bi kaç ay daha normal yolla deneyin sonra aşılamayı düşünelim diyor ama biz bir buçuk senedir psikolojik olarak çöktük artık bi an önce olsun istiyoruz çevre baskısıda var tabi.doktora kalsa bi kaç ay daha bekleyin diyo klomene başladım bugün ama tarçın çörekotu bal karışımı yiyorum taze sıkılmış havuç suyu.hayıt tohumu aldım çay gibi demeleyip aç karnına günde 2 kez içiyorum bu akşam bide aç karnına soğanı ince kıyıp somakla karıştırıp yicem.eşimde soğuk pres keçi boynuzu içiyo havuç suyu yine ballı karışımlardan yiyor kırkilit otu içiyo.​

Cnm, ameliyat sonrasi gerçekten değerlerde düzelme oldumu? Sayınız,hızlılığı,morfoloji ameloyattan öncesi ve sonrasi nasildi? Bazi ameliyattan oncesi yorumlari okudukca bizimki gercekten cok düşük olduğunu düşünüyorum:KK43:

eşim 27 yaşında cnm iki buçuk yıl oldu evleneli ilk yıl düşünmedik ama bilmiyoduk sorun olduğunu.bi kaç ay bekledik olmayınca doktoa gittik ilk eşime bakmadılar keşke baksalarmış zaman kaybetmemiş olurduk.nisanda ameliyat oldu gelişme var diyorlar hatta bugün doktordaydık bi kaç ay daha normal yolla deneyin sonra aşılamayı düşünelim diyor ama biz bir buçuk senedir psikolojik olarak çöktük artık bi an önce olsun istiyoruz çevre baskısıda var tabi.doktora kalsa bi kaç ay daha bekleyin diyo klomene başladım bugün ama tarçın çörekotu bal karışımı yiyorum taze sıkılmış havuç suyu.hayıt tohumu aldım çay gibi demeleyip aç karnına günde 2 kez içiyorum bu akşam bide aç karnına soğanı ince kıyıp somakla karıştırıp yicem.eşimde soğuk pres keçi boynuzu içiyo havuç suyu yine ballı karışımlardan yiyor kırkilit otu içiyo.

Cnm, ameliyat sonrasi gerçekten değerlerde düzelme oldumu? Sayınız,hızlılığı,morfoloji ameloyattan öncesi ve sonrasi nasildi? Bazi ameliyattan oncesi yorumlari okudukca bizimki gercekten cok düşük olduğunu düşünüyorum:KK43:
nisanda ameliyat oldu biz sabredemedik 3 ay sonra gidip test yaptırdık doktor ilerleme var demişti sonra en son geçen yeniden yaptırdık yine iyi dedi sayısı artmış.lokösiti azalmış bunlar iyi bekleyin normal yolla olur atık demişti sadece ilerlemesi yavaşmış şuan işteyim değerleri yarın sabah yazarım sizinkiyle karşılaştırırız.doktor sadece e vitamini verdi bizde tamamen bitkisel kürlere yöneldik.internette gerçekten ameliyat sonrası daha olumsuz sonuçlar alanlar çok fazla çok şükür bizimki iyiye gidiyor bu ayda olmadı ama umudumuzu yitirmiyoruz.

kızlar banada yorum yapablr msnz bgn sonuçlarımz çktı

Eklentiler

• 10833740_366355256876578_926322992_n.jpg
    10833740_366355256876578_926322992_n.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 248
lokosit olumsuz şey bildiğim kadarıyla bizde iltihap fln oluyo erkektede ona lokösit diyorlar diye biliyorum ilk testimizde bol lokösit var yazıyodu ameliyattan sonra gittikçe düşüyor bizimki.size doktor ne dedi varikosel varmıymış.şuan işteyim testler yanımda değil yarın sabah bizim sonuçları yazarım canım ilerlemesi zayıftı bizimde

kızlar ibrahim saraçoğlunun by videosunu izleyin soğan kürünü haşlayıp için diyor bazı sitelerde somakla yediklerini söyleyenler vardı bende bugün başlamayı düşünüyordum ama vazgeçtim.ibrahim saraçoğlu çiğ tüketilmesini önermiyorum diyo % 15 fayda olur çiğ tükenince diyor.

Miktar : 2,9 ml ( 2-6 ml )
Rengi : Donuk beyaz ( Donuk beyaz )
Görünümü:Opelasant ( Opelasant )
pH : 7,6 ( 7,2-7,8 )
Likeifikasyon zamanı: 25 dk ( 10-30 dk )
Vizkozite: Akışkan ( <2 )
MORFOLOJİ
Normal Hücre: %70
Baş-Akrozom Anomalisi: %10
MIO Piece/Boyun Anomalisi: %10
Kuyruk Anomalisi: %5
MOTİLİTE
Lineer progresyon gösteren ( +4 ve +3 hareket özellikli spermler %50 den fazla olmalıdır. )
motil spermler(+3,+4) : %650
Non-lineer progresyon gösteren
spermler (+2) : %5
Non-progresif motil spermler (+1) : %15
Non-motil spermler (0) : %30
HÜCRE SAYISI : 47 milyon/ml
DİREKT MİKROSKOBİ:Her sahada 23-4 lökosit,1-2 spermatogenezis-45-50 spermatozoa ve az lesitin kristali görüldü.

MORFOLOJİ
MOTİLİTE
Lineer progresyon gösteren ( +4 ve +3 hareket özellikli spermler %50 den fazla olmalıdır. )
DİREKT MİKROSKOBİ:Her sahada 23-4 lökosit,1-2 spermatogenezis-45-50 spermatozoa ve az lesitin kristali görüldü.​
Cnm bu değerleri pek bilmiyorum ama anladiğım kadariyla bizim sonuç çok kötüymüş ameliyattan öncee :KK43: sayimiz 4,5 milyon. İleri hızlı %11 (yikandiktan sonra) . morfoloji %3. Ameliyattan sonraki durumumuzu bu ay içinde öğrencez, inş iyi bir sonuç alirsam bütün yaptiğımız beslenme değişikliğini ve kürleri yazcam sizlere. 6. Ay oldu ameliyat olali.

eşim 27 yaşında cnm iki buçuk yıl oldu evleneli ilk yıl düşünmedik ama bilmiyoduk sorun olduğunu.bi kaç ay bekledik olmayınca doktoa gittik ilk eşime bakmadılar keşke baksalarmış zaman kaybetmemiş olurduk.nisanda ameliyat oldu gelişme var diyorlar hatta bugün doktordaydık bi kaç ay daha normal yolla deneyin sonra aşılamayı düşünelim diyor ama biz bir buçuk senedir psikolojik olarak çöktük artık bi an önce olsun istiyoruz çevre baskısıda var tabi.doktora kalsa bi kaç ay daha bekleyin diyo klomene başladım bugün ama tarçın çörekotu bal karışımı yiyorum taze sıkılmış havuç suyu.hayıt tohumu aldım çay gibi demeleyip aç karnına günde 2 kez içiyorum bu akşam bide aç karnına soğanı ince kıyıp somakla karıştırıp yicem.eşimde soğuk pres keçi boynuzu içiyo havuç suyu yine ballı karışımlardan yiyor kırkilit otu içiyo.​
HMm anladım canım aynı dutum bizde de oldu. İlk tedaviye benden başladılar vakit kaybı oldu. Bizde 1sene 8 ay oldu evleneli ben 27 eşim 30 yaşlarda çok bizim daha fazla vakit kaybetmeden bakmak lazım. Üzerine bende de problem var pko. Eşim düzeldikten sonra tekrar kendi tedavime dönücem. Soğan kürü yaptım çok faydasını gördüm tekrar yapıcam bende en son problem yok gibiydi kısmet artık fazla da sorun etmemek lazım psikolojik sağlığımızdan da olmayalım. Elimizden geleni yaptıktan sonra tevekkürde etmek lazım Allahım herşeyin hayırlısını versin.

MORFOLOJİ
MOTİLİTE
DİREKT MİKROSKOBİ:Her sahada 23-4 lökosit,1-2 spermatogenezis-45-50 spermatozoa ve az lesitin kristali görüldü.
cnm bzm değerlerde ameliyattan sonra en son geçen ay yaptırdığımız şöyle:
ph:7.5
görünüm3,5
lifefaksiyon:25
viskolite:normal
sayı 44 milyon
aglutunasyon:negatif
30 dakikada hızlı ilerleyişi %15
ilerleyici %25
lokal hareketli%10
hareketsiz%50
morfoloji normal %2
kafa anomalisi %68
boyun ve orta hat anomalisi %18
kuyruk anomalisi %12
mikroskobi:her sahada 8-10 lokösit görüldü.bu testten sonra bu ayda klomen kullanıcam doktor bi kaç ay norml yolla bekleyin olur diyor.

HMm anladım canım aynı dutum bizde de oldu. İlk tedaviye benden başladılar vakit kaybı oldu. Bizde 1sene 8 ay oldu evleneli ben 27 eşim 30 yaşlarda çok bizim daha fazla vakit kaybetmeden bakmak lazım. Üzerine bende de problem var pko. Eşim düzeldikten sonra tekrar kendi tedavime dönücem. Soğan kürü yaptım çok faydasını gördüm tekrar yapıcam bende en son problem yok gibiydi kısmet artık fazla da sorun etmemek lazım psikolojik sağlığımızdan da olmayalım. Elimizden geleni yaptıktan sonra tevekkürde etmek lazım Allahım herşeyin hayırlısını versin.
allahtan çok şükür benim değerlerim iyi cnm aynen bizimde psikolojimiz çok kötü yolda bi hamile görsem bi tatlı bebek görsem hemen ağlar oldum rabbim hepimize nasip eder inşalh hiç bunları yaşıcamız aklımıza gelmezdi.sende spğan kürü arkasına civan perçemi testere dişli aslanpençesini uygula bunları ibrahim saraçoğlu anlatıyor duymuşsundur zaten.biz bide eşimin testlerini 2 şer defa devlet hastanesinde ve özelde yaptırdık bi ay içinde ve hemen ameliyat olmuştu sizde zaman kaybetmeyin derim tarih bellimi

Arkadaşlar merhaba aralık 2013 den itibaren bebek düşünmeye başladık 3 ay denedik herhangi bir olumlu sonuç alamayınca doktara gittik ikimizde eşimle. bende bi sorun çıkmadı ama eşimde sperm sayısında ve hareketliliğinde bozukluk vardı. aşılama tutmaz tüp bebekde bu şartlarda çok zor dediler. varikosel varmış eşimde ve ameliyat oldu eşim. ameliyat olduktan sonrada bebeğimiz olmadı ve eşimin sperm kalitesindede herhangi bir değişiklik olmadı ki zaten ameliyattan oncede doktor cok umut vermemişti biz sadece pişman olmamak için ameliyat olmasını istedik.
bu sure zarfında üye olmadan sürekli olarak burayı takip ediyodum ve preseed jel aldım ağustosta . ilaç belki pahalı gelebilir ama tüp bebek maliyetini düşününce değil aslında. bu arada soğan kurlerımı denemedik incir kurler havuc kurleri bel altına yastık koyma neler neler. agustosta jeli kullandım ovulasyon testiyle beraber sonuç hüsran oldu adet oldum. jel bitmediği için eylül ayındada kullandık ve ovulasyon testine gore sadece 3 kere kullandık. ve o ay sadece 3 kere ilişki oldu. sonuç ise mucize, 16 ekimde 5 haftalık hamile olduğumu ogrendim. su anda 11. haftanın içindeyiz. rabbim inşallah tamamına erdirir. Allah hepinizin gonlune gore ama hayırlısıyla nasip etsin. Deneyin arkadaşlar elbetteki rabbim ol dediği için oldu ama bir şey vesile oluyor işte... merak ettiğiniz başka birşey varsada yanıtlayabilirim
çok sevindim canım bizimde ameliyattan sonra 8. ayımız daha bebiş yok bekliyoruz sizin gibi bizde herşeyi deniyoruz keçi boynuzu havuç suyu daha bi sürü şey ama jeli hiç kullanmadık eczaneden aldın dimi nasıl kullanımı bi yan etkisi var mı acaba ben bitkisel herşeyi denerimde jel kimyaasala giriyo vajinanın içinde bi yan etkisi olur diye korktum alsammı diye düşünüyorum

çok sevindim canım bizimde ameliyattan sonra 8. ayımız daha bebiş yok bekliyoruz sizin gibi bizde herşeyi deniyoruz keçi boynuzu havuç suyu daha bi sürü şey ama jeli hiç kullanmadık eczaneden aldın dimi nasıl kullanımı bi yan etkisi var mı acaba ben bitkisel herşeyi denerimde jel kimyaasala giriyo vajinanın içinde bi yan etkisi olur diye korktum alsammı diye düşünüyorum

Darısı sizin başınıza tatlım. ben internetten aldım. ben bitkisel olmasına çok önem vermem ama eşim evi bile sirke karbonatla silen bi tip o yuzden o içeriğini bayağı araştırdı, zararını olmıcagını düşündüğümüz için aldık bi yan etkisinide gormedim ama tabi kişiden kişiyede değişebilir

Darısı sizin başınıza tatlım. ben internetten aldım. ben bitkisel olmasına çok önem vermem ama eşim evi bile sirke karbonatla silen bi tip o yuzden o içeriğini bayağı araştırdı, zararını olmıcagını düşündüğümüz için aldık bi yan etkisinide gormedim ama tabi kişiden kişiyede değişebilir
aldığın siteyi yada jelin adını verirmisin canım bnd bi araştırayım acaba eczanelerde o tarz jel varmıdır ama olsada utanırım ya ne diyip alıcam ki

37080914213236963.jpg
bu mu aldığın jel cnm mavi çiçekli

X