Eşimden buz gibi soğudum

5 yaş ve 2 yaş iki kızım var. Evet görecek babasını . Belirsizlik beni çok yoruyor, bir yandan 6 yıldır psikolog gibi konuşup düzeltmeye çalışma emeğime bakıyorum, yasatilana bakıyorum. Kendime yediremiyorum . Peki boşanmış birisi olarak , öngörülen zorluklar hakkında yorum yapar mısınız? Hayatımın o evresine geçince beni neler bekleyebilir bilmiyorum
Okadar aynıyız ki .. benim de beş yaş iki yaş iki kızım var ben memurum eşimde 8 senedir birlikteyiz ve bitmiş durumdayım oda bana sırtını dayadı ve herşeyi ama herşeyi bana bıraktı iş maaş para alıncak edilcek hep bende bitip tükendim onunda ailesiylede anlaşmak zor ama benim eşim inanılmaz rahat konuş konuş aynı .. bende son kez konuştım bir hafta küs kaldım değişirmi değişmezmi artık hiç blmıyorum oyle zor bir durumki hic brsey netleşmıyor.. buyuk bir imtihan acıkcası

Bence biraz daha detay vermelisiniz. Eş iyi bir babaysa çocuklar açısından sıkıntı, iyi bir baba tanımı eşinede belirli seviyede olan tabiki. Aldatma şiddet vs yazmamışsınız sadece kayınaile sorunu ve pasiflik gibi duruyor. Aşılamayacak durumda mı sizce? Acaba eşiniz blöf mü sanıyor? İş ciddiye binince bazı şeyleri düzeltmek istemiyor mu

Merhaba , ben 6 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Evliliğim sürecinde eşimin ailesi ile çok sorun yaşadım , eşim aşırı pasif bir insan ve onlarda çok arsız. Hatta kardeşi tarafından ağır küfürlere maruz kaldım yine pasif kaldı. Onu deli gibi sevip , her fedakarlığı yapmış birisi olarak , son 2 yıldır yavaş yavaş tükendim. Defalarca konuştum, birseyler düzelsin istedim ama beni duymadı. Üstüne cinsel hayatımız da pek yok. 1 yıl hiç yasamadigimizi bilirim. Ben ne zaman evlilikten elimi çektim gördüm ki ben itiyormusum. 3 ay önce artık ona hissizlestigimi, boşanmak istediğimi söyledim sonra özür dileyip duzelecegim vs deneye başladı ama yinede ciddi bir aksiyon aldığı yok. Eşim ev işlerinde yardım eder ve çocuklara bakar. Bu kadar. Ama ben onu bir ev arkadaşı olarak görüyorum. Tüketti herseyi , ona çok kırgın olduğum şeyler var unutamiyorum. Çok söz verdi tutmadı geçmişte de. Şimdi diyorum hadi bu sefer tutarsa , ama işte duygu bitti. Hiç eşinden buz gibi soğudum da geri duzeldik diyebilen var mı? Burdan dönüşü olur mu bilmiyorum. Dilekçeyi hazirladim bekliyorum anlaşmalı olarak boşanmak için. Uzun olmasın diye herseyi kestirmeden anlatmaya çalıştım 🥲 bu arada aldattığını düşünmüyorum pasif birisi , o yüzden yatak odasında da böyle.
Arkadaşım yaşadıkların kolay şeyler değil evet ama boşanmaya itecek everest şeyler de değil çift terapisi veren belediyeler vs var en olmadı özele gidin yazık iki tane evlat var arada boşanmak çözüm mü tartışılır arada çocuk.olunca değil her halükarda göreceksin yine boşanmış arkadaşlarımdan biliyorum sadece evler ayrıldı sorunlar aynı diyen Bi çok insan var arada olan çocuklara oluyor tavsiyem her ikinizde önce ayrı ayrı sonra birlikte terapi alın düzelme olmazsa yolladınız bakın tabi ama çocuklarını ve yaşayacağı zorlukları da düşün bahsettiğim zorluklar maddiyat değil üstelik çocukların psikolojik sorunları arada onlar yipranacak

Bu noktada söyle, erken boşalma sorunu var. Sonra mahcup olduğum için hiç yanasmamayi tercih ediyorum diyor. Bilmiyorum
Tedavi olmuyor mu? Tedaviyi reddetmesi boşanma sebebi.
Kimseye zarar vermez , kendi halinde birisi. İlk yıl birkaç kez tokat attı ailesi yüzünden. Sonra pişman oldu tekrarı olmadı. Evden işe gider gelir bunlar iyi özellik. Ama erkek kardeşi ağzıma alamayacağım kadar iğrenç küfürler etti , gerekli tepkiyi vermedi. Yani koruyamiyor.
Kendi halinde dediğiniz adam birkac kez tokat atmış size. Umarım bunun tek başına boşanma nedeni olduğunun farkındasınızdır.

Erkek kardeşine hak ettiği tepkiyi vermesi gereken sizsiniz. Siz kendine saygı duyup tepki vermezken elin adamının mı tepki vermesini bekliyorsunuz?

Pasif, saygısız, mıymıy, sınır koymayan annesinin sütten kesemediği bir kocanız var. Boşanmayıp ne yapacaksınız? Eşek kadar adam değişmez bu yaştan sonra.

Kimseye zarar vermez , kendi halinde birisi. İlk yıl birkaç kez tokat attı ailesi yüzünden. Sonra pişman oldu tekrarı olmadı. Evden işe gider gelir bunlar iyi özellik. Ama erkek kardeşi ağzıma alamayacağım kadar iğrenç küfürler etti , gerekli tepkiyi vermedi. Yani koruyamiyor.
Yok ya. Maalesef ben çocuk için terapi alın falan diyemeyeceğim. Çocuğunu seven eşini korusun bir zahmet. Size de vurmuş zaten zamanında. Kendinizi sevmek için falan zorlamayın. Yolunuza bakın bence.

Benim eşimde malesef pasif biri. Bunun ne kadar zor birsey olduğunu yaşayan bilir. Ailesine karşı hep benim kendimi savunmam gerekti. Sorsan beni çok seviyor ama sevgi tek başina yetmiyor, bir o kadarda sahiplenmek gerekiyor. Sizin geçtiğiniz sureclerden bende geçtim malesef (11 yıllık evliyim). Burda çok konu acmisligimda vardır. Bizim evliligimizde sarsıntıya girmeyen tek şey cinsellik oldu. Belkide bu yüzden ayakta tutabildik bilmiyorum. Esimden buz gibi soğudum diyorsunuz onemli olan bunun geçicimi yoksa kalıcı bir soguklukmu olduguna karar vermek. Çözebileceginiz birşeyler varsa çözmeye çalışın. Yok çözülmüyorsa ona göre bir karar verin.

Aile uzakta. Ama sabah 7 de uyandınız mı diye arayarak başlar. Gece 12 de yattınız mı ile son bulur. Mahallede çıkan bir yangında gece 12 de şu kişinin evi yanıyor diye bizi aramıştı. Haber spikeri gibi. Evimize gelen misafiri , ne yemek yediğimizi bilir. Günde 10 kez arar belki daha fazla. Görüntülü arsr çocuk görmek için eşim hadi yemek yiyeceğiz sonra görüşürüz vs der , telefonu kenara koy açık dursun ben izlerim der. Evet eşim kötü birisi değil, ama aşırı pasif sessiz. Önüne gelen müdahalesi edip , olay çıkarabiliyor. Uzun olunca kimse okumak istemez diye detaya pek girmedim.
Yoğun bir bombardıman gibi. Şunu merak ettim, eşiniz telefonları isteyerek mi açıyor? Bir gün açmasa ne olur?

Son düzenleme:
Eşinizin sürekli ertelemesi normal bir şey değil önce kendisinin terapi alması gerek, ailesi ile sorunlRa gelince kardeşi nasıl size hakaret edebiliyor ben bunu anlamadım. Hakaret edecek ne yaşamış olabilirsiniz olaylar nasıl o kadar ilerlemiş olabilir? Bu kadar sorun yaşadığınız insanların 10 aramasını da neden açıyorsunuz? Bazı insanlarda bence arama hastalığı oluyor büyük ihtimalle sıkıldıkları için arayıp duruyorlar. Açmayın işim var diyin zorunda mısınız? Tabi soğursunuz bu şekilde birlikte yaşıyor gibi .

Eşiniz pasif kaldıysa siz o küfürleri iade etseydiniz ya o kişiye . Siz de pasifsiniz demek ki . Kardeşiyle görüşüyor mu ?

Merhaba , ben 6 yıllık evli, 2 çocuk annesiyim. Evliliğim sürecinde eşimin ailesi ile çok sorun yaşadım , eşim aşırı pasif bir insan ve onlarda çok arsız. Hatta kardeşi tarafından ağır küfürlere maruz kaldım yine pasif kaldı. Onu deli gibi sevip , her fedakarlığı yapmış birisi olarak , son 2 yıldır yavaş yavaş tükendim. Defalarca konuştum, birseyler düzelsin istedim ama beni duymadı. Üstüne cinsel hayatımız da pek yok. 1 yıl hiç yasamadigimizi bilirim. Ben ne zaman evlilikten elimi çektim gördüm ki ben itiyormusum. 3 ay önce artık ona hissizlestigimi, boşanmak istediğimi söyledim sonra özür dileyip duzelecegim vs deneye başladı ama yinede ciddi bir aksiyon aldığı yok. Eşim ev işlerinde yardım eder ve çocuklara bakar. Bu kadar. Ama ben onu bir ev arkadaşı olarak görüyorum. Tüketti herseyi , ona çok kırgın olduğum şeyler var unutamiyorum. Çok söz verdi tutmadı geçmişte de. Şimdi diyorum hadi bu sefer tutarsa , ama işte duygu bitti. Hiç eşinden buz gibi soğudum da geri duzeldik diyebilen var mı? Burdan dönüşü olur mu bilmiyorum. Dilekçeyi hazirladim bekliyorum anlaşmalı olarak boşanmak için. Uzun olmasın diye herseyi kestirmeden anlatmaya çalıştım 🥲 bu arada aldattığını düşünmüyorum pasif birisi , o yüzden yatak odasında da böyle.
Pasif adamdan nefret 🥶

Bence sorun etmeyin. Cinselliğin azalması zaten normal. Bizim de 1 yıl yatmadığımız oldu. Eğer ikinizde de istek yoksa bunu problem olarak görmemeniz gerekiyor.

Yok eğer sizde istek varsa ve bunu dile getirmenize rağmen tepkisiz kalıyorsa bu çözülmesi gereken bir problem. Beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Libido yükseltecek faaliyetlerde bulunmanız, o şekilde yiyip içmesi gerekiyor.

Eşinizden tam olarak beklentileriniz nedir? Mesela işten geldikten sonra ne yapmasını bekliyorsunuz? O ne yapıyor? Ne yapsa hoşunuza gider? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?

Uzun veya kısa, bi ayrılık olmadan sevgimin azalıp azalmadığını anlamakta zorlanıyorum ben. Gerçek anlamda soğumak nasıl onu da tam kestiremiyorum. Soğuma hissediyorum mesela güzel bi hareketi olunca unutuyorum. Ama bunlar biriktiğinde ısınmak zor olur. Bir de eşinin tutum değiştirmesine bağlı. Pasif adamlarla herşey zor bu bi gerçek. Aslında evlilik genel olarak kadın için çok zor çünkü gerçek bir erkek yok. Karının parasına muhtaç olan hiç bir masrafını karşılamak istemeyen her yönden kadını sömüren bir şeye dönüştü erkekler. Çoğu evli kadın mutlu rolü yapıyor gibi geliyor bana...

Okadar aynıyız ki .. benim de beş yaş iki yaş iki kızım var ben memurum eşimde 8 senedir birlikteyiz ve bitmiş durumdayım oda bana sırtını dayadı ve herşeyi ama herşeyi bana bıraktı iş maaş para alıncak edilcek hep bende bitip tükendim onunda ailesiylede anlaşmak zor ama benim eşim inanılmaz rahat konuş konuş aynı .. bende son kez konuştım bir hafta küs kaldım değişirmi değişmezmi artık hiç blmıyorum oyle zor bir durumki hic brsey netleşmıyor.. buyuk bir imtihan acıkcası
Dün gitti evden . 2 3 hafta ayrı kalalım vs dedik. Kendisi boşanmak istemiyor ama, o kadar ozguvensiz ki ben bir erkek gibi göremiyorum . Bunca yıl çabaladım ama tükendim artık. Aslında bakınca kötü birisi değil, ama zor gerçekten. Bizde çok şey denedik , çok fedakarlık yaptım hakkını ödeyemem diyor sürekli, ama düzelmedi. İşin kötüsü öncesinde sanki kendi karar alabilir vs diye lansettirdi. Rol yaptı resmen. Oysa bütün kararlar ailesininmis

Yani eşiniz sizi koruyamıyor tepkisiz kalıyorsa ailesine karşı tavrınızı çok da umursamıyorsa size kötü davranıyorlarsa bence çirkefleşebilirsiniz kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. Eğer eşiniz gerekeni yapmıyorsa siz yapın bence eşinizle boşanmak yerine ailesiyle problemlerinizi çözebilir veya mesafe koyabilirsiniz ben eşinizin öyle büyük bir problemli olduğunu görmedim mesajlarında da tabii yine yaşayan siz bilirsiniz ama boşanma durumuna getirecek bir sebep göremiyorum ben
Birkaç kez yaptım, yapınca da benimle kavga ediyor. Sen sus hallederim diyor ama hallettim de yok. Bakalım, biraz daha bekleyelim neler olacak

Uzun veya kısa, bi ayrılık olmadan sevgimin azalıp azalmadığını anlamakta zorlanıyorum ben. Gerçek anlamda soğumak nasıl onu da tam kestiremiyorum. Soğuma hissediyorum mesela güzel bi hareketi olunca unutuyorum. Ama bunlar biriktiğinde ısınmak zor olur. Bir de eşinin tutum değiştirmesine bağlı. Pasif adamlarla herşey zor bu bi gerçek. Aslında evlilik genel olarak kadın için çok zor çünkü gerçek bir erkek yok. Karının parasına muhtaç olan hiç bir masrafını karşılamak istemeyen her yönden kadını sömüren bir şeye dönüştü erkekler. Çoğu evli kadın mutlu rolü yapıyor gibi geliyor bana...
Maddi anlamda beklentisi yoktur ama kendisi çok pasif. Yani her işi eline yüzüne bulaştırır. Sürekli yönlendirilmeyi bekler , bende istemem. Kendi halledebilsin istiyorum eşim benden 5 yas buyuk olgun olur diye düşündüm ama yok yani . Ev işlerinde, çocukta destektir. Hasta olsam çocuklara o bakar. Ama cinsel hayat yok , pasifligi orda bile mevcut. Kimseye hayır diyemez. Gerçekten evlilik kadın için hiç güzel değil. Şimdiki aklım olsa evlenmezdim çalışırdım

Tabi ki kadınlar olarak hepimizin mutluluğu çok önemli. Ama çocuklarına karşı iyi olan ve babalarını seven çocukları, boşanıp 15 günde bir görmeye mahkum etmek de doğru gelmiyor. Boşanma konusunu çok iyi düşünün.
Haklisiniz bu yüzden bu kadar uzadı. Ama aynı evde yaşamak da zor artık. Ben 2. Çocuğuma hamile iken , annesi eşime başka kadın bakmış, bunu duydu bunda bile tepki vermedi. Çok şey yaşandı yediremiyorum kendime.fazlalik gibi hissediyorum , değersiz

İlk yıl birkaç kez tokat attı ailesi yüzünden.
5 yaş ve 2 yaş iki kızım var.
6 yıllık evlisiniz, 5 yasinda çocuğunuz var.
bu da şu demek; ya esiniz siz hamileyken sizi dövdü ya da siz dayak yediginiz halde sevismeye ve korunmamaya devam etttiniz.
sizce bu hayattaki tek hata este (ki onda bile ailesini suclamissiniz, doven ayiyi degil) , ailesinde mi? buna izin veren sizin hic mi hataniz yok?
bence zararin neresisnden donseniz kardir. ogretmenmis koca kisisi. nafakadan da kaçamaz, en kötü odemezse maasina haciz konur yine size gelir.
sabah 7den aksam 12ye kadar gunde yuz kez arayan annesine "e bi dur be kadin" diyemiyorsa neye yarıyor?
yatakla da isi yok , erken de boşaliyor. koca adam degil de annesinin oglu
ne yarari var su adamin sana?
eve yardımcı demissin merak ettim senin yaptigin isin onda birini yapiyor mu yoksa sofrayi kurdu , salata yapti diye is yapiyor mu saniyorsun?
bosan rahatla, benden kucuksun , en guzel yaşlarında su hayata bak. gencligine yazik valla

X