Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.

Güvensizlikten de ziyade maalesef sevgisi eksik. O yüzden birini severse gider diyorum. Bu duruma bir hemcinsiniz olarak düşmenizi hiç istemem. Arkadaşlar da öyle. O yüzden dost acı söyler şeklinde yorumlar alıyorsunuz. Aklınızı başınıza alın, kendine değer vermeyene kimse vermez

Terapiste gideceğim işte düğüm atan insan niye gitsin ben yine ben de hatalı göründüğüm düşünüldüğü için aile terapisine önceki gitmemizde çoğu terapi parasını ben ödedim
Sen kendin terapiye git, zaten bu yanlış tercihindeki ısrarın sebeplerini hallettikten sonra ayrılacaksın kendin

Düşünüyorum bugünden sonra daha kafamda bu düşünceler oturdu artık çoğu insana hak verdim çünkü
Bak ne diyorsun, eşimin abisi karısının üzüntüsüne, hassasiyetine hak vermiş, konuşuyorlar aileye gireceği için ama samimi değiller, mesafeliler. Senin eşin ne yapıyor, daha önce bu konu yüzünden seni dövdüğü, boşanma noktasına geldiğiniz halde, inatla kendi yetmezmiş gibi seni de sıcak davranmaya zorluyor. Evlilik bu değil, insan mutsuz olmak içim evlenmez. Zaten ilk tartışmanızda söylemiş, başına bela olduğunu seni istemediğini. Ya bir insan karısını evden atıp geceyi komşuda geçirmesine neden oluyorsa ‘yemişim’ ben böyle evliliği. Aklını başına al. Yuvam yuvam, ne yuvası, ne evliliği. Sana basit gelen şey aslında o kadar önemli ki.
Ve bu kadar olay yaşamışsınız hala boşanma noktasına getiril aynı istikrarla sana zulmediyor. 42 yaşındayım, 19 yıl boşanma davalarına baktım, çok gördüm böyle şeyleri haddinden fazla hemde. Neler gördüm, neler duydum, nelere şahit oldum bilsen.. Sen dediğimi yap mantığını öne koy, ilerde kafanı duvara vurursun. Zaten şuan hemen boşanma, ne mesajlaşmalarınız oldu Allah bilir. Kusurlu dahi çıkabilirsin. Mesajları düzelt, onu affetmiş, hata sendeymiş gibi yazma. Sadece seni sorunlu gösterecek şeyler yazma. Lütfen dediğimi yap, bulunduğun yerde iyi bir boşanma avukatından randevu al, git danış. Sadece danışma ücreti vereceksin ya, öyle afaki paralar değil, ücreti sorarsın telefonda önce.
Oldu da boşanmadınız, adam birden düzeldi. En azından hukuki bilgi almış olursun. Gidip danışınca boşanmak zorunda değilsin.

Yorumun için teşekkür ederim kendime değer vermeyi öğrenemediğim için başıma bunlar geliyor zaten.Destek aldığımda inan bana hayatımda çoğu şey değişecek eminim

Terapiste gideceğim işte düğüm atan insan niye gitsin ben yine ben de hatalı göründüğüm düşünüldüğü için aile terapisine önceki gitmemizde çoğu terapi parasını ben ödedim
Terapist harika bir çözüm gerçekten. Yine ironi yapıyorum.

Aile terapistine kimler gider biliyor musun? Eşiyle arasında ufak tefek anlaşmazlıklar olanlar, ilgi sevgi gösterme konusunda sıkıntı yaşayanlar, ne bileyim karşılıklı konuşmakta zorlanıp yardıma ihtiyaç duyanlar falan. Kocası sapık olanlara, tekmelenip sokağa atılanlara terapist ne yapsın? Kocanın kulağını mı çekecek?

Anlatıklarınız hayatın olağan akışına ters böyle olmaz.

Belkide burada çoğu insan beni haksız buldu belki benim bakışımda sorun vardır belki zihniyeti sorunlu olan benimdir bu durumda eşim benden kurtulmuş olur ya da ben haklıyımdır eşim anlayışsızdır ben kurtulmuş olurum. Zaten terapist bize şahsi olarak da yönlerime yapar diye düşünüyorum

Pes ediyorum.

Beni yönlendirebilir misiniz yani avukata tam olarak ne soracağım

Beni yönlendirebilir misiniz yani avukata tam olarak ne soracağım
Gidip diyeceğin tek şey şu ben böyle böyle olaylar yaşadım ( sadece bu olayı değil, başka ne yaptıysa söyle) ve hala yaşadığım şeyler devam ediyor. boşanma olabilir, boşanabilirim. Kusurlu çıkmamak için ne yapmalıyım, nasıl delil toplayabilirim, neler işime yarar. Bu kadar.
Sana atman gereken adımları, eşine, ailesine nasıl davranman gerektiğini dahi anlatacaktır.

Tamam teşekkür ederim

Onun için aile terapisti değil doğru düzgün bir psikoloğa gideceksin.

Siz terapisti tam olarak nasıl kurdunuz kafanızda? Yani terapist dediğiniz "haklıyı belirleme" makamı değil ki. Terapistin amacı size kim olduğunuzu, duygu ve davranışlarınızın altında hangi etkenler olduğunu göstermektir. Yani terapist size "canım sen tamamen haklısın, getir kocanı ben onu düzeltirim" demez. Terapist size neden özgüvensiz olduğunuzu anlamanız ve bunu aşmanız için neler yapabileceğiniz konusunda yardımcı olur mesela. Yani aslında sorunu yine kendiniz çözersiniz, terapist durumun fotoğrafını çekmenize yardımcı olur.

Daha da önemlisi, ki bunu sizi üzmek için söylemiyorum ama durum bu gibi gözüküyor, terapist kocanızın sizi sevmesini sağlayamaz. Öfkeye, güvensizliğe, kıskançlığa, iletişimsizliğe çözüm yolları önerebilir, ama sevgisizliğe nasıl bir çözüm önersin?

"Ortada kalmak" ne demek? Siz kedi yavrusu filan mısınız? Hayatınızı ortada kalmamak üzerine şekillendiremezsiniz. Sonuçta çalışan bir insansınız, maddi bağımsızlığınız var. Eğer evliliğiniz yürümüyorsa ayrılıp kendinize yeni bir hayat kurarsınız. İsterseniz bu hayatı ailenizin yanında da kurabilirsiniz ama bence buna mecbur değilsiniz. Kendi evinizi tutar, mis gibi yaşar gidersiniz. İleride karşınıza biri çıkar, belki tekrar evlenirsiniz. Yani hayat aslında kısa değil, hayat çok uzun. Bu kadar uzun bir hayatı eltim onu yaptı-kocam bunu yaptı diye yaşamak yerine kendinizi gerçekleştirerek, hayattan keyif alarak yaşayabilirsiniz.

Hayır mecbur değilim. Eşimin zorunlu tayini çıkar, o zaman başka tabii. Ama eşim kendi isteğiyle, bana danışmadan ve beni düşünmeden tayin isterse hiç bir yere gitmem. Evlilik, eş olmak böyle bir şey değil. Siz evliliği tamamen kadının erkeğin doğal uzantısı olması olarak algılıyorsunuz.

Umarım ya o ya da ben doğru bir karar veririz gitmek çözümse birisi gitsin.Öyle canım istedi evlendim şimdi de gidiyorum diyince kimse kapıyı göstermez yani herşeyin bedeli var.

Üzgünüm ama burada da haksızsınız. Evlenmek için iki kişinin rızası gerekir, boşanmak için tek kişinin rızası yeterlidir. Hukuki bir durumdan bahsetmiyorum tabii. Daha organik bir durumdan bahsediyorum. Yani iki kişinin birleşip bir yuva kurması için iki kişi de istekli olmalıdır. Ama kurulan birliğin bozulması için tek bir kişinin artık bu birliği sürdürmek istememesi yeterlidir. Siz bu evlilikte zarara uğratıldığınızı düşünüyorsanız bunu hukuki yollarla kanıtlayıp zararınızı tazmin ettirirsiniz. Bedel dediğiniz en fazla bu olabilir.

Çok bile dayandınız bence.Ben pes ettim.Kendimiz çalıp kendimiz dinliyoruz.Konu sahibi asla anlamak istemiyor
Ben de onu anlamıyorum valla. İnsan neden böyle bir hayata kendini mahkum eder, böyle muameleye katlanır aklım almadı benim. Neyse terapist adamın kulağını çekerse düzelir belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…