Eşime saç ektirmesi gerektiğini artık nasıl söyleyebilirim ?

Kendinizi bu kadar altta goruyorken neye dayanarak bunu isteyeceksiniz? Adam da sizde bir seyleri saymaya başlarsa tat kacirabilir. 😀
Ben ufak tefek giyim, sac, sakall, kiloyla ilgili bir durum varsa çiftlerin bunu konusabilecegini dusunen biriyim. Ancak gorunus olarak kendinizden " üst seviye" dediginiz birine de saç yorumu yapmak ne kadar mantikli bilemedim yani.

Boyle bir durumda " O nunla birlikteyim diye kendini bisey sanmaya başlamiş ve beni elestirmeye başladi" diye dusunme ihtimalim olurdu ama esiniz minnoş biri oldugu icin dusunmez. Yine de soyleyecekseniz biraz daha dusunun. 😄

Konunun açıklaması burda yatıyor ablacım, adam yakışıklı diye 'benden çok üstlerde' yazmışsın, şimdi de bomboş bir konuya kafa takmışsın. Yüzeysel ve materyalist olan sensin, adamın kellik mellik muhtemelen umrunda değil. Bence kafanı değiştir, herkes bir gün yaşlanacak bu gerçeği böylece kabullenmeye çalış yok kabullenemem diyorsan bir danışmana görün. hayatın bir gerçeğindne bu kadar korkmak normal değil takdir edersin ki. Kabullenmem dersen de 40 yaşıan gelince buhrana düşersin benden söylemesi.
Hanımefendi o konuda şöyle, farklı bir şehre yeni taşınıp kariyeri bir şekilde yoluna koyup iş ev arasında gidip gelen insanlarız. Boş zamanlarımda yeni bir şehirde yaptığım şeylerin çoğu elime telefonu alıp instada takılmak film dizi izlemek oluyor. Ya da sahile yürüyüşe gidiyorum. İlla ki çok fazla şey görüyorum instagramda ve bu materyalist ve yüzeysel olduğunu iddia ettiğiniz düşünce şeklim son zamanlarda yerleşti. Çok önceden beri var olan yaşlanma korkumla birleşince de böyle bir durum çıktı ortaya. Ben kocamın boğazına bıçak dayayıp ektireceksin demedim. Kendisi zaten yaptırmak istemezse yaptırmaz. Bundan sonra dile getirmeyi bırakın düşünmeyeceğim bile dedim ancak hala cadı avında gibi davranıyorsunuz. İnsanlar neleri affediyor ben eşimin bile ayrıntılı bilmediği bir düşüncem yüzünden şu an burda zorbalanıyorum. Yeterince üzüldüm ve bu konuda ki düşüncemi tavrımı değiştireceğim eşimi kırmak istemiyorum zaten. Haksızlık yapmayın lütfen.

Merhaba, çok güzel bir evliliğim var. Eşime bayılıyorum kendisi sarışın yeşil gözlü çokta yakışıklı birisi hatta bana göre daha üst seviye biri. Ancak son yıllarda bayılarak sevdiğim okşadığım saçları çok döküldü. Önlerde açılma olduğu gibi orta kısımda da epey bir açılma var. Çok minnoş iyi kalpli biri olduğu için nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Kendisi espriye vuruyor ara sıra ancak bir adım atmıyor bu konuyla ilgili. Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?
Zihnindeki size karşı düşünceleri değişip dökülüp, kalbinde size boşluk açılmasın diye dua edin bence. Siz çok aşık olsaydınız bunu görmezdiniz ve eşinizin yerine kafanıza takmazdınız 😏

Konunun açıklaması burda yatıyor ablacım, adam yakışıklı diye 'benden çok üstlerde' yazmışsın, şimdi de bomboş bir konuya kafa takmışsın. Yüzeysel ve materyalist olan sensin, adamın kellik mellik muhtemelen umrunda değil. Bence kafanı değiştir, herkes bir gün yaşlanacak bu gerçeği böylece kabullenmeye çalış yok kabullenemem diyorsan bir danışmana görün. hayatın bir gerçeğindne bu kadar korkmak normal değil takdir edersin ki. Kabullenmem dersen de 40 yaşıan gelince buhrana düşersin benden söylemesi.
Ciddi anlamda sizleri anlamak çok zor. Güzelce açıklama yapıyorum ve yaptığınızın cadı avı olduğunu söylüyorum çok medeni bir şekilde. Hala beğenmedim şeklinde emoji atıyorsunuz. Umarım sizin bir hatanız ya da bencilce hiçbir düşünceniz olmaz. İnsansınız tabi sonuçta.

Zihnindeki size karşı düşünceleri değişip dökülüp, kalbinde size boşluk açılmasın diye dua edin bence. Siz çok aşık olsaydınız bunu görmezdiniz ve eşinizin yerine kafanıza takmazdınız 😏
Anne baba sevgisinden daha gözü kör edecek bir şey yoktur herhalde. Eski bir albümü açıp baktığınızda annenizin babanızın yaşlandığını bile fark ediyorsunuz. Rica ediyorum o şekilde temennilerde bulunmayın.

üst seviye birisi dedim yani bana göre daha yakışıklı anlamında :')

çok güzel. peki siz eşinize denk olabilmek için neler yapıyorsunuz? kusura bakmayın bunu soruyorum çünkü fiziksel açıdan kendinizi denk görmediğiniz gibi mental ya da entelektüel açıdan da bomboş bir insan izlenimi yaratıyorsunuz.

Boş zamanlarımda yeni bir şehirde yaptığım şeylerin çoğu elime telefonu alıp instada takılmak film dizi izlemek oluyor.

Ciddi anlamda sizleri anlamak çok zor. Güzelce açıklama yapıyorum ve yaptığınızın cadı avı olduğunu söylüyorum çok medeni bir şekilde. Hala beğenmedim şeklinde emoji atıyorsunuz. Umarım sizin bir hatanız ya da bencilce hiçbir düşünceniz olmaz. İnsansınız tabi sonuçta.

Beğenmeme atmanın tek sebebi var, okuduğunuzu anlamamanız. Ben size cadı avı yapmıyorum, yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben yüzeysel bir insanım, tek derdim var dış görünüş diye kendiniz yazmışsınız. Ben de size bir çözüm öneriyorum daha az yüzeysel olun, hayatın bambaşka yönleri ve güzellikleri var onları görün ve yaşayın. Spor yapın, sokak hayvanı besleyin, evcil hayvan edinin onunla vakit geçirin, doğaya çıkın, bahar geldi belki ağaç , çiçek ekin...

İnsanları tiplerine göre üst düzey alt düzey bilmem ne diye ayırmak zaten baştan aşağı fiyasko ve mide bulandırıcı bunu da dümdüz kabul edin. O yazdığınız şeyi hiç mi hiç kabul etmiyorum, insan evlatları satılık mal değiller üstlerine fiyat etiketi yapıştıramazsınız.

Bu işin bir de bambaşka boyutu var tabi, yüzümde 1 kırışık var, eşimin 3 saç teli eksik dersiniz, sağlıklı ve genç olmanızın değerini bilemezsiniz, yarın öbür gün cidden tedavi gerektiren bir hastalığa yakalanırsınız o zaman neden elimdekinin kıymetini bielmedim diye kafanızı duvarlara vurursunuz. Biraz elindekilerin kıymetini bilmeyi öğrenin yahu. Ne güzel sizi seven bir erkek var, çocğunuz var. Yaşlanıcaksınız tabi ki ama birlikte o yıllaır geçirerek, yaşayarak yaşlanıcaksınız, hayatı paylaşıcaksınız. Biraz da böyle baksanız keşk.e

Son düzenleme:
çok güzel. peki siz eşinize denk olabilmek için neler yapıyorsunuz? kusura bakmayın bunu soruyorum çünkü fiziksel açıdan kendinizi denk görmediğiniz gibi mental ya da entelektüel açıdan da bomboş bir insan izlenimi yaratıyorsunuz.
Hiç konfor alanından çıkmamış biri gibi konuşuyorsunuz. İnsanlar belli zamanlarda belli dönemlerden geçer. Psikolojik olarak yaşananların hepsine bir cevabınız var anlaşılan. Psikologsanız anlayışla karşılayacağım değilseniz düşüncenizi kendinize saklayın.

Neden linç yedi şimdi konu sahibi onu anlamadım ben, gayet daha yakışıklı olsun isteyebilir ya da kendine baksın isteyebilir bunu söylebilir de eşine bu kadar doğal bir şeyin neyine tepki verildi. Aynı şeyi eşim de bana söyleyebilir alınmam da, son zamanlarda kilo aldım sezeryan göbeğim çıktı spora mı gitsem biraz göbeğim çıktı dedim eşim de olabilir biraz çıktı haklısın dedi şimdi ben buna alınayım mı, yazıldım spora bir haftadır spor+diyet gidiyorum gayet de mutluyum iyi ki desteklemiş iyi ki gitmişim. Eşim de benim aksime zayıftır boyu 1.87 kilosu 70 yoktur, dün eşime diyetisyenimle konuşabileceğimi isterse kilo alımına yönelik seanslara gelebileceğini isteyip istemediğini sordum olur valla sor bakalım bi ne diyecek diye karışıklık verdi, kilo alsa daha iyi olacak o da aldıkça iyi ki gitmişim diyecek biliyorum. İnsanın kendine bakmasından daha güzel bir şey yok, bunun zevkine vardıkça da mutlu olacak, teşvik etmenin neresi kötü

Hiç konfor alanından çıkmamış biri gibi konuşuyorsunuz. İnsanlar belli zamanlarda belli dönemlerden geçer. Psikolojik olarak yaşananların hepsine bir cevabınız var anlaşılan. Psikologsanız anlayışla karşılayacağım değilseniz düşüncenizi kendinize saklayın.

sizin için konfor alanından çıkmanın ölçütü nedir? şehir değiştirmek mi? birkaç kez ülke değiştirdim. kariyer değişikliği? global bir şirketin HQ epey iyi bir title ile çalışıyorken ayrıldım ve çok alakasız bir alanda akademik kariyer yapmaya başladım.
bu olan bitenin hiçbirinde ne kafayı eşimin nasıl göründüğü ile meşgul ettim ne de konfor alanımdan çıkıyor olmamı bahane ederek kendimi sosyal medyanın zehirli görsellerinin kollarına bıraktım.
öte yandan benim bahsettiğim şey ile konfor alanının da bi alakası yok. siz gerçekten bomboş bir insan tavrı içerisindesiniz. kendi konfor alanınız içindeyken de böyle idi.

Niye bunlardan kadını linç ettiniz ya😅 bence hanfendi kocasını aslında beğendiğini belirtmek için kendinden daha iyi olduğunu söylemiş. Kendini çok kötü gördüğü için değil öyle görse zaten saç ektirsin istiyorum demezdi.Kötü olsun kimse bakmasın derdi. Kompleksli insanlar genelde karşısındakinin kötü olmasını ister. Bence söyleyebilirsiniz ya ne var bunda bu kadar tepki gösterecek daha iyi görünürsün dersiniz isterse yaptırır isterse yaptırmaz. Valla saçımı kestirdiğimde veya boyattığımda eşimin beğenmediği oluyor. Oturupta küsmüyorum kendine güvenen insan bunlardan etkilenmez. Yakın arkadaşımın eşininde döküldü kız söyledi yaptırdılar adam mutlu kadın mutlu. 😅 Hatta eşi sen dalga geçersin diye söyleyemedim sana demiş arkadaşıma. Öneride bulunabilirsiniz bence. Bende emziriyorum farkındayım olucakların sonra silikon taktırmayı düşünüyorum eşimlede konuşuyoruz hatta sarkacak iyice diye🙈 biz biraz fazla da rahat olabiliriz birbirimize karşı

sizin için konfor alanından çıkmanın ölçütü nedir? şehir değiştirmek mi? birkaç kez ülke değiştirdim. kariyer değişikliği? global bir şirketin HQ epey iyi bir title ile çalışıyorken ayrıldım ve çok alakasız bir alanda akademik kariyer yapmaya başladım.
bu olan bitenin hiçbirinde ne kafayı eşimin nasıl göründüğü ile meşgul ettim ne de konfor alanımdan çıkıyor olmamı bahane ederek kendimi sosyal medyanın zehirli görsellerinin kollarına bıraktım.
öte yandan benim bahsettiğim şey ile konfor alanının da bi alakası yok. siz gerçekten bomboş bir insan tavrı içerisindesiniz. kendi konfor alanınız içindeyken de böyle idi.
Şu an hepinizin düşüncelerini anlıyorum. Kendi hatamın da farkındayım belli bir dönemden geçiyorum çünkü. Anlayışla karşılayanlara da teşekkür ederim ancak ben alttan aldıkça yapılan yorumlar çirkinleşmeye başladı ben ona kırıldım. Ben aslında yüzeysel birisi değilim. Yalnızlık çekiyorum psikolojik olarak boşluğa düştüğüm bir dönemdeyim. Ergenlikte gibi telefona dalıp gittiğim bir dönem ki ben çalışan bir kadınım sizin gibi. Sizin kariyer yaptığınız gibi ben de yaptım. Okul okudum yüksek yaptım yurtdışında staj gördüm. Ağır sanayi ve çelik üzerine 50-100 erkeğin arasında çalıştım. Ne şantiyeler yürüttüm. Çok ayrıntılı hayatımı anlatmak istemiyorum ancak kendimi geliştirmek için çok çaba harcadığım yıllarım oldu sadece şu dönemde telefona odaklandığım için yüzeysel algılayamazsınız beni. Belki bilmedikleriniz sebebiyle böyle konuşuyor ve düşünüyor olabilirim. Şu anki tek pişmanlığım ciddi anlamda bu konuyu açmak oldu ve haksız olduğum noktaları da zaten kabul ettim. Yardımcı olmak istemek yerine karşınızdaki insanı üzmeye çalışmak çok büyük ego sorunu. Linç etmek için ayrı bir çaba harcıyorsunuz. Lütfen bir daha benimle muhatap olmayın. Rica ediyorum.

Şu an hepinizin düşüncelerini anlıyorum. Kendi hatamın da farkındayım belli bir dönemden geçiyorum çünkü. Anlayışla karşılayanlara da teşekkür ederim ancak ben alttan aldıkça yapılan yorumlar çirkinleşmeye başladı ben ona kırıldım. Ben aslında yüzeysel birisi değilim. Yalnızlık çekiyorum psikolojik olarak boşluğa düştüğüm bir dönemdeyim. Ergenlikte gibi telefona dalıp gittiğim bir dönem ki ben çalışan bir kadınım sizin gibi. Sizin kariyer yaptığınız gibi ben de yaptım. Okul okudum yüksek yaptım yurtdışında staj gördüm. Ağır sanayi ve çelik üzerine 50-100 erkeğin arasında çalıştım. Ne şantiyeler yürüttüm. Çok ayrıntılı hayatımı anlatmak istemiyorum ancak kendimi geliştirmek için çok çaba harcadığım yıllarım oldu sadece şu dönemde telefona odaklandığım için yüzeysel algılayamazsınız beni. Belki bilmedikleriniz sebebiyle böyle konuşuyor ve düşünüyor olabilirim. Şu anki tek pişmanlığım ciddi anlamda bu konuyu açmak oldu ve haksız olduğum noktaları da zaten kabul ettim. Yardımcı olmak istemek yerine karşınızdaki insanı üzmeye çalışmak çok büyük ego sorunu. Linç etmek için ayrı bir çaba harcıyorsunuz. Lütfen bir daha benimle muhatap olmayın. Rica ediyorum.

kusura bakmayın ama sizin burada kimin yorum yapıp yapmayacağını seçmek gibi bir lüksünüz sitenin doğası gereği maalesef yok. buradaki her bir kadını amiyane tabirle sizin denginiz olsun ya da olmasın okumak zorunda kalacaksınız. önerilerine kulak verip vermemek size kalmış elbette ki.
sonrasında sizde gelişen davranış pattern'ine ya da bunu özellikle eşinize doğrultmanıza asla hak vermesem de içine düştüğünüz boşluğu çok iyi anlıyorum. belki de tek sorun, artık sizin fazla serbest zamanınız olması ve bu serbest zamanı kendinize dair hiçbir uğraşla doldurmamanız.
Öte yandan eşinizi "üst düzey" olarak anlatmanız, tanımlamanıza bakılırsa hem epey dar bir kelime dağarcığınız olduğunu gösterirken bir yandan da git gide azalan bir özsaygıyı işaret ettiği için buradaki birçok kadının rahatsızlık hissetmesi çok normal. bu azalan özsaygı ile evliliğinizi de dinamitlersiniz. sizin için hayırlı olan ne yönde ise yolunuz açık olur umarım.

kusura bakmayın ama sizin burada kimin yorum yapıp yapmayacağını seçmek gibi bir lüksünüz sitenin doğası gereği maalesef yok. buradaki her bir kadını amiyane tabirle sizin denginiz olsun ya da olmasın okumak zorunda kalacaksınız. önerilerine kulak verip vermemek size kalmış elbette ki.
sonrasında sizde gelişen davranış pattern'ine ya da bunu özellikle eşinize doğrultmanıza asla hak vermesem de içine düştüğünüz boşluğu çok iyi anlıyorum. belki de tek sorun, artık sizin fazla serbest zamanınız olması ve bu serbest zamanı kendinize dair hiçbir uğraşla doldurmamanız.
Öte yandan eşinizi "üst düzey" olarak anlatmanız, tanımlamanıza bakılırsa hem epey dar bir kelime dağarcığınız olduğunu gösterirken bir yandan da git gide azalan bir özsaygıyı işaret ettiği için buradaki birçok kadının rahatsızlık hissetmesi çok normal. bu azalan özsaygı ile evliliğinizi de dinamitlersiniz. sizin için hayırlı olan ne yönde ise yolunuz açık olur umarım.
Rica ettim zaten merak etmeyin siteyi biliyorum. Sonunda benim için gösterdiğiniz iyi temenniniz için teşekkür ediyorum. Bu üslupla söylediklerinizi daha çok dikkate alacağım. Sizin de yolunuz açık olsun.

Dokülen yerlerine biberiye alin aktardan cikabilir yenisi surekli sıksın birde sampuanini degistirsin belli ki sorun var...

kisisel almayin ama karsindaki kisinin kusurlarini gormek aslinda kendi ozguvenimizin dustugune isaret bence kendiyle ne kadar barisik olursa insan o derce kusur gormuyor

Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?

Eşim tanıştığımızda ve evliliğimizin ilk 5 yılında gayet saçlı bir adamdı ama 99’da bir trafik kazası sonucu kafasına ve kaburgalarına darbe aldı, kusura bakmayın direkt yazacağım ama kafasının üst kısmı kafatasına kadar yarılmış bir sürü dikiş atılmış ve doktor o bölgede bir daha saç çıkmayabileceğini söylemiş, iyileştikten sonra biraz biraz saç çıktı ama hiçbir zaman eskisi gibi olmadı, ben onu her haliyle sevdim çok şükür ki tek dert saçı olsun, o kazadan sağ kurtuldu ya saçının hiçbir önemi yoktu, kendisi de bunu kompleks yapmadı, kalan saçlarını sıfır yaptı yakışıklı keltoşum diye seviyorum onu:)))
Bunu niye yazdım, insan hayat arkadaşını olduğu gibi sevebilmeli böyle ufak detayları kendisine de eşine de dert edinerek geçirmemeli ömrünü.

Saç ektirmeyi eşiniz isterse desteklersiniz ama bunu talep eden siz olmayın, bırakın tek derdiniz saç olsun her türlü çözümü var😊

Eşim tanıştığımızda ve evliliğimizin ilk 5 yılında gayet saçlı bir adamdı ama 99’da bir trafik kazası sonucu kafasına ve kaburgalarına darbe aldı, kusura bakmayın direkt yazacağım ama kafasının üst kısmı kafatasına kadar yarılmış bir sürü dikiş atılmış ve doktor o bölgede bir daha saç çıkmayabileceğini söylemiş, iyileştikten sonra biraz biraz saç çıktı ama hiçbir zaman eskisi gibi olmadı, ben onu her haliyle sevdim çok şükür ki tek dert saçı olsun, o kazadan sağ kurtuldu ya saçının hiçbir önemi yoktu, kendisi de bunu kompleks yapmadı, kalan saçlarını sıfır yaptı yakışıklı keltoşum diye seviyorum onu:)))
Bunu niye yazdım, insan hayat arkadaşını olduğu gibi sevebilmeli böyle ufak detayları kendisine de eşine de dert edinerek geçirmemeli ömrünü.

Saç ektirmeyi eşiniz isterse desteklersiniz ama bunu talep eden siz olmayın, bırakın tek derdiniz saç olsun her türlü çözümü var😊
Dediklerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim. Çok geçmiş olsun gerçekten zor bir dönemden geçmişsiniz. Umarım hep mutlu bir eviniz yuvanız olur.

X