Eşimin hayatını zindan ediyormuşum

gunesligunlerimiistiyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
1.609
596
Hayatımız hakkında özet vermem gerekirse kendisi insanların saygı duyduğu ve bilgi danıştığı bir iş yapıyor, kendi ofisi var. Çok zevk aldığı ve ilgilendiği bmw marka aracı ile de keyfi yerinde, arada arkadaslarıyla muhabbete gidiyor, arada geceleri diğer bmw araçlarla yarış yapıp videolar çekiyor, videoları hevesle instagramda paylaşıyor. Arada iş için şehir dışına çıkıyor falan genel hayatı böyle olan bir insan. Bana gelecek olursak ev hanımı olan, sosyal çevresi olmayan, ailesi dağınık olan, akşama kadar ev topla, çocuğu yedir, bezini değiştir, yemek yap, süpür falan asla bitmeyen ve yetişemediğim işlerle meşgulum. Oğlumuzla günde sadece 1saat ilgilenmesi için günlerce tartışmalar yaşandı. Bana söylediği şeyler ‘ benim görevim sadece evi geçindirmek, sen görevini yapıyorsun, diğer kadınlar gezip eğleniyor mu sanıyorsun, hayatımı zindan ediyorsun, ben gidiyorum, beni böyle darlarsan eve sadece yatmaya gelirim’ gibi sözler söylüyor. Evdeyken de koltuğa uzanıp sadece telefona bakıyor. Bir şey söyleyeceğim zaman dikkatini çekene kadar 5 saniye falan geçiyor. İletişim yok denecek kadar az yani. Bir yere gezmeye götürse orada da telefon ile ilgilenip sohbet etmiyor ve eve gidene kadar hadi gidelim diyor benim huzurum kaçıyor. Benim de genel hayatım bu şekilde. Ben ona maddi manevi bağımlıyım. Hayatımda bir tek annem var bir de eşim var. Sevgi görmek değer görmek neşeyle aile hayatı yaşamak istiyorum. Gerçekte kimse öyle değilse tamam onu da istemeyeceğim. Bilmiyorum manipülasyona mı uğruyorum yoksa hayatını zindan mı ediyorum düşünceleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim
Yani şu an küçük çocuğumla pek hayata atılamasam da onu nasıl umursamam, nasıl kendi iç huzuruma kavuşurum bu konuda da fikirlerinizi paylaşır mısınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Durumunuzun iyi olduğunu belirtmişsiniz. Neden bakıcı veya ev işlerine yardımcı birini tutmuyorsunuz?
sen görevini yapıyorsun, diğer kadınlar gezip eğleniyor mu sanıyorsun,
Bizim maddi durumumuzun iyi olduğu dönemler evde yardımcımız vardı ve annem gayet gezip eğleniyordu yani. Eşinizinki ne kadar saçma bir düşünce. Anne olunca insanların mutlu olmaya hakkı yok mu yani?

Ekstra parasını araba hobisi için harcıyor. Yani yardımcı için ekstra bütçe ayırmıyor onu gereksiz görüyor. Yani 5 yılda 100.000 lira rahat arabasına gitmiştir

canim bence pesinden kosma, boyle evde oldukca hem kendini yipratirsin, hem de onun gözünde ev isinden baska bir şey yapmayan moduna girersin. benim sana tavsiyem kendine bakan, kendi sosyal hayati olan ve isil isil parlayan, kendine güvenen bir kadın ol, o pesinden dolansın. araba kullanabiliyor musun? maddi durumunuz iyi herhalde. mutlaka kendine bi hobi ya da is bul. illa full time dışarda calisman gerekmiyor, internet uzerinden is yapabilirsin, mesleğin nedir acaba? ben boyle evde yalnız bırakılan kadınlara üzülüyorum ama sen öncelikle sana zaman vermek istemeyen birinin gozunun icine bakma, kendine alan acmaya calis.

Şu an gözlemlerime göre bir çok eş böyle. Buna nasıl dur denir bilmiyorum ama Allah kolaylık versin. Birlikte terapiye gitmeyi teklif edin. Evlilik ev temizliği ve çocuk bakımı değildir sadece

Böyle bir insanla nasıl evlendiniz? Görücü usulü mü? Eşiniz daha henüz bir çocuk üstelik oşgun olmayan tür bir çocuk hani şımarık zengin veletleri falan olur ya aynı öyle işte. Hayatta hiç bir şeyin sorumluluğunu almamış iş yapıp para kazanmayı marifet zanneden türden bir yaradılış formu. Tamamı neşeli bir aile hayatı var mıdır bilmem ama eşlerin kazançları ne olursa olsun evdeki ortak sorumluluklara ve çocuğa zaman ve ilgi atfettikleri evlilikler ilişkiler var olduğunu biliyorum. Siz hiç evlenmemesi gereken bir erkekle evlenmişsiniz sadece. Evim toplu dursun toplumda evli bir erkek olarak konumum olsun ben dışarda hayatımı yaşayım kafadında bir erkeğe. Dolayısıyla sizin eşiniz hiç bir zaman böyle biri olamayacak.

Maddi durumu ortalamanın biraz üzerinde ama benimle paylaşmıyor. Evin ihtiyaçları ve benim kişisel ihtiyaçlarımı aldığı zaman yeterli görüyor. Araba kullanmayı bilmiyorum. Oğlum da küçük. Parklardan öte açılamadım henüz

Çocukla ilgilenmemesi asıl sorun

Sonuçtu Eşiniz gibi düşünsek bakım kadının görevi de çocuğa ilgi göstermesi gerekir BMW si ile gezdiği zamanların birazını çocuğuna ayırmalı

Anladığım kadarıyla çocuk bebek kreşe gidecek yaşa geldiğinde annesi evde daha iyi eğitim verir demesine izin vermeyin

Kendinize ayrı bir yaşam kurmak için imkan yaratın

Tek görevi evi geçindirmek ise siz de onsuz çocuklarla bir dünya kurun yok sayın beyefendiyi. Finanse edecektir. O zaman anlar belki yaptığını...
Evet ben de böyle bir sey düşündüm. Hayattan o kadar koptum ki dışarda neler oluyor insanlar bir araya gelince neler konuşuluyor bilmiyorum bir tek annem ve küçük oğlumla iletişimim var. Onsuz hayat kurmam gerekiyor o güce sahip olmak tek dileğim

2 yaşında. Neler yapabilirim
Anladım küçükmüş daha. 3 yaşına gelsin kreşe verirsiniz yarim gün. Ilginizi çeken veya size bir iş kapısı açacak kurslara katılırsınız. Ordan da arkadaş edinirsiniz belki. Bilmiyorum kendinize hedefler koyun istekleriniz neler. Benim bir arkadaşım polisti istifa etti. Şimdi iş kadını oldu. Şıkır şıkır giyinip foto paylaşır hep. Güzel de bir ofisi var. Bunu yapmak için biraz çalıştı tabii. Şahsen böyle kadınlara çok saygı duyuyorum. Siz de yavaş yavaş bir yerden baslayabilirsiniz eşiniz de düzelmezse koyarsınız kapiya

bmw sosyal hayatın şartı mı?tam 2 kere geçmiş konuda

İçinde bulunduğunuz durumu analiz edebilmeniz çok güzel...
Burda mesleği, desteği her imkanı olmasına rağmen umutsuz vaka olanlara kıyasla sizi daha kurtarılabilir gördüm. Boşanıp eşinizin bmw sinin B ile M sini alıp kendisine W yi bırakabilirsiniz. O para sizi idare eder düzeninizi kurmaya ve hayatınızı yeniden şekillendirme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…