Esimin ailesi hem maddi hem manevi mahvettiler bizi

mübarek ramazan gününde ALLAH eşine akıl fikir versin .ayrıca ailesi nasıl bunu yapıyor resmen sizin sırtınızdan geçiniyorlar ,okurken sanki kendime başıma gelmiş gibi okudum ..insan tabiki borca sıkışır ama borç alır rahatlayınca öder . resmen kene gibi emiyorlar sizi..bence eşinde biter herşey sen onunla halletmeye çalış yoksa senin çığlıklarını kimse umursamaz olan sana ve çocuklarına olur ..

saolun kizlar cevaplariniz icin,hepinize ayri ayri tesekkur ederim.esimle bugune kadar cok konustum,herseyi denedim,alttanda aldim,sesimide yukselttim ama olmuyor olmuyor,biktim daha 25 yasindayim ama tukendim,cep telefonlarina kadar biz oduyoruz bunca senedir,allahtan gecen ay kapandida kurtulduk,arabalari var kac yildir sigortasini bile bize yuklediler,4-5 aydir kendi oduyodu seviniyordum,tr ye gitmeden once gene odeyemem param yetmez demis gene bize kaldi yani,ben bu yasta 3 kurusu hesaplarken annnesigil har vurup harman savuruyo,tutumlu olsalar uzulmeyecegim ,yok adamlarda napalim derim ama kocasi uc ay calistimi kirada oturdugu eve mutfak banyo yaptiriyo,bu ne aptalliktir kirada oldugun eve insat sokulup dunyanin parasi verilirmi,kocasina lazim olur koyalim parayi bi kenara demiyorda,kusadasinda evleri var,gidip yuzunu gormuyolar kiraya versinler diyorum ama yok kim hava atacak evim var diye,ailesiyle konusmuyorum ben,daha dogrusu benim esimden baska kimse konusmuyor,abisi.ablasi yengesi enistesi ben hepimiz kusus,daha dogrusu onlar kusuyolar,kadin seytanin teki,butun cocuklari biliyor ama ses cikaramiyorlar,hayati yalan uzerine kurulmus,tr yede benim icinpsikolojisi bozuk diyormus,sebebte benim evde gece yalniz uyurken korkmammis,esim bazen isi yuzunden baska devletlere cikmak zorunda kaliyo ve ben korkuyorumya bu normal degilmis,allah havale ediyorum artik,ben diyorum hakkimi helal etmiyorum diye,yengem diyor etmiyorum diye enistede ayni seyi soyledi gecen gun,daha neler neler var kizlar,ne ben yazmayla ne siz okumayla bitirebilirsiniz,ama esimi cok seviyorum ve birakip gidemiyorum,ailesi olmasa ne guzel,esim kadar iyi bi insan yok dunyada ama amasi var iste.....

Ailesi gerçekten çok dusuncesiz davranan insanlar,
fakat esine de diyecek hiç birsey bulamiyorum
O da artik bir aile !
Kim istemez ki evlenince, devamli ailesine yardimci olmayi, ama sartlar el vermeyince, bu isi zorlamak olmaz ki canim
Cok hatali esin...
Ha elinde olur, ailesi ister, neden olmasin...
Ama bu durumda hala ve hala ailesine para vermek olmaz
Esinin, bebeginin riskini vermek olmaz !
Bence esinle konus. biraksin artik bu davranislari, ailesine de açik açik anlatsin !

Allah sabir versin arkadasim,çok zordur eminim...
senin için psikolojin bozuk diye anlatiyorlarmis, HERALDE bozuk olur böyle bir aile olunca, kendilerini sorumlu tutmazlar tabiikötükedihüso
peki sen çalisiyormusun?eger çalisiyorsan o parani ayri bir hesaba yatir ve esine sakin verme, çocugun için biriktirdigini söyle.
ve esinle tekrar tekrar konus, gerekirse her gün konus bikana kadar konus, ailesine artik yeter desin
Allah yardimcin olsun canim

offf be ne zor durum bu ne yüzsüzlük ..eşinin aklını başına toplaması lazım..otur konuş canım artık yapmayın vermeyin onara bakmak için mi evlendin.

bazen duyduklarım karşısında azım acık kalıyorum ne dicemi bilemiyorum..
acaba ben mi garip biriyim yoksa insanlarmı garip?
nedir bu cıkar ugruna dönen oyunlar anlamıyorum..
Allah yardımcınız olsun ben bile gerildim..

bızde evlılıgımızın ılk yılında cok sorun yasadık bu yuzden hatta ayrılma derecesıne geldık
maalesef boyle ınsanlar hıc dusunmuyorlar oda artık evlı kendı masrafları oluyor dıye
hatta bırkac gun once yıne aramıs ıstemıs kardesı esımle gorusmedıklerı halde kuserler hıc arayıp sormazlar ama paraya geldımı hıc utanmadan ararlar sankı mecburmus gıbı
esımde azının payını vermıs
canım bence olay senden bıter tavrını koyacaksın ben oyle yaptım esımde anladı onlarla degıl benımle yasadıgını evde huzursuz olacagına...........

saol canim,ben calismiyorum suan hamileyim,cocuk dogunca 2,5 yil para odeyecekler bana,bende o parayla tr de kooparatif evlerine yazilmayi dusunuyorum,ailesine verecegime hic degilsi bi evimiz olur,insallah bi terslik cikmasda becerebilirim,tesekkurler

offf be ne zor durum bu ne yüzsüzlük ..eşinin aklını başına toplaması lazım..otur konuş canım artık yapmayın vermeyin onara bakmak için mi evlendin.

bizim evliligimizi ciddiye almiyolarki guzelim,esimi hala kucuk cocuk gibi goruyolar,sorumluluk sahibi oldugu akillarina gelmiyor yada islerine gelmiyor,bilmiyorum,tesekkurler canim

tavir koyuyorum guzelim ama ailesine hayir diyemiyor,benim ailem burda olsa hersey farkli olurdu,en azindan onlara gider ve gelmezdim isin ciddiyetini anlamasi icin,ama malesef farkli ulkelerdeyiz,ve esim onu cok sevdigimi birakamayacagimdan adi gibi emin,buda isleri degistiriyor,tesekkurler canim

saol guzelim,bende hep oyle soyluyorum esime benmi garibim,yada haksizmiyim diye ve herzaman haklisin diyor,ama icraat yok,napayim annem babam diyor,ve onlarda durumumuzun kotu oldugunu bildikleri halde kullanmaya devam ediyorlar,4 ay sonra bebegim olacak daha hicbirseyi yok,bunlari dusunmemiz gerekirken onlarla ugrasiyoruz,yaziklar olsun diyebiliyorum sadece,tesekkurler canim

Öncelikle dilerim sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alır bu huzursuzlukları geride bırakırsınız.
Eşinizin durumuna aslında kızıyoruz ama birde şu var bir insan iyi niyetli diye bunu son damlasına
kadar kullanmak ne kadar yanlış. Eşiniz ailesi kadar kendi evini, eşini doğacak olan çocuğunun
sorumluluğunu inşallah farkeder. Hadi o anne babamdır diyor onları kırmıyor diğerleri neden bunları
düşünmüyor yada düşünmek istemiyorlar. İşlerine gelmediği için tabii.
Ne diyelim Allah herkese gönlüne göre versin, sizi üzdüklerinin farkına dilerim varırlar.

Esinle güzel bir konusma yap canim. Artik kendiside farketmis olmasi lazim.
Ver ver nereye kadar. Simdi cocugunuzu düsünmeniz gerek degilmi.
Biraz da siz isteyin, ihtiyacimiz var deyin bakalim vereceklermi. Vermezler.
Sana kolayliklar dilerim canim.

sabır diliyorum arkadaşım ne diyeyim..umarım eşinin gözü açılır.böyle dua etmek lazım.
ama bebeğin için takmamaya çalış.senin ve onu sağlığı herşeyden önemli.
takdiri ilahi mutlaka tecelli eder...sevgiler

birtane nilay74 calikusu,cok saolun kizlar iyi dilekleriniz icin,soylediginiz gibi esim 29 yasinda ama hala hicbirseyin farkinda degil,ailesi nasilsa hayir diyemiyor diye yuklendikce yukleniyorlar,konusuyorum esimle hemde defalarca ama olmuyor hicbisey degismiyor,beni cok uzuyosun aglatiyosun diyorum,sen aglayinca benimde icim kan agliyo diyo,biliyorum oda vermek istemiyo ama yapamiyo hayir diyemiyo,ailesi durumumuzu biliyo ve bile bile kullaniyorlar ogullarini,baska biseyler yapmam lazim hem esim isin ciddiyetini anlasin hemde ailesi ama ne ,BILEMIYORUM......tesekkurler kizlar :1no2:

canım benim eşim 16 yaşında çalışmaya başlamış ve biz evlenen kadar ailesine bakmış hem de ne bakma kendine almamış abisine ev araba almış evinin tüm masraflarını üstlenmiş evlenince felan ama evlenmeden önce öyle tavırlarını gördü öyle kazık yediğini fark etti ki onlara hiç bir yardım yapmamaya karar verdi
üstelik biz düğünümü bana takılan altınlarla ödedik her şeyi kendimiz yaptık üstelik kanvalidelerde olmadığından da değil ben evlendikten bir ay sonra evinin eşyalarını değiştirdi kadın ama daha benim eşya eksiğim varken kayınbirader nişanlanıyor diye kayınvalidem gelip eşimden para istedi eşim de vermedi sonra bize gelip dert yandı kayınvalide ah ben nasıl düğün yapcam diye bekliyor ki biz yardım edelim diyelim ben de ben nasıl yaptıysam onlar da öyle yapsın benim günahım neydi dedim yüzüne eşime de eğer bir kuruş verirsen boşanırım senden dedim ne kadar ciddi olduğumu da belli ettim
kayınvalidem eşimin kayınbiradere para vermediğini söyledi bana hafiften sitemli ben de verirse boşanacağımı söyledim sizin de haberiniz olsun yuvamı yıkarsınız dedim şimdi de arada paraalmaya çalışıyorlar ama eşim aramızda sürekli sorun olduğunu görünce vaz geçti vermiyor şimdi hiç bişi
sen dik duracaksın canım başka çaresi yok eşine gerkirse ondan vazgeçebileceğini belli et bence yoksa akıllanmıyorlar

Ortaligi yikardim ben, bak o zaman para istemeye cesaretleri olurmuydu!!!!
Direk yüzlerini söylerdim, ne para isteyip duruyorsunuz diye.
Ama esinin kulagina çekmekte var canim
:mymeka:

MUTNOJMET saol guzelim,yerden goge kadar haklisin,galiba bu gidisle ondan gercekten vazgecmek zorunda kalacagim,tehtidle falan olmuyor cunku bizim is,galiba ondan ayrilmayacagimdan emin,cunku ailesi haric konularda cok mutluyuz,ama yemin ederim bazen bitirsemmi artik diye dusunuyorum,cunku artik dayanamiyorum biktim borc odemekten ve hala somurulmeye devam etmekten,hamile olmasam hemen valizimi toplayip gidicem isin ciddiyetini anlamasi icin ama hem hamile hem parasizim ,bu halimle tr yede napabilirimki,tesekkurler canim

Ortaligi yikardim ben, bak o zaman para istemeye cesaretleri olurmuydu!!!!
Direk yüzlerini söylerdim, ne para isteyip duruyorsunuz diye.
Ama esinin kulagina çekmekte var canim
:mymeka:

saol guzelim yazdiklarin icin ama inan yapamiyorum,ne ailesine nede gorumceye hicbisey diyemedim,banada yaziklar olsun offffffffffffffff offf,butun is esimde bitiyor ama malesef o akillanana kadar ben ölmüs olurum herhalde,tesekkurler canim..

Gec kalmadan gözünüzü acin derim
buna iyi yürkeli demezler saflik derler...
cok sinirlendim basiniza gelenleri okuyunca, söylesnize iliklerimize kadar kurtunuz bizi diye
paramiz kalmadi olan borclari kim ödicek simdi diye?? siz yada daha dogrusu esiniz yardim etmeye calisiyor ama arkasindan keriz diyip gülüyorlardir cok eminim.. sundan da eminim cok kurcalarsaniz sizin onlardan alacaginiz degil sizi bile borcu cikartirlar bizim sizden alacagimiz var derler. altinlarini keske satmasaydin. O kocada senin ise müsade etme bir dur de, sen onun esisin senin onayini almadan hic bir ise kalkismamasi gerek. allah esine akil fikir versin bide ailesine tabiki. allah yardimcin olsun canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…