eşim ve davranışları

hellochaan96

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2021
13
-43
28
merhaba kızlar eşimle 6 yıl sevgililikten sonra evlendik ne ilişkide ne evlilikte saygımızı birbirimize karşı hep koruduk. sevgisinden şüphem yok aynı şekilde kendi sevgimden de fakat evliliğimizin ilk ayında sürekli dışarı çıkıp arkadaşlarıyla vakit geçirme huyu vardı ve ben evde çok sıkılıyordum. Evlenmeden önce her gün arkadaşlarımla dışarıda vakit geçiren biriydim evlenince benim sosyal hayatım ister istemez tamamen bitti çünkü dışarı çıkarsam ev işlerim kalıyor ve bu sefer işin içinden çıkamıyorum yani anlayacağınız tek yaptığım ev işlerini halledip kendime bir kahve yapıp içmek. Aynı zamanda sabah 9 akşam 6 çalışıyorum sadece haftasonları izinliyim. Dışarı çıkma muhabbetini onunla konuştum düzelttik , asla karışan biri değilim arkadaşlarıyla çıkmasına fakat abarttığı için konuştum ve düzeldi. Asıl sorunum evde ikimiz yalnızken her şey çok güzel sarılmalar öpmeler konuşmalarımız vs. Evlilikten gayet memnun gibi fakat ailesi ( abi ve eşleri) olsun arkadaşları olsun onların yanında çok farklı davranıyor sevgisini asla göstermiyor bildiğiniz bana karşı buz kesiliyor. canıma tak eden şey dün yaşandı abisi ve eltim bize geldiğinde evlilik aşkı öldürüyor dedi makara içersinde ve ben buna çok alındım alındığımı anlayıp gönlümü almaya çalışsa da onun için verdiğim savaş boşuna mı? diye düşündüm her gün işe gidip eve gelip yemeklerini yapıp çamaşırını yıkıyorum ve ben kendime vakit bile ayıramayıp bitmiş haldeyken onun insanların içinde böyle demesi beni çok yıprattı farkına vardı fakat yine insanlar gittikten sonra benim gönlümü almaya çalıştı. Sarılıp şaka yapıyorum benim şakalarımın altında bir şey arama dedi fakat o kadar sinirli ve yorgun hissediyordum ki inanmadım bile ona. uyuduk ve sabah tekrardan sarıldı öptü ama inanın ne sarılma ne öpme isteğim var. Beni bu hale getirip hep şakaydı veya yaptığım konuştuğum şeylerin altında bir şey arama ben seni çok seviyorum vs diyor. Kaç kere yaşandı ama insanların içinde bana nasıl davranıp konuşacağını bilmiyor yalnızken çok iyiyiz yaptığım işlere saygı duyup teşekkürünü eksik etmez ama insanların içinde adam komple değişiyor. size sorum ben eşime nasıl yaklaşmalıyım iletişim kurdum konuştum fakat anlamıyor ve ben artık psikolojik olarak hiç iyi değilim tavsiyelerinize ihtiyacım var.

İkiniz de çalışıyorsanız ev işlerini neden tek başınıza yükleniyorsunuz ki? Evlenince neden tamamen sosyal hayatınız bitiyor?

Eşiniz dışarı arkadaşlarıyla çıkınca siz de kendi arkadaşlarınızla çıkabilirsiniz. Gelince ev işlerini beraber yapın. İkiniz de çalıştığınız için siz ne kadar ev işlerinden sorumluysanız o da o kadar sorumlu. Bu şekilde alıştırmayın ömür boyu böyle gider.

Sosyal hayatınız da evlendiniz diye bitmesin. Bakın adamın evlendi diye sosyal hayatı bitmemiş sizin neden bitsin ki?

Bu tipler başkalarının yanında erkek kesiliyolar sanırım ne oluyosa böle bi havalara giriyolar. Normalde size iyiyse sıkıntı etmeyin uzatmayın da bence. Ama sizde başkalarının yanında ona o şekilde davranın umarım anlar o zaman.

Biz de evde vicik vicigizdir ama insanlarin yaninda durup durup birbirmizi şap sup öpüp sarilmayiz, elime filan dokunur en fazla. 🙄

Onun disinda soyledigi şey daha talihsiz gorunuyor. Bir ortamda evli erkeklerin boyle evlilik sikayetlerini duymak komik gelmiyor bana, çok yersiz muhabbetler. Boyle seyler soyleyen erkeğe sahit oldugumda yanindaki kadini dusunuyorum istemsiz yazik diye.

İkiniz de çalışıyorsanız ev işlerini neden tek başınıza yükleniyorsunuz ki? Evlenince neden tamamen sosyal hayatınız bitiyor?

Eşiniz dışarı arkadaşlarıyla çıkınca siz de kendi arkadaşlarınızla çıkabilirsiniz. Gelince ev işlerini beraber yapın. İkiniz de çalıştığınız için siz ne kadar ev işlerinden sorumluysanız o da o kadar sorumlu. Bu şekilde alıştırmayın ömür boyu böyle gider.

Sosyal hayatınız da evlendiniz diye bitmesin. Bakın adamın evlendi diye sosyal hayatı bitmemiş sizin neden bitsin ki?
eşimin bana yardımından konuda bahsetmedim beni hiç zorlamıyor allaha şükür , sofrayı beraber kurar beraber kaldıırırz yeri geldiğinde süpürge bile çeker yalnız konu bu değildi teşekkürler

eşimin bana yardımından konuda bahsetmedim beni hiç zorlamıyor allaha şükür , sofrayı beraber kurar beraber kaldıırırz yeri geldiğinde süpürge bile çeker yalnız konu bu değildi teşekkürler
Madem işleri beraber yapıyorsunuz o zaman neden ev işleri yapmaktan sosyal hayatım bitti ama onun sosyal hayatı devam ediyor dediniz anlamadım? Söyledikleriniz çelişkili.

Ayrıca konu bu değil diyosanız ama konuda uzun uzun bu meseleden bahsetmişsiniz 🤗

Madem işleri beraber yapıyorsunuz o zaman neden ev işleri yapmaktan sosyal hayatım bitti ama onun sosyal hayatı devam ediyor dediniz anlamadım? Söyledikleriniz çelişkili.
bir erkek olarak doğası gereği temizlik konusunu bir kadın kadar ayrıntılı düşünemediğini biliyor olmalısınız babanızdan veya herhangi bir yakınınızdan anlayacağınız üzere konu bana yardımı sosyal hayatım vs önceliği değil zaten konu davranış şekli

Biz de evde vicik vicigizdir ama insanlarin yaninda durup durup birbirmizi şap sup öpüp sarilmayiz, elime filan dokunur en fazla. 🙄

Onun disinda soyledigi şey daha talihsiz gorunuyor. Bir ortamda evli erkeklerin boyle evlilik sikayetlerini duymak komik gelmiyor bana, çok yersiz muhabbetler. Boyle seyler soyleyen erkeğe sahit oldugumda yanindaki kadini dusunuyorum istemsiz yazik diye.
aklı sıra şaka yapıyor altında kötü bir şey arama diyorda insanların gözünde çizdiğim portre çok kötü oluyor farkında değil

bir erkek olarak doğası gereği temizlik konusunu bir kadın kadar ayrıntılı düşünemediğini biliyor olmalısınız babanızdan veya herhangi bir yakınınızdan anlayacağınız üzere konu bana yardımı sosyal hayatım vs önceliği değil zaten konu davranış şekli
Size daha fazla anlatacak bir şeyim yok. Siz daha ev işlerinin ortak sorumluluk olduğunu bile kabullenememişsiniz. Adamın sofra toplamasını veli nimet gibi anlatmışsınız. Adama hizmet edecem diye sosyal hayatınızı bitirmişsiniz. Hayatta başarılar

Evde anası yapıyor. Evleniyor karısı yapıyor. Sorumluluk duygusu kendisine verilirse kismen alıyor. Adam konfor alanından konfor alanına yatay geçiş yapıyor.

Kendisinden beklenen tek şey evde oturması. Yani dışarıya daha az çıkması. Isterse evde oturmak yerine yatmayı da tercih edebilir.

Müthiş hayat. Erkek olmak istiyorum arkadaşlar. Beni anliyor musunuz?

Evde anası yapıyor. Evleniyor karısı yapıyor. Sorumluluk duygusu kendisine verilirse kismen alıyor. Adam konfor alanından konfor alanına yatay geçiş yapıyor.

Kendisinden beklenen tek şey evde oturması. Yani dışarıya daha az çıkması. Isterse evde oturmak yerine yatmayı da tercih edebilir.

Müthiş hayat. Erkek olmak istiyorum arkadaşlar. Beni anliyor musunuz?
Valla benim kocam olsan hic yayilamazsin, her kadin boyle degil.😇

Eşinizle beraber çıkın, dolaşın, gezin. Yani beraber planlar yapın.

Açıkçası bende toplum içinde böyle vıcık vıcık ilişkileri sevmiyorum. Evde bizde eşimle iyiyiz ama dışarıda oda sevmez, bende sevmem zaten. Bazen bizimki de saçma saçma şakalar yapar tabiii şaka yaptıklarını sanıyorlar aklı sıra. Bende her zaman aynı şeyi ona yapıyorum daha da seslenmiyor. Eşinize açık açık konuşun daha yapma bana böyle konuşma deyin. Uzatırsa sizde uzatın .

Ayrıca konu bu değil diyosanız ama konuda uzun uzun bu meseleden bahsetmişsiniz 🤗
konuda uzun uzun bu meseleden bahsetmedim aslında takıldığım konuyuda belirttiğimi düşünüyorum

X