Eşime saç ektirmesi gerektiğini artık nasıl söyleyebilirim ?

ohpolly

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2016
88
64
Merhaba, çok güzel bir evliliğim var. Eşime bayılıyorum kendisi sarışın yeşil gözlü çokta yakışıklı birisi hatta bana göre daha üst seviye biri. Ancak son yıllarda bayılarak sevdiğim okşadığım saçları çok döküldü. Önlerde açılma olduğu gibi orta kısımda da epey bir açılma var. Çok minnoş iyi kalpli biri olduğu için nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Kendisi espriye vuruyor ara sıra ancak bir adım atmıyor bu konuyla ilgili. Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?

Minnos birsey okşamak istiyorsanız kedi alın misal.
Adamin tabiatıni neden değiştirmek istiyorsunuz.Kendisi eksikligini hissetmiyor demek ki..
Ha diyorsanız ki yanıma yakismiyor,resimlerde kötü çıkıyor,beğeni alamıyorum,sosyal medyada şov yapamıyorum ; o da başka bir şey. 🤔

Minnos birsey okşamak istiyorsanız kedi alın misal.
Adamin tabiatıni neden değiştirmek istiyorsunuz.
Ha diyorsanız ki yanıma yakismiyor,resimlerde kötü çıkıyor,beğeni alamıyorum,sosyal medya da şov yapamıyorum ; o da başka bir şey.
Hanımefendi ben öyle bir şey demedim farkındaysanız. Yanıma yakışmıyor falan da demedim. Hatta ben ona yakışmıyorum dedim. Eşime zaten bayılıyorum ancak saçlarını çok severdim ve içten içe onun da taktığını düşünüyorum sadece nasıl o konuda yönlendirebilirim diye düşünüyorum. Bence beni yanlış anladınız. Neden bilmiyorum ana ilk tanıştığımız hallerini arıyor sürekli gözüm. Spora başladı kas yaptı onu bile çok istemedim ki ilk tanıştığımızda daha zayıf olmasına rağmen çok beğeniyordum ve onu öyle tanıyıp sevmiştim.

Merhaba, çok güzel bir evliliğim var. Eşime bayılıyorum kendisi sarışın yeşil gözlü çokta yakışıklı birisi hatta bana göre daha üst seviye biri. Ancak son yıllarda bayılarak sevdiğim okşadığım saçları çok döküldü. Önlerde açılma olduğu gibi orta kısımda da epey bir açılma var. Çok minnoş iyi kalpli biri olduğu için nasıl söyleyeceğimi bilemiyorum. Kendisi espriye vuruyor ara sıra ancak bir adım atmıyor bu konuyla ilgili. Ben cidden saç ektirme taraftarıyım ya da saç protezleri kullanılabilir diye düşünüyorum. Geçenlerde ortaya bir laf attım işte tatlılıkla 'stresten biraz dökülme olmuş canım ya' falan dedim ama daha açık konuşamıyorum ne öneriyorsunuz ?

Eşiniz aynı şeyi size söylese ne hissedersiniz? Mesela örnek veriyorum doğumdan sonra göğüslerin çok sarktı ameliyat ol dese felan?
Dış görünüşü insanların kendine bıraksanız keşke.
Şimdi söylerseniz kendini kötü hissedip istemese bile sizin yüzünüzden yine yapacak.

Ona bayılıyorsanız neden saç ekmesini istiyorsunuz? Sırf saçını okşamak için saç ekmesini istemek sizin hiç normal düşüncede biri olduğunuz gösteriyor.
Sadece eşim için değil kendim için de çok yoğun bir yaşlanma korkum var benim. Belki de o yüzden sürekli ilk tanıştığımız yıllar diyip duruyorum. Sadece saçını okşamak değil aslında mevzu. Bilemedim galiba haklısınız daha farklı düşünmeye çalışmalıyım sanırım.

Eşiniz aynı şeyi size söylese ne hissedersiniz? Mesela örnek veriyorum doğumdan sonra göğüslerin çok sarktı ameliyat ol dese felan?
Dış görünüşü insanların kendine bıraksanız keşke.
Şimdi söylerseniz kendini kötü hissedip istemese bile sizin yüzünüzden yine yapacak.
Çok doğru söylüyorsunuz o yüzden hiç açık açık dile getirmedim, esprileştik sadece bir iki kere bir de o dediğim cümleyi söyledim laf arasında ciddiye almadı zaten. Dile getirmeyi hele ki bu söylediklerinizden sonra hiç düşünmüyorum. O mutluysa ben de mutluyum diyip devam edicem hayatıma.

Hanımefendi ben öyle bir şey demedim farkındaysanız. Yanıma yakışmıyor falan da demedim. Hatta ben ona yakışmıyorum dedim. Eşime zaten bayılıyorum ancak saçlarını çok severdim ve içten içe onun da taktığını düşünüyorum sadece nasıl o konuda yönlendirebilirim diye düşünüyorum. Bence beni yanlış anladınız. Neden bilmiyorum ana ilk tanıştığımız hallerini arıyor sürekli gözüm. Spora başladı kas yaptı onu bile çok istemedim ki ilk tanıştığımızda daha zayıf olmasına rağmen çok beğeniyordum ve onu öyle tanıyıp sevmiştim.
Çözümü basit.
Yanına yakışmıyorsanız siz de kel olun :KK70:
Anca öyle yakışırsınız

Sadece eşim için değil kendim için de çok yoğun bir yaşlanma korkum var benim. Belki de o yüzden sürekli ilk tanıştığımız yıllar diyip duruyorum. Sadece saçını okşamak değil aslında mevzu. Bilemedim galiba haklısınız daha farklı düşünmeye çalışmalıyım sanırım.

Böyle düşünceleriniz varsa terapi alın. Başkasının dış görünüşüne müdahale ederek kendinizi iyi hissetmeye çalışmak hiç doğru değil.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
Kilo alsa ve degismesini isteseniz hak veririm.
Kötü beslense,sürekli alkol alsa,sağlığına dikkat etmese ve düzenli bir biçimde beslenmesini isteseniz hak veririm.
Ancak bu çok ozel bir durum.
Şimdi kadın çocuğunu sürekli emzirdigi için göğüsleri deforme olur hatta bazen simetrisi bozulur ; çocuğu olanlar anlamıştır.. Kocası çıkıp da sitem edebilir mi "ilk evlendigimizde böyle degildin,gözüm alisamiyor nedir bu " şeklinde.
Zamana bağlı şeyler bunlar,ırsi de olabilir.
Kimse ilk haliyle kalmaz,esiniz isterse yaptırır.
Siz isterseniz zorlamis olursunuz.

ilk tanıştığınız halini mi arıyor gözünüz?
siz hiç değişmediniz veya değişmeyecek/yaşlanmayacaksınız sanırım nasıl bir iksir içtiyseniz.
rahatsız olduğunuz durum çok bencilce, adam rahatsız olsa kendisi saç ektirir. yaşlanma korkunuzla alakalı destek alın bence pek sağlıklı bir bakış açısı yok burada.

Ay ne saçma düşünüyorsunuz. Burada eşlerinden zayıflamalarını isteyen adamları linçliyoruz e siz de o adamların farklı versiyonusunuz. Ne alaka yani kocaman adam rahatsızsa gider ektirir siz bu kadar müdahil olamazsınız
Ancak orda hakkımı yiyorsunuz beş kilo aldım kendisi beni spora yönlendirdi tatlı tatlı. Sonra ben gitmedim o kas yaptı tabi orası ayrı mevzu :KK70: Yok şu an hepiniz çok haklısınız en yakın çocukluk arkadaşıma bile hiçbir şekilde açmadım mevzuyu sadece ben ve anonim olarak siz biliyorsunuz şu an. Bundan sonra da imkansız açmam kendisine hala çok aşığım ve bu konuyu içimde tamamen kapatıcam.

Yapılan yerlerle mi alakalı bilmiyorum ama saç ektiren birkaç kişi var etrafımda, cokta sağlıklı, güzel bir görüntü çıkmıyor ortaya sanki.

Eşler birbirlerine rahatsız olduklarını şeyleri söyleyebilir diye düşünüyorum normalde, kilo, beslenme ve buna bağlı şeyler ama saç dökülmesi bunlardan değil. Kendisi ister,dile getirirse destek verirsiniz ama direkt söylemeniz kötü hissettirebilir. Şakayla karışık falan derken sizin fikrinizi öğrenmiş zaten, kendi istiyorsa ektirir.

ilk tanıştığınız halini mi arıyor gözünüz?
siz hiç değişmediniz veya değişmeyecek/yaşlanmayacaksınız sanırım nasıl bir iksir içtiyseniz.
rahatsız olduğunuz durum çok bencilce, adam rahatsız olsa kendisi saç ektirir. yaşlanma korkunuzla alakalı destek alın bence pek sağlıklı bir bakış açısı yok burada.
Yaşlanma korkusuyla ilgili evet destek almayı düşünüyorum. Umarım destekle birlikte kolayca çözerim o konuyu. Çünkü sürekli güneş kremi sürmekten saçlarıma yağlar sürmekten göz altı kremlerine para dökmekten çok sıkıldım ve çözücem bu konuyu. Sağlıkla güzellikle yaşlanmak varken hep 30 yaşında kalmak istemek çok zor. İnstagramın da çok etkisi var tabi bu korkumda. Orda gördüklerim çok körükledi bu düşünce ve korkuyu.

Zaman geçtikçe siz de değişirsiniz o da değişir. Hayat böyle bir şey. Birbirinizi olduğunuz gibi kabullenip sevin.

Ben olsam asla böyle bir konu açmazdım.

Madem sizden daha iyi duruyormuş siz ona böyle bı teklifle giderseniz oda sizin kusurlarinizla ilgili öneride bulunur.bu hiç hoşunuza da gitmez.diyelim giyim tarzı temizlik gibi bı isteğiniz olsa neyse haklısınız derim ama estetik bı operasyon istiyosunuz.hadi diyelim saçını yaptı yarın başka bı yeri değişecek sürekli adamı değiştirecek misiniz?ayrıca kendinize bakın siz her halinizle kusursuz musunuz?

Yaşlanma korkusuyla ilgili evet destek almayı düşünüyorum. Umarım destekle birlikte kolayca çözerim o konuyu. Çünkü sürekli güneş kremi sürmekten saçlarıma yağlar sürmekten göz altı kremlerine para dökmekten çok sıkıldım ve çözücem bu konuyu. Sağlıkla güzellikle yaşlanmak varken hep 30 yaşında kalmak istemek çok zor. İnstagramın da çok etkisi var tabi bu korkumda. Orda gördüklerim çok körükledi bu düşünce ve korkuyu.
sosyal medya çoğumuzda bu tarz etkiler yaratıyor ara ara ama sizinkisi tehlikeli seviyeye gelmiş.
kendini de evliliğini de yıpratırsın. destek almalısın, terapiler iyi geliyor gerçekten.
bu endişeleri azaltmak için spor yoga vb. şeyler de yapabilirsin, öneri olarak aklıma geldi.

sosyal medya çoğumuzda bu tarz etkiler yaratıyor ara ara ama sizinkisi tehlikeli seviyeye gelmiş.
kendini de evliliğini de yıpratırsın. destek almalısın, terapiler iyi geliyor gerçekten.
bu endişeleri azaltmak için spor yoga vb. şeyler de yapabilirsin, öneri olarak aklıma geldi.
Teşekkür ediyorum önerileriniz için ciddi anlamda deneyeceğim.

X