eşimi anlayamıyorum

bu kabalığınızın resmidir.

hayatım ne alakası var ben genel konuşuyorum .burda bir sürü bayan bana hak verir .kimse eşinin iş dışında başka kadınlarla muhabbet ortamına girmesini istemez ki .sen biraz tuhaf giriş yaptın konuya anlamadım .sen eşini bu kadar rahat mı bırakıyorsun anlamadım .eşimin ortamıyla bir sorunum yok şu an ama olursa eğer bunu çekinmeden söylerim inan bana .bence sorun sende var biraz rahatsın kusura bakma .bana göre ters .benim eşime bir kadın problemlerini anlatamaz .

ben sana ahlaksız demedim yükseltmene gerek yok bazı şeyleri .bana göre ters dedim .halada söylüyorum ters .ben istemiyorum eşimin kadın arkaaşlarının olmasını buda benim tercihim .öyle birşey görürsem eğer o kadını uyarırım eşimide .gereksiz laubalilik bence .sana göre öyle olabilir .eşi rahatsız oluyorsa muhabbet etmeyeceksin o erkekle .saldırganlık yaptığım yok ki anlamıyorsun olayı kişiselleştirmenin anlamı yok .benim fikrim bu değişmez .sana karşı o yorumu yapıyorsam sen in yazdıklarına istinaen yazıyorum yoksa seni tanımam etmem senle ilgili ne sanım olabilir ki zaten .

bunlar olayı kişiselleştirmektir.ahlaksızlığın imasıdır.
ben kendimden örnek verdim bence yanlış ama senin şahsına birşey demedim bana haksızlık yapma benim gibi çok kişi düşünüyor konunun içeriğiyle ilgili yazarsan sevinirim zira benim konum değil bu konu sürekli imalarlda bulunuyorsun cevap hakkı doğuyor .kişiselleştirmemek gerek dedim .ben ahlakısmıyım evlilerle konuşuyorum dedin çünkü .ben sana sla böyle birşey demiyorum diyememde zaten buna hakkım yok .ben eşimin hanım arkadaşı olmasını istemiyorum kim ne derse desin bunu yapan kadın beni karşısında bulur açık ve net

hepimiz aynı dilden mi konuşmalıyız sence.burası bir forumdur farklı fikirlere açıktır..

ben kendimden örnek verdim bence yanlış ama senin şahsına birşey demedim bana haksızlık yapma benim gibi çok kişi düşünüyor konunun içeriğiyle ilgili yazarsan sevinirim zira benim konum değil bu konu sürekli imalarlda bulunuyorsun cevap hakkı doğuyor .kişiselleştirmemek gerek dedim .ben ahlakısmıyım evlilerle konuşuyorum dedin çünkü .ben sana sla böyle birşey demiyorum diyememde zaten buna hakkım yok .ben eşimin hanım arkadaşı olmasını istemiyorum kim ne derse desin bunu yapan kadın beni karşısında bulur açık ve net
bence büyütme ben sana ahlaksız demedim ne istiyorsan onu anlayabilirsin kendi kendine bu çıkarımı yaptıysan o senin sorunun hayatım .

başka kadınla flört eden kocama kendimi beğendirmeye çalışmak beni daha çok aşağılar...

yuvaya sahip çıkmak gurursuzlukla eşdeğer tutulmamalıdır...

bence büyütme ben sana ahlaksız demedim ne istiyorsan onu anlayabilirsin kendi kendine bu çıkarımı yaptıysan o senin sorunun hayatım .

gerçekten senin adına üzüldüm.okuduğunu anlayamayacak ve de yorumlayamayacak durumdasın...ne eşler var iş yerinde monologa mahkum bırakılmış:))
son mesajımdır sıkıldım artık,fikir beyanıma müdahale kimsenin haddi değil

gerçekten senin adına üzüldüm.okuduğunu anlayamayacak ve de yorumlayamayacak durumdasın...ne eşler var iş yerinde monologa mahkum bırakılmış:))
son mesajımdır sıkıldım artık,fikir beyanıma müdahale kimsenin haddi değil

yazılcak çok şey var ama yazmıyorum kocamın hanım arkadaşlarına müsade etmediğim için sanırım bana tepki gösterdin .ben sana birşey demedim alttan alıyorum anlamıyorsun .evet monoloğa mahkum bırakıyorum eşimi asla bir kadının gelipte bık bık derdini anlatmasını istemem kocama ki zaten dinlemez kafası şişiyor zaten bide dert mi dinleyecek adam

fena oldum yorumları okurken.bende 13 yıldır kamuda çalışıyorum .yıllardır 8 saat birarada çalıştığımız arkadaşlarımız var ve onların birçok sorununu biliriz.kaç haftalık hamile olduğunu da.erkek arkadaşlarımızda bu sohbetlerimize tanık olur.erkek arkadaşlarımızla bunları konuşuyor değiliz tabi ki ama kulaktan kulağa da sohbet etmiyoruz.yani konular ortada kulağı iyi olanlarda duyar yani.yada şu vardır eşi hamiledir sorulur konuşulur bilgi alışverişi yapılır bunun adı laubalilik genişlik vs değildir.ayrıca işyerinde kurlaşma çokta olağan bir durumdur.bekar kızlarımız vardır ortada salınır.bilmez ki bir yuva nasıl kurulur,bir evlilik nasıl yürütülür.gayet hoyrat davranır erkekleri etkileme konusunda.evli-bekar farketmez amacı beğenilmektir onların...ayrıca evli de olsanız birini beğenmek ayıplanacak birşey değildir.çok hoştur,kültürlüdür,insancıldır vs...bu beğeni karşılıklı ilgiyle hoşlanmaya da dönebilir.sayılı erkek hayır der bu durumlarda.e eşi de kendisiyle ilgilenmiyorsa flörtte doğar birliktelikte...bu doğru mudur elbette değil.ama evlilik hemencecik vazgeçilecek birşey değildir.çocuk varsa mücadele şarttır.bu durumlara imkan vermemek gerekir.aldatılmış, ezilmiş,boşanmış bir anne tarafından yetiştirilmektense yuvasına sahip çıkmış bir anne tarafından dağılmamış bir yuvada yetiştirilmeyi tercih ederim...eşin ve o bayan şu an ortalığı boş bulmuş gönül eğlendiriyor.bence geç kalmadan eşini sorgulamayı bırak,eski olmuşları sil at kafandan, kendini geliştirme adına ne varsa yapmaya çalış,özgüvenini geri kazan, güçlü ol ve tabi ki eşinle ilgilen.yoksa olay birlikteliğe gidecektir.ki böyle bir durumun bence affı yoktur.

ben de kamuda çalışıyorum canım. bugüne kadar ben de gördüm bu tarz densiz bayanları. hatta benm gördüğüm biri vardı ki bayan kendisi de evliydi flört ettiği bey de evliydi. aralarındaki ilişki beni ilgilendirmez ama bence bizim (ya da en azından benim) ahlak anlayışımıza çok ters bunlar, dışarıdan bakınca da açıkçası hiç de ayıplanmayacak bir durum değil bence. çok iğrenç birşey, basitçe birşey.. bence bir bayana hiç yakışmayan şeyler(erkeğe tümden yakışmıyor, çok afedersiniz bayanlarla kah kah kih kih yapan erkekler gözüme tümden basit görünüyor.) eşim bu tarz biri değil, çok ağırdır ve yapı oalark bir bayanın yüzüne dahi bakmaz konuşurken;onunla evlenmemin - onu sevip aşık olmamıın en büyük sebebi de buydu.ben eşimle zamanında çok ilgilendim ama ne zaman ondan beklenti içine girdim (kızımla ve benimle ilgilensin diye) bunlar oldu. şu anda yine beklentilerimi azalttım ya da hiç yok diyebilirim,huzura kavuşuyoruz.

ayrıca o tarz bayanları ve onlara yüz veren erkeklerin hepsini allah a havale ediyorum. töbe töbe yaaa:"(

Canım kova burcuymuşsun:) Bir kova kadınının isteyipte yapamadığı şey yoktur.. Bence giyin süslen ufak bir ziyarette bulun.. Kamuda çalışıyor demişsin eşin için kimliğini gösterdikten sonra karısı olduğunu ispatladıktan sonra rahat rahat girersn.. Sonrda göster millete kadın nasıl olurmuş.. En başta çocuğunun annesine sende kadınmısın diyen kocana!!

Tabi bu iş yerindeki kadınlara karşı yapacağın şeyler.. Sonrasında kocanında sert bir dille net olarak hakkından bir gel derim ben.. Anlamadı mı dahda süslen gizemli ol umursama bak seninki nasıl bir anda hanım köylü oluyor..

Son düzenleme:
canım ben sağlık memuruyum bundan önce çaıştığım hastanede bi müdür bozuntusu vardı aslında hiç bi makamı kişiliği olmayan bi adam yazdıklarını okuyunca sanki o adamın karısının yazdıklarını okur gibi oldum:) bu adam oturur karşı komşusu olan ünili kızlardan ağzının suyu aka bahsederdi otururken çok çirkin otururdu böle heöşirelerle özellikle bayanlarla o kadar labaliydiki ben o adamın oldugu odaya girmi,odum hatta gördümde yolumu değiştiriodum ve eşini öle bi anlatırdıki eşi önlisans mezunu çocu olduktan sonra çalışmamayı tercih etmiş kızını büyütüyo ezik cahil hiçbişeyden anlamaz kıskanç bütün gün komşu komşu gezer dedikodu yapar öle bi tip gibi lanse ederdi:) sonra feyste ben bi fotoğraf gördüm kadın hiçde öle görünmüo gayet hoş duruşu bakışı falan bu kadın bu adama nasıl bakmış dedim kendi kendime:) ve bi insanı tanımamnın en iyi yolu birlikte hatta aynı odada çalıştığı arkadaşlarına sormaktır:) bence evinde güzel bi yemek ayarla aynı odada çalıştığı arkadaşlarını yemeğe davet et sonra o kadınlarla arkadaş ol ve ne bilmen gerekiyosa zaten gerisi gelir emin ol gıcık oldum kocanada aklıma o gıcık müdür geldi:) kusura bakma

ben de kamuda çalışıyorum canım. bugüne kadar ben de gördüm bu tarz densiz bayanları. hatta benm gördüğüm biri vardı ki bayan kendisi de evliydi flört ettiği bey de evliydi. aralarındaki ilişki beni ilgilendirmez ama bence bizim (ya da en azından benim) ahlak anlayışımıza çok ters bunlar, dışarıdan bakınca da açıkçası hiç de ayıplanmayacak bir durum değil bence. çok iğrenç birşey, basitçe birşey.. bence bir bayana hiç yakışmayan şeyler(erkeğe tümden yakışmıyor, çok afedersiniz bayanlarla kah kah kih kih yapan erkekler gözüme tümden basit görünüyor.) eşim bu tarz biri değil, çok ağırdır ve yapı oalark bir bayanın yüzüne dahi bakmaz konuşurken;onunla evlenmemin - onu sevip aşık olmamıın en büyük sebebi de buydu.ben eşimle zamanında çok ilgilendim ama ne zaman ondan beklenti içine girdim (kızımla ve benimle ilgilensin diye) bunlar oldu. şu anda yine beklentilerimi azalttım ya da hiç yok diyebilirim,huzura kavuşuyoruz.

ben mi eksik yazıyorum anlatmak istediğimi siz mi yanlış okumaktasınız.evlilerin flörtü ayıplanmamalı demişim bir kez daha okur musunuz lütfen.ayrıca kah kah kih kih muhabbet de neyin nesi.kamu kurumunda kahvehane muhabbeti yapıyorsunuz anlamadım...lütfen yaZILANLARI DİKKATLi OKUYUNUZ.

Bende bi ara çok kısa öğretmenlik yaptım el sanatları öğretmenliği çalıştığım yerde genelde bayan vardı erkek azınlıktaydı öğretmenler vs müdürlerde vardı erkek geri bayandı ben hiç bi erkekle yada bi erkeğin olduğu toplumda şu kadar haftalık hamileyim muhabbeti açmam o bana özeldir yada kadınlarla konuşulur. Kaynanamı yada kocamıda asla anlatmam bi erkeğe anlatanada şaşarım !

eşiminde asla öyle ortamlarda olmasını istemem kadınlarla muhabbet edicek yok kaynanasının derdini dinlicek yok bilmem ne bilmem ne bana saçma ya bi kadın neden derdini evli başka bi erkeğe anlatma gereği duysun ben anlamıorum ya çok saçma adam sana ne diiyp derdini paylaşabilir ki seninle adama ne yani..

tabikide konuşursun naber nasılsın falan diye ama derin muhabbete girip labali olmasını tasvip etmem eşimin..

öyle labali kızlarda çok erkeklerin gözünün içine bakıp bakıp muhabbet açıp erkeği konuşturmak zorunda bırakan onlarıda Allah ıslah etsin...

ben mi eksik yazıyorum anlatmak istediğimi siz mi yanlış okumaktasınız.evlilerin flörtü ayıplanmamalı demişim bir kez daha okur musunuz lütfen.ayrıca kah kah kih kih muhabbet de neyin nesi.kamu kurumunda kahvehane muhabbeti yapıyorsunuz anlamadım...lütfen yaZILANLARI DİKKATLi OKUYUNUZ.

Arkadaşım nefesini tüketme..anlayan nedemek istediğini anladı.biz şu an eşimle birlikte okuyoruz yazılanları.yazdıkların bize göre gayet ölçülü makul.olması gerektiği gibi.

Bende bi ara çok kısa öğretmenlik yaptım el sanatları öğretmenliği çalıştığım yerde genelde bayan vardı erkek azınlıktaydı öğretmenler vs müdürlerde vardı erkek geri bayandı ben hiç bi erkekle yada bi erkeğin olduğu toplumda şu kadar haftalık hamileyim muhabbeti açmam o bana özeldir yada kadınlarla konuşulur. Kaynanamı yada kocamıda asla anlatmam bi erkeğe anlatanada şaşarım !

eşiminde asla öyle ortamlarda olmasını istemem kadınlarla muhabbet edicek yok kaynanasının derdini dinlicek yok bilmem ne bilmem ne bana saçma ya bi kadın neden derdini evli başka bi erkeğe anlatma gereği duysun ben anlamıorum ya çok saçma adam sana ne diiyp derdini paylaşabilir ki seninle adama ne yani..

tabikide konuşursun naber nasılsın falan diye ama derin muhabbete girip labali olmasını tasvip etmem eşimin..

öyle labali kızlarda çok erkeklerin gözünün içine bakıp bakıp muhabbet açıp erkeği konuşturmak zorunda bırakan onlarıda Allah ıslah etsin...

kesinlikle katılıyorum gerek yok yani labualilik anlatıyorsun anlamıyolar .neyse ben kocamı uyarırım gerisi beni ilgilendirmez ama demek ki böyle muhabet etmek isteyen arkadaşlar var .özel hayatını iş arkadaşına neden anlatırsın orası ayrı konu .robot değillermiş .keşke olsan .

evet ya.. suç erkekte mi kadında mı belli değil ama erkek kadınların çok olduğu bi yerde çalışıyorsa bu kuruntular eşinin kafasını kemirmeye devam edecektir..

kesinlikle katılıyorum gerek yok yani labualilik anlatıyorsun anlamıyolar .neyse ben kocamı uyarırım gerisi beni ilgilendirmez ama demek ki böyle muhabet etmek isteyen arkadaşlar var .özel hayatını iş arkadaşına neden anlatırsın orası ayrı konu .robot değillermiş .keşke olsan .

böyle muhabbet etmek isteyen arkadaşlar çok canım benim eşimin şimdiki çalışığı yerde çok nadir kadın var ama atıyorum 10 erkeğin içinde 1 tane kadın olsada ve o kadın senin kocanı ayartmak yada muhabbet etmek istese başarılı olur yani kadının azlığı çokluğu problem değil aslında problem kadındada değil kadının sırnaşanında sütü bozuk olanında ben geçenlerde gittim eşimin yanına bitane dul bi kadın var aslında yaşı küçük 24 yaşında içeri bi girdim eşim oturuyo bu kız bişeyler anlatıyodu tam anlayamadım konuyu sonra ben girince kız abicim tamam mı abicim bak anlaştık dimi abicim demeye başladı gülüşmeler kahkalar bi yılışık hareket tipinden belli yani sanki tavrı niyeti eşim gayet saf bi şekilde oturuyo baktım sonra döndü arkasını çekti gitti eşime sordum ne diyo diye başka bi yerde iş varmış eşimin tanıdığıymış ordaki çocuk orayı ayarlaması için rica etmiş miş miş :KK70: yani sen naparsan yap çıkıyo illa bi yerden bi tane...

anlatamadığımız heralde muhabbet eder konuşur ama sınırlı mesafeyle yok hamişlikmiş yok kaynanaymış elalemin adamı sana ne yapsın ya ay gerçekten çok mantıksız bide erkeğin şahsıyla konuşmasan bile konuyu bi erkeğin olduğu ortamda konuşmanda çok mantıksız ben utanırım çekinirim adam niye bilsin kocamı falan geresiz valla...

evet ya.. suç erkekte mi kadında mı belli değil ama erkek kadınların çok olduğu bi yerde çalışıyorsa bu kuruntular eşinin kafasını kemirmeye devam edecektir..

suç aslında ilk başta kadında oluyo bi erkeğin neden hoşlandığını nasıl dikkatini çekiceğini bilmek çokda zor değil bunu yapan kadından sonra erkekde bazen kayıtsız kalamıyor durum flörte dönüşüyor ve suc ikisindede oluyor tabi her erkek yapmaz...

zor işler :)

niçin kendinizii ifade etmek için paralanıyosunuz
biz ne demek istediğinizi gayet güzel anladık
mantıklı bişekilde sizde kendi çalışma ortamınızda olanlardan gördüklerinizden bahsediyosunuz
saatlerce aynı ortamda çalışan insanların samimiyetin dozunu ayarlayamadığı oluyodur
kimi gelip eşine anlatıyodur kimi alacağı tepkiden korkup anlatmıyodur

Son düzenleme:
neyse ben artık bişey demiyorum. hala evli erkekle evli ya da bekar bir bayanın flörtünü(!!!) normal gören insanlar varsa vay bizim halimize. ben de 18 sayfa sonunda şu sonucu çıkardım; ben kendimi ezik hissettiğim sürece herkes bunu yapacak. bir an önce kaybettiğim özgüvenimi kazanmam gerek(işe başladıktan sonra daha iyiyim aslında) ama yeni atılımlar yaparak daha da düzelmem gerek. ben bunu yapayım da bakalım sonra ne olacak:)
bu arada yemeğe gideceğiz bugün. bana şans dileyin. yazan tüm arkadaşlara teş. ederim...

neyse ben artık bişey demiyorum. hala evli erkekle evli ya da bekar bir bayanın flörtünü(!!!) normal gören insanlar varsa vay bizim halimize. ben de 18 sayfa sonunda şu sonucu çıkardım; ben kendimi ezik hissettiğim sürece herkes bunu yapacak. bir an önce kaybettiğim özgüvenimi kazanmam gerek(işe başladıktan sonra daha iyiyim aslında) ama yeni atılımlar yaparak daha da düzelmem gerek. ben bunu yapayım da bakalım sonra ne olacak:)
bu arada yemeğe gideceğiz bugün. bana şans dileyin. yazan tüm arkadaşlara teş. ederim...

Eziklikle ne ilgisi var sema? Özgüven gösterilecek birşey değildir. Sen zaten ona sahipsin. Hiçbirşey yapmana gerek yok ki. Gerekli zamanlarda gereken yerlerde olman ve bittabi eşinin kolunda olman yeterli.

Bu arada yemeğe gitmene de cok sevindim :) Eşinde gelişme var.

X