Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm morfolojisi %2 çıktı. Acil yardım

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

canım umutsuzluga kapılma benim hikayemi anlatayım sana biz iki yıl once semen analizi yaptırdık sonuc morfoloji %1 di daha 1.5 aylık evliydik ve yıkıldık doktora gittik onemli degil calısın dedi ama olmadı duyunca arastırdım keci boynuzu kuru yaptım daha sonra 1 yıl kadar sonra 2 ay kadar cinko hapı kullandı sonra onu bıraktı cunku bebeis gelmiyordu. Artık 2 yılı doldurduk hadi dr.a gidelim dedik orda %2 cıktı morfoloji dr evicapı tavsiye etti asılama yapıldı ilki tutmadı 2. asılamaya gectik hic ara vermeden. Bu arada hareketlilik bozuktu %0 cıkıyodu kafamız karıstı moral yine gitti bizde bi uroloji uzmanı buldum ve bi semen analizi daha yaptıralım en azından hazır olur dedik ve morfoloji %18 cıktı ileri hareket %50 idi bana asılama yapılmıstı ama alısmıstım ya olumsuzluga olumsuz olur diye test yaptırmamak icin direndim ta ki nevromun yazısını gorene kadar Allahım en yakın zamanda onun mucizesinide versin ve hamileyim simdi gerci hala inanamıyorum ama mucizem gerceklesti onun icin no stres yes destek:CüvCüv:

Biz üç yıldır istiyoruz.Morfolojimizde sayımızda baya kötüydü ancak net hatırlamıyorum.Çünkü en son 1,5 yıl önce analiz yaptırdık.daha sonra benim başka rahatsızlıklarımdan dolayı ilaç kullanmam gerekti bebek yapmayı erteledik mecburen.Kullandığım ilaçlar yeni bitti.Artık çalışmalara devam ediyoruz.Ancak eşim spermlerinin son durumu için tahlil vermek istemiyor artık.Doğal yoldan olursa olur.Olmazsa Tüp bebeğe gideriz yazın diyor.Ancak ben onun son durumunu merak ediyorum.İşte böyle:uhm:

canım sen yanliz değilsin bu konuda o kadar sıkıntı yaşayan insanlar var<ki eşim de bu gün sperm testi verdi 3. kez ama sonucta hiç bir değişiklik çıkmadı yerimizde sayıyoruz ameliyat oldu ilaç kullandı geğişen hiç bişey yok biraz kafamizdan atmamız gerekir zor ama bunu yapmalıyız

Kesinlikle yeliz,kafayı boşaltmak gerçekten çok önemli ama ben her ayın yumurtlama dönemi kafamı doldurup adet döneminde yeniden boşaltıp yeniden dolduruyorum.Aslında bu üzüntü durumu değil.Sadece acaba bu sefer hamilemiyim durumları.Hani eskiler bi laf derya:Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.O hesap benimkide.:uhm:fisfisfis:dance:CADIARZU

arkadaşlar benimde eşimin morfoloji 0 sperm sayısıda 4.400 aşılamada fayda etmedi tüp bebek merkezine gittik bunun ilacı iğnesi yok dedi 2.kez ameliyat olma durumumda var sol overde 5buçuk cm çikolata kisti neyapıcam kafam allak bullak

canım bu sitede %0 morfoloji ile hamile kalan arkadaşlar oldu.İnşallah sende en kısa zamnda hamile kalırsın. Kistin için tedaviye başla bir an önce çok geçmiş olsun

KIZLAR YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.EŞİMİN TESTİ GÜZEL ÇIKTI YANLIZ NORMAL SPERM SAYISI %35 DİYOR OLMASI GEREKEN %50 VE SONUÇ OLARAKTA.TERATOSPERMİ YAZMIŞLAR BU HAMİLEİĞİ ENGELLERMİ?VA NE ANLAMA GELİYOR LÜTFEN YARDIM...........:çok üzgünüm:

Canım seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşamıştım bizde de teratazoospermi yazıyordu. Bu spermlerde yapısal bozukluk demek.Yani çift kuyruklu çift başlı kısa kuyruklu vs gibi anormal bozukluklar.Ama doktor bize bunun çok önemli bi problem olmadığını söylüyo doğal yolla hamile kalabileceğimi söylüyo bende çok takmıyorum o yüzden. Bi de sanırım siz kruger kriterlerine göre baktırmamışsınız öyle olsa daha iyi olurdu aslında . Krugere göre bakılsaydı %3 çıkardı muhtemelen. %0 ile bile doğal yoldan hamile kalanlar oldu canım merak etme.

kizlar yazilanlari okuyunca $ok oldum cidden,ya burdaki doktorlar hic bisey bilmiyor,ya canim turkiyemin doktorlar dunyada tekeler.

lutfen benimde yardiminiza,deneyimlerinize ihtiyacim var yazilanlar bana umut oldu.esimin morfolojisi&#37;2-%3 onun disinda herseyimiz normal.esimin sperm testine gelene kadar her tahlile super,super dedi doktorumuz.

artik psikolojim bozuldu cocukla ilgili duydugum herseyde gozlerim doluyor.doktorumuz kesinlikle normal yolla cocugunuz olmaz asilamayi bile dusunmeden tup bebk dedi artik amac maddimi,elin gavuru sanki benimi dusunecek.hemen kendi tanidigi bi tup bebk merkezine yonlendirdi tup bebk yaptik hic beklemeden.ne acilar cektim bi bilseniz hastaliklar gecirdim.ohss diye.

sonuc ne dersiniz negatif anne diilim herseyimde normal yani.simdi burda morfolojinin yukseltilebilecegini duyunca $ok oldum hatta %0 ile kamile kalanin var olusu beni hem mutlu etti hem kendi adima uzdu ben bu kadar stresi bosunami yasadim yani.

artik burdaki doktorlara guvenmiyorum.benim doktorum 1 kez sperm tahlili istedi o kadar ben arastirdim okudum 1 kez yapmak dogru diil en az iki kez yapmak gerekiyormus .o tahlilde bile %ler degisti.birde benim esim o zaman cok agir bi iste calisiyordu,asiri sicak ve kimyasal maddelerin icinde acaba onun etkisi varmidir ki ben olabilecegini dusunuyorum.cok yorgun olurdu.

ay sinirim bozuluyo konustukca valla.lutfen bunun caresini yada tekik ve tedavi icin neler yapilmasi gerektigini bilen varsa yazssin.lutfen cok onemliiiii mafoldumben mafoldumben mafoldumben

Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Morfoloji bakan kişiye göre değişen bi durum. %2 çıkarken bi süre sonra başka yerde bakıldığında daha yüksek çıkabiliyo. Ayrıca sperm tahlilinde tüm meni örneğine bakılmıyo bir miktarına bakılıyo. O yüzden canını sıkma canım. ınan ben bu sitede morfoloji bozukluğuyla doğal yoldan hamile kalan çok bayan gördüm. ılk başlarda bende senin gibiydim ama artık çok takmıyorum. Çünkü doktorumda o kadar çok önemli bi sorun değil diyo. Kendiside tüp bebek uzmanı.

Ben şuan klomen tedavisi görüyorum, yumurta sayısını arttırmak için, olmazsa aşılama yine olmazsa en son tüp bebek yapıcakmış doktorum. Eşinde e vitamini çinko ve selenyum vitamini kullansın iyi gelebilir.Benimki kullanıyo. Ama sizinki muhtemelen kimysallarla çalıştığı için bozulmuştur. 3 ay sonra spermler kendini yeniliyo. ışden ayrıldığı için belki eşininkiler düzelmiştir.

tavsiyen icin tesekkurler canim.biraz ara vermek istiyorum,yoruldum artik tup bebek falan cok yordu beni

keci boynuzu kuru diyo bazi arkadaslar,temmuzda turkiye`ye gitcem ordan alip denemeyi dusunuyorum.gelir gelmez zaten 5 dondurulmus embriyom var onlarlada deniycem.olmazssa artik allahin taktiri deyip bekliycem rabbim nezaman nasip ederse.

umarim tup bebege gerek kalmadan sende anne olursun,gorundugu kadar kolay diilmi$ tup bebk hem maddi hem manevi cok yipratici.belkide bana oyle geldi bilmiyorum ama.

rabbim seninde gonlune gore versina.s.

arkadaşlar allah hepimize bıcır bıcır bebişler nasip etsin bende çook istiyorum sper testi yaptırdım
ph 7.6
1.saatte hareketli sper yüzdesi:%80
hzlı ileri hareketli :%45
yavaş ileri hareket:%25
hareketsiz:%20
sper yogunlugu :98.000
anarmol morfoloji sperm yüzdesi :ertedir
yuvarlak hücre:nadir
lökasit:nadir
gördüklerimi yazdım bir problem var mı bilen arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim doktorum açıklama yapmadı
ne olur sessiz kalmayınbuyrunnnnnnnnnhihoyyyta.s.

canım hareket iyi ama morfoloji için pek bişey anlamadım.ertedir ne demek ki?

Sağol canım inşallah hepimize

arkadasım senın bu sonuclarını gorunce benım normal yolla kalma umıdım 0 oluyor..
benım esımde 8 mılyon sperm var gıtgıde dusuyor bu rakam..ılk öncelerı yuksekdı.
morfolojı bozuk.hareketlılık %1
dr tüp bebek dedi..

Allah yardımcımız olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…