Eşim ve bende hiç bir sorun yokken hamilelik olmuyor

Bskgndz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
13
9
29
2 buçuk senelik evliyiz eşim askere gidecek diye bebek düşünmemiştik 6 ay önce askerden geldi ve geldiğinden beri gebelik planlıyoruz olmuyor. Özel hastaneye gittik eşimin sperm kalitesi süper benim de kan sonucum ve yumurtalıklarımda hiç bi sorun yok ama gebelik elde edemedik. 26 Ocak çatlatma iğnesi oldum sonucunu bekliyoruz Ama durum çok iyiyken gebelik neden oluşmuyor anlamadık. Doktor 2 ay içinde hamilelik için yardımcı olucam sana dedi bu ilk iğnemdi inşallah tutar. Benim durumumda olan var mı ? Varsa gebeliği ne kadar sürede nasıl sağladınız bu arada bal çörek otu tarçın karışımını yaptım geçen ay olmadı hep ceviz incir yeşillik yedim o zaman da olmadı göbeğim kaçmış yerine getirdik olmadı. (6. Denememiz 24 yaşındayız) Allah izniyle kucağımıza almak nasip olur

Allah yardımcınız olsun inşAllah bebeğinizi kucağınıza almak nasip olur

aynı durumdayım 2 kez klomen ovıtrelle progestan denedım 1 sene oldu olmuyor.

aynı durumdayım 2 kez klomen ovıtrelle progestan denedım 1 sene oldu olmuyor.
Ben 6. Denemede olmayınca doktora 1 senedir olmuyor diye yalan söyledim açıkçası süreci hızlandırmak için ve araştırmak için açıkçası doğruyu söylesem belki ikinizde de sıkıntı yok bekleyelim diyecekti ben klomen kullandığım 2. Gün yan etki yaptı o gün bırak dedi doktorum. Kontrole gittiğimde yumurtam 21 mm olmuştu ertesi gün otrivelle çatlatma iğnesi oldum karından şuan adet olup olmayacağımı bekliyorum. Sorun olmasa da demekki Allah vaktini biliyor vermiyor diyorum

canım soyle soylıyım ben 2 kez klomen kullandım bırınde yumurtam kendı catladı 18mm olmustu. ıkıncı de 20 mm olmustu sıddetlı kasık agrısıyla gıttım hemen ıgneyi yapıp catlattım (sağlıkçıyım) o da kıste donustu aslında çatlamamıs. ben her ay duzenlı adet goruyorum ovulasyon testı ıle de takıp edıyordum her ay yumurtam duzenlı olarak catlıyor. bır suru pozısyon denedım. bı amuda kalkmadığım kaldı :) ama olmadı. esımde de hıcbır sorun yok. cok uzuldum cok ağladım. sana tavsıye takılma bılıyorum elınde degıl ama ınankı takılınca ınsan daha cok yıpranıyor. bıraktım artık bnde 1 sene daha denıcem olmazsa doğal yollardan, tup bebek yapmayı dusunuyorum.

Biz de aynen öyle her şeyi deniyoruz duyduğumuzu yapıyoruz mantıklı olanları. İnşallah en kısa zamanda ikimizde güzel haberi alırız. Ayrıca ben de 6 kere umutlanıp olmayınca akışına bıraktım olursa olur kafasındayım kendimi strese sokmamaya çalışıyorum

hayırlısı olsun ınsaallah.Allah ısteyen herkese nasıp etsın

Kafaya taktığınız sürece olmuyor.Biz 3 sene denedik.Tüp bebek dışında her şeyi.Ve hiç bir sorun yoktu.En sonunda tüp bebek yaptırdık ve yaptırırken çok umursamazdım.Rahattım.İlk seferde de tuttu şükürler olsun.Bana da hep rahat ol diyorlardı ama artık ilişkiyi sırf bebek için yapar hale gelmiştik.Size de tavsiyem yaşınız daha çok genç.Akışına bırakın.Zamanı gelince size sormadan gelir zaten

Hep söylüyorum herşeyin başı takmamak, stressiz olmak. Saymayın bu kadar denemelerinizi falan. Benim iki kanalım da tıkalıydı, tüp bebekle ikizlerim oldu. Sonra normal yolla 3. Bebeğim oldu. Çünkü bebeklerimiz oldu, amacımıza ulaştık diye rahattık, stresimiz yoktu, nasılsa olmuyor diye de korunmadık ama Allah beklemediğimiz anda nasip etti. Çok gençsiniz, takılmayın, sürpriz olsun size gelişi.

Akışına bırakıyoruz oraya buraya gezmeye gidiyoruz kafaya takmamak için teyzem 42 yaşında gittiğim doktora gitmişti 7 ay önce doğum yaptı ilkinde tuttu 3. Çocuğu oldu ondan umutluyum bu sefer akışına bırakmaya çalışıyoruz düşünmemeye dillendirmemeye çalışıyoruz hep bakalım nasip inşallah olur

Allah bağışlasın Amin inşallah akışına bırakmaya çalışıyoruz bir tek adete 1 hafta kala kafa kurcalanmadı yaşıyorum acaba oldu mu diye bu sefer iğneyle olacak mı bakalım kafamız hep rahat gün içinde aklıma bile gelmiyor bebek istediğimiz internette karşıma çıkınca aaa ne kadar güzel bi bebek bizim olacak mı diye kaygılanmıyorum akışına bırakıp beklemeye çalışıyorum :)

bu iş doktor işi değil allahın neyi ne zaman yazdıgıyla ilgili canım ,
herşey normal nasıl olmaz demen bile allaha isyan oluyor , yapma ne olur ,

Canim ben 19 aylik evliyim. Benim de olmuyordu ilk aylar baski sonraysa kendimde sorun aramam yuzunden. Rahim filmi cekildim dediler zayif darlik var. Evde hep olmuycak zayif darlik var diye kafami doldurdum. Sonra belki vucudum spermlere karsi antikor uretiyor dedim artik resmen sorun var diyordum ama sorun ne bilmiyorum diye kafami nasil toparlayacagimi da bilmiyordum. Ilaçla her ay yumurtlama elde ettik. 5 sene cocugu olmayan arkadaşim ayni tedaviyle 2ci ayda hamile kaldi ama bende 7 ay geçdi yoktu. Artik aşilama ya da tup bebek yaptirmak kararina geldik. Tüp bebek merkezinde hoca çokkk iyi biriydi. Beni o kadar rahatlattiki hiç bir sorun yok , hiç bir şeye ihtiyaciniz yok falan dedi. Çok teselli edicek sozler soyledi. Benim kafa rahat eve dondum. 1 hafta sonra adetime 8 gun kala hamile oldugumu ogrendim. Tabi Allahin lutfuydu. Sadece benim de kafam rahatdi. Kafa tamamile rahat olmali. Sizin sorununuz yok. Neden olmuyor diye soru sorma. Veren alan Allah. ne zaman hayirliysa o zaman da vericek. Zamanini da biz bilemeyiz. Sabirli ol. Keske bu kadar kendimi yipratmasaydim diyorum şimdi
( telefondan yazdim harfler ingilizce olduğu için çogu harfi yazamadim dogru)

2 hafta sonra pardon

Canım biliyorum bir an evvel istiyorsunuz olmasını. ama çok sabırsız ve boş davranıyorsunuz. hiçbir sıkıntınız yok yaşınız genç ve hemen ilaçlara abanmışsınız olmaz böyle. Bende uğraştım çok, hemen aceleci davrandım yıpranmaya başlayınca saldım artık. Hamile kaldığım ay inan bana 4 5 kez ilişki olmuştur. Çünkü sırf çocuk için yapınca insan soğuyor. Rahat olun, bakın keyfinize. Nasip ne zaman o olcak ve hiç beklemediğin an olcak inan bana.

bu akışına bırakmış haliniz mi?
pek öyle durmuyor da.

Yaa Allah bağışlasın yavrunuzu evet ben de kendimi çok yıpratmamaya çalışıyorum bi tek adetim gelince hayal kırıklığı ağlama oluyor ertesi gün nasip değilmiş diyerek önüme bakıyorum. İnşallah bize de en güzel doğru zamanda nasip eder Rabbim tüm isteyenlere teşekkür ederim çok güzel ilham oldunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…