Eşimdeki 50 spermle hamile kalmış olabilr miyim tedaviden önce ????

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39
Merhaba arkadaşlar
ben bu hafta reglimle beraber ist. tup bebek merkezinde tup bebek surecine başlayacagım ilk defa. Fakat nedense başlamadan kendiliğimden hamile kalmış olmak için dua ediyorum. ama benim eşim 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu 100,000 ml spermindn %50 si ölü hiç hareketli spermi yoktu. geriye kalan 50 side yavaş yada yerinde hareketliydi. biz bu 100,000 ml ile 1 sene korunmadan ilişkiye girip sonunda doktora gittiğimizde nie olmuyor diye varikosel teshisi kondu. ameliyattan 3 ay sonrada tup bebege başlamaya karar verdik. tabi bu hafta reglimle başlamayı duşunduğumuz için bi dunya test ve rahim filmi çektiridim bende herşey temiz ama eşimde 50 tane sperm oldugunu ögrendik. regli olmama 4 gun var ama 2 gundur bir gaz karnımda şişlik idrar bir açık bir çok koyu bazen yaglı gibi ama kokusuna hiç bakmadım devamlı bir akıntı var. akşamları ve sabahları mide bulantım oluyor ama galiba psikoljik yapıyorum. ama allah yukarıda bu ay hep kendiliğinden ver yarabbim diye dua ettim. yumurtlama zamanımdan sonra ara ara belime agrılarda giriyordu. vucudumda ödem varmış gibi şişim. lütfen bana yol gösterin
beta hgc yaptırmakta istemiyorum idrar testide hiç cesaretim kalmadı

canım bu stresinde bazı belirtilere yol acıyor olablir.adetinide geciktirebilir.tahlilini yaptır.eger yoksada zaten önüne bakarsın tedavi falan bosuna kendine stres yapma.kendinize bir yol cizmişsin zaten hamile deilsende en azından napıcagını biliyosun.bende seninle aynı seyleri yasadım.o yüzden bu kadar rahat konusabiliyorum.her ay belki diye beklemenin ne demek oldugunu bilirim.idrar testini yap ve yoluna bak.inşallah olmuştur tabide.allahtan ümit kesilmez

ama bu kadar erken idrarda çıkar mı ki
daha var çünkü reglime
birde düşünsene normal yolla olmaz diyorlar
ama ameliyattan önce eşimde hiç hareketli yoktu şimdi 50 tanede olsa %14 hareketli
belki onlar yumurtalara ylaşmıştır diye umut ediyorum

canım ınşşş ama kan testı en garantı hem ıcınde rahat edr....................ınşş canım hadı yapp

canım neden olmasın allah isterse tabi...
sana lazım olan sadece 1 tane...
bu arada bende ist. tüp bebekte aşılama yaptırıcam senin drum kim?

canım neden olmasın allah isterse tabi...
sana lazım olan sadece 1 tane...
bu arada bende ist. tüp bebekte aşılama yaptırıcam senin drum kim?

canım ben aret beye gidiyorum
ben direk tup yaptırıcam
ama bana kimse bilgi vermedi henuz test istedi testleri yaptık
regli olunca ilk gun bizi ara sana randevu verelim dedi ama bana soğuk geldi en son görüşmede
kafam çok karıştı
bazı arkadaşlar başka yerleri önerdi
çünkü ben burdan okuyup konuştuklarımdan sonra burası için karar verdim
ilk gidip görüştüğüm bir yer
acaba başka bir yerden de randevu alsam diye duşunmeye başladım
afam karıştı
şimdide iş yerindeyim
kafam da hastalanıcam mı diye sorular var
50 tane içinden bir tane diyorsun ama 17 ayda bulmaz mıydı acaba kafayı yicem

inşallah hamilesindir ama bu durumda gerçek bir mucize olur. fortel erken gebelik testi var. daha hassasmış. yarın sabah onu deneyebilirsin ilk idrar ile. ama nacizane fikrim regl olacaksın adet öncesi gerilimi stresten. bir de sen bana bakma yoluna devam et. kaydirigubbakcemile3

:1hug:canım benim besmele çek allahım hangisi benim için hayırlısıysa o olsun de başla bakalım ....bu kadar düşünme yanlış kararlar verirsin...bekle bakalım adet gününü allah büyüktür,,,sperm sayısı baya az ama mucizelere inanırım ben..bakarsın hamilesindir inş.inş.inş.....bu arada sizinki mikroenjeksiyon olucak,,tüp bebek değil erkekte sorun olduğu için yapılan işlem bu....hakkımızda hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin inş.....opuyorumnanaktan

:1hug:canım benim besmele çek allahım hangisi benim için hayırlısıysa o olsun de başla bakalım ....bu kadar düşünme yanlış kararlar verirsin...bekle bakalım adet gününü allah büyüktür,,,sperm sayısı baya az ama mucizelere inanırım ben..bakarsın hamilesindir inş.inş.inş.....bu arada sizinki mikroenjeksiyon olucak,,tüp bebek değil erkekte sorun olduğu için yapılan işlem bu....hakkımızda hayırlısı neyse rabbim onu nasip etsin inş.....opuyorumnanaktan

mikroenjeksiyon daha mı zor ya???
of benim aptal kafam
bişeyi dogru bile bilmeden yola çıkıyorum

kızıyorum bak sana....niye bu kadar sıkıntı yapıyosun anlamadım...bi şekilde başlıycaksın bi yerden sen daha şimdiden bu kadar sıkıntı yaparsan oooooooooooooooooooooooo daha dur bakalım nerdesin ..biraz rahat ol.....allahın dediği olur nasibin nerdeyse orda yaptırıcaksın bunu unutma....kader ya benim aklıma hiç gelmezdi tüp bebek... tanıdığım biri bana o kadar övdüki gittiğim yeri kendimi orda buldum.. yoksa biz böyle bişe düşünmüyoduk bide hamileydi o iyice aklıma yattı...gittim ve başladım doktorlar vermiycek bize bu çocuğu ALLAH vericek onlar sadece versile oluyolar...of at artık üstünden şu evhamları...ben kendime takıntılı derdim sen benide geçtinnnn.....mikroenjeksiyonda aynı tüp bebek işlemi sadece erkekteki sorun daha fazla inceleniyo aynı işlemler yani...hatta tüp bebeğin gelişmişi diyim gogıla yaz okursun daha iyi bilgileri tamammı canımmmm benimmmmmmm..sıkıntı yok relaksss

kızıyorum bak sana....niye bu kadar sıkıntı yapıyosun anlamadım...bi şekilde başlıycaksın bi yerden sen daha şimdiden bu kadar sıkıntı yaparsan oooooooooooooooooooooooo daha dur bakalım nerdesin ..biraz rahat ol.....allahın dediği olur nasibin nerdeyse orda yaptırıcaksın bunu unutma....kader ya benim aklıma hiç gelmezdi tüp bebek... tanıdığım biri bana o kadar övdüki gittiğim yeri kendimi orda buldum.. yoksa biz böyle bişe düşünmüyoduk bide hamileydi o iyice aklıma yattı...gittim ve başladım doktorlar vermiycek bize bu çocuğu ALLAH vericek onlar sadece versile oluyolar...of at artık üstünden şu evhamları...ben kendime takıntılı derdim sen benide geçtinnnn.....mikroenjeksiyonda aynı tüp bebek işlemi sadece erkekteki sorun daha fazla inceleniyo aynı işlemler yani...hatta tüp bebeğin gelişmişi diyim gogıla yaz okursun daha iyi bilgileri tamammı canımmmm benimmmmmmm..sıkıntı yok relaksss

sagol canım benim
biraz silkeleyip kendime getirdin beni

yaaa kızlar kadını erkeği yok artık tüm büyük merkezler her türlü sorunda mikroenjeksiyon yapıyor zaten. böylesi daha rahat ve garanti sanırsam

denizcim canim arkadasim.daha yolun çok basindasin.lütfen stres yapma.mapavrili çok hakli.verecek olan rabbim.doktorlar sadece bi vesile.bisey sebep olcakki rabbimde verecek.ama istemesini bilceksin canim.kafandaki olumsuz düsünceleri lütfen at.biliyosun bu tedavide en basta gelen sey psikolojinin rahat olmasi.ve bol bool dua et.benimde dualarim seninle.

ben tüpbebekteki kızların tevekkülüne bayılıyorum. maşallah bal ne güzel söylüyorlar. skıntılarını at kafandan verecek olana Rabbime teslim et kendini. verecekse yaratan bir elme bahane yani vesile. se ondan iste. hepinizin gönlündekini versin inşallah rabbim. sizlerin teslimiyetinizede maşallah kızlar. allah herkese böyle iman gücü nasip etsin inşallah.

denizcim umarım sıkıntı yoktur.....

yok canım yok bi sıkıntı
işte sadece merak var
ve sanırım galiba hastalanıyorum
öyle hissetmeye başladım
benimki zaten olsaydı herhalde mucize olurdu kısmet
inşallah tedavide hayırlı haberler veririm
senden guzel haberler bekliyorum

denizcim nasilsin canim.bak lütfen takma kafana bu kadar.sonuçta allahtan hayirlisini istiyoruz degilmi dualarimizda.bu yüzden lütfen rahat ol.hakkimizda hayirlisi ne ise inan o oluyor.allahima sigin.kendinede iyi bak.bak gör olumlu sonuc alcaksin.

X