Eşime saç ektirmesi gerektiğini artık nasıl söyleyebilirim ?

Yeterli oluyor mu? bişi demedim ki abartayım.
Yeteceğini umuyorum. İnsana sevdiği güzel geliyor kirpi bile yavrusunu pamuğum diye severmiş derdi annem. İrademe sahip çıkıp spor yapabilirsem ve terapi alıp korkularımı yenersem zaten mutluyuz daha da mutlu oluruz diye umuyorum.

Dediklerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun gerçekten zor bir dönemden geçmişsiniz. Umarım hep mutlu bir eviniz yuvanız olur.
Hepimizin inşallah🙏 sağ olun üzerinden 25 yıl geçti ama o kaza birçok konudaki fikrimi değiştirdi.

Bunu karşıdakini kırmadan dile getirmenin hiçbir yolu yok. Ama saç mı ektirsem diye sorarsa desteklersiniz.

Merhaba, çok güzel bir evliliğim var. Eşime bayılıyorum kendisi sarışın yeşil gözlü çokta yakışıklı birisi hatta bana göre daha üst seviye biri. Ancak son yıllarda bayılarak sevdiğim okşadığım saçları çok döküldü. Önlerde açılma olduğu gibi orta kısımda da epey bir açılma var. Çok minnoş iyi kalpli biri olduğu için nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Kendisi espriye vuruyor ara sıra ancak bir adım atmıyor bu konuyla ilgili. Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?
Saç ektiren bir kadın olarak konuya hakimim bi dk 😁 erkeklerde saç ektirmek için doğru zaman çok önemli verimli olması açısından. Yani dökülmesi gerekenlerin hepsi dökülmeli ki sonra işlem tekrarı olmasın. En azından biraz araştırdıysa bu bilgiye sahiptir bence.
Başka bir bakış açısından ben bir kadın olarak eşim mesela silikon taktır dese, bi sorgular mıyım? Tartışmaya açık. Siz mesela böyle yetmiyor muyum der misiniz kendinizi bi sorgulayım bence empati açısındanz

Saçını ektirmek isterse o size söyler sayın konu sahibi . Böyle bir teklif yapıp munasebetsizlik yapmayın . O sizden ust biri diye kalkıp sizden daha üst versiyon bir kadın bulmaya çalışıyor mu ?

Saç ektiren bir kadın olarak konuya hakimim bi dk 😁 erkeklerde saç ektirmek için doğru zaman çok önemli verimli olması açısından. Yani dökülmesi gerekenlerin hepsi dökülmeli ki sonra işlem tekrarı olmasın. En azından biraz araştırdıysa bu bilgiye sahiptir bence.
Başka bir bakış açısından ben bir kadın olarak eşim mesela silikon taktır dese, bi sorgular mıyım? Tartışmaya açık. Siz mesela böyle yetmiyor muyum der misiniz kendinizi bi sorgulayım bence empati açısındanz
Ay inanın bu konuyu açıp aldığım cevaplardan beri kendimi çok sorguladım. Konuyu açmayı geç düşünmeyi bile bırakıyorum :KK70: Bundan sonra sadece tek hedefim bana iyi geldiği gibi eşime iyi gelmeye çalışmak ki şimdiye kadar elimden geleni yapmıştım daha fazlasıyla devam edeceğim.

Saçını ektirmek isterse o size söyler sayın konu sahibi . Böyle bir teklif yapıp munasebetsizlik yapmayın . O sizden ust biri diye kalkıp sizden daha üst versiyon bir kadın bulmaya çalışıyor mu ?
Lütfen bana göre daha yakışıklı dediğim için beni de çok küçümsemeyin. Ben kendi duygularımla ve düşüncelerimle söyledim onu. Burayı bir kadın kadına duygusal olsun gerçekçi olsun dertleşme, konuşma ve fikir paylaşım alanı olarak gördüğüm için içimden geçen her şeyi yazmışım. Mutlu görünüyor ve umuyorum benim onunla mutlu olduğum kadar o da benimle mutludur en içten düşünceleriyle.

Merhaba, çok güzel bir evliliğim var. Eşime bayılıyorum kendisi sarışın yeşil gözlü çokta yakışıklı birisi hatta bana göre daha üst seviye biri. Ancak son yıllarda bayılarak sevdiğim okşadığım saçları çok döküldü. Önlerde açılma olduğu gibi orta kısımda da epey bir açılma var. Çok minnoş iyi kalpli biri olduğu için nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Kendisi espriye vuruyor ara sıra ancak bir adım atmıyor bu konuyla ilgili. Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?
Ne protezi yaa, İzzet Altınmeşe gibi yapacaksınız adamı durduk yere 😒

Adam istemiyorsa niye baskı yapasın ki bu şey gibi kilo aldın git biraz yağ aldır memelerin sarkmış silikon yaptırsana demekten çok da farklı değil. Evet yaptırsa daha estetik görünür mü görünür ama istemiyorsa da niye zorlayasın ki? Kaldı ki saçını kendi de görüyordur bunu düşünüyordur, yaptırmak isterse yaptırır koca yetişkin adam🤷🏻‍♀️

neden tepki aldığını anlamadım. adama dillendirmediğin sürece burada anonim biçimde içinden geçenleri söyleyebilirsin
sonuçta o senin kilondan rahatsız olup spor yapman gerektiğini gayet de söylemiş
insan fikirlerini gerçek düşüncelerini eşiyle de paylaşmayacaksa kiminle paylaşacak

ha şöyle bi gerçek var yaşlanmanın önüne geçemeyiz. zaman içinde hepimiz değişiriz
erkeklerde saç dökülmesi çok yaygın. ve herkes bunu beğenmek zorunda değil
kendisine de söyleyebilirsin ama bunu doğru zamanda ve doğru üslupla söyleyebilmek çok önemli
dan dun söylersen kalbi çok kırılır . kelliği umursamıyorsa bile kırılır
başka bi üye de bu tavsiyeyi vermiş, ben de öyle düşünüyorum yani kendisi kelliğinden bahsederse (konuyu açan kendisi olmalı ama kesinlikle sen olmamalısın)
ama bu konuyu muhtemelen saç mı ektirsem şeklinde açmaz. kellikten konu açması yeterli
konuyu açtığı an canım sen bu durumu kafana takıyorsun galiba, hiç öyle canını sıkacağın bişey değil bir sürü çözümü var, saç ekimi protez vs. canını sıkacağına çaresini bulabiliriz istersen gibi yumuşak bi giriş yapabilirsin
en kötü ihtimal adam sana, yok yaa iyi böyle canımı sıkmıyorum der, sen de saç ektirmeyi düşünmediğini anlamış olursun

en önemli şey kendisinin istemesi. kendisi istemiyorsa yapacak bişey yok

bu arada o instagram videolarına paylaşımlarına fazla aldanma. onların hepsi +1 beğeni toplamak için yapılan şeyler
oraya bi giriyorsun herkesin hayatı süper, her ilişki efsane, herkes çok sağlıklı, herkes mutlu görünüyor
ama orada insanlar hayatlarının sadece göstermek istedikleri kısmını gösteriyor
o platformlar, birileri ağlarken zırlarken resmini paylaşsın diye kurulmadı
o instagrammış tiktokmuş insanların paylaşım yapmasından para kazanan şirketler. ve sürekli de paylaşım yapmaya özendirmek onların işi
bu oyuna gelme hiç

Adamın saçından size ne ayol. Hayatınıza eş olarak geldi, sizin malınız, size minnoş görünüp gününüzü bozmayacak bir eşya değil. Canı ister gerek görürse kendisi yaptırır sizde destek olursunuz.

Saç ekimi çok zor bir işlem;yakınım yaptırdı ,9 saat sürdü.İşlem esnasında çok pişman olmuş.Değdi mi derseniz bence değmedi.

Benim eşim ektirdi. Bir yıl olacak iki ay sonra. İyi ki ektirmişim dedi daha dün, sonuçtan çok memnun, gerçekten de beş yaş falan gençleşti.
Ben "ektir" demedim, ektirirse çok daha beğeneceğimden emindim ama yıllardır yani benimle tanışmadan önce de eşimin aklında olan bir şeymiş. Aramızda 5.5 yaş var ben yaşımdan küçük gösteriyorum eşim saçı döküldüğü için daha yaşlı gösteriyordu onu kafasına takmıştı bir etken buydu, saç şakalarından hoşlanmıyordu başka etken buydu, yakın bir akrabası ektirdi bir etken buydu, ve son etken de saçını tepeden foto çekmesi ve görmesi oldu. Benim destek olacağımı da biliyordu zaten. Yine de tereddütlü şekilde ektirdi ama şimdi çoook mutlu. Hatta ilerde belki ikinciyi de ektiririm daha da iyi olur diyor.
Siz direkt isterseniz adam sizden soğuyabilir. Eşim bana demişti mesela ektir deseydim inadıma ektirmeyebilirdi ya da bunu bayağı sıkıntı edermiş.
Velhasıl adamın kendisi kompleks yapmalı yoksa kendisiyle barışıksa çok zor.

Neden linç yedi şimdi konu sahibi onu anlamadım ben, gayet daha yakışıklı olsun isteyebilir ya da kendine baksın isteyebilir bunu söylebilir de eşine bu kadar doğal bir şeyin neyine tepki verildi. Aynı şeyi eşim de bana söyleyebilir alınmam da, son zamanlarda kilo aldım sezeryan göbeğim çıktı spora mı gitsem biraz göbeğim çıktı dedim eşim de olabilir biraz çıktı haklısın dedi şimdi ben buna alınayım mı, yazıldım spora bir haftadır spor+diyet gidiyorum gayet de mutluyum iyi ki desteklemiş iyi ki gitmişim. Eşim de benim aksime zayıftır boyu 1.87 kilosu 70 yoktur, dün eşime diyetisyenimle konuşabileceğimi isterse kilo alımına yönelik seanslara gelebileceğini isteyip istemediğini sordum olur valla sor bakalım bi ne diyecek diye karışıklık verdi, kilo alsa daha iyi olacak o da aldıkça iyi ki gitmişim diyecek biliyorum. İnsanın kendine bakmasından daha güzel bir şey yok, bunun zevkine vardıkça da mutlu olacak, teşvik etmenin neresi kötü

Kilo alıp verme olayını saç ekmek gibi bir işlemle aynı görmek nasıl bir mantık acaba?

Ancak orda hakkımı yiyorsunuz beş kilo aldım kendisi beni spora yönlendirdi tatlı tatlı. Sonra ben gitmedim o kas yaptı tabi orası ayrı mevzu :KK70: Yok şu an hepiniz çok haklısınız en yakın çocukluk arkadaşıma bile hiçbir şekilde açmadım mevzuyu sadece ben ve anonim olarak siz biliyorsunuz şu an. Bundan sonra da imkansız açmam kendisine hala çok aşığım ve bu konuyu içimde tamamen kapatıcam.
Karı koca bir tuhafsınız o zaman, 5 kilo için mi yaptı bunu😒?

Ben burda art niyet veya beğenmemek gibi bir şey görmedim ,sizden yanayım .
Şimdi herkes burnunu da yaptırıyor kukusunuda neden olmasın .Daha çok iştahli seveceksiniz.
Eşim bana dese göğüslerini yaptıralım destekliyorum seni yardım ederim dese üzerine düşünürum ve olabilir .
Bence söyleyin yani kirikacağini zannetmiyorum

Karı koca bir tuhafsınız o zaman, 5 kilo için mi yaptı bunu😒?
Aynen tuhafız ne yapalım? Gerçekten pişman ediyorsunuz insanı. Ben hayatımda bu kadar eleştiri almadım sanıyordum ki burda birbirimizi yönlendiririz yanlışı doğruyu söyleriz. Yanlış doğru söylendi evet ancak gerçekten üslup çok kötü. Herkesin bir fikri var ve insanlar pişman olan birini gördükleri halde üzmek ve linç etmek için koşturuyor. Çok merak ediyorum ben üzülsem sizin elinize ne geçecek ? Şu an çok üzüldüm evet mutlu musunuz ? Tüh bize tuhaf dedi Borellus80.

Aynen tuhafız ne yapalım? Gerçekten pişman ediyorsunuz insanı. Ben hayatımda bu kadar eleştiri almadım sanıyordum ki burda birbirimizi yönlendiririz yanlışı doğruyu söyleriz. Yanlış doğru söylendi evet ancak gerçekten üslup çok kötü. Herkesin bir fikri var ve insanlar pişman olan birini gördükleri halde üzmek ve linç etmek için koşturuyor. Çok merak ediyorum ben üzülsem sizin elinize ne geçecek ? Şu an çok üzüldüm evet mutlu musunuz ? Tüh bize tuhaf dedi Borellus80.
Gülün geçin, niye bu kadar alınıyorsunuz ya hu? Buraya konu açan insanların bu tür eleştirilere açık olması gerekiyor. Siz yarın öbür gün Allah korusun bir hastalığa yakalansanız ve saçlarınız dökülse ne olacak?

X