Eşime nasıl söyleyeceğim 😖

Türkiye gerçeğinde erkekler bunu siz kadınlar normalleştirdiğiniz için yadırgama hakkı buluyor kendinde bilginiz olsun. Sizi öldürme potansiyeli olan adamdan bebek yapma cesaretinize de ayrıca şaşırdım. Hpv16 sadece cinsel yolla bulaşmaz ama zihniyeti böyle geri kalmış kocanızın bunu anlayacak kapasitesi olduğunu sanmıyorum. Doktor bir tanıdığınız varsa veya sağlık çalışanı onunla birlikte söyleyebilirsiniz bir ihtimal. Bu adamla ömür geçirmeye kararlı mısınız gerçekten?

Eşinizle 11 yıldır beraberseniz, cinsel ilişkiye 12 yıl önce mi girdiniz? Yani 12 yıldır bu hastalıkla yaşıyor olduğunuzu sanmıyorum. Başka yerden bulaşmıştır. Çok uzun bir süreden bahsediyorsunuz. Hem belki eşinizden bulaştı.

Eşinizle 11 yıldır beraberseniz, cinsel ilişkiye 12 yıl önce mi girdiniz? Yani 12 yıldır bu hastalıkla yaşıyor olduğunuzu sanmıyorum. Başka yerden bulaşmıştır.
Aynen öyle benim de düşüncem gerçekten bu ama yazılanlardan sonra gerçekten kafam allak bullak zamanında kendimi ezdirmeseydim şu an bu sıkıntıyı yaşamayacaktım hata tamamen ben de sanırım bundan sonra bunu yapacağım Allahım ona muhtaç değilim kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum niye böyle yapıyorum

Yazdiklarin mantikli.. Belliki ondan gelmis

Hastalik 15 yıl sonrada çıkabilir
Genelde uykuda oluyorlar
Herpes gibi düşünün
O da omurilikte uykudadir genelde

Gerçekten son günlerim korku filmi kabus gibi evet kendimi niye bu kadar ezdiriyorum ben de bilmiyorum gerçekten

Gel de bunu eşime anlat
Bacım, eşin jinekolog mu, sağlıkta bir uzmanlığı var mı? Yoksa nereden bilecek hpvnin on yıl kuluçkada bekleyebileceğini ya hu?
Hem ne malum virüsü onca yıl taşıdığın? Belki adam aldattı seni, nereden biliyorsun?
Ben olsam hiç üstüme almadan söylerdim böyle böyle bir durum var. Hiç on yılı mılı karıştırmadan ama. Eğer suçlayıcı bir dil kullanırsa o zaman karşı atağa geçer, birincisi illa cinsel yolla bulaşmıyor bu hastalık. İkincisi ben senden başka kimseyle birlikte olmadığıma göre, geriye tek bir ihtimal kalıyor. Kimle aldattın beni der saldırırdım. Tabi tüm bunlar "ben" olsam gerçekleşirdi.

Tabi olabilir bunca zaman taşıyorsam rahim ağzı kanseri ilerlemez mi diyorum bir şey de çıkmadı sonuçta tertemiz ama ne yazıkki direk beni suçlayacak onun bulaştırma ihtimali çok yüksek zaten
Bu adama hiçbir anlamda güvenmiyorsunuz. Sizi öldürebileceğini düşünüyordunuz, aldatabilecdğini düşünüyorsunuz. Ama çocuk yapmak istiyorsunuz? Ya Allah aşkına siz neyle besleniyorsunuz?

Çocuk olunca kötü evliliğinde her şey güzel olmayacak ya da o masum bebek senin terapistin olmak zorunda değil. Biraz açın gözünüzü lütfen , akşam akşam sinirlendim.

Sonra da bebek ağlıyor diye döve döve öldüren adamları sosyal medyada linç ederiz, esas suç böyle herifleri baba yapan kadınlarda. Bırakın Allah aşkına ya!

11 yıldır berabersiniz sevgiliyken konduruyordu da evlenince mi konduramadı beyefendi kendisi ne, el değmemiş hediye paketi mi. Seni sindirmeye çalışıyor seni kendine mecbur bırakıp sana herşeyi dayatacak sende ezdireceksin kendini. Buna hakkı var mı cidden ? Hiç mi kıymetin yok?

Bir önceki hamileliğimde kızdı cinsiyeti ve ben hiç sevinmemiştim bana bunları çektiren adam neler yapar diye sanki bu yüzden uçtu gitti gibi hissediyorum sağlıklı bir psikolojide değilim hakikaten
Çok üzüldüm ya,böyle bir adama neden çocuk??
Ayrıca bakireydin, değildin kavgasını anlamıyorum. Olmus bitmiş bir şey için kavga etmek ne kadar mantıklı? Hani evlenince şurada oturacağız, çocuğa benim babamın adını vereceğiz kavgası falan yapılabilir, geleceğe dönük anlaşmazlık neticede. Ama ilişki bitmiş gitmiş bir sey. Sabaha kadar da kavga etsen olan olmuş.
İki seçenek var,ya kabul et ya yolları ayir.
Olup bitmiş şeyin bunca sene kavgasını hadi o etti,siz neden bu adamla devam ettiniz ki?
Ayrıca Türkiye'deki erkeklerin çoğu böyle falan değil. Siz böylesini bulmuşsunuz, kendinizi ezip ezip adamı haklı yerine koymussunuz.
Bence bebekten,itiraftan önce kendini kurtarmaya bak.
Yaşın daha çok genç,yaşıt sayılırız. Kendine yeni bir hayat kur. Zavallı çocuğunun da günahına girme. Doguracagin çocuk mutlu bir yuvayı hakediyor

Eşinize söylemeden önce boşanma protokolü hazırlayın, muhtemelen senden bulaştı sende test yaptır deyin, ters yaparsa imzalı boşanma protokolünü önüne koyup odadan çıkın.

Eşinize söylemeden önce boşanma protokolü hazırlayın, muhtemelen senden bulaştı sende test yaptır deyin, ters yaparsa imzalı boşanma protokolünü önüne koyup odadan çıkın.
Çok mantıklı bunu düşüneceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…