Eşim neden çocuğa karşı tahamülsüz

Çocuk dursun diye tv karşısına oturtacak veya eline telefon verecek . Ben çalışıyor olsam ve çocuğa eşim bakması gerekse bağırmazdı ama sürekli telefon tv açardı birlikte tv karşısına yatırırdı misss çocuk bakıyorum diye gezerdi

Cayma gibi bir lüksü yok ki, siz çalışsanız da çalışmasanız da! Anlaşılan çocuğun dünyaya gelmesinde küçük bir vesile olmaktan başka bir şey yapmamış eşiniz.

Oğlum 2 yaşındayken eşim gece çalışmaya başlayıp gündüz çocuğa bakmasa, benim çalışma ihtimalim yoktu. Kadın bakıyorsa erkekte bakabilir ama eşiniz mahalle sakinlerini illallah ettirecek düzeyde ise hiç çocuğu emanet etmeyin.

Çocuğa bütün gün bağırır, çağırır psikolojisini bozar maazallah.

Aile ve sosyal çalışmalar bakanlığına bağlı bir kreşe başlamanız tavsiye ederim. Bezli bile olsa alıyorlar 2 yaş itibari ile.
Çocuğa ben bakarım diyene bile bırakmam şüpheli iken bakmam diyene hayatta bırakmam. Ben de ne yazık ki zaman zaman çocuklara bağırıyorum ama 2 yaş civarında bağırmak çocuklarda fiziksel şiddet ile benzer etkiler yaratıyor. Anlamıyorlar çünkü neden bağırdığınızı ve o korku ile kortizol seviyeler fiziksel şiddet görmüşcesine yükseliyor.

mahallenin şikayetçi olduğunu eşiniz de biliyor mu
ne böğürüyormuş küçücük çocuğa

neden cayıyor bakım konusunda babası değil mi bakacak?
bir daha videoya almakla tehdit edin ve herkese göstermekle
Onu yapıyorum hemen kendini geri alıyor ama her seferinde videoya alıyorum demek çok sinir bozucu küçük çocuğu korkutmaya çalışır gibi

🤣🤣haklısında babasız büyüyen çocuklar daha kötü oluyor ama
Siz tespit falan yapmayın bence sacma sacma, bosanmayin da cocugunuza cok guzel bir baba seçtiğiniz icin kutlama yapin o zaman.

Sizin cocugunuz daha kötü olacak ayrica boyle bir baba figürü ile buyuyecegi icin, ozguvensiz ve daha fazlasi, baskalari icin tehdit olacak.

Çocuğunuzu komşuların bile rahatsız olacağı şekilde bağıran kocaya bırakıp çalışmak iyi bir fikir mi sizce?
Çalışmanızı ister kendisi ama 2 yaş, hareketli bir çocuğa çok sabırlı biri bakarken zorlanır. Keşke ağzı kopsa dediğiniz kocanız nasııl bakacak?
Madem işe başlayacaktınız bakıcı, kres gibi alternatifleri değerlendirerek yapsaydınız bunu.
Elinizdeki malzeme belli, çocuğa yazık edersiniz bu şekilde.
İyi hoş diyorsunuz oturduğum yerde 2 yaş alacak kreş yok güvenilir bakıcıdq dünya parası Bu devirde el aleme nasıl güvencem babasıdır alışacak bakmalı ama ben onun yaptığının yanlış olduğunun farkına varması istiyorum bunu yapmanın yolu varmı bilmiyorum

Eşimde sert çıktığı zaman dinleyeceğini sanıyor. Ama sert çıktığında da gerçekten hoş olmayan, zarar verici şeyler yapıyor oluyor. Benim oğlum da 2 yaşında. Yine de yumuşak davranınca daha kolay ikna oluyor. Uyarınca hemen düzeltiyor kendini eşim. Olması gereken bu. Kötü bi çocukluk yalnız bi ergenlik gençlik dönemi geçirmiş olmasına rağmen oğlumuzu kırmamak için uğraşıyor. Azıcık küsse sert tepkisi için gidip hemen gönlünü alıyor. Bütün mahalle duyacak kadar eşiniz nasıl bağırıyor el kadar bebeğe hayal edemiyorum. Üzgünüm acı olacak biraz ama benim eşim bu davranışı o bağırmaları düzenli yapıyor olsa değil bakımını üstlenmesine izin vermek boşanırdım çocuğuma zarar veriyor diye. Aşkımdan ölsem de yapardım.

Çocuk dursun diye tv karşısına oturtacak veya eline telefon verecek . Ben çalışıyor olsam ve çocuğa eşim bakması gerekse bağırmazdı ama sürekli telefon tv açardı birlikte tv karşısına yatırırdı misss çocuk bakıyorum diye gezerdi
Benim oğlan televizyonu kırdı izletmiyordum zaten artık istesede izletemez telefonunu eline vermez eşyalarını çök özenli kullanır ancak yanında birşey yaparsa oğlan bakar oda sıkılıp oyuncaklarla oynuyor

Aile ve sosyal çalışmalar bakanlığına bağlı bir kreşe başlamanız tavsiye ederim. Bezli bile olsa alıyorlar 2 yaş itibari ile.
Çocuğa ben bakarım diyene bile bırakmam şüpheli iken bakmam diyene hayatta bırakmam. Ben de ne yazık ki zaman zaman çocuklara bağırıyorum ama 2 yaş civarında bağırmak çocuklarda fiziksel şiddet ile benzer etkiler yaratıyor. Anlamıyorlar çünkü neden bağırdığınızı ve o korku ile kortizol seviyeler fiziksel şiddet görmüşcesine yükseliyor.
Oturduğum yer heryere çok uzak burda çok araştırdım ama hiç görmedim bidaha bakim

2 yasindaki bebeye tum mahallenin duyup şikayetçi olacağı sekilde bagiriyor mu?
Çocuğun çocukluğunun icine edeceksiniz belli ki, yazik...
Ben çocuğuma çok güzel bakıyorum çoğu annenin göstermediği özeni gösteriyorum emin olun ama tek hatam daha büyüyemeyen birini baba yapmak onunda öğrenmesi lazım yapması lazım

Siz tespit falan yapmayın bence sacma sacma, bosanmayin da cocugunuza cok guzel bir baba seçtiğiniz icin kutlama yapin o zaman.

Sizin cocugunuz daha kötü olacak ayrica boyle bir baba figürü ile buyuyecegi icin, ozguvensiz ve daha fazlasi, baskalari icin tehdit olacak.
Bence siz bidaha yorum yapmayın babasız büyüyen çocukların nekadar yarım olduğunu biliyoruz evet eşim bağırıyo ama asla zarar gelsin istemez bütün maddi ihtiyaçlarını karşılıyor oğlum çok akıllı ve mutlu

Eşimde sert çıktığı zaman dinleyeceğini sanıyor. Ama sert çıktığında da gerçekten hoş olmayan, zarar verici şeyler yapıyor oluyor. Benim oğlum da 2 yaşında. Yine de yumuşak davranınca daha kolay ikna oluyor. Uyarınca hemen düzeltiyor kendini eşim. Olması gereken bu. Kötü bi çocukluk yalnız bi ergenlik gençlik dönemi geçirmiş olmasına rağmen oğlumuzu kırmamak için uğraşıyor. Azıcık küsse sert tepkisi için gidip hemen gönlünü alıyor. Bütün mahalle duyacak kadar eşiniz nasıl bağırıyor el kadar bebeğe hayal edemiyorum. Üzgünüm acı olacak biraz ama benim eşim bu davranışı o bağırmaları düzenli yapıyor olsa değil bakımını üstlenmesine izin vermek boşanırdım çocuğuma zarar veriyor diye. Aşkımdan ölsem de yapardım.
Çocuğa bağırırken tüm mahalle duymuyor biz tartışırken sesi çok yükseliyor benim eşimde kızınca uslanıcak zannediyor ama tam tersi daha da asileşiyor çocuk birşeyker fırlatıyor ilgi çekmek için .eşimde canı yanınca bağırıyor örneğin

Bağırıp çağıran bir adama çocuk emanet edilmez, bırakın çalışmayın, o çalışıp baksın, size, bakın 2 yaş çok riskli korku sebebiyle tüm gelişimi bir anda duran ve özel eğitme muhtaç olan öğrencilerimiz oldu, yapmayın çocuğunuz biraz daha büyüyene kadar calismayin kimse açlıktan ölmez

Eşinize güvenmeyin.Sizin için çok yıpratıcı olur.İsin yükü , evin yükü ,çocuğun yükü derken siz de böyle öfkeli birine dönüşürsunuz

Çocuğa bağırırken tüm mahalle duymuyor biz tartışırken sesi çok yükseliyor benim eşimde kızınca uslanıcak zannediyor ama tam tersi daha da asileşiyor çocuk birşeyker fırlatıyor ilgi çekmek için .eşimde canı yanınca bağırıyor örneğin
Size bağırması da çok yanlış da bazen bazı şeyler daha tölere edilebilir kalmaya başlıyor. Aynen öyle kızılan çocuk daha asi oluyor. İşin kötüsü çocukta böylelikle isteğinin yapılacağını sanıyor bunu öğreniyor. İşe dönmek isteme hevesinizi çok iyi anlıyorum emin olun. Hatta çocuğunuzu yabancıya değil eşinize bırakıyor olma kısmı daha güven verici geldiğinden çalışmak daha da caziptir şimdi. Eşinizde ön ayak olunca hevesli sanmışta olabilirsiniz. Ama işe başlarsanız ve eşiniz bu tavrını düzeltmezse çocuğunuzun davranışlarının bozulmasına sebep olabilir bu durum. Aynı derece kötü olan bi de ekran sorunu var. Babalar bazen bunun bu kadar büyük sorunlar yaratacağını anlamıyor. Asıl şimdi verici dillerinin geliştiği dönemde ekran daha da büyük sorun. Daha önce aktif bakımda rol oynamamış, muhtemelen ekran ve davranış biçimine dikkat etmeyecek eşinizin yerine bi kreşle anlaşmak ve vardiyasız düzende çalışacağınız bi iş sizin için daha uygun olabilir. Görüşmeye gitmeden önce bunları iyice bi düşünün derim.

2 yaşında olmuş çocuk. Evde tutmanın ne faydası var? Kreşe verin. Arada da evde kalır çocukla vakit geçirirsiniz. Ben 2 çocuğumu da kreşte büyüttüm. Bakıcı sürecimiz de oldu kısa bir zaman diliminde çok kötüydü

X