Eşimi Sigaraya Başlattım

Madem vicdan yapıyorsunuz o zaman siz bırakın,o da bırakır.Bırakmak kolay değil ama zor da değil.

Seneler evvel içerdim.Arkadaşlar ile beraberken hadi bir iki derken paket taşımaya başladım.Zaman geçtikçe sağlığım için bırakmam gerektiğini anlayıp denemeler yaptım.Aslında başarısızlıkla sonuçlanan her deneme o alışkanlığın kalın zincirlerinin erimesi için gerekli.Yani 3 gün içmezsiniz.Başlar,bir daha 5 gün içmezsiniz.Böyle böyle dayanma eşiğiniz artar.Kimisi de bir anda bırakır ama ben de öyle olmadı.

Ama beni asıl motive eden zararlarını sık sık okumak ve kendime bunu neden yaptığımı sormak oldu.Düşündüm:Çok sevdiğim biri her gün gelip belli aralıklarla damarıma uyuşturucu enjekte etse o kişi benim dostum olabilir mi?Ben bunu kendime niye yapıyorum?Yemekten sonra başka bir şeyle ilgilenebilirim.Öfkeliyken başka bir davranış alışkanlığı geliştirebilirim.Çok şükür bıraktım.Kaç sene oldu,onu bile hatırlamıyorum.

İnşaAllah siz de bırakırsınız.

Telkin yöntemi vs ile de oluyor da, baya pahalı. Çok zordur elbette, umarım inancınız tekrar olur ve bırakırsınız

Bana diyo ki iş yerinde iç eve sigara getirme sen getirince bende içiyorum. Ama napim 7de evdeyim yatana kadar da içmeden duramıyorum.
Napsam sizce ?
Esiniz böyle bir fedakarlığa layık değil mi sizce ? Görünce içer yani insan nefsi kazık kadar olmak ole ilgisi yok bazı şeylerin . En azından onun yanında içmeyin. Çocuğunuz olsa dayanamıyorum diyip onun yanında da mı iciceksiniz ?

Anladığım kadarıyla siz sigarayı bırakabilecek bir kişi değilsiniz.
Çevremde sizinle aynı özellikleri taşıyan çok kişi var çünkü. Alışkınım. Aynı şekilde bırakamıyorlar, bıraksalar da 2 ay sonra her şey eskisine geri dönüyor. Sigarayı pat diye bırakılır ve pat diye bırakanların ben istemediği sürece sigaraya yaklaştığını henüz görmedim.

Madem bu durumdasınız ve size öyle bir öneri yapmış, evde içecekseniz dahi çaktırmadan için. O teklif ederse de söylediğini söyleyin. 1 kişinin zarar görmesi 2 kişinin zarar görmesinden iyidir :) Gizli kaçamak işler iyi değildir ama konu bu olunca ve bırakma gibi bir alternatifiz olmayınca aklıma başka bir şey gelmiyor.

Ne şiş yansın ne kebap mantığında olmuyor, eğer öyle bir cevap bekleyerek konuyu açtıysanız :)

YouTube de Allen car var bir izleyin derim ben oyle bırakmıştım Bı sure nikotin bandı da kullandım ve bıtmıstı tabı 4 ay sonra arkadaş ortamında bir sigara yakana kadar ıste yakılan o bir tane sigara bütün herşeyi çöpe atıyor malesef

Konu hakkında bir şey diyemem de çocuk yapınca bırakacağım doğru bir düşünce değil ki.
Ya bırakamazsanız?
Ki bırakabilecek bile olsanız önce bırakıp bi temizlenip sonra çocuk kararı vermek gerekmez mi?

Kafanda bitirmediğin sürece çocuk olsa da bırakamazsın maalesef , demişti dersin

Ben de esiniz gibiyim. Yanimda icen biri varsa onla icerim daha sonra aylarca sigara gormesem aklima gelmez. Eski esim iciyordu , her aksam 3 4 tane iciyordum ben de. Ayrildim annemlerin yanina dondum, hic sigara gormuyorum ve aklimin ucuna bile gelmiyor. Ama cafeye gidince arkadasim iciyorsa onunla iciyorum ben de orda oturudgum sure boyunca 3 tane fln , bir daha aklima gelmiyor ta ki diger bulusmaya kadar.

Ben de aynı şekilde eşim yüzünden başladım sigara içmeye hem de 40 yaşımdan sonra. Bağımlı oldum şimdi bırakamıyorum ama eşimi asla suçlamıyorum; siz de vicdan azabı duymayın koskoca adam istemeseydi içmezdi. Ancak siz birlikte tedaviye gidin bırakın bu sigarayı.

Artık sigara konusu görünce sinirlerim zıplıyor .Yahu insan hiç mi düşünmez sağlığını bize verilmiş şu güzel bedenimız emanet.Hayir yani yararı yok ama zararı çook.Bunu bilmeyen bir kısım da yok artı yetiskinsiniz vicdan yapacağınıza bırakın bir şekilde napim diye soruyorsunuz .

Ne zaman azaltarak birakmaya kalksam başarili olamamistim. Azaltmak kendini kandirmak oluyor, ayni sekilde ilacla, sakizla, bantla birakmak uzun vadede işe yaramaz. Benim kp ilacla birakti 6 ay sonra tekrar başladi.

Ben en sonunda pat diye biraktim gecen sene sigarayi ve hiç icmedim.

Bu otlanma durumunu da hiç sevmezdim sigara kullaniyorken.
Arkadasimiz olan bir kari koca paket tasimiyorlardi ama ne zaman buluşsak benim sigaralardan gömüyorlardi. Madem iceceksin sigara içen kişiyle o zaman paket al, icmesen de dursun evde

Siz balkona gidip içip gelin bence. Çay keyfini evin içinde yapın. Günde 5-10 taneyle alışır gider.

Hmileyken de icecekmisin ?

Ben asla sigara içmedim ve ailemden de içen yok. Ama eşim sigara iciyordu ve kokusu beni o kadar rahatsiz ediyordu ki. 3 ay önce bi gece bu son sigaram dedi ve o gun bugündür ağzına sürmüyor cok mutluyum darısı başınıza

ya birakamm diy3n3 sasiriyorum bende ictim evlenince esim hic baski kurmadi bile hamile kaldim biraktim cok sujur 7 sendir agzima surmedim

Hmileyken de icecekmisin ?

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim kızlar
Hamileyken tabiki bırakmayı düşünüyorum yukarı yorumlara da yazdım. Ama 2 3 sene sonra düşünüyorum hamilelik o zamana kadar eşim iyice yoldan çıkcak ondan tedirginim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…