Eşim neden çocuğa karşı tahamülsüz

Ayferre

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2024
115
-79
22
3 yılın ardından sonunda işe başlicam gibi yarın görüşmeye gidicem özel güvenlik olarak havalimanında çalışıcam eşimde orda çalışıyor 8 saat ve vardiyalı çalışma sistemi var eşimle dönüşümle bakarız diye anlaştık ama eşim sürekli cayıyor halbuki görüşmeyi falan kendisi ayarladı işe alım müdürüne görüştü alıncağım büyük ihtimalle ama eşim çocuğa karşı çok öfkeli ve tahammülsüz herşey bağırıyor çocuk bişey yapsa onu kıracak bunu kıracak diye ortamı geriyor sürekli çocuğum 2 yaşında baya hareketli ve güçlüde durdurmak çok zor çok heyecanlıyım yarın için ama çalışan anneler napıyor nasıl yapmalıyım bilmiyorum eşimin neden böyle olduğunu anlamış değilim .

2 yaşında bir çocuk hele ki hareketliyse gerçekten sabır gerektiriyor. Bebeğim 15 aylık, annem bakıyor. Tam yürüyememesine rağmen bir yerde tutmak mümkün değil defalarca evi turluyor. EŞiniz hem size iş bulup hem bu yükü kaldıramayacaksa sizin çocuğunuza baakmanız için tüm imkanları sağlamalı. Ne bekliyor çocuğunuzu da yanınızda işe götürmenizi mi<???

3 yılın ardından sonunda işe başlicam gibi yarın görüşmeye gidicem özel güvenlik olarak havalimanında çalışıcam eşimde orda çalışıyor 8 saat ve vardiyalı çalışma sistemi var eşimle dönüşümle bakarız diye anlaştık ama eşim sürekli cayıyor halbuki görüşmeyi falan kendisi ayarladı işe alım müdürüne görüştü alıncağım büyük ihtimalle ama eşim çocuğa karşı çok öfkeli ve tahammülsüz herşey bağırıyor çocuk bişey yapsa onu kıracak bunu kıracak diye ortamı geriyor sürekli çocuğum 2 yaşında baya hareketli ve güçlüde durdurmak çok zor çok heyecanlıyım yarın için ama çalışan anneler napıyor nasıl yapmalıyım bilmiyorum eşimin neden böyle olduğunu anlamış değilim .

Bizim alt komşumuz var, bir tane oğulları var, çocuk 4 yaşına kadar asla babası bakmadı çocuğa. Her şeyini annesi yaptı. Artık çocuk daha rahat bakılacak sürece girince o zaman çocuk bakımına katılmaya başladı, ama hala çokta bir ley yapmıyor.

Onları yalnız bırak kısa sürelerle. Alışsınlar birbirlerine. Kırılacak şeyleri kaldırın evde. Evde bağırıp çağırması konusunda da bağırıp durma komşular seni şikayet etmiş gibi bir uyarı aldığınızı söyleyin çenesini tutsun.

2 yaşında bir çocuk hele ki hareketliyse gerçekten sabır gerektiriyor. Bebeğim 15 aylık, annem bakıyor. Tam yürüyememesine rağmen bir yerde tutmak mümkün değil defalarca evi turluyor. EŞiniz hem size iş bulup hem bu yükü kaldıramayacaksa sizin çocuğunuza baakmanız için tüm imkanları sağlamalı. Ne bekliyor çocuğunuzu da yanınızda işe götürmenizi mi<???
Hem çok hareketli çokta akıllı bıraksan ipi iğneden geçirecek ben alıştım eşim şimdi sorumluluğun yarısını alıcak başedebilecekmi napıcam bilmiyorum

Bizim alt komşumuz var, bir tane oğulları var, çocuk 4 yaşına kadar asla babası bakmadı çocuğa. Her şeyini annesi yaptı. Artık çocuk daha rahat bakılacak sürece girince o zaman çocuk bakımına katılmaya başladı, ama hala çokta bir ley yapmıyor.

Onları yalnız bırak kısa sürelerle. Alışsınlar birbirlerine. Kırılacak şeyleri kaldırın evde. Evde bağırıp çağırması konusunda da bağırıp durma komşular seni şikayet etmiş gibi bir uyarı aldığınızı söyleyin çenesini tutsun.
Arada bir bıraktığım oluyor bazen özen göstersene bazen umursamıyor valla bütün mahalle şikayetçi eşimin bağırmasından keşke ağzı kopsa

Bakmak istemiyor ve eminim simdiye kadar da böyle "öfkelenerek" cocugu daha cok size sepetledi. Ikinci ihtimal kendisinin b** bir cocukluk gecirdigi icin tahammülsüz olmasi, ama gördüklerimde cogunluk kendini "beceriksiz" gösterip isleri anneye kitliyor
Psikolog falanmısınız hepsi var sorun belli çözümü varmı sizde

Arada bir bıraktığım oluyor bazen özen göstersene bazen umursamıyor valla bütün mahalle şikayetçi eşimin bağırmasından keşke ağzı kopsa

Bizim alt komşunun kocası aynı böyle. Çocuğa dört yaşına kadar bağırdı çağırdı ev. Çocuk ağlayan çocuğa bağırır daha çok ağlatırdı. Sanki çocuğu karısı babasının evinde getirmiş gibi eşine de kaba garip davranırdı.

Çocuk onunda çocuğu bu.Biranda böyle olmamıştır zaten mizaci böyledir.Sabir konusunu bilmem öfke kontrolü yoksa tedaviye başlasın.Belli disiplin belli enerji belli şefkat ve çocuğun dikkatini problemden uzaklaştırma becerisi yetişkinlerin sorumluluğu kesin olarak dünyaya getirdik elbette ilgileneceğiz ve sabır konusunda elbette sabırlı olacaksini net anlatın eşinize.Cocuk büyütmek bal börek değil elbette tahammül sınırları zorlanacak ve bir yolu bulunacak .Yoksa çocuğunuzun ileriki psikolojik problemleri ve travmaları ile daha çok yorulursunuz.İyi bilinçli evebeynlik öğrenilebilir çocukluk hayatın en önemli temeli tüm karakteri şekil alıyor.

Bazı erkekler çocuğun ağlamasına, çok gevezelik yapmasına tahammül etmiyor maalesef

Kendi de belliki şefkatle büyümemiş
Çocuğunuda kendine benzetecek
Zaten bakmasın böyle adamlar çocuklara
Psikolojisini bozar
Ya kreşe vereceksiniz yada anne kv vb bakacak

mahallenin şikayetçi olduğunu eşiniz de biliyor mu
ne böğürüyormuş küçücük çocuğa

neden cayıyor bakım konusunda babası değil mi bakacak?
bir daha videoya almakla tehdit edin ve herkese göstermekle

Babayı daha küçükken bakıma dahil etseniz belki daha kolay olurdu. Sürekli bağırarak çocuğun psikolojisini bozacak ise bakıcı tutmanız daha mantıklı böylece eşinizle görüşmek için zamanınızda olur yoksa bu bir evlilik olmuyor ki 8 saat siz iste olacaksınız 8 saat eşiniz bunun yol süreleri de var. Bakıcı en mantıklı çözüm fakat babayı da çocuk bakımına dahil etmeye başlamanız lazim

Çocuğunuzu komşuların bile rahatsız olacağı şekilde bağıran kocaya bırakıp çalışmak iyi bir fikir mi sizce?
Çalışmanızı ister kendisi ama 2 yaş, hareketli bir çocuğa çok sabırlı biri bakarken zorlanır. Keşke ağzı kopsa dediğiniz kocanız nasııl bakacak?
Madem işe başlayacaktınız bakıcı, kres gibi alternatifleri değerlendirerek yapsaydınız bunu.
Elinizdeki malzeme belli, çocuğa yazık edersiniz bu şekilde.

Çocuk sahibi olmadan önce düşünülmesi gereken şeylerden biride bu tahammül olayı İşte ondan diyoruz ya istedim oldu ile olmamalı çocuk büyük bir proje hayatının tümüne yansıyan kapsayan bir değişiklik.Öyle basit değil.Cocuğu olan bir insanın tahammül edemiyorum lüksü yok.Tanam insanız tamam sabır bir yere kadar çok kötü hissedebilir balkona dışarı atabilir kendimizi aglayabilir sinirlenebiliriz .Genede doğru disiplin olan her dediğine evet denmeyen çocuğa bağırmak çağırmak aşırı sert tepkiler vermek ki şiddete asla girmiyorum büyük yanlışlar.Cunku o anlamayacaktir niye sizi bu kadar ofkelendirdigini.Elbet yaş donemleri diş dönemleri uyku saati huysuzluklari olacak.Buyudukce dertleri de sekillenip artacak.Bu sorunlardan bu sorumluluklardan kişi bunları doğru çözebilecek se bu işlere girmeli.Odul ceza olabilecek ufak tefek şeyler ama bunların bile yaş skalası var.İki yaşında bir çocuk cezadan anlamaz.

Psikolog falanmısınız hepsi var sorun belli çözümü varmı sizde

Psikolog degilim, sadece kisisel gelisim konulara ilgim var. Bunda ilk önce oturup durumu suclamadan konusmak lazim. Iki tarafin ve cocugun da ihtiyaclari neler ve onlari nasil karsilayabilirsiniz önemli. Siz hem calisip hem evdeki bütün tek yükü hem cocugu kendiniz kaldiramazsiniz. Madem calismaniz gerekiyor esiniz ya üstüne düsecek, yada ona göre disardan yardim alacak (temizlik icin yardimci, bakici gibi). Cocugu hirpalayarak bir yere varamaz. Onu ilk önce anlamali. Kendi problemlerini cocuktan cikartamaz. Bunun icin ya kendini gelistirecek yada disardan profesyonel yardim alacak. Herseyi sizin üstünüze yikamayacagini bastan anlamali..veya calismanizi istemiyorsa ona göre gelir getirmeli. Baska cözüm yok.

Yazık ya mahalle duyacak kadar bağırıyor sa bebek denecek kadar küçük bir çocuğa ben asla bırakıp çalışmazdım 19 aylık bebeğim var ve çok borcumuz var, geçim sıkıntısı çekiyoruz ama yine de öyle bi insanla bebeğimi bırakıp gitmem sizin yerinizde olsam. 4 yaşına kadar siz bakın.

Hem çok hareketli çokta akıllı bıraksan ipi iğneden geçirecek ben alıştım eşim şimdi sorumluluğun yarısını alıcak başedebilecekmi napıcam bilmiyorum
Üzgünüm ama tabi baş edemeyecek 🤦🏻‍♀️ eşim oğlum 2 yaşındayken filan hiç bir desteği yoktu erkekler çocuk vs bakamıyorlar kapasitesizler

X