Eşimin para konusunda boşvermişliği

Peripadisahininkizi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
806
738
Herkes cimrilikten şikayet eder bende eşimin umursamazlığından şikayetçiyim.
Markette bir ürün alır fiyata bakmaz halbuki normal değerinden 2 kat fazladır. Aman boşver der.
Üründe etiketinde indirim var diye almışızdır bi bakarım fişte fazla fiyatıyla yazmışlar uzaklaşmadık bile geri dönüp soralım dedim boşver önemli mi diyor.
En sonda bana hediye 14 ayar bileklik almıştı açıkçası benim de bilgim yoktu ama bu 14 ayarlar nerdeyse satarken yarı fiyatına satılıyormuş arada 4 bin falan zarar var bende altın takmayı sevmem zaten yatırımlık diye sevinmiştim kendi fiyatına gelene kadar aylar geçer heralde bilmiyorum en çok buna canım sıkıldı bu seferde bende hediye almam diyor fazla bir şey de demedim.

Bende bütün emeklerimin boşa gittiğini düşünüyorum çünkü herşeyi indirimden almaya çalışırım uğraşırım nette kupon bulurum, indirim beklerim falan hepsi fazlasıyla boşa gidiyor yaptığım tasarrufların.
İkimizde çalışıyoruz ben işe yeni başladım sayılır 5-6 ay oldu sanki etkisini hiç hissetmedim çok harcanıyor gereksiz yere arada gidiyor sürekli ortada aldığımız bişey de yok

MAaş kartını ondan al, ona harçlık ver, yoksa bu adam batar.

Eşiniz yatırım için alsa bilezik altın falan alırdı bileklik almış ne güzel size hediye benim eşimde hiç markete gidince fiyatlara bakmaz bende evde hangi markette ne indirim var evdeki eksiklere göre o markete gidelim derim eşim uğraşmaz öyle market market gezmekten hemen alır çıkarız pazara bile gitsek biraz gezip öyle alalım derim ne gerek var bazı şeyleri tek tezgahtan alırız o takmiyorsa ben mi takicam derim

Bileklik aldığı fiyat 10bin küsür tekrar satışı da 6binlerde valla çok canım sıkıldı pek tarzım da değil takmam heralde, yapacak bişey yok

Bileziği hediye almış,buna sevinin.

Ama parasının hesabını bilmemesi sıkıntı. Haklısınız.

Para yönetimini siz yapın. Zor duruma düşerseniz üzülürsünüz.

Size hediye almış düğünlerde takarsınız hatıra olur bu kadar da kasmayın
Ama diğer konularda savrukluğu için bişey diyemem tabi para kolay kazanılmıyor

Ben de bir bayan olarak oyleyim yeminle hic bakmam hep zarar hep zara. Bugun gec kalktim ise taksiyle gittim. Toplam 270 taksi parasi gitti

Malesefffff benim eşimde böyle 9yildir huyunu degistiremedim. Taktiklerle açığım denemediğim şey kalmadı yok adam değişmiyor

Benim eşim de böyle şükür cimri değil diyorum ama böylesi de zor. Çalışmıyorum ben şuan o yüzden daha dikkat edelim diyorum da kime diyorum en son maaş kartını istedim bakalım

Haklısınız valla çarpa çarpa öğretin yoksa siz biriktirirsiniz o harcar bi dikili ağacınız kalmaz, baktınız olmuyor kartını isteyin ona harçlık verin

Hiç sevmem ve tahammül de edemem. Belki bazıları kolay para kazanıyordur bilemem ama ben hiç güle oynaya kazanmıyorum ve boşa harcanmasindan da hoşlanmam. Benim satınca oluşacak farktan rahatsız olacağımı biliyorsa eşim ve yine de 14 ayar bileklik aldıysa onu da hediye aman ne güzel diye göremem çünkü ya beni tanıyamamış ya da fikrime önem vermiyor. Hediye dediğin insanı mutlu eder.

Bence ev işi yükünüzün bir kısmını ona verip alışveriş ve yatırım işini tamamen siz alın. O hoşlanmadığı ucuz ürün takibi yapmak zorunda kalmamış olur, siz de aile bütçesini daha iyi ayarlamış olursunuz.

Esinizin aldigi hediyeyide yatirim bilmemne siye dusunmeniz cok itici bileklik kolye bunlar zaten 14 ayar olur adam bonkor yada umursamaz ama sizde cimri gibisiniz zaten ciftler boyledir ikinizde sizin gibi olsa yada esiniz gibi cok daha buyuk bi felaket olurdu. Altin takmak icin zevk icindir degeri bilmemnesi onemli degil adami altin almaktan sogutmussunuz herseyin hesabinin yapilmasi bana cok varosca geliyo malesef

Hediyeyi yatırım olarak görmek yerine gidip kullanacağınız bi tarzla değiştirip kullanın. Gerisi için de yuları elinize alın o pahalı olanı almışsa siz ucuzla değiştirin

Maaşı yatınca kendi hesabınıza aktarın ona da bir aylık kullanacağı bir miktar ayırın bu böyle giderse hiç birikim yapamazsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…