Eşim kiyafetlerime çok karişiyo:((

NILUFERSAHH

pıt kokunu özledim:(
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
1.684
0
bu sabah işe geç gittim.sebebiyse kıyafet konusu..4 aylık evliyim.eşim kıyafetlerime çok karışıyo.bu sabah inanınki 3-4 sefer elbise giyip çıkarmak zorunda kaldım.artık evli bi insanmışım,giyim kuşamıma dikkat edecekmişim,dar şeyler giymemeliymişim...falanda falan yani..okadar çok moralim bozuk.benim gibi olan varmı arkadaşlar.ne yapmam gerekiyo..offfCADIARZUCADIARZU

Benimkiside aynen öyle karışıyor ama sürekli değil farklı saatlerde çıktığımız için ve farklı satlerde geldiğimiz için görmüyor ara sıra:)ama en çok alışveriş yaparken karışıyor hep kendi zevkıne göre zorla aldırıyor almazsam kıyametlerı koparyor tek başıma da alışveriş yapamıyorum mağazaalr çok uzakta :)

Canım işin zor... Benim eşim karışmıyor ama bende ne giyeceğime mutlaka dikkat ediyorum tabii...Dar giyiyorum ama mutlaka uzun bir hırlka yada tunik giyiyorum mini etek giyiyorsam mutlaka altına ince çorap ve uzun bot giyiyorum (kışın tabii yazın hiç sorun değil) Dekolte giyiyorum ama hareketlerime dikkat ediyorum mesela yanına çekiştirip durmuyorum dekolteli bluzumu taşımasını biliyorum eğer çekiştirip durursan eşinin dikkatini çeker..

Ha hala karışıyorsa sende ne yap biliyormusun onun önüne kendi seçtiğin bir kaç seçenek kıyafet göster
böylece o seçecek ve kendi dediği oluyormuş gibi gururlanacak mesela şakkıdı

Ama sonuçta senin dediğin olacak..Ben evlenmeden bu dert vardı ve böyle başa çıktım şimdide zafer benim kaydirigubbakcemile3:lepi:

saatler geri alınmadan önce işe benden önce giderdi..oyüzden ne giydiğimi görmezdi.ama şimdi her sabah birlikte çıkıyoruz,ee doğal olarakta ne giydiğimi görüyo..aslında okadar açık giyindiğim söylenemez,.ama illa bişey buluyo iştee .off

yalnız değilsin cnm. ben hamiş olmadan öncede mutlaka bi tartışmalar çıkardı ve alttan çıtçıtlı badi olmadan asla dışarı çıkarmazdı gerçi hala giyindiriyorya neyse

Allah Allah bu adam daha önceden sizin giyim tarzınızı bilmiyor,elbiselerinizi hiç görmedi de şimdi konuşuyor böyle??
Kızarım ben valla benim eşim karışsaydı..:dilcikar:

bunun için kavga etmeye sıkılmaya değmez..
istemiyorsa giyme canım ne olucak kıi kaydirigubbakcemile

canım bende de var o koca figüründen bende dikaat ediyorum artık kendime ama hepte eşimin dediğini yapmıyorum banane evlenmeden önce çarşafmı giyiyodum diyorum evlendikten sonramı açıldım:dilcikar: evli biri olmanın ağırlığını taşıyabilecek şekilde giyiyorum zaten ama tavizde vermiyorum..a.s.

Daha yeni evlisiniz, ilk zamanlar oluyor öyle kiskancliklar!!

Benim esimde baslarda öyleydi, fakat hem benim zaten pek fazla acik sacik giyinmemem hemde bu yüzden tatsizlik cikmasini istemememden dolayi takilmadik hic bu konuda..

Bilmiyorum ama bence böyle giyim kusam yüzünden evde huzursuzluk tatsizlik cikmasi bana sacma geliyor belkide ben baba evindede böyle yetistigim icin böyle görüyorumbenneyaptımki

Zaten artik karismazda

canım yenı evlı oldugunuz ıcındır belkı........ve geneldede erkeklerın acayıp kıskanclıklarından...sonucta olay cıkarıp moralınızı bozucak ya...sankı sız nerde ne gıyınecegınızı bılmıyormusunuz....
bence bır sure ıdare edın...artık bu yuzdende huzursuz olmayın....
işte garıp erkek tavırları...

canım sen aynen benim gibisin galiba benim eşimde sürekli sen artık evli bi kadınsın ama hala genç kız gibi görünüyorsun lütfen düzgün giyinkaydirigubbakcemile3 diyor bende farklı bişey yapamıyorum çünkü zaten düzgün giyiniyorum ama o kıskandığından yapıyor açıklmıyor ama:asigim: yazın o benden önce çıkardı akşam ben ondan önce evde olyodum şimdi akşamları gene ben erken gelcem ama sabah beni o bırakcak nollck ya -tatlicadiarzu-:1ninca:

Daha yeni evli sayılırsınız bunlar son derece doğal şeylerdir.
İlerleyen yıllarda mutlaka bu huyu değişir merak etmeyin.
Sizde eşinizi kırmadan sıkıntınızı anlatın o zaman

bence, bu ve buna yakın "karışma" davranışları tamamen bireysel eğitimsizlikten kaynaklanıyor. süregelen eğitimden bahsetmiyorum, kişinin kendi kendini eğitmesinden ..
karışmak isteyebilirler .. rahatsız olabilirler .. v.s. v.s. lakin;
rahatsız ola ola durmayı bilmeliler.. bilmeliyiz keza.. tanışırlarken, evlenirlerken ,sonrasında değiştiriz değiştiririz, zihniyeti ile adım atılıyor ise, baştan bir içten pazarlık olması eksi katıyor zaten..

bireysel eğitim.. bilinç..

çözüm, üç yol dan geçiyor , ya peki deyip koyun olmak.. ya hayır deyip hırgür çıkarmak, ya da iki bilinçli insan gibi konuşup, "ortak" bir karara varılıp, varıldıktan sonra da her iki tarafında varılan karara saygı duyup uygulaması..

ne sen üzül, ne de ben..

zaten gün içerisinde binbir bişelerle uğraşıp duruyoruz, bir de böyle lüzümsuz ayrıntılar ile birbirimizi üzmeyelim, üzülmeyelim

ya aynı durumda benim adam kot pantolona bilenem kızıyo yaaaaaa ay böle bişi varmı az süsleniyim ona bile kızıyo bende 3 aylık evliyim sabırla bu kıskançlığın geçmesini, bekliyorum (çok beklerim gibi geliyor ) :)

aamn ablamında böleydiii ilk zamanlarrr
snraaa hiç bişeyee karışmıor bile artık
ama kesin tavrınızı koyun bence eğer karışmasını istemiosanız

canım benim eşimde ilk aylar böyleydi.zaman geçtikçe beni tanıdıkça bana olan güvenimi arttı yoksa artık 3 çocuğu var kimse buna bakmazmı dedi :roflol:bilmiyorum ama eski kıskançlığı kalmadı.sende zamana bırak bak gör o da zamanla üstüne gelmiyecektir.ama şunuda belirtiyim ben normaldede çok açık giyinen bir insan değilim mini etek askılı bluz gibi kıyafetler zaten giymem.senin giyim tarzını bilmiyorum ama çok açık değilsen zamanla eşin seni rahat bırakacaktır.bende böyle konuların evlilikte sorun edilmesinden yana değilimyerimseniben

kız seven kıskanır demek adam biraz maço olmak istiyor.elleme kıskansın biraz sen zamanla değişirsin.ama yok işi eline baştan al şimdilik izin verir gibi görün istediklerine bildiğini yappp

biz yeni ewliyken esim bana çok karısırdı onla mı gideceksin işe?
sen bunu kendine yakıştırabiliyor musun fln diye...
ewlenmeden önce de öyle giyinirdim ama gözüne hiççç batmazdı..
üzülme cnm sonra sonra geçiyor :) biraz idare et
yoluna girecek merak etme

valla, benimki de karışıyor.....hem de bana aşık olduğu zamanlarda giydiklerimden bin kat daha sade giyinmeye çalışıyorum ama ona rağmen....kendisi öyle beğendi beni ya, demek ki başkaları da beğenir diye mi korkuyor artık bilemeyiz.....sonra da karışa karışa giydirdiği kıyafetleri beğenmeyecek, sonra da diyecek ki "sende evlendikten sonra çok saldın kendini".....o yüzden valla mümkün olduğunca orta yolda buluşun....sen giyim tarzından ödün vermeden ama onun istekleri neymiş anlamaya çalışarak o da biraz mantıklı davranmaya çalışarak.....fazla da zıtlaşmadan, çünkü o zaman daha beter karışıyor....özellikle eşim bir kıyafete taktığında dibime kadar gelip üstten içime bakar, aha da görünüyor işte der...sanki herkes öyle bakıyor bana...insanın zikri neyse fikri de odur....ama işte karışıyorlar...bana hızma taktırmıyor, benim burnum kaç yıldır delik biliyor şaşkın....ilk başta bişi demiyordu....evlenince minicik şeye taktı.....anlamadım gitti.....

Son düzenleme:
Bunların kafa evlenince ya da nişanlanınca çalışmaya başlıyor.
En iyisi bizde onların giyimlerine karışalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…