Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm morfolojisi %2 çıktı. Acil yardım

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Sperm sayınız kaç çıktı canım? benim eşiminde %2. Ama doktor sıkıntı olmaz, normal yolla olur dedi. Ben bir şey anlamıyorum bu doktorlardan..

140 milyon total sperm sayısı tatlm.canlılık ve hareketlilik de çok iyi. ama morfoloji%2 :2: beni doktorum o kadar üzdü ki kendisi tüp bebek uzmanı olduu için sanırım direkt tüp bebeğe yönlendirsin istedi..oyaki biz daha 6 aylık evliyiz yani böyle söylememsi lazım.. sizin kaç toplam sperm sayısı?

Keşke direkt tüp bebek doktoruna gitmeseydiniz canım, muhtemelen tüp bebek yapın diye demiş. Sizin sonuçlar krugere göre mi yapıldı. Eşimin sperm sayısı 38 milyon çıktı. Hızındada yavaşlık var, morfoloji %2. Buna rağmen doktor normal yolla olur dedi. Hatta biz bir ilaç felan vermiyormusunuz dedik, oda zorla bitkisel uyduruk bir ilaç verdi. Ben hiç bir şey anlamadım.
Eşinin sonuçlarını buradaki Aytun hocaya göstersene bir canım. ben buradaki hocaya da gösterdim. Buradaki hoca, morfoloji ve hızdaki sıkıntının, eşimin sigara ve alkol bağımlılığından kaynaklandığını söyledi, normal yolla olmaya engel değil dedi. Gerçketnde eşimin bağımlılığı var, ama bunu testi gösterdiğimiz doktor söylemedi.
Bizde yaklaşık 1 seneyi biraşkın zamandır, bekliyoruz canım. Bu ay çatlama iğnesi oldum. İnşallah olmuştur, tutumuştur.

ahhh canm içimi rahatlattı biraz senin yazın.. bizim hızda canlılıkta falan da bi problem yok ama gerizekalı doktor muhtemelen bizi en kısa sürede tüp bebeğe yönlendirsin diye öyle söyledi hayır yanii hani daha kötü bi durum olsa bile öyle denir mi yaaa insanın umutları kırlır mı biz daha kaç aylık evliyiz zaten.. sence ben normal bi kadın doğumcuya mı gidiyim artık ? tüp bebek uzmanları için herkez aynı şeyi sölüo para odaklı konuşuolarmış hep

Bence sizin sonuçlarınız hiç kötü değil, belliki tüp bebek yapın diye söylemiş. Malesefki bu işi ticarete dökmüşler canım ya. Kadın doğumcuya gitmelisin tabi. Yine içinize sinmesi açısından, eşinin sonuçlarını bir ürologa göster. Söylediğim gibi buradaki doktorada gösterebilirsin. Bu arada sen hormon testlerini felan yaptırdınmı? hem daha yolun çok başındasınız, keçiboynuzuna başla, eşine her gün içir. Şuan için karamsar olacak bir neden yokki..
Ben geçen hafta çok ağladım. Gittiğim doktor yumurtlama tedavisine başladı, miyomum varmış, onu büyütebilirmiş. Sadece bir kereliğine mahsus dedi. Tğp bebeğe gidin dedi. bende çok üzüldüm. İnşallah hamileyimdir canım ya...

hormon tahlillerimi yaptırdım canm ben de pko var ama en hafif düzeyindeymiş burdaki aytun hanıma da yazdım o da öyle dedi..prolaktin biraz yüksek çıktı onu da düşürmek için dostinex kullanıorum. keçi boynuzu aldım hemen dün. aynen ben normal bi kadın doğumcuya gidicem artık tüp bebek uzamnı falan istemiorum,işleri güçleri para almak olmuş yaa dediğin gibi eşimi de üroloğa göstericez sonuçlarını. sende de mi pko vardı tatlım?? inşallahhh olmuşturrr inşallahhh arkadşm yaaa hepimiz çok çekmeden kavuşsak bebişlerimize...

canm söylemeyi unutmuşum evet sperm morfoloji krugere göre bakıldı

Bende pko yok canım, aslında olmaması için bir sebepte yok. Adetlerim düzenlidir, kıllanma vs şeylerim yok.. En son gittiğim doktor pko var dedi, neye göre dedi anlamadım. Yumurtlamıyorsun felan dedi, oyalanma tüp bebeğe gidin dedi. Sonrasında klomen kullandım, 4 gün önce kontrole gittim, yumurtam istenen büyüklüğe gelmiş, çatlama iğnesi yaptı. Sonrasında gel, gebelik testi yapalım dedi. olumsuz konuşan kadın birden olumluya döndü. Benim yumurtalarımı görünce :)
Bizde sıkıntı yaşlarımız, eşimle yaşlarımız geçkin,(36) biz geç evlendik hemen ondan olumsuz konuşuyorlar bize. Bu arada sizin sperm sonuçlarınız gayet güzel, eşinin sperm sayısı çok iyi, morfoloji bu sayıda hiç önem kazanmaz ki, bence hiç dert edilecek bir sorun değil. Sen prolaktini yoluna koy, hamile kalırsın canım.

inşşallahh arkadşm sen nerde yaşıosun? yani içimi rahatlattın gerçekten sana minnettarım... bende de adetlerim düzensizdi heralde prolaktinden kaynaklanıodu bakalım düzelir inşlahh. bide yaşım 24 benm eşim de 27. bakalım daha zaman var aslında kafaya takınca daha da ters teper ama işte insan düşünmeden de edemio.. ben ptesi günü dokotrla konuştum bana olumsuz konuştu işte ama halimi görmeliydin yaaa ağlamaktan yüzüm gözüm dağıldı hakkımı helal etmiorum o doktora geri zekalı yaa çok sinir oluorumm

Ne mutlu bana, içini biraz olsun ferahlattıysam. Yaklaşık 1 yıldır bu konu üstünde araştırma yapıyorum, baya şeyler öğrendim, bilgilerime dayanarak konuştum canım. Sakın dert edilecek bir durum yok ortada, hem daha yolun çok daha başındasınız. yaşlarınız genç, yeni evlisiniz daha ne olsun ki..
Senin halini ben çok iyi biliyorum çünkü geçen hafta bende öyleydim. Hastaneden çıktım, dolmuşta ağlaya ağlaya eve geldim. Tüm gece boyunca ağladım. Doktor öncesinde bana bir kaç ay yumurtlama takibi yapalım demişti, sonra bana miyonun büyümüş, sadece 1 kereliğine yapıyorum dedi, tüp bebeğe gidin geç oluyor dedi. Ağlaya ağlaya eve geldim. İlaçı içtikten sonrada,cumartesi günüde iğnemi vuruldum, test sonucu için gel dedi.Yine canımı sıkar dedim ama bir şey demedi başka. Ama nasıl üzüldüm canım ya..
İnan sitem etmemeye gayret ettim ama işte çok moralim bozuldu. bu arada birbirimizi çok iyi anlıyoruz, aynı dertten müzdaripiz işte. Ben Bursada yaşıyorum canım, sen hangi şehirdesin?

ben de tekirdağdayım canım.. aynen ben de tüm gece boyunca ağladım..ve o gün tam 6. ayımızdı eşim akşam gelirken bişiler almış mum falan almış başbaşa güzel bi yemek yielim diye. ama ben malesef gözlerimi açamıodum şişlikten :S mecburen gittik burger yedik bu gün daha yeni yeni atıorum bu sıkıntıyı üzerimden vallaa.. deneyip görücez bşka çaresi yok... senin için dua edicem inşallahh hamile kalmışsındır şuan bile içinde bölünerek çoğalan bebeğinin minik hücreleri vardırrrr..inşallahhhh umudmuzu hiç yitirmeyelimmm

Sağol canım benim, aminn inşallah..cümlemize...şuan hz Zekeriyanın duasını ediyorum bir taraftan, Rabbim bizleri evlatsızlıkla sınamasın canım ya...
Eşinde üzülmüştür, benim eşimde çok üzülüyor, fakat biz hep kavgalıyız bu konuda. Başından beri benim evham yaptığımı söyler, ama işte olmuyor, gelde evham yapma. Doktora gitmeme karşıydı, daha yeni yeni gidiyorum düşün. Bu kadında öyle dedi,çok moralimi bozdu.. bu ay tutmazsa ne yaparız bilmiyorum.

eşim üzülmez miii çok üzüldü ama bana dio ki sürekli bu konuda konuşmayalım lütfen seni böyle ağlarken gördükçe daha çok üzülüorum dio.. ben de heralde aklımda sürekli o olduu için hep bebekten hamilelikten falan konuşuorumm.. ben de dua ediorumm hep. o ilk gün annemi aradım ağlarken konuşamıorum bile annemle konuştuk falan kıyamam o gece uyuyamamş doğru düzgün..uçuk çıkmış dudaklarında hemen sabahına

Ben Ankaralıyım ailem orada yaşıyor. Ben 2 gün annemi aramadım, üzülmesin diye. Sesimden anlar benim, üzgün olduğumu. Bir keresinde anlattım, ağladım, oda çok üzüldü farkettim. Ondan sonra söylememeye karar verdim. Sende söyleme canım benim. Eşinide üzme, erkekler böyle şeyleri daha çok dert ederler.
İnsan hep aynı şeyleri düşünüyor haklısın, şimdi eşim aradı yine aynı şeylerden konuştuk :)

ben de bu gün ovulasyon testi yaptum bayaa koyu çıktı bu akşam çalışalım bakalım bu günler yumurtlama günlerimmm inşallahhh tutar allaamm inşallahh bi dahaki ay buraya hamile kaldığmızı yazarız yaaa

İnşallah, boş geçirmemeye gayret edin, bu verimli günleri :) hadi bakalım...

slm arkadaşlarbenim eşimdede aynı sorun var morfolaji 3 normali kaç acaba bilginiz varmı söylerseniz sevinirim allah herkesin yardımcısı olsun

canım bizimde sayı ve harekette sorun yok ama morfoloji %1 ve doktorlar bizide önemsemedi önceleri çok yıprandım bu arada ama olmadı istersen bu konuda uzman olan birine git kadın doğumcular pek yönlendiremiyo
Hanimlar merhaba konunuz cok eski ama bu mevzu benim icin cok yeni.merak ettigim morfolojiye ragmen hamile kalabildiniz mi son durum ne. Neler yaptiniz. Lutffen yardimci olun

Hanimlar merhaba konunuz cok eski ama bu mevzu benim icin cok yeni.merak ettigim morfolojiye ragmen hamile kalabildiniz mi son durum ne. Neler yaptiniz. Lutffen yardimci olun
Sizde hamilesiniz sanirim.morfoloji probleminiz varmiydi cozebildinizmi dogal yollami hamilesiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…