eşimin ailesi yüzünden evlilğim bitiyor

layla85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
100
0
senağlamaeşimin ailesiyle anlaşamıyorum bu yüzden evimde çok huzursuzum bana yaptıkları yüzünden onlardan uzak duruyorum.bu sbeplerden dolayıda artık onlardan bir iyilik dahi kabul etmiyorum.işin kötüsü eşim beni bu yüzden huzursuz ediyor.ve şu an 5 gündür ayrı odalarda yatıyoruz hatta yan yana bile gelmiyoruz.o şuan diğer odada.ve ayrılılmak istedğimi söyledim.oda ilk başta ayrılmak istemedi ve barıştık ama gene ıyoruz.aynı sebeplerden dolayı tartıştık ve bu sefer artık kararıma saygı duyacağını söledi.nekadar konuşsakta gene kavga ediyoruz.bi türlü barışamadık.çok mutsuzum nolur bana akıl verin çok yslnızım.size ne yapmalıyım?olmuyo bi türlü onlrdan tarafa oluyo hep.
YARDIM EDİN

1 YILLIK EVLİYİM VE BU SÜREDE EŞİMİN AİLESİNEN ÇEŞİTLİ SÖZLE İŞİTTİM.ve artık kaldıramıyorum.

canım eğer çok sevdiğini ve ayrılamayacağını düşündüysen niye boşanalım dedin ki.keşke bu sözü hiç dile getirmeseydin.ama artık keşkeler bi işe yarar mı bilmiyorum.bence hakkında hayırlısı olsun.ömür boyu böyle çekebileceğine inanıyosan herşeye katlanacağını eşine inandırıp mücadele et ve ayrılma değilse hiç zorlama

Eşin İçinde Zor Olmalı..
Bir Tarafta Onu Büyüten İnsanlar Bir Tarafta Hayat Arkadaşı..
Herzaman Haklının Yanındayımdır..Ama Eşininde Taraf Tutmaması Gerekiyor
Yada En Azından Sizi Suçlamaması..:mymeka:
Evli Değilim Ama Evli Arkadaşlarım Çok Var...Yabancı Değilimdir Bu Konulara..:jeyyar:
Boşnma Konusunu Açmasaydınız Keşke..
Eşinizin Ailesiyle Yaşadığınız Problem Nedir Yanii Olayı Bu Noktalara Getiren Sorunlar...:uhm:

zor bir durum...
önceliikle eşinin senden yana olması gerekiyor ama kişiliği zayıf olduğundan bunu yapamıyor...eşim de aynı şeyi yaptığı için kişiliği zayıf diyorum...
canım daha en başından boşanalım demek savaştan kaçmak demektir...
önce tüm kozlarını bir oyna,taktik değiştir...eşini doldurup aranızı bozanların ekmeğine yağ,hatta bal sürmek mi iyi,yoksa eşinle iyi olup onları delirtmek mi daha iyi...önce bir karar ver...boşanma isteğini bir öfke anında söylediğini eşine söyleyip özür dile,evliliğinizii hemen harcama...önce mucadele et,baktın olmuyor,değmiyor sonra boşanırsın.mahkeme kaçmıyor ya...
ben de zamanında benzer şeyleri yaşadım,eşimden boşanmaya kalktım...ama sonra taktik değiştirip savaşı ben kazandım.şimdi 22 yıllık evliliğim ve 2 çocuğum var...
kısaca kararını ver,sonra yardım etmeye çalışalım...
kolay gelsin canım....

canım üzüntünü anlıyorum, neredeyse aynı şeyleri ben de yaşadım.
eşimin ailesi söz ve davranışlarıyla beni çok kırdı. eşimle ikimizin hiç sorunu yoktu ailesinden başka. eşim haklı olduğum yerde bile bana haklısın demedi,bana ailesini savundu hep; en çok da bu üzerdi beni. erkeklerin geneli böyle canım,ailesine haksız da olsalar laf söyletmiyor.
bu tartışmalarımızda sevgimiz çok hasar gördü ama büyüklüğü sayesinde boşanmadan 2 yılı geride bıraktık. evliliğimin ilk yılında pişman olduğum çok günler geçirdim. ama şu an iyiki de boşanmamışız diyorum. çok şükür geride bıraktık. eşime ve ailesine yine kırgınlıklarım ve kızgınlıklarım hala var. ailesi de eskisi kadar değiller bana karşı,çevrelerinde olumsuz örnekler göre göre kıymetimi anladılar sanırım.
şimdiki aklım olsa; olaylar o kadar büyümeden sorunları çözmeye çalışırdım. sen de sakin ol, mantıklı düşün. hata nerede ,nerde yanlış yapıyorsunuz; bunu anlamaya çalış.
ve ne olursa olsun boşanmayı diline dolama. eğer çekilmez bir hal alıyorsa o zaman düşün ve kararını ver,uygulamaya geçersin.
eşini de ailesiyle senin aranda bırakmamaya çalış. ailesiyle mümkün oldukça mesafeli ol, saygını kaybetme. asla tartışmalara girip yüz-göz olma. eşin gözlemeyerek görsün ailesinin hatalarını.
en kısa atlatırsınız umarım.:teselli:

yasadiklariniz ne senin icin ne de esin icin kolay seyler degil..
bir yanda ailesi bir yanda sen ...ve bir tercih yapmak zorunda..
bence oyle ayri odalarda kalmayi falan birakin oturun bir guzel konusun ama kavga etmeden herseyi soyleyin acik acik....cozumu olmayan mesele yoktor bence...evlilik fedakarlik gerektirir iki taraf icin de...
sen onu o da snei seviyorsa hersey hallolur...
hemen bosanma karari almayin bence,,sonra pisman olursunuz..
Allah yardimciniz olsun.

Eşini seviyorsan ve gerçekten amacın boşanmak değilse onun gönlünü al. Demek ki blöfünü gördü. Bundan sonra da eşinin ailesiyle arana mesafe koy ama saygıyı da elden bırakma. Eğer eşin biraz uyanıksa ve o da seni seviyorsa haklı olan tarafla haksız olan tarafı ayıracaktır. Bunu zamana bırak. Ama sana yapılan hakszlıkların farkında olduğunu da eşine bir şekilde belirt bence. Bir de şöyle düşün, onlar yalnızca eşinin ailesi ve sen istemediğin sürece hiçbir şey yapmak durumunda değilsin. Demek istediğim, kendini kısıtlanmış hissetmezsen belki eşinin ailesine bakış açın değişebilir. Kısacası her şeyi umursama, senin evinin düzenini etkilemiyorsa duyma görme.

Yapmayın arkadaşım.
Daha evliliğinizi bile sindirmeden yatakları ayırmakta neyin nesi.
Yolun bu kadar başındayken eşinizi tercih yapmak zorunda bırakmayın.
Bu kadar kısa sürede boşanmak lafını dolamayın dilinize.

canım cokacele ediyosun sabırlı olmalısın benimde aynı dertten basım belada..önce sunu kabul etmelisin senin nasıl bi ailen varsa eşininde bi ailesi var adam sonucta agac kavugundan cıkmadıkiii..bende senin gibi ayrılmayı düşündüm ne yaptımsa olmadı sonra eşimle oturup konustum benim ömürlük oldugumu ailesinin ben oldugumu,karısı oldugumu ve ailesiyle benim aramda secim yapmak yerine mantıklı olup herkese hakettiği kadar deger vermesi gerektiğini söyledim.durumumuz daha iyi ama düzelmedi hala kaynanam bizde.olay taze oldugundan daha cözemedik.ama sana tavsiyem kendine eziyet etme gör olan sadece sana oluyooo...inan anlattıklarının hepsi benim basıma geldi...kendine eziyet etme oluruna bırak herseyi...sevgiler

öncelıkle merhaba,derdınızı dınlerken 18 yıl öncesıne gıttım.eğer okumaya değer görürsenız;20 yasında kelımenın tam anlamıyla EWLENDIM yanı taaaaa mağmayı gördüm. 7 aylık hamıleyken kayınwalıdemın 5.kattakı ewınde cam sılıyodum!kızı aradı ahh kızım hasta hasta cam sılıyorum dedı!ben sustum.Bı baska olay;bıgun görümcemle kayınwalıdem geldı bızde esımle aksam yemeğınde kahwaltı edıyoduk cünkü yenı ewlıydık we kımseden yardım almıyoduk wedurumuz kötüydü.(ama hayatımda yedığım en tatlı yemektı cünkü bızımdı)kayınwalıdem bu geceyı bı akrabasına söyle anlattı tel.de;bız yemekte et yıyormusuz onlara bı buyurun bıle dememısızsenağlama.ben yanındayım we ben anne öyle olmadı ama bıle deyemedım saygımdanesımde bende daha toyuz karşında ne olursa olsun bı ANNE war...napıcaksın?aıledenden de o terbıyeyı almıssın SUS...SUS..SUSSS.sayamayacağım kadar cok örnekle ruhumu yaralaya yaralaya 5 yıl daha geçtı kayınwalıdem hakkın rahmetıne kawustu:çok üzgünüm:herkesten :çok üzgünüm:çok yıne ben ağladım we üzüldüm.umarım cennete gıtmıştır çünkü herkesın hayatta bı rolu olduğuna ınanıyorum onun görewı kötü olmaktı we o hakkını werdıbenneyaptımki.basınızı ağrıttım ama bıtek kısıyle ewlenmıyoruz malesef:1no2:nıkahta nelere ımza attığımızı düsünün lütfen o ımza herseye o.k demek oluyo bunu ben söylemıyorum:1no2:şimdı 14 yasında allah bağışlarsa bırıcık oğlum war we söz werıyorum onu anne kuzusu yetıstırmıcem asla bacaklarımın arasında olmayacak.dr.mühendıs olması önemlı değil MUTLU we INSAN yetıştırmeye calısıyorum.38 yasındayım we genel doğrular umrumda değıl oğlum ruhunun ikizini bulsun yeter.bulduğu anda hep yanındayım ewlenmıs ayrılmıs yas farkı warmıs umrumda değil yeter ki hıssetsın.ben buldumsenağlama.çok uzattım ama son bısey;şunu lütfen unutmayın mutlu ınsan yoktur mutlu anlar wardır.ben bunu hıııç unutmam hayatta bu ıste her duyguyu tadıyo ınsan bızıde bız yapan mutluluklar değılde acılar oluyo nedense:1no2:yoksa yasımız ılerledıkçe beyaz saçları nasıl acıklıcaz ışte dostum bız böyleyız bazen güler bazen ağlarız.bazen hem güler hem ağlarız bazen dışımız güler içimizden kan ağlarızbenneyaptımkidırek bı tessellı yazamadım belkı ama yazdıklarımdan özü bulacağına emınım sana bal tadında bır ömür dılıyorum haa bıde sabır yoksa lor yenmıyo

daha cok yolun basındasın canım evlılık bu kadar kolay bıtırılırmı.bende aynı seylerı yasadım hemde ıkı taraflı esımle severek evlendık aılem razı degıldı kactım ama basımıza gelmeyen kalmadı esımın annesı cok ıstıyordu evlenmemızı ama kactıktan sonra kıskanclık krızlerıne gırdı yapmadıgını bırakmadı sana tavsıyem mesafenı koy ama saygıyı elden bırakma hıc bırzaman sonra esının tavırlarını olcersın hala herseferınde sana cephe alırsa bu evlılık zaten yurumez kendını yıpratırsın sadece allah yardımcın olsun canım

çok güzel söylemişssin cano,
tam doğru tespit
erkekler böyle genelde
sana kavgayı değil duygu sömürüsü metodunu öneriyorumkötükedihüso
biraz sabırlı ol ve boşanma sözcüğünü telaffuz etme

nasıl bişey bu ya yuva yıkmaya sebep olmak nasıl bi günahtır ya rabbim nasıl vicdanları el veriyo nasıl anne nasıl babalık buu
üzülmeyin ne olurr dua edin yüce rabbim hakkınızda hayırlısını versin

eşin nasil olurda senin tarafindan olmaz yaa hayret bişey böylesi varya herleyi hakediyo ama sabret derim

kızlar mubarek günde benim için dua edin ellerinizi rabime açtığınız zaman benim içinde iyilik isteyin nolur çok zor durumdayım.

sorunun tam olarak ne oldugunu anlamadım bu yüzden yorum yazamıyorum
sorunu halledemicegini düşünüyosan ayrıl ve kendi ayaklarının üstüne bas
halladebilcegini düşünüyosan eşinle anlaşmaya çalış
ve madem eşin her seferinde ailenden taraf oluyo sende ikinci bir taraf olma
ailesi ile senin aranda secim yapması gerektirecek durumlardan uzak dur

tek bir sözüm var kıymetli oğullarını sahiplenici tutumlarından dolayı el kızına sölemedik sözü bırakmayan gözümüzde yaşları kurutan yuvaları şu duruma getiren insanları Allaha havale ettim ......canım biraz sabır hemen yuva yıkmayı secme ınan benımde cok buyuk tartısmalarım oldu esımın aılesı ıle ama ne kadar sonunu goremeesemde evlılıgımın onlara ınat aılesıne ınat yuvamı ayakta tutmaya calsııyorum.

ben henüz evli değilim nişanlıyım bekara kadın boşamak kolaydır diye bir laf vardır bana göre hiç kolay değil boşanma lafını ağzınıza almayın bir daha çok yanlış bence ve ne olursa olsun yatak ayırmamalı çiftler bence eşinle konuş adamakıllı konuşun daha çok yeni evliliğiniz kıymayın sevginize aileler bugün var yarın yok zor birşeydir tabi anlıyorum ama dedim ya bu nedenle evlilik bitirilmemeli yine de sen vereceksin en doğru kararı ama eşinin kafasına boşanma fikrini hiç sokma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…