Eşimden buz gibi soğudum

Ailesi büyük sorun belli ki eşiniz de onlardan farksiz yoksa bir dur derdi bu olanlara , bence boşanmanız daha sağlıklı akıl sağlığınız için, kendini düşün sadece çocuklar alışıyor zamanla , ben de babasız büyüdüm valla krallar gibi baktı annem , annem baskıcı ailesine ve eşine rağmen bizi büyüttü, okuttu , babasızlık kötü bişey değil hatta bazen sağlıklı.cok hakli

Ailesi büyük sorun belli ki eşiniz de onlardan farksiz yoksa bir dur derdi bu olanlara , bence boşanmanız daha sağlıklı akıl sağlığınız için, kendini düşün sadece çocuklar alışıyor zamanla , ben de babasız büyüdüm valla krallar gibi baktı annem , annem baskıcı ailesine ve eşine rağmen bizi büyüttü, okuttu , babasızlık kötü bişey değil hatta bazen sağlıklı...
Çok haklısınız. Benimde kararım bu yöne ağır basıyor. Zaten kendi farklı olsa , yapılanı hata olarak görürdu. Psikolojim için, daha fazla keşke dememek için bu önemli

Merhaba , ben 6 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Evliliğim sürecinde eşimin ailesi ile çok sorun yaşadım , eşim aşırı pasif bir insan ve onlarda çok arsız. Hatta kardeşi tarafından ağır küfürlere maruz kaldım yine pasif kaldı. Onu deli gibi sevip , her fedakarlığı yapmış birisi olarak , son 2 yıldır yavaş yavaş tükendim. Defalarca konuştum, birseyler düzelsin istedim ama beni duymadı. Üstüne cinsel hayatımız da pek yok. 1 yıl hiç yasamadigimizi bilirim. Ben ne zaman evlilikten elimi çektim gördüm ki ben itiyormusum. 3 ay önce artık ona hissizlestigimi, boşanmak istediğimi söyledim sonra özür dileyip duzelecegim vs deneye başladı ama yinede ciddi bir aksiyon aldığı yok. Eşim ev işlerinde yardım eder ve çocuklara bakar. Bu kadar. Ama ben onu bir ev arkadaşı olarak görüyorum. Tüketti herseyi , ona çok kırgın olduğum şeyler var unutamiyorum. Çok söz verdi tutmadı geçmişte de. Şimdi diyorum hadi bu sefer tutarsa , ama işte duygu bitti. Hiç eşinden buz gibi soğudum da geri duzeldik diyebilen var mı? Burdan dönüşü olur mu bilmiyorum. Dilekçeyi hazirladim bekliyorum anlaşmalı olarak boşanmak için. Uzun olmasın diye herseyi kestirmeden anlatmaya çalıştım 🥲 bu arada aldattığını düşünmüyorum pasif birisi , o yüzden yatak odasında da böyle.
Eşiniz kardeşi küfre derken ne yaptı susup bekledi mi?
Şu anda o olaylar için ne diyor?

Eşiniz kardeşi küfre derken ne yaptı susup bekledi mi?
Şu anda o olaylar için ne diyor?
Şuan, hayatımda geçmişe donmek için şans olsa o güne dönmek isterim. O tutum icin pişmanım diyor. Ne diyorsun sen dedi. Sonra babası ile dışarı çıktı ben o evde kaldım beni alıp çıkması gerekirdi. Arabayı da aldı çıkarken bu yüzden çocukla gidemedim bahçeli bir konumda evleri. Peşine de , o sinirle söyledi vs diye konuyu kapatmaya çalıştı. Şimdi hepsi için pişman olduğunu söylüyor, değişeceğini, terapi alacağını vs. Ama ben soğudum. Eli elime değse, rahatsız oluyorum .

Cinsel hayatınız yeterince iyi gitmediği için gelen bir soğuma hissi olabilir. Bence önce cinsel terapistten, üroloji doktorundan yardım alın. Belki bir şeyler değişir

Aile uzakta. Ama sabah 7 de uyandınız mı diye arayarak başlar. Gece 12 de yattınız mı ile son bulur. Mahallede çıkan bir yangında gece 12 de şu kişinin evi yanıyor diye bizi aramıştı. Haber spikeri gibi. Evimize gelen misafiri , ne yemek yediğimizi bilir. Günde 10 kez arar belki daha fazla. Görüntülü arsr çocuk görmek için eşim hadi yemek yiyeceğiz sonra görüşürüz vs der , telefonu kenara koy açık dursun ben izlerim der. Evet eşim kötü birisi değil, ama aşırı pasif sessiz. Önüne gelen müdahalesi edip , olay çıkarabiliyor. Uzun olunca kimse okumak istemez diye detaya pek girmedim.
Siz bu adamla nasıl bunca sene yaşayıp, sevip ,sevistiniz????Adama hiç kimsenin saygısı yok, önüne gelen itip kakabiliyor,yanındaki karısına ağız dolusu küfür edebiliyor kılı kıpırdamıyor.
Bu kadar hayatını eline almamış,dur diyemeyen, öylesine yaşayan ve sorumlu olduklarını da kendi gibi yaşatan insanlara saygı duyamıyorum......

X