Eşimden buz gibi soğudum

Bence sorun etmeyin. Cinselliğin azalması zaten normal. Bizim de 1 yıl yatmadığımız oldu. Eğer ikinizde de istek yoksa bunu problem olarak görmemeniz gerekiyor.

Yok eğer sizde istek varsa ve bunu dile getirmenize rağmen tepkisiz kalıyorsa bu çözülmesi gereken bir problem. Beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Libido yükseltecek faaliyetlerde bulunmanız, o şekilde yiyip içmesi gerekiyor.

Eşinizden tam olarak beklentileriniz nedir? Mesela işten geldikten sonra ne yapmasını bekliyorsunuz? O ne yapıyor? Ne yapsa hoşunuza gider? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?
Bende istek var tabiki , 29 yasindayim eşimde 34. Eşim yetersiz hissediyor ozguven sorunu var buda psikolojik olarak ilişki yaşamasına engel oluyor. Sarılsın istiyorum en azından. Güler yüzlü olsun. Ama hep surat 5 karış. Dışarıdan gelirim mesela enerjik , o hep uyumak ister. Gündüz bile uyur her fırsatta. Bende çocuklar uyuyunca vakit geçirmek isterim ama yok. Yalnız hissediyorum. Mesela kanepede uyur çağırırım gelmez , artık çağırmiyorum yastığa sarılıp uyuyorum. Duygusal yalnızlık icerisindeyim var ama yok gibi. 2 gün önce gitti biraz ayrı kalacağız, inan yokluğunu hiç aramadım

6 yıllık evlisiniz, 5 yasinda çocuğunuz var.
bu da şu demek; ya esiniz siz hamileyken sizi dövdü ya da siz dayak yediginiz halde sevismeye ve korunmamaya devam etttiniz.
sizce bu hayattaki tek hata este (ki onda bile ailesini suclamissiniz, doven ayiyi degil) , ailesinde mi? buna izin veren sizin hic mi hataniz yok?
bence zararin neresisnden donseniz kardir. ogretmenmis koca kisisi. nafakadan da kaçamaz, en kötü odemezse maasina haciz konur yine size gelir.
sabah 7den aksam 12ye kadar gunde yuz kez arayan annesine "e bi dur be kadin" diyemiyorsa neye yarıyor?
yatakla da isi yok , erken de boşaliyor. koca adam degil de annesinin oglu
ne yarari var su adamin sana?
eve yardımcı demissin merak ettim senin yaptigin isin onda birini yapiyor mu yoksa sofrayi kurdu , salata yapti diye is yapiyor mu saniyorsun?
bosan rahatla, benden kucuksun , en guzel yaşlarında su hayata bak. gencligine yazik be

6 yıllık evlisiniz, 5 yasinda çocuğunuz var.
bu da şu demek; ya esiniz siz hamileyken sizi dövdü ya da siz dayak yediginiz halde sevismeye ve korunmamaya devam etttiniz.
sizce bu hayattaki tek hata este (ki onda bile ailesini suclamissiniz, doven ayiyi degil) , ailesinde mi? buna izin veren sizin hic mi hataniz yok?
bence zararin neresisnden donseniz kardir. ogretmenmis koca kisisi. nafakadan da kaçamaz, en kötü odemezse maasina haciz konur yine size gelir.
sabah 7den aksam 12ye kadar gunde yuz kez arayan annesine "e bi dur be kadin" diyemiyorsa neye yarıyor?
yatakla da isi yok , erken de boşaliyor. koca adam degil de annesinin oglu
ne yarari var su adamin sana?
eve yardımcı demissin merak ettim senin yaptigin isin onda birini yapiyor mu yoksa sofrayi kurdu , salata yapti diye is yapiyor mu saniyorsun?
bosan rahatla, benden kucuksun , en guzel yaşlarında su hayata bak. gencligine yazik valla
Bir arada yaşamak için bende sebep bulamıyorum pek , bizim gebelik için çok ugrasmamiz gerekmedi çabuk hamile kalıyorum. Hatta ilk kızım ilişki denemesiydi evlendikten 3 ay sonra ilk ilişki yaşandı eşimden kaynaklı. Korunmayı da iyi biliyoruz. Dediğim gibi bizim ilişki durumumuz başkalarınki gibi değil. Hayır, evi de süpürür, camasir da asar. Elbette benim kadar yapmaz ama yoksayamam. Düşüncesiz konuşur kırılır mı demez. Okumuş bir odun. Bazen ortamda onun tavirlarindan rahatsız olurum. Falan filan. Gencligime yazık oldu cidden 6 yıl. 20li yaslar heba.

Eşinizin sürekli ertelemesi normal bir şey değil önce kendisinin terapi alması gerek, ailesi ile sorunlRa gelince kardeşi nasıl size hakaret edebiliyor ben bunu anlamadım. Hakaret edecek ne yaşamış olabilirsiniz olaylar nasıl o kadar ilerlemiş olabilir? Bu kadar sorun yaşadığınız insanların 10 aramasını da neden açıyorsunuz? Bazı insanlarda bence arama hastalığı oluyor büyük ihtimalle sıkıldıkları için arayıp duruyorlar. Açmayın işim var diyin zorunda mısınız? Tabi soğursunuz bu şekilde birlikte yaşıyor gibi .
Benim numaram yok. 2 yıldır. Sadece eşimi arıyorlar. Oda aciyor işte. Hadi ölüm varsa vs. Keşke öyle olsa diyorum içimden

Arkadaşım yaşadıkların kolay şeyler değil evet ama boşanmaya itecek everest şeyler de değil çift terapisi veren belediyeler vs var en olmadı özele gidin yazık iki tane evlat var arada boşanmak çözüm mü tartışılır arada çocuk.olunca değil her halükarda göreceksin yine boşanmış arkadaşlarımdan biliyorum sadece evler ayrıldı sorunlar aynı diyen Bi çok insan var arada olan çocuklara oluyor tavsiyem her ikinizde önce ayrı ayrı sonra birlikte terapi alın düzelme olmazsa yolladınız bakın tabi ama çocuklarını ve yaşayacağı zorlukları da düşün bahsettiğim zorluklar maddiyat değil üstelik çocukların psikolojik sorunları arada onlar yipranacak
İki ucu da sıkıntılı bir yol , biliyorum. Sadece bunaldım artık aynı şeyleri görmekten. Biraz evleri ayırdık bakalım ne olacak göreceğiz. 2 3 hafta olmayacak

Bence biraz daha detay vermelisiniz. Eş iyi bir babaysa çocuklar açısından sıkıntı, iyi bir baba tanımı eşinede belirli seviyede olan tabiki. Aldatma şiddet vs yazmamışsınız sadece kayınaile sorunu ve pasiflik gibi duruyor. Aşılamayacak durumda mı sizce? Acaba eşiniz blöf mü sanıyor? İş ciddiye binince bazı şeyleri düzeltmek istemiyor mu
Blof saniyordu öncesinde ama şuan aşırı ciddi olduğumun farkında. Seni taniyamiyorum vs diyor. Aldatma yok , psikolojik şiddet var. Ben üzüntüden ağlarken, o gidip uyurdu. Hiç sevmedi mi acaba diyorum , ama sevdiğini de söylüyor. Duygusal , cinsel , ailesel her anlamda boşluk oluşturdu içimde. Ben sarılmayı sevişmeyi severim mesela. O sanki duvar gibi . Sanki hayatta hiç bir beklentisi gayesi yok gibi. Konuşmaz, konuşmaya çalışırım iki kelime eder susar. Birçok şeyde zorlanıyorum onunla yaşarken.

Bir arada yaşamak için bende sebep bulamıyorum pek , bizim gebelik için çok ugrasmamiz gerekmedi çabuk hamile kalıyorum. Hatta ilk kızım ilişki denemesiydi evlendikten 3 ay sonra ilk ilişki yaşandı eşimden kaynaklı. Korunmayı da iyi biliyoruz. Dediğim gibi bizim ilişki durumumuz başkalarınki gibi değil. Hayır, evi de süpürür, camasir da asar. Elbette benim kadar yapmaz ama yoksayamam. Düşüncesiz konuşur kırılır mı demez. Okumuş bir odun. Bazen ortamda onun tavirlarindan rahatsız olurum. Falan filan. Gencligime yazık oldu cidden 6 yıl. 20li yaslar heba.
kendi yasadigi evi supurmesi, camasiri asmasi cok da bir arti degil. bu adam gençliğinin baharinda boyleyse yaslaninca da degismez hatta daha miyminti olur.
yazik gunah cidden..cocuklar icin de üzülecek bir sey yok. eger ayni sehirde olacaksaniz adam istedikce görür, haftadonlari, tatillerde yatiya alir. eğer ailenizin sehrine gecerseniz de cok tatili olan adam..somestrda bir hafta, yazin bir ay verirsiniz çocuklarıyla bagi kopmaz.
su yasadigin hayat gercekten hayat degil, dayak var, sen hamileyken esine kadin bulan kv var (es daha karisini doyurmaktan acizken baska kadinlara gidecek😅 keske bir laf etseydin o kariyi da susan eşini de utandiracak) , sana küfürler eden es kardesi, seni korumayan ve kendini korumak istediğinde sana kizan es. herseyi berbat ama yatakta iyi desen valla boylelerine hak veriyirum, sonucta ayrilinca aranacak bir ozellik. ama sizin adam uc dakikalık performans sergileyen hatta ondan bile kacan bir insan.
bu adamin neyini ozleyeceksin ki?

Yok ya. Maalesef ben çocuk için terapi alın falan diyemeyeceğim. Çocuğunu seven eşini korusun bir zahmet. Size de vurmuş zaten zamanında. Kendinizi sevmek için falan zorlamayın. Yolunuza bakın bence.
Bende çocuğunu seven , çocuğunun annesine iyi davranır diye düşünüyorum. Bu yüzden sindiremiyorum artık

Benim eşimde malesef pasif biri. Bunun ne kadar zor birsey olduğunu yaşayan bilir. Ailesine karşı hep benim kendimi savunmam gerekti. Sorsan beni çok seviyor ama sevgi tek başina yetmiyor, bir o kadarda sahiplenmek gerekiyor. Sizin geçtiğiniz sureclerden bende geçtim malesef (11 yıllık evliyim). Burda çok konu acmisligimda vardır. Bizim evliligimizde sarsıntıya girmeyen tek şey cinsellik oldu. Belkide bu yüzden ayakta tutabildik bilmiyorum. Esimden buz gibi soğudum diyorsunuz onemli olan bunun geçicimi yoksa kalıcı bir soguklukmu olduguna karar vermek. Çözebileceginiz birşeyler varsa çözmeye çalışın. Yok çözülmüyorsa ona göre bir karar verin.
Bunu çok düşündüm. 3 4 aydır zorluyorum ama soğukluk gitmedi. Elle tutulur birsey bulamıyorum hiç. Haklısınız cinsellik olsa bari o tutardı ama ev arkadaşından farkli hissetmiyorum. Elimi tutsa bile içimde birsey yok . Hissiz

Kimseye zarar vermez , kendi halinde birisi. İlk yıl birkaç kez tokat attı ailesi yüzünden. Sonra pişman oldu tekrarı olmadı. Evden işe gider gelir bunlar iyi özellik. Ama erkek kardeşi ağzıma alamayacağım kadar iğrenç küfürler etti , gerekli tepkiyi vermedi. Yani koruyamiyor.
Şiddet gördünüz, ve o evliliğe devam edip çocuk mu yaptınız? Bide işiniz gücünüz var inanamıyorum ya. Burada bazı eğitimcilerde bi problem var gerçekten. Kiminin eşi maaş kartını alır, kimi şiddet görür ama ses çıkarmaz. Esinizde egitimci ama pasif agrasif tavirlar. Söyleyince ben suçlu oluyorum.
Hala neyi düşünüyorsunuz ayrılın gitsin

Kimseye zarar vermez , kendi halinde birisi. İlk yıl birkaç kez tokat attı ailesi yüzünden. Sonra pişman oldu tekrarı olmadı. Evden işe gider gelir bunlar iyi özellik. Ama erkek kardeşi ağzıma alamayacağım kadar iğrenç küfürler etti , gerekli tepkiyi vermedi. Yani koruyamiyor.

Eeee istediği zaman ezikliği birakıp aslan kesiliyor demek ki🤐

Dün gitti evden . 2 3 hafta ayrı kalalım vs dedik. Kendisi boşanmak istemiyor ama, o kadar ozguvensiz ki ben bir erkek gibi göremiyorum . Bunca yıl çabaladım ama tükendim artık. Aslında bakınca kötü birisi değil, ama zor gerçekten. Bizde çok şey denedik , çok fedakarlık yaptım hakkını ödeyemem diyor sürekli, ama düzelmedi. İşin kötüsü öncesinde sanki kendi karar alabilir vs diye lansettirdi. Rol yaptı resmen. Oysa bütün kararlar ailesininmis
Valla ne desem bilemedim benm de öyle durumlar hic bseyin duzelcegi yok.. boyleleri düzelmez ailesnin prensesi olur genelde ailesine bile bsey demeye gelme z işe yaramaz ogulalrını adam edememiş ler başımıza salmışlar onlarda bize bela

Eşinizin size zarar vermeyeceğinden bu kadar emin olmayın.
Geçen sene TV programına konuk olan bir kadın, kocasını çok pasif ve aynı zamanda çok merhametli bir adam olduğunu söylemişti. 5 ay sonra haberlere çıktı adam kadını öldürdü hemde çok korkunç bir şekilde.

Blof saniyordu öncesinde ama şuan aşırı ciddi olduğumun farkında. Seni taniyamiyorum vs diyor. Aldatma yok , psikolojik şiddet var. Ben üzüntüden ağlarken, o gidip uyurdu. Hiç sevmedi mi acaba diyorum , ama sevdiğini de söylüyor. Duygusal , cinsel , ailesel her anlamda boşluk oluşturdu içimde. Ben sarılmayı sevişmeyi severim mesela. O sanki duvar gibi . Sanki hayatta hiç bir beklentisi gayesi yok gibi. Konuşmaz, konuşmaya çalışırım iki kelime eder susar. Birçok şeyde zorlanıyorum onunla yaşarken.
Ben yazdığımı geri alıyorum. Size tokat atmış bu gözümden kaçmış.Diğer yazdıklarınızıda okudum. Boşanın. 29 yaş çok genç bir yaş, boşanınca 2 çocukla kolay olmayacaktır ama en azından siniriniz bozulmaz. Siz hem kadın hem erkek rollerini üstlenmek zorunda kalmış gibisiniz. Adamda yataktada iş yok, vurmaya gelince pasifliği ezikliği kalmıyor, böyle duvar gibi adamla hayatını heba etme. Annesi başka kadın bakmış ya o zaman deseydiniz önce evdekini tatmin etsin erkek olsunda ikinciyi öyle ararsınız, çok sinir oldum ya bir kadın olarak değerinizi siz belirleyin bırakın bu asalak yaşam formunu.

Merhaba , ben 6 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Evliliğim sürecinde eşimin ailesi ile çok sorun yaşadım , eşim aşırı pasif bir insan ve onlarda çok arsız. Hatta kardeşi tarafından ağır küfürlere maruz kaldım yine pasif kaldı. Onu deli gibi sevip , her fedakarlığı yapmış birisi olarak , son 2 yıldır yavaş yavaş tükendim. Defalarca konuştum, birseyler düzelsin istedim ama beni duymadı. Üstüne cinsel hayatımız da pek yok. 1 yıl hiç yasamadigimizi bilirim. Ben ne zaman evlilikten elimi çektim gördüm ki ben itiyormusum. 3 ay önce artık ona hissizlestigimi, boşanmak istediğimi söyledim sonra özür dileyip duzelecegim vs deneye başladı ama yinede ciddi bir aksiyon aldığı yok. Eşim ev işlerinde yardım eder ve çocuklara bakar. Bu kadar. Ama ben onu bir ev arkadaşı olarak görüyorum. Tüketti herseyi , ona çok kırgın olduğum şeyler var unutamiyorum. Çok söz verdi tutmadı geçmişte de. Şimdi diyorum hadi bu sefer tutarsa , ama işte duygu bitti. Hiç eşinden buz gibi soğudum da geri duzeldik diyebilen var mı? Burdan dönüşü olur mu bilmiyorum. Dilekçeyi hazirladim bekliyorum anlaşmalı olarak boşanmak için. Uzun olmasın diye herseyi kestirmeden anlatmaya çalıştım 🥲 bu arada aldattığını düşünmüyorum pasif birisi , o yüzden yatak odasında da böyle.
Aşırı derecede çabalayan bir o kadar da pasif , umursamaz bir eş, düzelmesi çok zor, iyi karar verin ...

Aile uzakta. Ama sabah 7 de uyandınız mı diye arayarak başlar. Gece 12 de yattınız mı ile son bulur. Mahallede çıkan bir yangında gece 12 de şu kişinin evi yanıyor diye bizi aramıştı. Haber spikeri gibi. Evimize gelen misafiri , ne yemek yediğimizi bilir. Günde 10 kez arar belki daha fazla. Görüntülü arsr çocuk görmek için eşim hadi yemek yiyeceğiz sonra görüşürüz vs der , telefonu kenara koy açık dursun ben izlerim der. Evet eşim kötü birisi değil, ama aşırı pasif sessiz. Önüne gelen müdahalesi edip , olay çıkarabiliyor. Uzun olunca kimse okumak istemez diye detaya pek girmedim.
Ailesi büyük sorun belli ki eşiniz de onlardan farksiz yoksa bir dur derdi bu olanlara , bence boşanmanız daha sağlıklı akıl sağlığınız için, kendini düşün sadece çocuklar alışıyor zamanla , ben de babasız büyüdüm valla krallar gibi baktı annem , annem baskıcı ailesine ve eşine rağmen bizi büyüttü, okuttu , babasızlık kötü bişey değil hatta bazen sağlıklı...

Okadar aynıyız ki .. benim de beş yaş iki yaş iki kızım var ben memurum eşimde 8 senedir birlikteyiz ve bitmiş durumdayım oda bana sırtını dayadı ve herşeyi ama herşeyi bana bıraktı iş maaş para alıncak edilcek hep bende bitip tükendim onunda ailesiylede anlaşmak zor ama benim eşim inanılmaz rahat konuş konuş aynı .. bende son kez konuştım bir hafta küs kaldım değişirmi değişmezmi artık hiç blmıyorum oyle zor bir durumki hic brsey netleşmıyor.. buyuk bir imtihan acıkcası
Böyle adamları çekmeyin lütfen...

X