eşimin evleneceği ikinci kadın olduğum işin daha nikah kıyılmadan yaşadıklarım 😔

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
eşimle evliyken tanışmıştık
ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım

Adamla evlendiniz mi evlenmediniz mi ; eşiniz mi sevgiliniz mi ?

eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı

eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladıla

Adam evliyken tanışmışsınız. Adamın ailesinin, çok kısa bir sürede bu kadar hızlı ilerleyen bir ilişkiye inanmamaları ve oğullarının evliliklerinin bitme sebebi olabileceğinizi düşünmeleri çok mu anormal ?

Yazdıklarınıza bakarak: adamın eski eşinde zerre kadar akıl varsa; çocuğunu sizin olduğunuz eve değil göndermek, çocuğunu sizden gözü gibi sakınıp, korur umarım.

İlkokul mezunundan- yüksek lisans mezununa,
ev hanımından - üst mevkii çalışana, fakirinden - zenginine fark etmeksizin ,
3 yaşında minnak bir çocuğu olan kadının, durduk yere kocasından boşanacağına ben inanmıyorum.
Hele evliyken başka biriyle birlikte olan bir adamdan hayır geleceğine hiç ama hiç inanmıyorum.
Kadının adını da ifşa etmiş.
Melda'ya cevap hakkı doğmuş.
Bu adamla, adam daha Melda ile evliyken tanışmışlar madem. Adamın evliliğini biliyor, Melda'yı da biliyor. Neden boşandıklarını da biliyor muhtemelen. Sadece o detayı özellikle de yazmamış. Tuhaf.
Yazık minicik çocuğa. Daha o yaşta başlamış çilesi.

Dobralığına hayran kaldım. Ohh ne güzel çat çat söylüyorsun herşeyi. Yanlız bu kadar hızlı evlenme teklifi bana şüpheli geldi. Evliliğin bitiş sebebi eşinin ihaneti olabilir mi? Birşeyler eksik anlatılıyo gibi gibi. Daha evlenmeden eşim demeler falan. Mevzu karışık

Evlenme desek bizi dinleyecekmisin?

Simdiden bi suru sacma sapan dedigin, ama aslinda Allah sana isaret vermisde sen oyle yorumluyosun, bisuru sorun yasamisin.
Bu daha fragman

Bu arada sizin yas kac?

Boşandıktan 1 ay sonra başlayan ilişkiden dolayı saygı görmüyorsunuz muhtemelen.
Adam boşanır boşanmaz, 1.5 yaşında çocukla koşa koşa başkasına gitmesin bir zahmet.
Biraz düzenini oturtsun, önünü görsün, ölmez kadınsızlıktan.
Çocuk dediğimiz kadın/erkek fark etmeksizin birinci önceliğimiz.
Müstakbel eşinize saygı duymazdım ben olsam.
Dolayısıyla onun seçimini de saygı duymak zor.

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım
Diğer garibanın niye boşandığı ortaya çıktı.
Fettan bir kaynana ve örgütü ha birde olmazsa olmazımız ana kuzusu herif.

Bir kadın olarak şunu anlamalısın;

Bir kadın asla bir anda onca senelik evliliğini bitirmez hele ki çocuk varsa burda çocuğu bahane edenlerden biliyoruz.
Şiddeti kumarı içkisi yok deme, demek ki pskolojik şiddeti hat safhada bir cendereye girmek üzeresin.
Değer mi gerçekten??

Konu da siz haksız tarafsınız. Kayınvalide başından kendini belli etmiş helal olsun bile bile lades yapan sizsiniz.

Çocuk kısmına takıldım, mahkeme kararıyla çocuk kimde kalacak? Babasında dimi kabul de etsen rahatsız da olsan kendini yırtsanda o çocuk sizinle yaşayacak. O, onun babası sizin kesinlikle katiyen söz hakkınız yok. Kayınvalide bakmak zorunda değil. Burada böyle bir konu vardı, gelir 1 yıl sonra hamileyim eşim ilk çocuğuna miras verir mi daha fazla mı sever gibi konular açarsınız.

Bana da öyle geldi ama eski eş kayınvalidenin dediği gibiyse,kadın o kadar ezilip bir de üstüne aldatılmış, bu aileye konu sahibi gibi bir gelin lazım. Olan sadece çocuğa olur. Allah onu konu sahibinin gazabından korusun.
Kayinvalidenin tavri bosuna degil bence. Bende soframa herhangi bir ikinci kadin otursa poncik poncik konusmam. Eski gelinimi överim 👹

Nikah kıymadığınız adamdan mı söz ediyorsunuz eşim derken?
Ne gerek var böyle sancılı bir sürece girmeye?

Bazı kadınlara yüz kere anlatsan da anlamıyor. İllaki başına gelecek, sürünecek ve acı çekecek.
Her tecrübeyi, bizzat deneyimleyerek öğrenecek kadar uzun değil hayat.
Bazı konularda da yaşanmış örneklerden ders çıkarmak lazım.
Çok benzer bir evlilik yaşadım, bir gram huzurunuz olmayacak sizi temin ederim.
ne gibi huzur kaçıracak olaylar olabilir anlatabilirmisiniz biraz 😳

Boşanmak için evleniyorsun Bacım Su... Bu Kaynana seni Pişi yapar İsısrır atar Kocam diye bahsettiğin adam da Seni Çöpe atar 😩 Bence Sen Gel bu adamla evlenme Yıpranık Çarşaf ederler Anası bir yandan Oğlu bir yandan Seni Gerer Ortadan 2 ye Caaart diye ayrılırsın...
oğlu ne alaka kendisi diyo takma onu he de geç diyo kendisi olur çarşaf ben onu yırtarım merak etme

Son düzenleme:
X