Eşimin iş arkadaşı kafam karışık!

Doktor doktor degil whatapp kiz grubu sanimi arkadas mubarek.Hicbir hekimin bosanma,kizin ekmegine yag surme diyecegini dusunmuyorum.Demisse de o diplomayi yirtip atsin.
Kadın tecrubeliydi arkadaslar.yalan mi söylediğimi mi dusunuyorsunuz : ))

Bence de böyle doktor olmaz yani.. kimse size yalan söylüyorsunuz demez ama ilk seanstan bu çok saçma bir doktorluk anlayışı bence. Kaç yıldır sizi tanıyormuş olayı çözmüş. Enteresan.

Ben kıza eşimden uzak dur yazarken bile kıza üzüldüm maalesef ben böyle biriyim
Maalesef böyle durumlarda acırsan acınacak hale gelirsin diye bir söz kullanmak zorunda kalıyoruz. Bende senin gibiyim aynı. Haklı olduğum halde karşımdakini tartışırken ya üzdüysem diye helallik isteyen biriyim halbuki sevgilimi onun yüzünden kaybettim son bir şansım varken. O kadar üzülmeme rağmen yine gidip o kızdan helallik istedim ve hiçbir şey olmamış gibi helal olsun dedi bana. İşte insanda mide olacak. Ama ben sevgilimden olduğumla kaldım, o yine benim sevgilimle devam etti. O yüzden acıma. Eşin de o da pisliğin önde gideni özür dilerim ama böyle. Yarın bir gün eşin senin bütün o emeklerini olmamış sayıp arkandan konuşacak o kızla. o zaman daha çok yanacak canın. Hazır ol. Ama o da geçiyor ya işte. Onları görmesen daha iyi gözden ırak gönülden ırak demişler.

Dr a gittug...bosanmamin yanlis okdugunu soykedi.kizin ekmeğine yağ surersin dedi.sen kişilik olarak mukemmelliyetci ve hep başkasını düşünen birisin dedi.esine guvenme en ufak hatasinda gidecegini sezdir.o kızı amirine şikayet et dedi.kiskanclik hastalığı yok sende.stres bozukluğu olusmus.3 çocukla yapayalnız olman ve karsidakineboncelik vermen bunu gosteriyir dedi.sakinlestirici verdi
Doktor doktor değil falcı mubarek psikolog sızı dınler duygularınızın farkına varmanızı sağlar akıl vermez sızdekı aklı çalıştırır gerci sakinleştirici verdi demişsınız psikolog ilaç yazamaz galiba psikiyatrist ama buda cok abartılı olur durumunuza göre fake olduğunuzu hıc düşünmedim halada düşünmüyorum ama biraz şaşırdım acıkcası

Son düzenleme:
Hiçbir mantıklı doktor boşanma diyemez öyle bir kesin cümle kurmak meslek kurallarına aykırı.sizinle konusur ancak karar sizindir doktorunuzu değiştirin
Valla ben de şaşırdım doktorun halk ağzı ile konuşmuş olmasına. Ama inşallah faydalı olur.

Bence hiçbir doktor bu şekilde bir cümle kurmaz anladığım kadarıyla siz bosanmayacaginiz affedeceginiz için tepki almaktan çekiniyorsunuz ve birilerinin ardına sığınmak istiyorsunuz.. Burda kimse kimsenin yuvasının yıkılmasında kurulmasında söz sahibi değildir siz kendiniz ve çocuklarınız için en doğru kararı vereceksiniz dik durun çok cesur bir kadınsınız bunu unutmayin

Bence hiçbir doktor bu şekilde bir cümle kurmaz anladığım kadarıyla siz bosanmayacaginiz affedeceginiz için tepki almaktan çekiniyorsunuz ve birilerinin ardına sığınmak istiyorsunuz.. Burda kimse kimsenin yuvasının yıkılmasında kurulmasında söz sahibi değildir siz kendiniz ve çocuklarınız için en doğru kararı vereceksiniz dik durun çok cesur bir kadınsınız bunu unutmayin
Bence tepki almaktan çekinmenin ötesinde konu sahibi kendi kendini iknaya çalışıyor. İlk mesajlarında da görürsünüz. "Ben abartıyorum di mi", "bir şey yoktur di mi" vs. Büyük ihtimalle doktorun söylediği bir cümleyi de kendince yorumladı, duymak istediği şekle getirdi.

Konu sahibi bosanmak zordur evt hakli olabilirsin.

O halde kurcalama daha fazla.

Unut gitsin

Merhaba konu sahibi insallah Sezgilerinizde yanilmaz ve en dogru karari veririsniz.Sizin gibi bir eşi kaybetmeye goze alan biri icin bos yere cirpinmis olmazsiniz.Esinizi sevdiginiz her cumlenizden belli.Insandir sasar diyecegim buyuk laflar malesef buyuk lokmalar yedirtiyor kesinlikle o yuzden ben neden nasil oldu yerine simdi ne yapmaliyimdan yanayimdir.Sadece sunu belirtmek istedim.Eger gercekten aralarinda yakin bir dostluk abi kardes iliskisi olsaydi siz o kiza mesaj attiginda karsiliginda "kusura bakmayin yanlis bir anlasilmaya sebep oldum galiba "diyip duzgun bir aciklmasini yapardi.aralarinda hicbir oteki turlu duygu gecmese gercekten samimi bir arkadaslik olsa bu boyle olurdu emin olun.kendinizi buyuk biriyle yakistirildiginizda vereceginiz bir tepkiyi dusunun ve birde bu kizin tepkisini.Uyanik kalin.Insallah cocuklariniz ve sizin icin en iyisi olur .
Ben aynisi kendi anne babamda yasadim. Annem terketmedi cabaladi ve kazandi tekrar eski gunlrrindeki gibiler ama arada annemin aklina gelmiyor degil ve biz sahit oldugumuz icin benim bile...ancak bunun icin cok saglam bir psikoloji gerekiyor.Allah yardimciniz olsun...

Merhaba konu sahibi insallah Sezgilerinizde yanilmaz ve en dogru karari veririsniz.Sizin gibi bir eşi kaybetmeye goze alan biri icin bos yere cirpinmis olmazsiniz.Esinizi sevdiginiz her cumlenizden belli.Insandir sasar diyecegim buyuk laflar malesef buyuk lokmalar yedirtiyor kesinlikle o yuzden ben neden nasil oldu yerine simdi ne yapmaliyimdan yanayimdir.Sadece sunu belirtmek istedim.Eger gercekten aralarinda yakin bir dostluk abi kardes iliskisi olsaydi siz o kiza mesaj attiginda karsiliginda "kusura bakmayin yanlis bir anlasilmaya sebep oldum galiba "diyip duzgun bir aciklmasini yapardi.aralarinda hicbir oteki turlu duygu gecmese gercekten samimi bir arkadaslik olsa bu boyle olurdu emin olun.kendinizi buyuk biriyle yakistirildiginizda vereceginiz bir tepkiyi dusunun ve birde bu kizin tepkisini.Uyanik kalin.Insallah cocuklariniz ve sizin icin en iyisi olur .
Ben aynisi kendi anne babamda yasadim. Annem terketmedi cabaladi ve kazandi tekrar eski gunlrrindeki gibiler ama arada annemin aklina gelmiyor degil ve biz sahit oldugumuz icin benim bile...ancak bunun icin cok saglam bir psikoloji gerekiyor.Allah yardimciniz olsun...

Çok doğru. Biz iş arkadaşımızın bizim yüzümüzden eşiyle arasının bozulmasına sebep olsak nasıl toparlayacağımızı şaşırırız değil mi? Yıllar önce üniversitedeyken samimi olduğumuz bir sınıf arkadaşımın (erkek) nişanlısı ile tanışmak istemiştim. Arkadaşım nişanlısına benden biraz fazla bahsetmiş, minnoskafa şöyle iyidir, böyle çalışkandır vs diye.. Kızda da bana karşı ister istemez olumsuz duygular oluşmuştu. Yani ben öyle hissetmiştim. Çünkü bana çok soğuk ve ters davranmıştı ama ben buna rağmen, aralarının açılmasına sebep olmamak için kıza hep içten davrandım. Nişanlısının yani arkadaşımın onu ne kadar sevdiğini göstermeye çalıştım, bize de hep senden bahsediyor vs dedim. Sonra zamanla kızla çok samimi olmuştuk. Arkadaşım ve kız biz mezun olduktan birkaç yıl sonra ayrıldılar. Farklı kişilerle evlendiler. Ama o kızla hala görüşürüz. Güvenini kazanmışım demek ki. Beni sırdaş gibi görür.

Merhaba herkese şimdiden teşekkürler okuduğunuz için.esimle 10 yıllık evliyiz.hemen hemen hiç tartismayiz.sakin ve saygılıyiz birbirimize.esim iyi biridir yuvasına düşkün.ozel bir şirkette calisiyor.calistigi yerde çok bayan var.10 yıldır hiçbirini kiskanmadim.cunki eşime guvenirim.esim de mesafelidir.face şifresini bile bilirim telini gizlemez. Ama ben teknoloji ye uzak biriyim.instagrami varmış.face i hiç kullanmaz .geçen hafta face ine girdim.face üzerinden Instagram a tikladim.o anda iş yerinden bir kız ile mesajlasiyorlardi.esim iş yeri dışında bir bankaya gitmişti.kiz da o an işyerinde idi.kiz ona o kıza espriler iş dışında konusmalar..oglumlu konuşmalar falan ..eşimin mesaisi 6 da bitiyor.6 dan sonra devam etmeler esprilerine ve hep eşim atıyordu mesajları 2 saat ara ile.bunlar işyerinde spora gidiyirlar sonra kahvaltı yapiyorlar.kiza şöyle yazdı.ninem pazartesi bana yumurta getirme yine gelemicem bankada isim bitmedi diyor.o da diyor ki bunu neye borçluyuz.o da sevindin mi seni gidi hınzır diyor.bildiginjz espri yapıyorlardi.esim işten geldi markete gitti.markette kızla yazışmaya devam etti.aksam burnundan getirdim 3 gün boyunca hemde.yeminler etti sadece seni seviyorum dedi.o iş arkadaşım dedi.ama sen ilk defa bir kızla böyle sakalsiyorsun dedigimde.tamam itiraf ediyorum bu kızla daha samimiyim ama sadece arkadaş olarak dedi.kiz bir yıldır o işyerinde eşim ise 10 yıldır.neyse çok ağır laflar ettim falan.sonra cocuklarim hatrina ve onu sevdiğim için baristim onla .bir hafta sonra gece saat 10 buçukta kız buna mesaj attı.mesaj yine esprilerle dolu idi.esim ise hasta olduğu için erken yatmıştı.sabah hesabını sordum neden gecenin bir yarısı atiyor diye.nevar bunda ne yazdı sanki ne farkeder gece gündüz diye savunmaya geçti.sonra şifrelerini degisti artık beni takip etmeye hakkın yok beni sinirlendirdin dedi.daha önce de gece mesajlasmislar kendi itiraf etti ama masumca imiş hiç kötü niyetli değilmiş .kafayı yiycem
ben hiç iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. eşinizde hoşlanıyor böyle yazışmaktan kızın yazmasından falan bariz bir şekilde belli . bir de üstüne şifrelerini değiştirmiş. yangına daha körükle gitmiş. ortada güvensizliği oluşturan eşiniz, ortamı sakinleştireceğine bir de şifreleri değiştirerek daha güvensiz bir ortam oluşmasına sebep oldu bence. bağırıp çağırmayla işler çözülmüyor ne yazıkki. siz söyleyeceğinizi söylemişsiniz bir daha konuşun , sonra gidişatı bir takip edin. zaman size ne yapmanız gerektiği konusunda yol gösterecektir.

X